Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2013., 15:25   #61
Film je preprepre dobar! Leo najbolji glumac ikad! Važno je reći da je i dignuo cijeli film sa svojom jebenom glumom bez obzira na vizualne efekte koji su također bili vrhunksi doživljaj. Film bi mogla gledati 10 puta bez problema. Svi vi kaj serete da je film pao kada su poceli pricati o osjećajima to uopće nije istina. On je jedini glumac u ulozi gatsbija koji je znao prenjeti osjećaje u film. gledam trailer sa robert redfordom iz 74, lik je prema leo nula! drugi glumci su osrednji iako je carey mulligan preslatka...
mika123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 20:09   #62
Na nekim mjestima mi je film bio razvučen i nisu mi sjeli oni dijelovi nakon prvog susreta Daisy i Gatsbyja, ali film mi se ipak svidio. Da, kičast je i šaren, ali moram priznati da sam uživala. Leo mi je bio odličan iako sam si dok sam čitala knjigu drugačije zamislila Gatsbyja, pa sam bila skeptična prema njemu. Carey koju ste isto ovdje malo pljucknuli je meni bila odličan izbor, jer mi je i u knjizi Daisy čudna i tajanstvena. U nekim scenama ne znam jel ona to cinično podjebava Toma ili je samo rekla prvo što joj je palo na pamet.

Vizualno mi je film prekrasan, prizori zabava, Gatsbyjeva kuća (osobito prizori na kraju nakon njegove smrti), ona industrijska zona itd. - vrlo autentično. 3d mi nekako nije bio potreban, moglo je i bez njega.
__________________
I've always been an introvert
Happily bleeding
Novembre is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 16:17   #63
Upravo sam pogledala Gatsbija s Robert Retfordom, hm, moram priznat, nije loš film, također mi se svidio. Knjigu nisam čitala.
mika123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 16:19   #64
A Mia Farrow kao Daisy mi je bolja gluma.
mika123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 19:44   #65
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Leo mi izgleda nekako podbuhlo, natečeno, ljepljivo - kaj mu je

Carey slatka - prava Daisy

Ostalo ću komentirat kad vidim cijeli film - malo jest kičasto, ali to ne treba značit da je nužno loše
Redatelj nikad nije odbacivao tvrdnje da mu je uzor Douglas Sirk, pa Fassbinder...
To je više camp nego kič, ali to su melodrame u stilu Sirka, vatromet boja i svjetla i puno cvijeća, povišena stilizacija, tu je negdje i Almodovar...uglavnom gay redatelji melodrama iako su radili i druge žanrove. Svu četvoricu jako cijenim, "Imitation of life" mi je jedan od najdražih filmova. 1989 sam bio par dana u Luganu, pa sam odlučio posjetiti grob Douglasa Sirka. Djelatnik malog i da se tako izrazim exluzivnog groblja, mi reče da su koju godinu prije došli neki ljudi u velikoj limuzini i odnijeli njegovu urnu,navodno u USA
(Ah, da, knjigu sam čitao kao teenager, a devedesetih sam dobio na poklon knjigu na engleskom, mučio se ali sam je pročitao, poklon je, pa...-moram priznati da sam se pomagao prevedenom knjigom a naravno da sam i film sa Redfordom gledao nekoliko puta na telki)

Zadnje uređivanje Cl@rks : 29.05.2013. at 19:50.
Cl@rks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 02:06   #66
Pogleda radi Di Capria, loše, očekiva san više.

Nzn koliko točno je praćena knjiga ali zadnjih uru vrimena film se svodi na Daisy ovo, Daisy ono, taman za zaspat

Al kbkk, bitno da je grafika dobra
Kimi#1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 12:06   #67
Također mi se nije svidio.

Predugo traje, meni je baš bio dosadan, onaj početak, nikako da se nešto počne događati.
Soundtrack je dobar, iako nije iz tog vremena, kostimi su super, kao što se rekli kičast i šaren.

Priča oko Daisy i Lea mi je totalno bezveze. Jedino što mi je u svemu tome dobro je bilo priča nakon ubojstva ljubavnice, kako je za sve zapravo ispao kriv Gatsby.

