Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2011., 13:11   #221
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
...
A vi- neka vas ovo ne odvrati da do kraja nedjelje (ali i iza ovog Tjedna restorana) probate ove delicije.
kajgot, idem tam sutra na rucak. teta kojoj sam rekla da zelim rezervirati bila je divna, cak i kad sam je nazvala dan-dva poslije toga da promijenim rezervaciju. bila je jako pristojna i draga. susretljiva i mila.

nadam se da ce tako biti i sutra.

i da ce me docekat uredan i cist wc. s mirisljavim sapunom i to.
Zoey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 16:59   #222
Quote:
Zoey kaže: Pogledaj post
kajgot, idem tam sutra na rucak. teta kojoj sam rekla da zelim rezervirati bila je divna, cak i kad sam je nazvala dan-dva poslije toga da promijenim rezervaciju. bila je jako pristojna i draga. susretljiva i mila.

nadam se da ce tako biti i sutra.

i da ce me docekat uredan i cist wc. s mirisljavim sapunom i to.
Odličan izbor! Takvu hranu se ne susreće često u nas.
Javi kako je bilo.

I da- suprotno mom običaju, ovaj put nisam bio na WCu. Ne znam što mi je bilo, valjda starim.
Javi i stanje dotičnog.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 17:21   #223
Thumbs up Astoria

Evo malo i iz Dalmacije, i mi konja za trku imamo:-)
Astoria u Seget-Vranjicu, poviše Trogira, jedno po ure od Splita:

1.prvo predjelo: 3 vrste kruva + pašteta od tune, svježi sir, šalša
2.drugo predjelo: carpaccio od grdobine na rukoli posuto komadićima parmezana
3.glavno jelo: file komarče na pečenoj špinjači
4.čaša Pošipa/Plavca
5.desert: tanjur Astoria: štrudel od jabuka, šlag, panna cotta s jagodama, 2 kuglice sladoleda

Porcije sasvim dovoljne, desert prebogat, couvert se nigdi nije spominja, donili ga ničim izazvani i nisu ga ekstra naplatili

Prezadovoljni!

Zadnje uređivanje giljotina : 07.10.2011. at 17:33.
giljotina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 00:58   #224
Quote:
reptilia kaže: Pogledaj post
jel bio netko kod bakalovića? sad mi je nekak i to zapelo za oko...a još su u igri i cavallino, fellini i balon.
pa ak je itko bio u kojem od spomenutih nek kaže kak je bilo
Ja sam danas bila u Cavallinu. Za svaku preporuku. Dobra ponuda, servirano jako zanimljivo, drugačije. Ukusno. Ja sam jela sve nešto od boškarina. Društvo juhu od vrganja iz posude od kruha, puretinu s kestenom u vrganjima... nema prevare. Pravi vrganji i bogato.prefino! Riblje jelo nešto lošje, ali ok. Usluga pristojna. Ambijent zanimljiv.
Pred tjedan dana bila u Balonu... Fino! Sve za 5 ali klopu smo na tanjuru tražili povečalom. Šteta.
Kod Bakalovića je bila frendica! Kaže da je koma. Očekivala je nešto posebno kad ono, ne vrijedi ni 50 kunića.
Jel bio tko u Trilogiji?
Kako je tamo?
leanamarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 01:00   #225
dalmacija, toliko dosadan menu u svim restoranima, tj možda lažem, ovima u splitu i oko...
čitam ovo za zg sve i gledam kakav nesrazmjer šta se tiče ponude, i kvalitete i količine, hotel park koji kao ima dobru kužinu daje lazanje, lol, a ovde bi svi trebali dizat kulturu izlaska u restoran jer je sve mrtvo

http://www.slobodnadalmacija.hr/Spli...0/Default.aspx
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 10:31   #226
je znan, sramota da su u splitu samo 3 restorana u igri, a meni in je takav da njihov cili stane samo u predjelo zagrebačkima. i još dosadan, pogledaj npr. opium. navodno su ovi iz organizacije zivkali sve žive, ali niko se nije udostojija uključit. zato i triba pohvalit ove iz astorije, čista 5-ica
giljotina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 16:45   #227
Jel itko (osim gordan 72, thanks ) bio u "Mašklin i Lata"? http://tjedanrestorana.com/repositor...LIN-I-LATA.pdf
Meni izgleda primamljivo

Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Jel itko (osim gordan 72, thanks ) bio u "Mašklin i Lata"? http://tjedanrestorana.com/repositor...LIN-I-LATA.pdf
Meni izgleda primamljivo
Ne rade nedjeljom.
Nego, sad im gledam malo jelovnik na webu, redovne cijene su im prebolesne
http://www.konoba-masklinilata.com/jelovnik6.html

Konoba, a cijene najskupljih restorana, tipično
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.

