Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: treba li zatvoriti ovu temu?
Da 24 45.28%
Ne 22 41.51%
Svejedno mi je 7 13.21%
Glasovatelji: 53. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2009., 07:03   #541
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Definitivno si u pravu ... ali nisi skužio zašto oni toliko propagiraju taj šugavi nibiru koji je po svakoj pravoj logici nemoguč za postojanje, bez obzira na sve.

Hvataju se doslovce za slamke, pa čak idu dotle da citiraju bestseller_nadri_pisce tipa Sitchin.





Što je to toliko primamljivo u tom Nibiruu i annunakijima ... hmmm??
oni imaju bolju politiku nego sanader (nadamo se), pa će nam biti bolje..ako nibiru dođe, ja gradim letjelicu i idem na njihov planet...

ide tko sa mnom?

nego, ja sad tu mogu od šusa navesti neke detalje koji govore da nibiru NE POSTOJI; a vi mi jedan po jedan pokušajte na to dati odogovor
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Old 04.06.2009., 08:24   #542
PRVO: svuda se spominje da je njegova putanja 3600 godina...6000 se spominje samo iz par izvora...

dakle, ako su sumerani živjeli u rasponu od -3000. - 4000. god. pr.kr,i ako je tada nibiru bio vidljiv, znači da bi sljedeće pojavljivaljnje trebalo biti -400.pr.kr do 600. god poslje krista...

I tu bi ga sigurno neka civilizacija spomenula, no da li je? NIJE!

Opet bi sljedeće pojavljivanje bilo od 3200.god do 4200. godine...kakve jebene 2012. godine??

Evo neka netko ovo pokuša opovrgnuti...

Jedino ako je putanja 6000 godina, onda se može pojaviti 2012, jer je raspon od 2000. god do 3000. godine...

i ako je 6000 godina putanja, onda neka se prestane srati o ovih 3600 godina
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Old 04.06.2009., 08:55   #543
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
PRVO: svuda se spominje da je njegova putanja 3600 godina...6000 se spominje samo iz par izvora...

dakle, ako su sumerani živjeli u rasponu od -3000. - 4000. god. pr.kr,i ako je tada nibiru bio vidljiv, znači da bi sljedeće pojavljivaljnje trebalo biti -400.pr.kr do 600. god poslje krista...

I tu bi ga sigurno neka civilizacija spomenula, no da li je? NIJE!

Opet bi sljedeće pojavljivanje bilo od 3200.god do 4200. godine...kakve jebene 2012. godine??

Evo neka netko ovo pokuša opovrgnuti...

Jedino ako je putanja 6000 godina, onda se može pojaviti 2012, jer je raspon od 2000. god do 3000. godine...

