Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2010., 13:38   #41
jao to mi najgore,hrpa penzica jedni na drugima,a nigdje zraka,a doktor ko za inat spor do bola,uh,posto mi radi tek sutra popodne oticu sutra,,pa nek pregleda kaze svoje misljenje,i posalje me dalje di treba,
Al Giordino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 14:12   #42
Da ne otvam novu temu, napisat ću ovdje svoje iskustvo... pušać sam, imam 21 godinu i već kakvih mjesec dana imam problema sa grlom (u početku slabija bol i višak sluzi - valjda od pušenja), no kako sam ja uvijek veliki paničar i odmah mislim kako sam obilio od neke grozne bolesti, u zadnje vrijeme pojavio mi se taj grozni osjećaj knedle u grlu. Užasno mi smeta i samo potiče moju paranoju (za koju se nadam da stvarno nije nešto ozbiljno), ali kako sada nisam u mogućnosti ići k liječniku, obraćam se vama za kakav savjet. Thx
Chemmical is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 20:51   #43
Quote:
Chemmical kaže: Pogledaj post
Da ne otvam novu temu, napisat ću ovdje svoje iskustvo... pušać sam, imam 21 godinu i već kakvih mjesec dana imam problema sa grlom (u početku slabija bol i višak sluzi - valjda od pušenja), no kako sam ja uvijek veliki paničar i odmah mislim kako sam obilio od neke grozne bolesti, u zadnje vrijeme pojavio mi se taj grozni osjećaj knedle u grlu. Užasno mi smeta i samo potiče moju paranoju (za koju se nadam da stvarno nije nešto ozbiljno), ali kako sada nisam u mogućnosti ići k liječniku, obraćam se vama za kakav savjet. Thx
Svatko će ti reći da posjetiš doktora, naravno, ali što se tiče knedle u grlu mislim da je to najvjerojatnije posljedica paničarenja da bi moglo biti nešto gore, čisti strah u grlu, govorim to iz razloga jer se meni događa isto, veći problemi s kojima se nisam u stanju nositi ''manifestiraju'' se u grlu, čak sam i išla kod doktorice zbog te famozne knedle jer je bilo toliko iritantno, međutim nakraju je ustanovljeno da bi mi za knedlu pomogao jedino psihijatar. Eto moje iskustvo, ne mora imati nikakve veze sa tobom, samo se smiri, sigurna sam da ti nije ništa i ostavi cigarete, grickaj celer
lucky07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 02:41   #44
"Natečenost" vrata

Evo ovako, prije nekih možda mjesec dana počelo mi je lagano stiskanje u vratu,a odma ispod brade sam dobio neku malu sitnu žljezdicu koja ne boli na dodir ni ništa,a oko jabučice ispod brade onako čudno iritantno koje ne boli tako da umireš al jednostavno sam osječaj toga te uznemirava i nervira da se malo malo stiskam za vrat da si "umanjim" to živciranje.. Pa mi je sad neko vrijeme bio puno manji osjet, na neko vrijeme nisam gotovo ništa ni osjetio vezano za te simptome, na početku mi je bilo malooo teže gutat slinu ali ništa pretjerano, možda par sati sam imao takav osjećaj radi zabrinutosti pa sam si napravio veču frku nego što je.. I evo sad kako mi se počelo palit zubno meso kod jednog zuba koji je i prije bio upaljen,pa izlječen nekako koda se opet sve to vrača sa intezivnijim simptomima več opisanim, stiskanje, neka nategnutost vrata oko jabučice Pročitao sam tu, vamo i tamo svega i svačeg i svugdje se nešto drugo piše, a i teško mogu uočiti da je netko baš ovoliko sličnih simptoma pisao
Tek sam uspio napravit zdravstvenu tako da sam i htio prije do doktora nisam mogao, no sad bi molio pomoc ako je moguce jer bi morao na more, a bojim se ako odem do doktora da cu morat obavljat 100 snimanja itd..
__________________
I am what I am.
ToniOsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 16:55   #45
povremeno stezanje u grlu

Pozdrav,

vec duzi period imam jedan problem, i sad sam isla malo googlat o tome i nasla sam da je to jedna od bolesti stitnjace pa sam se uplasila..

uglavnom, cesto kad legnem u krevet primjetim kao da od jednom nemam zraka u grlu i osjetim kao da mi nesto stoji u njemu, tada sjednem na koji tren i prestane, i to se zna dosta cesto tijekom iste veceri ponovit, kao neki osjecaj gusenja, iako nisam ni pod stresom, ni ne panicarim, skroz sam mirna

e sad me zanima da li je moguce da je problem s stitnjacom i da li je to nesto lose, tj. da li je imao tko takvih problema i preporucuje li se odlakak doktoru?