Zadnje uređivanje štemajzl : 08.10.2011. at 22:37.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 17:53   #228
Tjedan restorana, Istra, Pula

Restoran: Amfiteatar, Denis Zembo
Interijer: moderno i minimalistički uređen, gradski restoran
Osoblje: totalno neuigrano, mlado i neiskusno ali opet veoma ljubazno, pa im se oprašta sve
Hrana
Predjelo: mm- salata od gambera na rukoli, ja- carpaccio od orade, mini porcije, ali ok za predjelo, zamjerka za prejako octom začinjenu rukolu pa mi je ubila sve gušte u ribi, carpaccio (za mene )nedovoljno ohlađen, umaci sa strane ukusni

Glavno jelo: mm- fuži mare e monti, ja- rižoto sa gamberima i tikvicama
Fuži kupovni, umak rijedak, od "mare" samo gamberi, a od "monti" samo šampinjoni. Ne znam zašto kod nas ne mogu pojesti dobru mare e monti paštu kao u Italiji. Rižoto zato iznimno ukusan, ne prekuhan, tikvice zadržale boju i okuse.

Desert: mm- mousse od čokolade , ja-lemon tart
mousse korektan, lemon tart-tijesto odlično, krema nekako želatinozna , ne mogu definirati

Sve u svemu solidno, ali više sam očekivala od Zembe
Inače, zavirila sam u regularni menu, i cijene su zaista prihvatljive, pa bi restoran mogao saživjeti kao gradski restoran za svakodnevne ručkove/večere

Tjedan restorana, Istra, Pula

Restoran Gina
Interijer: prekrasna stara kuća, u kojoj su očuvane sve grede, kameni zidovi, uređena u tradicionalnom, starinskom stilu
Osoblje: familijarna atmosfera, od stare šjore Gine do ostalih generacija, svi jako ljubazni i nasmijani
Hrana:
Predjelo: mm-pršut i sir, ja- salata od hobotnice
Dobar pršut, salata od hobotnice mekana, porcije za predjelo dosta obilne

Glavno jelo:mm- biftek u umaku od zelenog papra, ja-file orade u aromatičnom bilju
Mm-ov biftek sočan, umak zanimljiv ( crveno vino, pinjoli, zalani papar), kuhani krumpir i neka vrsta djuveđa
Moja orada jako ukusna, u šugu sa aromatičnim biljem, prilozi isti kao i mm-u
Porcije zaista obilne

Desert: mm- palačinke sa čokoladnom ( nije bilo čoko torte kao u meniju), ja- semifreddo od lavande sa domaćom konfiturom od smokava

Palačinke korektne, semifreddo fantastičan kao i konfitura

Gina je zadržala status restorana sa domaćom, dobrom klopom i atmosferom.
Napomenuli su nam da će cijelu zimu imati menu za 100 kn koji će mijenjati.
Tko ima priliku neka ode probati domaće raviole sa rakovicom ( od 12. mj) , nezaboravno..
__________________
20.06.2009.

Zadnje uređivanje štemajzl : 08.10.2011. at 22:42.
lavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 19:16   #229
mi smo sinić bili kod gabreka u samoboru

njih smo izabrali jer smo htjeli s beštijom prvo par sati provesti u šumi pa tek onda doći na večeru (kod njih se moža sa psima )

vrijeme nas je zajebalo, ali restoran nije

pile su se rakijice, vino koje je bilo uz meni (muškat, laguna, odlično - toliko fino da smo na šanku tražili da nam pokažu bocu ), obična voda, sok i dvije pive

jelo se
juha od vrganja, paradajz juha, teleća juha (svih juha je bilo toliko da je ostalo u zdjelama za posluživanje)
4xpuretina u umaku od vrganja, 1x vepar s njokima i 1x njoki u umaku od vrganja za vegetarijanku, 6x salate miješane - svega je ostalo na tanjurima
nakon glavnog smo trebali pauzu pa smo pili i zajebavali se a onda su došle gabrekove palačinke s čokoladom, orasima, sladoledom i šlagom (cura koja je alergična na orahe je dobila duplo više čokolade )

teta koja nas je posluživala je bila predivna

račun - 702 kune

doma smo jedva došli
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2011., 23:05   #230
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Odličan izbor! Takvu hranu se ne susreće često u nas.
Javi kako je bilo.