i ako je 6000 godina putanja, onda neka se prestane srati o ovih 3600 godina
Niko ništ ne sere, već pretražuju net stavljaju linkove i prave se pametni niko ne može sa sigurnošču i potkrepljenim znanstvenim dokazima tvrditi da posoji ili ne postoji. Ne tako davno se vjerovalo da je zemlja ravna ploha pa vidi za divno čudo okrugla je . Tako i danas svi tvrde jedno drugo ili treće a na kraju vrijeme ipak sve otkriva budemo videli, ko živ ko mrtav
__________________
Negdje sto puta daleko...
uuffoo is offline  
Old 04.06.2009., 09:03   #544
mislim da bi se topic o nibiru trebao ljepo lockat zauvijek..i tko god otvori, trajni ban lupit....
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Old 04.06.2009., 09:11   #545
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
mislim da bi se topic o nibiru trebao ljepo lockat zauvijek..i tko god otvori, trajni ban lupit....
Šta te mući taj nibiru kad ne vjeruješ uopće da on postoji, zašto ti je toliko bitno da uništiš nešto što ne postoji ......bojiš se nečeg u što ne vjeruješ
__________________
Negdje sto puta daleko...
uuffoo is offline  
Old 04.06.2009., 09:31   #546
Quote:
uuffoo kaže: Pogledaj post
Šta te mući taj nibiru kad ne vjeruješ uopće da on postoji, zašto ti je toliko bitno da uništiš nešto što ne postoji ......bojiš se nečeg u što ne vjeruješ
ne,nego želim dokazati ljudima da ne kopiraju kojekakve linkove, nego da malo razmisle o svim činjenicama i zaključit će da je nemoguće da postoji
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Old 04.06.2009., 09:38   #547
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
ne,nego želim dokazati ljudima da ne kopiraju kojekakve linkove, nego da malo razmisle o svim činjenicama i zaključit će da je nemoguće da postoji
To sa linkovima ok. ali i ti moraš shvatiti da trenutno živimo u svjetu u kojem se da znanstveno dokazati svaka pojava, nebuloza.....a dal su ljudi živjeli oduvijek tako i dal će u budučnosti živjeti isto tako to se nezna zna se samo otprilike 500 godina od dana današnjeg u minus i tom je sve sve ostalo su klimave pretpostavke s još klimavijim dokazima. Naprimjer Pluton je do nedavno bio planet...a vidi ga dans više nije sad je 134340 Pluton.
Ništa nije sigurno, ama baš ništa...
__________________
Negdje sto puta daleko...
uuffoo is offline  
Old 04.06.2009., 10:25   #548
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
ne,nego želim dokazati ljudima da ne kopiraju kojekakve linkove, nego da malo razmisle o svim činjenicama i zaključit će da je nemoguće da postoji
a koje su to velike nevjerojatne činjenice koje govore da Nibiru ne može nikako postojati....ovdje ne da negiraš njegov prolaz blizu Zemlje 2012.,već negiraš njegovo cijelo postojanje...misli kaj oćeš,ali zar je tolko nevjerojatno da postoji neki planet koji ima veću i drugačiju putanju oko sunca...znači ako odbacimo njegov dolazak 2012. i taj neki oblik života u koji i ja čisto sumnjam da postoji na takvom planetu,zašto te toliko bode u oči da možda nekim slučajem on postoji na rubu naše galaktike i da će doći za nekoliko stotina godina kad više nikoga od nas neće biti...
300 is offline  
Old 04.06.2009., 10:40   #549
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
a koje su to velike nevjerojatne činjenice koje govore da Nibiru ne može nikako postojati....ovdje ne da negiraš njegov prolaz blizu Zemlje 2012.,već negiraš njegovo cijelo postojanje...misli kaj oćeš,ali zar je tolko nevjerojatno da postoji neki planet koji ima veću i drugačiju putanju oko sunca...znači ako odbacimo njegov dolazak 2012. i taj neki oblik života u koji i ja čisto sumnjam da postoji na takvom planetu,zašto te toliko bode u oči da možda nekim slučajem on postoji na rubu naše galaktike i da će doći za nekoliko stotina godina kad više nikoga od nas neće biti...
a možda postoji, ali 2012. neće doći sigurno....
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Old 04.06.2009., 10:54   #550
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno je koliko ljudi vjeruje u gluparije kao sto je Nibiru. Upravo zabrinjavajuci broj.
Pa puckoskolac koji padne razred zna vise o astronomiji od tih Sumerana.
A da ne spominjem "napredne" Asteke koji su cupali srca ljudima da bi sutradan izaslo sunce. Maje...
Same napredne civilizacije,nije ni cudo sto su nestale.
Cudno je samo sto u 21. stoljecu ima likova koji vjeruju da ce se na zemlju iskrcati oni Akurckiji ciji smo mi robovi. Mos mislit.
Dovoljno je da srot pisac tipa Sitchina napise par gluparija, doduse sva njegova pisanija je davno pobijena, i odmah se stvori masovna histerija. Kraj svijeta,dolazi Nibiru,stizu Akukiji....
A onaj prelazak na visi stupanj svijesti je toliko debilan da se o tome i ne isplati govoriti...
2012 ce opet svanuti sunce,s neba nece doci nikakvi osvajacki brodovi puni Akurcikija,nikakav Nibiru,Marduk ili neko slicno sranje se nece pojaviti.
SUMERANI

Sumerani su prvi izmislili gradove i države i vladare tih gradova,imali su prve zvjezdarnice.Stanovništvo im se dijelilo na slojeve,a znamo da se i u ne tako dalekoj budućnosti stanovništvo također dijelilo na slojeve.Na temelju promatranja zvijezda su određivali nastanak poplava i katastrofa.U Sumeru je nasato prvi kalednar koji je dijelio godinu na 12 mjeseci.u Sumeru su nastali vrsni keramičari,zlatari i staklari.Sumerani su prvi počeli koristiti pismo.Prvotno je sumersko pismo bilo piktografsko i ideogramsko i imalo je više od 2000 znakova.Postupno su se linije znakova oblikovale u manje grupe utisnutih crtica s jednim zadebljanim krajem.Kako takvi znakovi nalikuju na klin, pismo je nazvano klinastim pismom...

