Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2014., 21:54   #201
Quote:
dje-CAk kaže: Pogledaj post
To sta on dobije je kao sto konobari i ostali dobiju napojnicu, i za to se ne placa porez. Neko moze dati 5 kn, neko 100 i vise, i to nije odredena cijena usluge.
onda cu ja otvoriti trgovinu, ali je necu nigdje registrirati pa kad dođe inspektor razgovor ce ovako teci:

inspektor:dobar dan.
ja:bok.
inspektor:da vidim papire.
ja:nemam, ovo nije trgovina, ovo je sve moje privatno vlasnistvo.
i:ali ovdje dolaze kupci i kupuju i daju vam novac, a vi ne placate porez.
ja:to nisu kupci. to su obicni ljudi kojima ja poklonim jedan proizvod po njihovoj zelji, a onda oni meni daju napojnicu.
i:da, to sve ima smisla, oprosti sto sam glup i sto ti smetam. dovidjenja.
ja:zbogom
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 22:44   #202
Quote:
Scorpione kaže: Pogledaj post
onda cu ja otvoriti trgovinu, ali je necu nigdje registrirati pa kad dođe inspektor razgovor ce ovako teci:

inspektor:dobar dan.
ja:bok.
inspektor:da vidim papire.
ja:nemam, ovo nije trgovina, ovo je sve moje privatno vlasnistvo.
i:ali ovdje dolaze kupci i kupuju i daju vam novac, a vi ne placate porez.
ja:to nisu kupci. to su obicni ljudi kojima ja poklonim jedan proizvod po njihovoj zelji, a onda oni meni daju napojnicu.
i:da, to sve ima smisla, oprosti sto sam glup i sto ti smetam. dovidjenja.
ja:zbogom
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 21:24   #203
ne vidim razlog da se mi sad tu raspravljamo jel legalno ili ne. sto bi ja sad trebo doc njima i rec e gospodo to sto vi radite nije legalno i ja jednostavno ne zelim krsit zakon i zaradivat 2500 kn za 2 tjedna.
i ako njima dode inspekcija opet nije moj problem, ja kaznu dobit necu, a oni nek s njima rade iako ovo se vec radi godinama i od inspekcije ni i, a i znam hrpu frendova sto radi na bezninskoj tako i nitko nejde preko ucenickog.
maraac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 21:55   #204
Dobit ces kaznu jer nisi prijavio prihod nit si platio porez na njega, a sad dal ce se to dogodit ikad to je druga prica
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 22:20   #205
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
Dobit ces kaznu jer nisi prijavio prihod nit si platio porez na njega, a sad dal ce se to dogodit ikad to je druga prica
ali on dobiva napojnice, to ne treba prijaviti. vidis, sanader je dobio napojnicu od 10 000 000 (kn ili eura) pa sad nevin covjek neposteno lezi u zatvoru.
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 03:39   #206
Quote:
Scorpione kaže: Pogledaj post
ti si prodao proizvod (usluga pranja prozora) i za to dobio novac. posto nisi dao 25% drzavi, mislim da ipak radis na crno. neka to ekonomisti potvrde/negiraju.
Takva vrsta usluge bi spadala pod manji obrt/usluznu djelatnost i to ti ne ulazi u sustav PDVa jer nisi dodao nikakvu vrijednost prodanom proizvodu jer ga nisi ni prethodno kupio. Tu bi trebao (teoretski) placat porez na prihode.

Radi na crno jer ne prima placu nego novac na ruke, ne prijavljuje prihod i nije niciji zaposlenik sto bi znacilo da treba imat dozvolu za to sto radi. Uglavnom, krsi zakon (vise njih), nikog nije pretjerano briga i nitko mu nece nista.