Puno hvala unaprijed
irenatomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 00:44   #46
Quote:
irenatomo kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

vec duzi period imam jedan problem, i sad sam isla malo googlat o tome i nasla sam da je to jedna od bolesti stitnjace pa sam se uplasila..

uglavnom, cesto kad legnem u krevet primjetim kao da od jednom nemam zraka u grlu i osjetim kao da mi nesto stoji u njemu, tada sjednem na koji tren i prestane, i to se zna dosta cesto tijekom iste veceri ponovit, kao neki osjecaj gusenja, iako nisam ni pod stresom, ni ne panicarim, skroz sam mirna

e sad me zanima da li je moguce da je problem s stitnjacom i da li je to nesto lose, tj. da li je imao tko takvih problema i preporucuje li se odlakak doktoru?

Puno hvala unaprijed
takvi simptom ti može biti i od preskakanja srca, meni je tak bilo, sad ne znam za tebe, mogla bi to provjerit.
galaksyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 14:29   #47
gusi me...

osjetim na povremene trenutke kako me gusi u grlu. slika krvi mi je dobra, srce i pluca preslusani i oni su dobro, grlo normalno izgleda.
pa, pitanje za vas, ako se tko susretnuo sa time - sto bi to moglo biti?
a, i pod velim stresom sam u zadnje vrijeme, moguce da mi je to i od zivaca.
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 14:37   #48
Štitnjača?
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 14:58   #49
Quote:
anonimna123 kaže: Pogledaj post
osjetim na povremene trenutke kako me gusi u grlu. slika krvi mi je dobra, srce i pluca preslusani i oni su dobro, grlo normalno izgleda.
pa, pitanje za vas, ako se tko susretnuo sa time - sto bi to moglo biti?
a, i pod velim stresom sam u zadnje vrijeme, moguce da mi je to i od zivaca.
Jesi vadila možda hormone štitnjače? I jel imaš možda problema sa želucem?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 21:16   #50
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jesi vadila možda hormone štitnjače? I jel imaš možda problema sa želucem?
sa zelucem nisam nikad imala problema, a hormone stitnjace nisam vadila.
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 21:18   #51
A jel možeš opisati taj osjećaj?

Jel te guši, boli, steže, imaš osjećaj da je nešto zapelo u grlu...?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 23:40   #52
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A jel možeš opisati taj osjećaj?

Jel te guši, boli, steže, imaš osjećaj da je nešto zapelo u grlu...?
ne boli me. vise osjecaj stezanja i kao da je nesto zapelo.
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 23:43   #53
A koliko ti to dugo već traje?

A gle može biti na psihičkoj bazi, može biti štitnjača, alergija, želudac... najbolje bi bilo da odeš kod doktora.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 10:16   #54
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A koliko ti to dugo već traje?

A gle može biti na psihičkoj bazi, može biti štitnjača, alergija, želudac... najbolje bi bilo da odeš kod doktora.
pa, vec tjedan dana.
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 18:46   #55
Quote:
anonimna123 kaže: Pogledaj post
pa, vec tjedan dana.
Bilo bi dobro napraviti opću biokemiju,pregled GE,hormoni štitnjače,ev.gastroskopiju te manometriju jednjaka.

Zadnje uređivanje hrvoje dr. : 14.11.2011. at 18:47. Reason: uređ.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 23:10   #56
Grlo i vrat

Ovako,problem je slijdeći, imam 22 godine pušač sam i situacija je slijedeća...

prije 1 godinu i 3 mjeseca javlja se problem... imam osjećaj da mi nešto stoji u grlu... gutanje mije malo otežano ali ništa bitno... otežano mislim pod time kao da je grlo bilo suhije nego inače pa se shodno tome i malo teže gutala slina...

Također imam osjećaj "rezanja" između vratne žile i dušnika skorz od submandularne žlijezde pa do ispod jabučice... znaju me boljeti i limfni čvorovi (barem mislim da su oni ili krajnici)... uglavnom zna me zaboljeti u predjelu štitnjače... pa mi se nekad znalo činit kao da mi je desno uho zaštopano (nekakv pritisak)... pa sam stalno imao nekakav šlajm u grlu... vrlo bijeli (bjelji i gušći od sline) i svako malo moram to ispljunut van jer mi je glupo to gutat....

osječaj knedle mi se javio prije spomenutih godinu i 3 mj a ovo ostalo u proteklih dva tjedna...molim mišljenje iskustva...da li se trebam bojati...malo sma čitao o raku grla pa me je strah.....
__________________
gunner
jigsaw22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 23:17   #57
Quote:
jigsaw22 kaže: Pogledaj post
Ovako,problem je slijdeći, imam 22 godine pušač sam i situacija je slijedeća...

prije 1 godinu i 3 mjeseca javlja se problem... imam osjećaj da mi nešto stoji u grlu... gutanje mije malo otežano ali ništa bitno... otežano mislim pod time kao da je grlo bilo suhije nego inače pa se shodno tome i malo teže gutala slina...