MAJE

Maje.Od drevnog jezika maya do danas razvilo više srodnih jezika kojima se služe njihovi potomci Yucatec.Postigao je visoka dostignuća u matematici, astronomiji (imali su kalendar kojega ni današnji ne nadmašuje), građevinarstvu, umjetnosti i imali su svoje pismo. Zbog toga ih često smatramo najrazvijenijom civilizacijom Novoga svijeta.Razvili su jedinstveni matematički sustav brojeva, prema kojemu se jedinice označavaju točkama, a crte se koriste za pet jedinica. Brojeve su zapisivali vodoravno, ali i okomito. Poznavali su i upotrebljavali nulu, a njihova je pozicijska vrijednost brojeva bila veoma slična dekadskoj...

ASTECI

Asteci.Asteci su usvojili sistem pisanja (logografsko♠, odnosno pojmovno) koje je u središnjem Meksiku bio u upotrebi najmanje tisuću godina.Azteci su imali svoj kalendar, ustvari dva kalendara. Jedan je bio ritualni, imao je 260 dana i zvao se tonalpohualli. Bio je podijeljen u 13 perioda po 20 dana. Drugi sunčani (xiuhpohualli) imao je 365 dana. Ovaj kalendar dijelio se na 18 mjeseci po 20 dana.Da bi došli do ratnih zarobljenika Asteci, a izgleda i neki njihovi susjedi, organizirali bi ratne pohode zvane xochiyaóyotl ili 'rat cvijeća' ('war of the flowerrs'). Prema kronikama, na inauguraciji najratobornijeg astečkog vladara Ahuitzotla žrtvovano je 80,000 zarobljenika. Asteci su ljude žrtvovali prilikom mnogih prigoda, kao ustoličenja vladara, ili posvećivanja hramova...

...čemu ovo...samo da dokažem da nisu bili toliko primitne civilizacije kao što misliš,pogotovo Maye i Sumerani...istina da Azteci nisu bili baš,većinom su se temeljili na ratnim osvajanjima i kanibalizmu,a nisu imali ni novac,ali i dalje su bili veća i razvijenija civilizacija u to doba...Po mojem mišljenju je glavni razlog pada tih civilizacija rano otriven barut u Europi za kojeg oni nisu imali pojma ,pa su ih osvajači uspijeli pokoriti zahvaljujući vatrenom oružju.
300 is offline  
Old 04.06.2009., 10:55   #551
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
a možda postoji, ali 2012. neće doći sigurno....
Možda dođe prije, a ti slaviš nešto te godine, pa bi te njegovo prisustvo smetalo nemoj biti tako negostoljubiv
__________________
Negdje sto puta daleko...
uuffoo is offline  
Old 04.06.2009., 10:55   #552
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
a možda postoji, ali 2012. neće doći sigurno....
to isto sa sigurnošću ne možeš reć,al ajde nek ti bude...
300 is offline  
Old 04.06.2009., 10:56   #553
Quote:
uuffoo kaže: Pogledaj post
Možda dođe prije, a ti slaviš nešto te godine, pa bi te njegovo prisustvo smetalo nemoj biti tako negostoljubiv
ma da barem dođe prije i sve nas pokokaju
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Old 04.06.2009., 10:58   #554
http://www.instituteforhumancontinui...cation/planetX

haha
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Old 06.06.2009., 17:54   #555
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno je koliko ljudi vjeruje u gluparije kao sto je Nibiru. Upravo zabrinjavajuci broj.
Pa puckoskolac koji padne razred zna vise o astronomiji od tih Sumerana.
A da ne spominjem "napredne" Asteke koji su cupali srca ljudima da bi sutradan izaslo sunce. Maje...
Same napredne civilizacije,nije ni cudo sto su nestale.
Cudno je samo sto u 21. stoljecu ima likova koji vjeruju da ce se na zemlju iskrcati oni Akurckiji ciji smo mi robovi. Mos mislit.
Dovoljno je da srot pisac tipa Sitchina napise par gluparija, doduse sva njegova pisanija je davno pobijena, i odmah se stvori masovna histerija. Kraj svijeta,dolazi Nibiru,stizu Akukiji....
A onaj prelazak na visi stupanj svijesti je toliko debilan da se o tome i ne isplati govoriti...
2012 ce opet svanuti sunce,s neba nece doci nikakvi osvajacki brodovi puni Akurcikija,nikakav Nibiru,Marduk ili neko slicno sranje se nece pojaviti.
Al' recimo da se i pojave, tko će meni zapovijediti da se ne branim do zadnje krvi? Zar će predsjednik Amerike, kao predstavnik Zemlje i svih ljudi (rasa) govoriti u moje ime? Ma mater mu svemirsku, ak' dođe s takvim planovim da me porobi, e ne znam ni sam kaj bi mu napravio. Al' ne bi bila lijepa slika

Quote:
Ockham's razor kaže: Pogledaj post
Izgleda da je nažalost većini ljudi puno lakše vjerovati u mitove, nego razviti vlastiti kritčki stav, da, to zahtjeva dosta učenja i rada i korištenja mozga.

