Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2015., 10:04   #41
Quote:
brar kaže: Pogledaj post
Da malo podignem temu... Evo mene, prešla 40. Dijete nikako da se desi . Zvala sam Sv. Duh, na žalost dr. Bauman napušta RH (nije li to bio pitanje vremena), pa me zanima kome bih se tamo mogla obratiti s punim povjerenjem? Ima li netko u njegovom "timu" koga mi možete preporučiti?
Ja krećem idući tjedan . Konačno sam, nakon 3 mjeseca, prikupila sve nalaze. Na konzultacije idem kod dr.Turudić
__________________
...
selena55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 21:08   #42
Quote:
selena55 kaže: Pogledaj post
Ja krećem idući tjedan . Konačno sam, nakon 3 mjeseca, prikupila sve nalaze. Na konzultacije idem kod dr.Turudić
samo cu reci da niti pod raznome ne idem kod nje.

imala sam preglede i primijetila sam da nije bas strucnjak za mpo ili specificne situacije u trudnoci
__________________
A zajedno smo mnogo toga prosli
ljubav,radost,a i bol da li treba da te
podsetim na to
miranacro02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 10:30   #43
Quote:
miranacro02 kaže: Pogledaj post
samo cu reci da niti pod raznome ne idem kod nje.

imala sam preglede i primijetila sam da nije bas strucnjak za mpo ili specificne situacije u trudnoci
Ako otkažem termin kod nje ne znam kod koga bi se naručila?? jel ima tko ok na SD osim Baumana (koji navodno odlazi za par dana)?
__________________
...
selena55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 19:10   #44
to je moje gledanje doktorice jer sam je dvaput bila kod nje jer nije bilo u tom trenu baumana , ti odi pa sama procijeni kako se snalazi
__________________
A zajedno smo mnogo toga prosli
ljubav,radost,a i bol da li treba da te
podsetim na to
miranacro02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 11:49   #45
zašto je ova tema tako tiha? vidjela sam gore dosta cura i žena ...
odradila jučer prvu inseminaciju pa ćemo vidjeti kroz tri tjedna.
Odradila je sve dr.Turudić .... ne mogu reći ništa loše o njoj ... žena radi svoj posao.
bebich is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 18:31   #46
Quote:
bebich kaže: Pogledaj post
zašto je ova tema tako tiha? vidjela sam gore dosta cura i žena ...
odradila jučer prvu inseminaciju pa ćemo vidjeti kroz tri tjedna.
Odradila je sve dr.Turudić .... ne mogu reći ništa loše o njoj ... žena radi svoj posao.
Kako je proslo? Koliko je vremenski proslo od narucivanja na konzultacije do inseminacije?
purgerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 11:35   #47
Quote:
purgerica kaže: Pogledaj post
Kako je proslo? Koliko je vremenski proslo od narucivanja na konzultacije do inseminacije?
Odradila sam u međuvremenu drugi AIH ... neuspješan na žalost. Od kad sam dobika do konzultacija prošlo nekih 10tak dana ... dosta brzo, no ne kod dr. Turudić nego kod dr. Luetić. Kod dr. Turudić se dosta čeka a generalno svi rade isto tako da mi se nije čekalo.

Htjela sam dalje na IVF, ali me dr. uspjela uvjeriti da odradim još jedan AIH u listopadu, i rezervirala mi termin za IVF u prosincu.

Dakle 2. AIH u kolovozu.
Konzultacije za dalje rujan.
3. AIH zakazan za listopad.
ukoliko bude neuspješan, IVF u prosincu.

2. opcija je bila nakon 2. AIH neuspješnog, da idem na IVF u studenom... pa nisam htjela propustiti još jednu priliku i pristala na ovakav plan
bebich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 21:30   #48
Quote:
bebich kaže: Pogledaj post
Odradila sam u međuvremenu drugi AIH ... neuspješan na žalost. Od kad sam dobika do konzultacija prošlo nekih 10tak dana ... dosta brzo, no ne kod dr. Turudić nego kod dr. Luetić. Kod dr. Turudić se dosta čeka a generalno svi rade isto tako da mi se nije čekalo.

Htjela sam dalje na IVF, ali me dr. uspjela uvjeriti da odradim još jedan AIH u listopadu, i rezervirala mi termin za IVF u prosincu.