Moja ocjena 5/10
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 12:46   #68
Meni je upravo ljubavna priča između Gatsbija i Daisy prekrasna, jer se radi o psihološkoj priči. Radi se o njegovoj fiksaciji, o potrebi da ga prihvati ona koja ga zapravo nikada nece prihvatiti, i to su svi shvaćali osim njega, ikao je bio pametan, bistar, snalažljiv...To je nesvjesna potreba nad kojom svijest nema kontrolu..
mika123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 17:04   #69
Dosta dobro, ima za svakog ponešto.
Bit knjige je promašena, ali ajde snima se za modernu publiku. Vizualno jak, ali cijelokupan vizualni dojam je skoro uništen apsurdno prebrzom montažom gdje kadar traje maksimalno 2-3 sekunde (izuzev onih par CGI-a). Omraženi soundtrack je omražen s razlogom u prvom dijelu filma, ali drugi dio je solidan. Ona prva scena tuluma kod Gatsbya je uništena sa glazbom pogotovo zato što se tom scenom trebao publici približiti taj Jazz age što je nemoguće dok u pozadini trešti Jay-Z i techno.
Priča je višeslojna i šteta što se cijeli njen potencijal nije iskoristio, ali i ovako je dobro. Gluma na stvarno visokom nivou, Maguire me ugodno iznenadio makar mu se nije dovoljno prostora dalo u drugom dijelu filma gdje je bio samo promatrač. Detaljnije
Metlicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 01:41   #70
Folm me odusevio a Leonardo di Caprio je svojom fenomenalnom glumom podigao film na vecu razinu!
Flamingo Noir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 00:09   #71
Fotografija i ritam filma su odlični, ali priča je na kraju ipak ispričana loše.

Ljepota priče "Velikog Gatsbyja" je, po meni, u prikazivanju te karakteristične mitomanije oko bogataša, gdje jedan sumnjivo obogaćeni kriminalac u očima ambicioznog Nicka postaje simpatičan junak ljubavne priče. Također, sam ljubavni mit o dvoje ljudi kojima je suđeno da završe skupa zapravo ispadne prazna priča kojom dvoje sjebanih ljudi pokušava pobjeći od prazne svakodnevice. U knjizi su svi ti likovi jako zanimljivi, sjebani i vrlo jasno postavljeni u društveni kontekst američkih zlatnih 20-ih i kriznih 30-ih. Knjiga mi je kao da netko iznimno pametan i duhovit danas napiše roman o Todoriću ili Billu Gatesu kao romantičnim junacima. Genijalno.

U filmu toga nema. Nick je pretvoren u blentavog, simpatičnog balavca iz čije perspektive gledamo film. Nickova priča o Gatsbyju nije problematizirana, nego je na kraju pretvorena u neku "realnu", objektivnu poziciju. Na kraju je zaključak Nicka (i autora!) da je Gatsby, iako je švercer alkohola i osoba koja cijelo vrijeme patološki laže o sebi pa ni ne znamo tko je on, zapravo divan lik o kojem Nick "Željko Žutelija" Carraway piše veliki roman. Bljuv.

Od glavnih likova, pogođena mi je jedino glumica za Daisy jer je ljepotica, ali kad se namršti možemo vidjeti starost i tugu na njenom licu. Tobey Maguire je iritantan u pizdu materinu, ali nije ni toliko kriv budući da je njegov lik od inteligentnog i ciničnog ambicioznog brokera (u knjizi) pretvoren u slinavca. Leo di Caprio, siroti, iako kuži svoju ulogu i nije glup, naprosto nije sposoban napraviti više od 3 facijalne ekspresije. Veći dio njegovog lica naprosto je nepokretan, i jebi ga onda kada vrti iste tri grimase kroz cijeli film. Glumac koji glumi Toma je potpuno promašen jer je on, po meni, trebao biti prikazan kao fašist, ali i tipičan Amerikanac. U filmu je prikazan s frizurom i brkovima Hitlera, što je stvarno prvoloptaški i, umjesto da problematizira američki fašizam, redatelj ga je pretvorio u neameričku figuru od koje se gledatelj lako distancira.

