Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2011., 13:29   #61
Quote:
Bilješka20 kaže: Pogledaj post

Batmani su dobri filmovi no u usporedbi sa Burtonovim Batmanima ispadaju smiješno jer ona atmosfera daje tim starim Batmanima novu dimenziju.
Burtonovi imaju bolju atmosferu.Pa da,ali to nije mjerilo kvalitete.Što za Batmane postoje neka drugačija pravila od drugih filmova što se tiče kvalitete.Nolanovi su za dvije klase iznad Burtonovih Batmana.Pogledaj samo glumačku postavu,glumu,scenarij,režiju itd.

Burtonovi Batmani su vrlo dobri filmovi,ali u njima se najviše išlo ne vizualni dožljivaj.Posebno u drugome.

I osim toga što fali atmosferi u Beginsu.Grad je baš ispao onak prljav s pomalo futurističkim izgledom grada i ozbiljnim štihom.OK,The Dark Knight je prerealan,bez one klasične Batman atmosfere,ali barem nije onako djetinjast,šarenkast ko Forever i Robin.

Zadnje uređivanje c0bra : 08.09.2011. at 13:34.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 13:34   #62
Jako, jako dobar redatelj i drago mi je što je neko njegovog kalibra dobio priliku raditi visoko budžetne projekte jer u toj kategoriji drastično fali ideja i kvalitete.
Ipak, u pravilu mi ne uspijeva probuditi neke veće emocije tijekom gledanja i za njegove likove me boli pipa. Batmena je Jocker slobodno moga pregaziti sa šleperom i vući pet blokova po gradu što se mene tiče.
Najbolji: Following, Memento, Inception. TDK mi je precijenjen, ne i uloga Ledgera koji nosi film. Tu je vjerojatno problem i u meni jer ne mogu preozbiljno shvatiti takav tip film, niti preozbiljan pristup takvoj tematici. Burton rules...
Mancunian is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 13:55   #63
Dosadni ste s tim tretiranjima redatelja kao da su nogometne momčadi.
Prije svega, niti jedan redatelj neće sebe smatrati najboljim i da imate prilike pitati Hitchcocka dal sebe smatra najboljim, kladio bih se da bi se samo nasmijao. Jedan Kubrick znao bi šiziti kada bi vidio da ga se svrstava u rang Tarkovskog za što je on smatrao da je nedostižno. I uopće mi idu na živce ta bezumna mantranja kako je Hitch jedan jedini; nit je on jedan niti je jedini jer hvala Bogu film kao medij ima mnogo više za ponuditi i nikada se neće roditi redatelj koji bi bio nepremostivi kamen temeljac.
*Raskoljnikov* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 14:01   #64
Naravno da nije jedan jedini, ima toliko velikih redatelja. Hitch je 1995. proglašen najboljim redateljem 20. stoljeća, a prije kojih 2, 3 godine najboljim redateljem svih vremena. Ipak tu ima dosta stvari zašto je on taj.

No, dosta o tome, ovo je tem o Nolanu
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 14:02   #65
Quote:
c0bra kaže: Pogledaj post
Burtonovi imaju bolju atmosferu.Pa da,ali to nije mjerilo kvalitete.Što za Batmane postoje neka drugačija pravila od drugih filmova što se tiče kvalitete.Nolanovi su za dvije klase iznad Burtonovih Batmana.Pogledaj samo glumačku postavu,glumu,scenarij,režiju itd.

Burtonovi Batmani su vrlo dobri filmovi,ali u njima se najviše išlo ne vizualni dožljivaj.Posebno u drugome.