I da- suprotno mom običaju, ovaj put nisam bio na WCu. Ne znam što mi je bilo, valjda starim.
Javi i stanje dotičnog.
meni taj apetit nije bio nis posebno. zapravo, bio je prilicno los.

predjelo juha od hokaido buce s nekakvim shrimpom i dumbirom (kojeg nisam ni vidla ni osjetila) i mozzarelom. ajde, ok.
glavno jelo pohani kovac. nit smrdi nit mirisi. ona francuska je katastrofa od priloga (i nigdje nije bilo korijandera, al dobro, mozda im je ponestalo ).
desert je teska katastrofa za mene. ok, dekonstrukcija becke strudle od jabuka, sve je to super. ali ono... ono je bilo nesto strasno, nekakva krema, jabuke na kockice, hrpetina cimeta i kaj je najgore od svega, ta je krema, kak se sika, dobila kontrast u obliku ljesnjaka - mrvljenih, mljevenih, sta li. i sve ja to kuzim, malo crunch, ovo, ono... ali ova moja strudla je bila kao da jedem neki granulasti mis-mas. pojela sam trecinu, samo zato da se uvjerim da ne valja.

vino je bilo ok.

(drugi par izjelica jeo je rizoto od kestena s tartufom - probala sam, bio je presuh za jedan rizoto, pasticadu - nisam probala jer me pasticada totalno odbija i cokoladnu tortu nekakvu s visnjama sa strane - probala sam, bilo fino. drugi meni je navodno bil bolji, ja se ne bi stela mesat, jer meni nis od tog nije bilo nis posebno. juhu od hokaido buce sam jucer radila doma i stoput je bila bolja od ove njihove, koja je, kao prvo, bila prerijetka za moj pojam krem juhe, nije bila dovoljno topla i kao drugo, nije zgeldala nis bolje nego moja iz velke rajngle).

konobari su bili ocajni. spori, neusluzni, poluglupi... sve onako bljak. bilo mi je zao kaj smo im tam ostavili tolko love. sljedeci put idem tam jest a la carte i uzivat kak spada, a vjerojatno i platit ne tako drasticno vise nego ovo. mozda onda i zasluzim bolju uslugu.

osim toga, wc za zene je: nedovoljno osvjetljen i nedovoljno dobrog mirisa. isla sam samo oprat ruke, ali mogu reci da je dojam da je cisto.
Zoey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 15:44   #231
Stari Puntijar

Cuve: neki roskasti namaz, ok ali malo suh..bio bi super uz topli prepečenac...
Predjelo: sva tri izbora smo jeli i bilo je super..jedino za mene ženu s mora je malo zasmetao u šampinjonima slanina..
glavnova tri jela..moja piletina sa celer umakom ludilo..kroketi domaći....slatkast umak... pletenica ok, ali kaže mm malo suho....teletina sa žumanjkom i borovnicama i zelena riža za 10..
desertalačinke sa sladoledom i vrućim višnjama - savršeno..
Usluga brza, profi..nemam zamjerku..
U svakom slučaju moje preporuke!!!!
Aurorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 21:49   #232
Bili danas u Carpacciou i zaista je bilo odlično
http://tjedanrestorana.com/repositor..._CARPACCIO.pdf

Jeli meni 1 i meni 3, ne zna se što je bilo bolje od čega, od predjela do deserta na zaista visokom nivou. Osim toga, prije predjela nam donijeli neke slane štapiće, a nakon jela kad sam naručio kavu, donijeli dvije vrste keksa za uz kavu. Ni couvert, niti te kekse nisu naplatili, dakle, sve je bilo unutar 100 kn
Izbor vina popriličan, preko 10 vrsta vina služe na čaše. Cijene vina bi mogle biti i niže, najjeftinije je bilo 23 kn deci.