Također imam osjećaj "rezanja" između vratne žile i dušnika skorz od submandularne žlijezde pa do ispod jabučice... znaju me boljeti i limfni čvorovi (barem mislim da su oni ili krajnici)... uglavnom zna me zaboljeti u predjelu štitnjače... pa mi se nekad znalo činit kao da mi je desno uho zaštopano (nekakv pritisak)... pa sam stalno imao nekakav šlajm u grlu... vrlo bijeli (bjelji i gušći od sline) i svako malo moram to ispljunut van jer mi je glupo to gutat....

osječaj knedle mi se javio prije spomenutih godinu i 3 mj a ovo ostalo u proteklih dva tjedna...molim mišljenje iskustva...da li se trebam bojati...malo sma čitao o raku grla pa me je strah.....
dijagnozu ti ne mogu dati forumaši. najbolje otići k liječniku. Ja sam imala slične simptome, liječnik dao uputnicu za otrinca. Ispostavilo se da imam devijaciju .
Moja majka sa sličnim simptomima također sa uputnicom otorincu i ima probleme sa štitnjačom. Najvjerovatnije da će morati operirati...tako da je to individualno.
akila is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 10:00   #58
Quote:
akila kaže: Pogledaj post
dijagnozu ti ne mogu dati forumaši. najbolje otići k liječniku. Ja sam imala slične simptome, liječnik dao uputnicu za otrinca. Ispostavilo se da imam devijaciju .
Moja majka sa sličnim simptomima također sa uputnicom otorincu i ima probleme sa štitnjačom. Najvjerovatnije da će morati operirati...tako da je to individualno.
devajcija?
__________________
gunner
jigsaw22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2011., 19:41   #59
Knedla u grlu

Zadnjih mjesec dana imam osjećaj kao da mi stoji knedla u grlu.Nmea veze dal pijem ili jedem ali jednostavno kao da nešto uvijek ostane i koliko god to pokušavala progutati nikako da ode.Sličan osjećaj kao kada tableta ostane u grlu

Da li je netko možda imao ovakvih iskustava ,da zna što možda nije u redu ili gdje i na koji pregled otići?
lilliang is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 21:22   #60
Čudan osjećaj u grlo - kao da me netko drži za grlo i stišće...

Pozdrav ljudi! Trebao bih neki savjet hitno!

Dakle, od jučer me lagano prati ovaj osjećaj, no nije me smetao. Danas me užasno smeta i ne mogu više!

Uglavnom, osjećaj je ovakav:
Kao da me netko uhvati za grlo i želi me tako podići u zrak. Stišće me nekako, i osjećaj mi je kao da mi je cijelo grlo nekako suženo. A mogu normalno gutati. Jedino kad govorim, malo me smeta ako pričam "duboko".
Osobno, sumnjam da je ovo neka upala ili nešto.

Već mi je se dva puta ovo dogodilo. Jednom u 8. mjesecu i drugi put početkom 11. Išao sam i doktoru radi toga, ali nije mi ništa posebno rekla. Sličan osjećaj. Imao sam tvrdu nakupinu šlajma u grlu i pio sam Bisolex da to iskašljem. I pomoglo je.
Ovaj put je drukčije. Ovo nije šlajm, i grlo me uopće ne boli, nego me nekako stišće. Ne znam kako da riječima opišem.

Bojim se da ću se samo ujutro odjednom probuditi bez glasa.

Postoji li ikakav napitak (ono, limun, med, topla voda i mješavine tih stvari) da mi ovo ublaži ili spriječi? Ne želim neke lijekove, sprejeve, sirupe... Dosta mi je toga, a i nemam potrebu za time (jer se ne radi o upali).
Što vi mislite, što je ovo?

P.s. nisam trenutno niti prehlađen, niti sam pio hladna pića, niti sam bio slabo obučen vani (uvijek sam nosio šal i to)...

Hvala unaprijed!
=)

Zadnje uređivanje thetox : 06.12.2011. at 21:23. Reason: Samo da se unaprijed zahvalim... :)
thetox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.