Dakle 2. AIH u kolovozu.
Konzultacije za dalje rujan.
3. AIH zakazan za listopad.
ukoliko bude neuspješan, IVF u prosincu.

2. opcija je bila nakon 2. AIH neuspješnog, da idem na IVF u studenom... pa nisam htjela propustiti još jednu priliku i pristala na ovakav plan

Dižem temu
kakva je sad situacija na SD?
imam dilemu dali kod Turudić/Luetić?
patkiva23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 17:42   #49
Quote:
patkiva23 kaže: Pogledaj post
Dižem temu
kakva je sad situacija na SD?
imam dilemu dali kod Turudić/Luetić?
Zar nitko nije na SD???
patkiva23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 16:25   #50
Quote:
patkiva23 kaže: Pogledaj post
Zar nitko nije na SD???
Ja kada sam kretala sam se prijavila kod Turudić, ali me dopala Luetić, na kraju su ti obje + još jedna doktorica tamo i mijenjaju se, tako da čak i ako si kod Turudić može se dogoditi da ti veći dio zahvata odradi Luetić... tako da ti dođe na isto...
bebich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 20:50   #51
Quote:
bebich kaže: Pogledaj post
Ja kada sam kretala sam se prijavila kod Turudić, ali me dopala Luetić, na kraju su ti obje + još jedna doktorica tamo i mijenjaju se, tako da čak i ako si kod Turudić može se dogoditi da ti veći dio zahvata odradi Luetić... tako da ti dođe na isto...
Hvala ti na odgovoru!
Koliko se čeka na postupak? Dali ima anestezija? Rade za vikend?
Kako to općenito izgleda?
Slijedeći mjesec idem gore na prve konzultacije, ali bi ipak voljela znati kako to sve ide.
2014 sam bila na VV ali kako je dr. A otišao budem krenula na SD.
patkiva23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 16:01   #52
Quote:
patkiva23 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru!
Koliko se čeka na postupak? Dali ima anestezija? Rade za vikend?
Kako to općenito izgleda?
Slijedeći mjesec idem gore na prve konzultacije, ali bi ipak voljela znati kako to sve ide.
2014 sam bila na VV ali kako je dr. A otišao budem krenula na SD.
Na postupak se ne čeka dugo, no ovisi o tome treba li odraditi još neke pretrage i sve to, ali od trenutka dogovora koji postupak će se odraditi ide dosta brzo.

na IVFu se može dobiti anestezija, no sve ovisi o željama i o težini postupka i cijele situacije, sve u dogovoru s doktoricom.

Vikendom ne rade zahvate, ali rade folikulometrije prema dogovoru.

Ja sam odradila 3 inseminacije i jedan IVF na SD i mogu reći da sam zadovoljna iako nisu postupci bili uspješni. Doktorice i sestre su super, sve se može dogovoriti. Gužve jesu ali ništa nepodnošljivo, znamo svi zašto smo tamo, pa nekako moraš biti strpljiv

Kada dođeš na dogovor često te dr. i pregleda odmah da vidi situaciju u kojoj trenutno jesi. Onda prema nekoj povijesti bolesti odredi terapiju tj. postupak u koji će se ići. Ovisno o godinama i dijangozama će reći ide li se odmah u IVF ili u AIH. Moguće je isto tako da će tražiti da se ponovi spermio kod njih u labosu.
Kada dogovoriš terapiju, dobiješ papir u kojem ti piše kada da se javiš i onda krećeš sa folikulometrijama svaki drugi dan od 7.30 ujutro (ja uvijek dođem oko 7 i čekam jer kad krene onda to brzo ide). Folikulometrije poprilično brzo idu. I tako svaki drugi dan do trenutka kada su js zrele za postupak. Dobiješ štopericu koju ti mogu dati dolje u hitnoj ili ako je PEN daš si sama.
Ako je potrebno, dežurna doktorica odradi folikulometriju za vikend.

I onda nakon štoperice te naruče za postupak. Postupci se odrađuju prijepodne odmah nakon folikulometrija. Prvo dragi odradi svoju dužnost pa onda se pričeka za dalje.

slobodno se javi i u inbox ako želiš.