Konobari super ljubazni. Jedina zamjerka (uz cijene vina) malo prevelike pauze između jela - nakon predjela 15ak minuta čekali glavno jelo, nakon glavnog još 10ak minuta desert. Ali s obzirom da su im svi stolovi bili puni kad smo došli, ne zamjeram im previše.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 14:02   #233
Apetit City

Bila u subotu navečer, restoran poluprazan

Interijer mi se sviđa, vrlo sličan Apetitu u Jurjevskoj, moderno, decentno

Konobari: sve u svem ok, zamjerka jer na našem stolu nije bilo salveta pa smo ih naknadno tražili

Nakon što sam popila dcl graševine od Matoševića (20 kn ) za koju imam samo riječi hvale rekoh idem probati chardonnay također od Matoševića
I sad budući da je to bilo jedini chardonnay koji se nudio na čaše (prema vinskoj karti) nisam posebno naglasila da hoću od Matoševića i konobar mi je donio neki deseti koji je kako sam poslije vidla na računu naravno 1 dcl/40 kn
Naravno mogla sam prigovorit budući da ti lijepo pokaže bocu prije nego natoči ali nisam htjela bit davež

Couver (10 kn po osobi ): svjezi sir s vlascem , fino nemam zamjerki

Riblji meni :

1. Predjelo: Hrskavi ravioli s gamberima i bučom: jednostavno- savršeno

2. Glavno jelo: File orade s mediteranskim povrćem i pestom od rukole- super, orada prefina, taman začinjena, dobro očišćena, povrće polutvrdo ali znam da ga većine dobrih restorana radi na taj način koji je očito pravilo pa se neću bunit

3. Desert: Pita od šljiva u čaši- tu sam znala da me teško mogu osvojit jer ne volim šljive i tako je i bilo, šlag nedovoljno sladak po meni, šljive ko šljive

od drugog menija sam probala desert: okruglice od sira u bijeloj čokoladi ( prefino) i malo predjela- „dimljeni biftek“ s tartufiranim pireom (malo su mi se previše osjećali tartufi, inače ok )

Zadnje uređivanje tiliw : 10.10.2011. at 14:21.
tiliw is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 16:56   #234
Vinski klub rene bakalovic

Uvod: zacudilo me kako je mali prostor, cijeli restoran zapravo izgleda ko neki prolaz...nije mi se nes pretjerano dopao ambijent, al ajde. Zasmetalo me sto su par metara od mene stajale neke kutije, ćošak koji služi ko neka jebena ostava, no likey

Vino je bilo korektno, grasevina belje, lijepo nam je donio bocu, pokazao, ulio. I bilo je dobro rashladeno

Predjelo – crveni rižoto s biftekom
Ja sam se tu ponadala nekim varijantama s crvenim radičem, acetom ili necim tak egzoticnim, a kad ono – dobila sam rizu ala sataras, samo 10 000x goru od najgoreg satarasa. To je valjda bila posebno skuhana riza pa u nju umijesan paradajz iz tetrapaka. Uopce nije bilo zacinjeno, a biftek ne znam da li da spominjem, jer to ne da su bili mali komadici mesa, nego ono, velicine ko pola nokta na malom prstu. Okus mesa se uopce nije osjetio. Tekstura rizota je bila malo cak ljepljiva umjesto fino kremasta kako rizoto mora biti. Bilo je za sto prije zaboraviti da sam uopce tako nesto pojela

Glavno jelo – kotleti u umaku od šumskih gljiva s fužima
Ovo je na oko izgledalo kao nesto iz menze. Kad sam probala – okus je bio jos gori!
Meso uopce nije bilo slano ni nikako zacinjeno, bilo je tvrdnjikavo i cak mi je okus bacao na nesto sto se odledilo iz škrinje umak...nesto najgore sto sam ikad probala...klasika vrhnje za kuhanje u kojem su bili komadici gljiva toliko sitni da ih nemam s cime usporediti. Zrna rize mozda bi bila adekvatna usporedba sto se velicine tice. Okus: nula. Gljive se uopce nisu osjetile. I mogu oni mene muljat kolko zele da su to sumske bile. Bili su obicni sampinjoni, i toliko ih je bilo malo da umak uopce nije imao neku boju, kako obicno dobije od gljiva, ovo je bilo skroz bijelo od vrhnja. Fuzi su kao bili domaci, iako mi je i to upitno. I opet, neslano i sve sljepljeno, sto je znak da je tjestenina stajala neko vrijeme na tanjuru i cmarila se
Ogromno razocaranje, defintivno se za manje od 10kn bolje/finije najedem u bilo kojoj menzi u zg