Dolje je citat jednog korisnika foruma indexa.hr koji je prošle godine imao sjajne postove o toj kulturi pa ga citiram u jednom djelu.
Fghan_Djuro:
"U knjizi postanka (genesis) od priche o samom stvaranju svijeta (gdje se pricha o razdvajanju neba i zemlje od osnovnog kaosa, vode) pa sve do pricha o adamu i evi i drvu znanja, sve je kopija ili varijacija nekog od sumerskih mitova.
Moja osnovna poanta i dalje stoji - mitovi semitskih nomada nemaju nikakve direktne relacije sa stvarnoshchu ovoga svijeta,i svatko tko zaista vjeruje u njihovu literalnu istinu je po meni brain damaged.
Ak ochesh raspravljati o sumeru, ajd prvo prochitaj ishta od Kramera."
Konačno netko normalan, sad znači, siguran sam da nisam sam u ovom fanatičnom društvu.
__________________
Dobrovoljno bannan for good.
Aryan is offline  
Old 06.06.2009., 21:17   #556
Ako postoji i da ga vidimo 2012. ima preveliku putanju da bi imao ikakav utjecaj na zemlju. Samo bi oni koji vjeruju da postoji to nabijali na nos onima koji nevjeruju!!
__________________
The song remains the same
$#$#$
Wizzzard is offline  
Old 07.06.2009., 13:10   #557
Quote:
Wizzzard kaže: Pogledaj post
Ako postoji i da ga vidimo 2012. ima preveliku putanju da bi imao ikakav utjecaj na zemlju. Samo bi oni koji vjeruju da postoji to nabijali na nos onima koji nevjeruju!!
ima drugačiju putanju od ostalih planeta,i trebao bi doći baš između Sunca i Zemlje i prekriti sunčeve zrake...

300 is offline  
Old 08.06.2009., 22:00   #558
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
ima drugačiju putanju od ostalih planeta,i trebao bi doći baš između Sunca i Zemlje i prekriti sunčeve zrake...

Zanimljivo, ako nam daš neke podatke o njegovoj masi i ako se već konačno dogovorite koje mu je vrijeme putanje te jel planet, smeđi patuljak ili gruda leda, mogli bi ti točno izračunat gdje je sad i prije svega ono što većinu najviše zanima,te kakav bi bio utjecaj na Zemlju.

Usput netko je tvrdio da je Zemlja od nedavno okrugla, ako me sjećanje ne vara još 240. p. n. e. Eratosten je zano da je okrugla, sve ostalo je učinila crkva.
Ockham's razor is offline  
Old 09.06.2009., 08:15   #559
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
SUMERANI

Sumerani su prvi izmislili gradove i države i vladare tih gradova,imali su prve zvjezdarnice.Stanovništvo im se dijelilo na slojeve,a znamo da se i u ne tako dalekoj budućnosti stanovništvo također dijelilo na slojeve.Na temelju promatranja zvijezda su određivali nastanak poplava i katastrofa.U Sumeru je nasato prvi kalednar koji je dijelio godinu na 12 mjeseci.u Sumeru su nastali vrsni keramičari,zlatari i staklari.Sumerani su prvi počeli koristiti pismo.Prvotno je sumersko pismo bilo piktografsko i ideogramsko i imalo je više od 2000 znakova.Postupno su se linije znakova oblikovale u manje grupe utisnutih crtica s jednim zadebljanim krajem.Kako takvi znakovi nalikuju na klin, pismo je nazvano klinastim pismom...

MAJE

Maje.Od drevnog jezika maya do danas razvilo više srodnih jezika kojima se služe njihovi potomci Yucatec.Postigao je visoka dostignuća u matematici, astronomiji (imali su kalendar kojega ni današnji ne nadmašuje), građevinarstvu, umjetnosti i imali su svoje pismo. Zbog toga ih često smatramo najrazvijenijom civilizacijom Novoga svijeta.Razvili su jedinstveni matematički sustav brojeva, prema kojemu se jedinice označavaju točkama, a crte se koriste za pet jedinica. Brojeve su zapisivali vodoravno, ali i okomito. Poznavali su i upotrebljavali nulu, a njihova je pozicijska vrijednost brojeva bila veoma slična dekadskoj...