Sent from my ZTE BLADE G using Tapatalk
__________________
"He who makes a beast of himself, gets rid of the pain of being a man." -Samuel Johnson
CCVader13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 21:31   #207
Dobra večer!
Ja bih se htjela prije kraja školske godine uključiti u servis međutim kako sam maturantica ne znam jel pripadam na učenički ili na studentski( na kojem piše da učenici koji su završili srednju školu a u postupku su upisa na fakultet imaju pravo se učlaniti ali treba donijeti rezultate s mature koji neće biti gotovi do sredine 7 mj). Ako netko zna mi reći bila bih mu zahvalna )
krizicantonela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 23:18   #208
Možeš komotno na studentski, ne isplati ti se učenički. Odneseš im svjedodžbu maturalnog razreda i prepisku postani-studenta da vide da si prijavila nešto (Tako piše na stranici) ili maturalnu svjedodžbu. Ili pričekaš upis na fakultet koji je u sedmom mjesecu isto pa onda odeš.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 17:21   #209
Question

Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Možeš komotno na studentski, ne isplati ti se učenički. Odneseš im svjedodžbu maturalnog razreda i prepisku postani-studenta da vide da si prijavila nešto (Tako piše na stranici) ili maturalnu svjedodžbu. Ili pričekaš upis na fakultet koji je u sedmom mjesecu isto pa onda odeš.
Mene zanima da li se moze raditi preko učeničkog servisa za vrijeme skolske godine tj.da radim i idem u skolu....naravno taj rad ne bio bio svaki dan nego samo petak i subota
daruoer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 19:38   #210
Quote:
daruoer kaže: Pogledaj post
Mene zanima da li se moze raditi preko učeničkog servisa za vrijeme skolske godine tj.da radim i idem u skolu....naravno taj rad ne bio bio svaki dan nego samo petak i subota
ne, po zakonu ne mozes radit dok je skola
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 19:33   #211
Sezonski posao za srednjoškolce

Pozdrav,


Imam 16 godina i dolazim iz Rijeke. Voljela bih naći neki sezonski posao za preko ljeta, jer ne želim provesti još jedne praznike izležavajući se i trateći vrijeme. Voljela bih napraviti nesto korisno i zaraditi nešto novaca.
Pošto sam gimnazijalka, nemam nikakve struke. U procesu sam učlanjenja u učenički servis.
Zanima me koji poslovi su mi na raspolaganju. Zanima me bilo kakav posao. Mislim da je pre kasno za pumpe, ali ionako nemam vezu.
Ako netko ima neki savjet, iskustvo ili preporuku, molim vas podjelite to samnom.

Unaprijed hvala
enter9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 20:57   #212
Ko će ti naći posa priko foruma??

Raspitaj se u svojoj okolini,sa ljudima koje znaš.
Ko kaže da je kasno za pumpe,ja san upisan tek prije tjedan dana za radit.
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 16:30   #213
Jel mi može netko dati link od tog učeničkog servisa za poslove?
vrljic95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 22:15   #214
Ja danas idem u Petrinjsku u Željezničar da napravim tu iskaznicu učeničkog servisa, treba mi ono uvjerenje koje sam dobio u srednjoj u referadi.
Zanima me koje sve poslove mogu raditi? Več sam odradio praksu pošle godine jer mi jtreba za školu pa ću se tam pokužat zaposlit kao ispomoć i osim toga ću zivkat svakojake manje firme za skladištenje itd...
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 19:18   #215
Ljudi, jel ima netko za preporuku banku za otvaranje ziro računa bez plaćanja onih silnih naknada i vođenja računa?
vocna-pita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 20:23   #216
Quote:
vocna-pita kaže: Pogledaj post
Ljudi, jel ima netko za preporuku banku za otvaranje ziro računa bez plaćanja onih silnih naknada i vođenja računa?
Pbz
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 22:03   #217
Splitska banka, meni su rekli da ak imam 16 i više mogu imat kao studenski paket, ne moram bit student, vođenje računa je besplatno.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 21:18   #218
Odlično
reci mi sam, pri učlanjenju jer morao biti s tobom roditelj/punoljetna osoba. Jer zelim to sestri što prije srediti..ona ima 17
vocna-pita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 23:07   #219
Treba biti roditelj, ja još nisam napravio, idem u petak, ali su mi to rekli službenici.
__________________
ig: @alensdesigns
GMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 09:49   #220
Ja sam počeo raditi prije koji dan, završio sam srednju, kako da se učlanim sada i gdje da mogu legalno raditi? Pretpostavljam u studentski? Jel mogu to uopće napraviti sada odmah ili će biti nekih prepreka zbog papirologije, tipa još nije gotova matura tj. rezultati nisu objavljeni itd.
__________________
You have to do what others won't, to achieve what others don't.
Mister RomantiQ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.