I osim toga što fali atmosferi u Beginsu.Grad je baš ispao onak prljav s pomalo futurističkim izgledom grada i ozbiljnim štihom.OK,The Dark Knight je prerealan,bez one klasične Batman atmosfere,ali barem nije onako djetinjast,šarenkast ko Forever i Robin.
Daaaaj, znala sam da ćeš potegnut za Batmanima

Iskreno, ne da mi se raspravljat koji je bolji Batman. Spomenula sam samo atmosferu zato što daje poptuno novu dimenziju filmu i to je JEDAN od razloga zašto su mi bolji Burtonovi Batmani no zbilja nije potrebno sada raspravljati o tome jer se već naveliko raspravljalo na ostalim topicima

A u Nolanovim Gotham nije Gotham. Filmovi mu nemaju dušu, možda je tu problem, a možda u šumi, ko zna
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 14:07   #66
Gledam mu filmografiju i, sve mi se čini, čovjek nije snimio loš film. Stvarno fantastično!

Ne znam sad koliko je to aktualno ali se šuškalo da bi se trebao prihvatiti remakea Blade Runnera i, ako se već mora, mislim da on to može odraditi kvalitetno.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 18:44   #67
Quote:
Insert/Break kaže: Pogledaj post
Gledam mu filmografiju i, sve mi se čini, čovjek nije snimio loš film. Stvarno fantastično!

Ne znam sad koliko je to aktualno ali se šuškalo da bi se trebao prihvatiti remakea Blade Runnera i, ako se već mora, mislim da on to može odraditi kvalitetno.
Plus mu je to sto pazljivo bira i totalno se posveti filmu kada izabere a da je talentovan to je ocigledno.

BR uh to bi bilo super.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 09:53   #68
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Plus mu je to sto pazljivo bira i totalno se posveti filmu kada izabere a da je talentovan to je ocigledno.

BR uh to bi bilo super.

Kažem, koliko god da se ježim činjenice da bi itko išao radit remake Blade Runnera (Blade Runner! Heeeej!? Kud češ, momak!!!??? ), toliko me raduje da to bude baš upravo Nolan.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 14:34   #69
Najdrazi redatelj

ocjene svih njegovih filmova po meni
Following
8/10

Memento 10/10

Insomnia 8.5/10

Batman Begins
7.5/10

Prestige 8/10

The Dark Knight
9.5/10

Inception

8.5/10

TDKR
8/10


sta mu je sljedeci potez jel se zna?

nadan se da ce otic u povijest ka jedan od najboljih ikad
na dobron je putu
Thiago is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 17:17   #70
Quote:
Thiago kaže: Pogledaj post
Najdrazi redatelj

ocjene svih njegovih filmova po meni
Following
8/10

Memento 10/10

Insomnia 8.5/10

Batman Begins
7.5/10

Prestige 8/10

The Dark Knight
9.5/10

Inception

8.5/10

TDKR
8/10


sta mu je sljedeci potez jel se zna?

nadan se da ce otic u povijest ka jedan od najboljih ikad
na dobron je putu

Hm, zanimljivo....volim ocjenjivati

Following - nisam gledao

Memento - 7/10

Insomnia - 9/10

Batman Begins - 10/10

Prestige - 7/10

The Dark Knight - 9/10

Inception - 6,5/10

The Dark Knight Rises - 10/10
__________________
"How the hell do I know why there were Nazis? I don't know how the can opener works!"
jonsi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 17:21   #71
Quote:
jonsi07 kaže: Pogledaj post
Hm, zanimljivo....volim ocjenjivati

Following - nisam gledao

Memento - 7/10

Insomnia - 9/10

Batman Begins - 10/10

Prestige - 7/10

The Dark Knight - 9/10

Inception - 6,5/10

The Dark Knight Rises - 10/10
prijatelju ne moze ti TDKR bit isprid Mementa...Memento je njegov definitivno najbolji
ja san mozda malo prenisku ocjenu da Insomniji, ali pokusa san bit sta objektivniji
ti bas i ne

EDIT: Begins umisto Insomniji
Thiago is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 17:24   #72
pa da, lik nema lošeg filma, isto bih rekao za Aronofskog...Nolanu je možda najmanje poznat film Insomnia, ali ništa lošiji od ostalih filmova koje ima...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 17:43   #73
Pada mi Nolan:

Following - nisam gledao

Memento - 10/10

Insomnia - 8/10

Batman Begins - 8/10

Prestige - 8/10

The Dark Knight - 10/10

Inception - 7/10

The Dark Knight Rises - 7/10

Idemo dalje...
THE GANT is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 18:51   #74
Prosla 2 ocjenjivaca nisu gledali Following
pa sta cekate

btw:na youtubu ima njegov kratki film Doodlebug koji je stvarno vrhunski
Thiago is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 19:46   #75
Quote:
Thiago kaže: Pogledaj post
prijatelju ne moze ti TDKR bit isprid Mementa...Memento je njegov definitivno najbolji
ja san mozda malo prenisku ocjenu da Insomniji, ali pokusa san bit sta objektivniji
ti bas i ne

EDIT: Begins umisto Insomniji
ne mogu se više od ovog složit s tobom. ja baš pokušavam biti što subjektivniji kod ocjenjivanja, osim kad dođe do neke rasprave (ne o ocjenama, naravno).
TDKR će meni uvijek biti i draži i bolji film jer tu po meni Nolan točno zna što radi - vrhunsku zabavu koja može biti i više od toga (pogotovo za Batman fanove), a opet ni ne mora. S druge strane, "Memento" želi biti inteligentan i superoriginalan krimić, a zapravo je prosječna realizacija jako dobre ideje. Zašto prosječna? Zato jer ne možeš ići raditi pametan (nazovimo ga tako) i originalan film, a da istovremeno potcjenjuješ publiku neprestanim ponavljanjem kadrova iz prethodnih/sljedećih scena (kako god ih se već želi tumačiti). Daleko je meni Memento od Nolana u najboljem izdanju. Zapravo, bliže mi je najlošijem Nolanu, tj. Inceptionu, zato ga tako i ocjenih.

btw, Following već dugo mislim pogledati, ali nikako da to i napravim. Ali ima takvih slučajeva...
__________________
"How the hell do I know why there were Nazis? I don't know how the can opener works!"
jonsi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 19:53   #76
Baš si nešto razmišljam i, retrospektivno gledajući sad kad je trilogija gotova, The Dark Knight, ako maknemo cijeli Batman svijet, može biti čisti stand-alone krimić.
Insert/Break is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 23:59   #77
Nema smisla TDK trilogy bez TDK

dogadaji iz TDK su se ocitovali na TDKR itekako
8 godina pauze bez Batmana, Dent Act, Rachelina smrt....
Naravno da je steta sta nije spomenut Joker u filmu, ali jasno je zasto.

A sta se tice Mementa
Ne dolazi tu do podcjenjivanja gledatelja
Nolan pokusava radit nesto sta je Hitchcock radia
Prebacivanje gledatelja u kozu lika
A to sta se ponavljaju neki djelovi scena je s razlogon, ne bi imala smisla ta 'forward-backwards' u protivnon, i bila bi zbunjujuce i na kraju glupost

Memento je dosta proslavljen, dobia je svoju slavu i dns se uz TDK smatra najboljin njegovin filmon
Jedino sta mu predbacuju je navodno slab scenarij na takvu narativnu strukturu
Ali to je glupo, jer da je kronoloski poredan bia bi glup film, ovo i je savrseno kako napetost dolazi spajanjem naprijed i nazad
I savrsen kraj
Thiago is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 12:13   #78
meni Following zadnji Nolanov film kojeg sam pogledao, opet mogu reći ništa lošiji od njegovih ostalih filmova, štoviše neki tvrde njegov najbolji film...nema tu nekih poznatih glumaca, al sam koncept filma je originalan i razvija ju se tri radnje koje nisu vremenski poredane, film traje nešto više od sat vremena...
Holo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 19:16   #79
This just in:
Nolanov sljedeći projekt bi mogao biti Interstellar.

http://badassdigest.com/2013/01/09/c...rstellar-next/

Pošto se radi o relativno "mutnom" području, ne samo u produkcijskom nego i teoretskom smislu, bacite pogled i na članak na wiki:
http://en.wikipedia.org/wiki/Kip_Thorne#Films

Zvuči zanimljivo, tim više što je Jonathan scenarist.
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 20:29   #80
ma betmeni su
a ni prestiž nije nimalo loš
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.