ASTECI

Asteci.Asteci su usvojili sistem pisanja (logografsko♠, odnosno pojmovno) koje je u središnjem Meksiku bio u upotrebi najmanje tisuću godina.Azteci su imali svoj kalendar, ustvari dva kalendara. Jedan je bio ritualni, imao je 260 dana i zvao se tonalpohualli. Bio je podijeljen u 13 perioda po 20 dana. Drugi sunčani (xiuhpohualli) imao je 365 dana. Ovaj kalendar dijelio se na 18 mjeseci po 20 dana.Da bi došli do ratnih zarobljenika Asteci, a izgleda i neki njihovi susjedi, organizirali bi ratne pohode zvane xochiyaóyotl ili 'rat cvijeća' ('war of the flowerrs'). Prema kronikama, na inauguraciji najratobornijeg astečkog vladara Ahuitzotla žrtvovano je 80,000 zarobljenika. Asteci su ljude žrtvovali prilikom mnogih prigoda, kao ustoličenja vladara, ili posvećivanja hramova...

...čemu ovo...samo da dokažem da nisu bili toliko primitne civilizacije kao što misliš,pogotovo Maye i Sumerani...istina da Azteci nisu bili baš,većinom su se temeljili na ratnim osvajanjima i kanibalizmu,a nisu imali ni novac,ali i dalje su bili veća i razvijenija civilizacija u to doba...Po mojem mišljenju je glavni razlog pada tih civilizacija rano otriven barut u Europi za kojeg oni nisu imali pojma ,pa su ih osvajači uspijeli pokoriti zahvaljujući vatrenom oružju.
Što se tiče ratne nadmoći europskih naroda nad ostalima , rekao bih da je stvar u psihologiji samih naroda. ećina europljana potječe iz sjevernih dijelova hemisfere gdje je donedavno vladao manjak hrane i prostora za egzistenciju. Bijeli čovjek neprestalno sanja o nekakvoj kolonizaciji nečega, pa čak i danas planiraju kolonizirati sva nebeska tijela oko sebe ... Osvajački duh!

Za razliku od njih Kinezi s vrlo sličnim mentalnim sposobnostima (oni su otkrili barut, a ne europljani) nemaju razvijen duh i težnju europskog "avanturizma". Druge, tamnije rase nebi ni spominjao, jer su oni apsolutna suprotnost nama europljanima ... gotovo da žive za svoju tradiciju. Mi nemamo tih problema


Volio bih da se javi netko ko doista vjeruje u Nibiru i koji raspolaže s bitnim podacima za taj planet, pa da ih tu iznese ... i o tome se da lako raspravit. naravno prazne fraze o zlatnom planetu, zlatnom teletu i ljudima kao genetski modificiranoj robovskoj rasi nedolazi u obzir.



PITANJA:
- koje je godine pouzdano zadnji put prošao pored nas i kolika mu je putanja
- dali se radi o planetu ili o smeđem patuljku
- ako je prošao ranije, kada je prošao i zašto nije izvješteno o tom ... možda i je, ali ne u onom kontekstu kojeg ga očekujete.

npr. rođenje Krista je obilježeno prolaskom nekakve zvijezde ili ovećeg planeta malo bliže zemlji ... jeli to bio možda Nibiru??
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Old 09.06.2009., 11:34   #560
@ Ockhams razor - pa nemogu ti ja dati nikakve podatke koji mi nisu dostupni,isto tako mislim da nitko sa sigurnošću nemože reći ni utvrditi dali je Nibiru plinoviti planet ili planet krute građe,mogu samo nagađati...

@ UBERSOLDAT - mislim da si shvatio što sam želio reći ovim informacijama o drevnim civilizacijama...htio sam dokazat da to nisu bile "glupe" civilizacija kao što neki ovdje tvrde,a što se tiče baruta,europski osvajači su sigurno imali barut prije maya,asteka ili sumerana i vjerojatno su neki od tih civilizacija zbog toga i istrjebljene,jedino ako su prema tebi glupi jer nisu ulagali u oružja i naoružavanje,nego gluposti kao što su znanost i kalendar...
300 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:47.