Desert: strudla od jabuka u vinskom umaku
Nakon svih ovih katastrofa, ovo je jedino imalo smisla. Umak preprefin, pjenast, dovoljno sladak i vinskog okusa. Strudla kao strudla je mozda bila malo zilava, i bila je više ko palacinka, al umak je bio

Sve u svemu, trebala sam slusati preporuke par ljudi koji su rekli da tamo – ne idem. Al jbg, rene bakalovic, kao neko ime, stvarno sam mislila da ce to bit nesto. Nije mi se svidjelo ni kako je konobar ispitivao nakon svakog slijeda kako nam se svidjelo jelo. Na prvo sam presutila kritike i rekla ok, al kad sam za drugo rekla da mi je bilo tak tak, da je mozda bilo malo nezacinjeno i da sam od gljiva ocekivala vece komade gljiva u tom umaku, on je imao opravdanja da su to „rane gljive“ i da kao „ne mozemo svima ugoditi. Svatko ima svoj ukus“ kao prvo, ako su gljive rane i nema ih, zasto uopce raditi takav meni??? i kasnije kad je dolazio pitati za desert se kao pokusao nasaliti: ah, nju necu prvu pitati, ona ce sigurno imati neku kritiku To jos nisam vidjela da se tak odnosi prema gostu
Ocjena: 2/5

zavirila sam i u wc...malen da se jedva okrenes, iz kotlica se klokotala voda, a vode je bilo i po podu. jebena sramota


U nastavku...recenzija restorana balon....
__________________
Limeni: idem spunat jastučić dok me ne odbaci tokom noći :cry:
reptilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 17:17   #235
Balon

Uvod: prostor jako lijep, volim ta prigušena svjetla u restoranima, ako je za stolom cak mozda mrvicu bilo premracno...ne vidis dobro jelo
prva stvar koja me malo razocala – ne samo da rolica jelena koje sam naumila jesti nije bilo, nego su zamijenili koncept menija. U pdf-u su danima prije bila sva tri slijeda zasebno, na biranje, a sad su slozili menije. Tako da su se moja 3 favorita svaki smjesila u svoj meni.

vino na čaše - pojma neam šta smo dobili jer je konobar to brzo izverglao, uzela sam bijelo i bilo je tak tak. nije mi se svidjelo sto nije lijevao vino pred nama, nego ga donio u casama. mogo je svasta podvaliti, a oni koji su uzeli crno su rekli da je imalo okus po ribaru meni se po mirisu vec cinilo katastrofalno

Predjelo: tuna u papru s mariniranim kozicama
Tuna fino zacinjena i kratko poprzena na zaru je bila jako fina...kozice i nisu igrale neku ulogu jer i nisu bile nekog posebnog okusa, osim sto su bile fino mekane...uz to je bio serviran svjezi krastavac u trakicama....uglavnom, predjelo

Glavno jelo: pikantni pileci file u rajcicama
Prva stvar, od pikantnosti ni p. Obicne trakice piletine poprzene i stavljene na umak od mini rajcica, malo dekorirano s palentom i brokulom. Nezanimljivo. Meso je bilo malo zilavo, sto uopce i nije cudno buduci da je meso bilo potpuno pogresno narezano. Kolko ja znam, meso se reze poprijeko od mesnih vlakana, a ne usporedno s njima, jer je bas zbog toga dobije okus zilavosti. Za jedan tako fensi restoran mi je ovo neshvatljivo
Umak je bio korektan, ali nista vise od toga. Gdje je ta vrazja pikantnost?

Probala sam i komadic iz drugog menija: teleca pisanica s finim povrcem
Meso savrseno mekano, jako ukusno, umak je imao malo cimeta u sebi cini mi se...pojest sam se htjela sto nisam to uzela

Desert: cokoladni mousse na kremi od bijele cokolade
U mom meniju je zapravo bila kruska, al konobar je tek na desertu reko da mozemo i iz drugog menija. Mozda se tako moglo i s mesom ali ja nisam pitala
Mousse jako fin ni premekan ni pretvrd, dovoljno cokoladan da se osjeti a opet ne previse da te udavi kako znaju te cokoladne stvari. Dosta mlijecni je bio zapravo...
Probala sam i posiranu krusku u medu – bezveze. Bolja je u vinu kad se napravi

Zakljucak: prenapuhani balon...ne vidim u cemu je tolki big deal. Mozda je zbog glavnog jela koje me razocaralo...al kad sagledam da jedno takvo samostalno jelo dode kolko sva ova tri slijeda skupa, cini se precijenjeno malo ipak
Konobar – nejasan. Kako u tako skupom restoranu mi moze tanjur davati praticki preko stola?? Valjda kad je vidio da smo mlađa ekipa je pomislio: za njih se ne treba truditi? :/ iako sam kasnije vidjela da i drugim stolovima tako pristupa. Pre nonšalatno...ne shvacam to...
Wc prekrasan
Ocjena: 4/5
__________________
Limeni: idem spunat jastučić dok me ne odbaci tokom noći :cry:
reptilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 00:43   #236
Thumbs up Šparka

Šparka, Zagreb, prošli tjedan.