Muzika i, općenito, ritam i tonovi meni su odlično napravljeni, iako je kocka stavljati Jay Z-a u ovaj film. Međutim, iako Luhrman zna snimiti lijepi film, mislim da nije znao protumačiti najvažnije stvari u originalnoj priči. A ovakav film bi ipak trebao biti primarno vezan uz priču.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 08:46   #72
Čudno ispričana priča. Kič se čak i nije nešto uklopio - da je film snimljen bez zabava ne bi se ni primijetilo....Leo mi je stršao kao kriva karta ovdje. Onak zabolila me duša svaki put kad bi rekao "old sport". Oke to jest njegova poštapalica, ali kaje previše je previše
Ostali su uredno odradili svoj posao, ali ništa više od toga.
Ma osrednje je jedina prava riječ za ovo
5/10
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 09:04   #73
Bas citam o filmu, namjeravam ga pogledati uskoro, vidim da se kritike zasada razlikuju, pa me jos vise zanima vlastita percepcija filma
__________________
People change. Memories don't.
ironman7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 21:14   #74
Prvo sam odgledao ovu najnoviju verziju, pa ovu iz 1974-e, a tek planiram da pročitam knjigu.

Novi Gatsby je naravno kvalitetnije snimljen i urađen je specijalnim efektima, koji stvarno izgledaju odlično, kada se prikazuje sav onaj raskoš, zabave i New York iz tog perioda, ali tu manje više sve staje. Verzija iz 74-e mi je bolja po glumi, realnija je i ozbiljnija. Ovde me niko nije previše „očarao“, čak ni Leonardo, koga baš poštujem. Njegovog Gatsbyja sam više doživeo kao klovna, što on svakako nije bio. McGuire ok, Carey Mulligan totalno promašena.

Daisy uopšte nije prikazana kao lažljivica, sa onim lažnim osmesima, gestikulacijom, kao što je to Mia Farrow radila. Ova je više „ja sam mala, pa sam pala“, sa nekim baby telećim pogledom. Uopšte se ne stiče utisak da je površna i da misli samo sebe. To se tek otkriva u poslednjoj sceni, dok je Daisy iz 74-e već od prve scene svojim lažnim osmesima i načinom govora pokazala kakva je. A tek neću pominjati ubacivanje crnaca koji dolaze na Gastsbyjeve zabave. Da, baš su 1922-e crnci bili u takvom položaju.

Sve u svemu film je ok za pogledati, muzika dobra, eto efekti su ostavili najveći utisak na mene, dok mi je daleko bolja starija verzija.
friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 07:53   #75
pogledala jučer film...knjigu nisam čitala, film iz 74-e nisam gledala tako da sam ovaj film pogledala totalno neopterećena i bez ikakvih očekivanja. soundtrack mi je odličan, scenografija isto tak i nažalost to je sve kaj mi je ok u filmu
od glumaca mi baš nitko nije sjeo...Tobey mi je iritantan, Leo tak-tak, Carey Mulligan mi se čini totalni promašaj za lik Daisy...a način na koji se "razvija" radnja filma me jaaaako podsjeća na Građanina Kanea..
ocjena, 3/10
__________________
If God is a DJ, life is a dance floor, you get what you're given, it's all how you use it
mala plava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 12:10   #76
Oduševila me izvedba filma. Scenografija, kostimi, kič, raskoš i dinamika scena je savršena. Pretjerivanje je odavno nekako zaboravljeno no vratilo se u ovom filmu. Ipak nedostaje mi nešto, nedostaje mi dramatika osjećaja i postoji taj mali djelić praznine ,isčekivanja i nedovršenosti. Možda baš to ovaj film čini posebnim.
No sve u svemu, glazba i izbor glumaca je izvrstan.
toxicpanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 01:46   #77
Slažem se da je Mia Farrow puno bolje odglumila Daisy nego Carey Mulligan. Ali Leo mi je ipak bolji u domeni ekspresije suptilnih osjećaja nego Robert Redford. Zbog Lea mi jedino i valja film, scenografija je odlicna, ali više preferiram dobru glumu od efekata u filmu...
mika123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 16:23   #78
Odličan film. Scenografija, ma sve. Leo opet briljira i pokazuje zašto je najbolji.
Neander is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 17:02   #79
Scenografija odlična,soundtrack isto dobar.Ali stvarno jedino radi Lea mi je valjao film.

Predobar glumac
__________________
If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be dealt with.
material_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 18:04   #80
Soundtrack odlican, bolji od samog filma.
Inace previše kiča, al sve u svemu, ok za jednom pogledat.
plemeniti konj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.