Hladna predjela: carpaccio od vrganja; pašteta od pureće jetre.
Pašteta fina, carpaccio ok.

Juhe: od rajčica s ginom; od maruna.
Inače nisam luda za juhom od rajčica, ali ova je bila stvarno odlična. A juha od maruna je bila fenomenalna!
Obilne porcije, sve se pojelo.

Glavna jela: biftek s njokama; tuna s rižotom od špinata i suhim smokvama.
Oboje dobro za poludit!Tko je znao da tuna ide dobro sa suhim smokvama?? Inače ih jedem vrlo malo i nikako.

Deserti: čokoladna torta; sladoled sa mariniranim suhim smokvama.
Torta jako dobra, ali bilo mi je malo krivo što nisam dobila sladoled. Bio je super, i opet te suhe smokve...

Vino: Pinot Ćasić. Vele mi da je dobar.

Najeli se tako da nismo mogli disat, ali nije nam sjelo teško na želudac kasnije.
Posluga dobra, namještaj lijepi drveni. Ako sjediš vani gledaš u nogometno igralište, što je isprva čudno, a onda, kad lopte počnu preskakati zaštitnu ogradu, bude zanimljivo...
Definitvo se želim vratiti i probati i druge stvari s menija.
__________________
If we bring a little joy into your humdrum lives, it makes us feel as though our hard work ain't been in vain for nothin'. Bless you all.

Zadnje uređivanje Lina Lamont : 11.10.2011. at 00:48.
Lina Lamont is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 12:54   #237
I na kraju ...

Ovo je treći tjedan restorana u kojem sam obilazio restorane:

Nakon prvog, ostao mi je Fellini kao mjesto u kojeg se povremeno vraćam, nakon drugog, u dobrom sjećanju mi je ostao restoran Sorriso kao mjesto u kojeg planiram otići ponekad.

Nakon ovoga tjedna nažalost nisam našao niti jedan restoran u kojeg bih se vratio ...
Mašklin i Lata mi nisu usput, a nisu toliko dobri da bih radi njih skrenuo s puta, a nije mi bas niti za posebne prigode.
Apetit City .. nema šanse (neki su vidim imali dobra iskustva, ali ja ne ... ).
Karlo .. hm. Nisam pisao o njemu iako sam bio prošli tjedan... nije mi ostao kao nešto zapamtljivo.
Nakon što smo izašli iz restorana dijalog je bio ovakav:
- I? Kako ti je bilo?
- Ok
- I meni
- e, rižoto je bio fin
- da
I to je to ... oni su pristojni i gazda je jako uključen u restoran kao što i treba biti kako treba i sve ok, ali nedostaje mi nešto ... kao kada upoznaš curu koja je zgodna, ali te ne "pali".

Imam neki dojam da je prošlih "tjedana" bilo bolje ...
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 09:59   #238
Kreće opet TJEDAN RESTORANA 2012

24.2. - 4.03.

Opet hrpa restorana, čekamo menu-e.

Baš se veselim
Yorkshire is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 13:10   #239
Evo koji restorani sudjeluju na ovom tjednu restorana:
http://www.tjedanrestorana.com/restorani

(to je za Zagreb, ne vidim ostale gradove)

Jelovnike (kao što piše na linku) obznanjuju 12.2. (dakle za koji dan), rezervacije kreću od 17.2.- dakle tjedan dana prije početka papanja po prigodnim cijenama.
Ne propustite ovo- osobno sam bio skeptičan na pokretanju koncepta, ali više nisam: priuštite si papicu za 100kn po osobi u restoranima u kojima bi vas ista došla 200, 300 ili više kuna.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 13:29   #240
Jeej, ja cu ovaj put probati Carpaccio. Jel netko bio?
__________________
if it talks it doesn't mean it's intelligent
Rinnnna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.