Ja imam dogovor s dr. Luetić da prvo sebe metabolički malo dovedem u red, skinula sam 10kg jer ona vjeruje da bi kile mogle biti djelomični problem obzirom da nemamo neku specifičnu dijagnozu.
Ponovo ću na postupak na jesen
Inače preko ljeta nema gužve pa je i to ok opcija.
bebich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 18:04   #53
Hvala ti na objašnjenju!
Sad bar znam kako to gore ide.
Ma ja imam relativno puno iza sebe a malo u mpo svijetu.
2010 smo se oženili i krenuli na bebu.
2011 slučajno otkirili adenom na hipofizi (zbog bolova u oku) i poslali mi endokrinologu.
Tamo su mi našli hipertireozu pa smo bili na pauzi do 2012 kad je kao štitnjača bila ok.
Krajem 2012 sam prešla u hipotireozu i počela piti euthyrox.
Kako se ništa nije događalo radila sam dodatne pretrage i ispalo da imam pco i inzulinsku rezistenciju sa pa sam počela piti metformin.
Međutim, kako mi je tsh stalno skakao nisu mi davali uputnicu za mpo dok se to ne sredi.
Konačno smo krenuli krajem 2013 na VV, obavili sve pretrage i vodili se kao idiopati je je sve bilo ok uključujući hsg.
2014 sam bila na 3 inesminacije koje nisu uspjele pa smo dogovorili početkom 2015 ivf sa klomifenima i taman nakon 3 aiha dr.A odlazi sa vv.
Sa svakim klomicima u aihu meni tsh skaće a endokrinologica mi govori kako mi je sve u glavi i kako mi je štitnjača zdrava i da se samo trebam opustiti.
Tu sam ja poludila i naručila se sama na uzv štitnjače da dokažem sebi ili dr tko je lud.
Međutim nađen je sumnjiv čvor u štitnjači i obavljena hitna punkcija i ispao karcinom.
11/2014 sam operirana i izvađena je samo polovica štitnjače jer je tokom opr. ispalo da je dobroćudno.
Ali phd analiza je pokazala karcinom druge vrste i u 03/2015 ponovno operacijai vađenje ostatka štitnjače.
Pa zračenje radioaktivnim jodom jer je marker bio visok i proširilo se na 2 mjesta u vratu.
U 10/2015 sam čista od raka i čekali smo da prođe potrebno vrijeme od zračenja do pokušaja trudnoće.
06/2016 krenemo mi pokušavati i ništa do 12/2016.. (toliko sam si dala vremena da vidim dali bude išta ili ne i idemo raditi pretrage) realno bili smo idiopati 2014..ali nakon svega da provjerimo.
Ispalo da imam 3 mutacije za trombofiliju (mthfr homo, pai hetero i f13 homo).
Adenom hipofize postojan, sad i prolaktin povećan ali ostali hormoni ok.
U 01/2017 skupili sve nalaze i idemo na dogovor za prvi ivf (poliklinika Škvorc) međutim na tom uzv doktor nađe povećan lijevi jajovod i moram na laparoskopiju.
Išla sam na sd na drugo mišljenje, mislili si da je upala pa sam pila antibiotik ali jajovod je sa svakim uzv rastao pa sam u 03/2017 i obavila laparo.
Ostala sam bez lijevog jajovoda koji je bio skupa sa jajnikom spojen za crijevo. desni jajovod su ostavili ali je u potpunosti neprohodan.
I dijagnoza endometrioza. (a prije 3 godine hsg super)
Sutra ponovno vadim hormone, pa ću ponavljati briseve, mm ejakulat, imam šesto-mjesečnu kontrolu vrata i za 3 tjedna idem sa svim tim nalazima na konzultacije na SD.
Tako da imam dosta iza sebe a u biti tek krećem u mpo put.

Zadnje uređivanje patkiva23 : 16.05.2017. at 18:17.
patkiva23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 13:53   #54
Koliko se ceka na postupak/lijekove? Ima li koja friska informacija?
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:32   #55
Quote:
drzimfige kaže: Pogledaj post
Koliko se ceka na postupak/lijekove? Ima li koja friska informacija?


Ponavljam upit, ako netko zna? I koriste li jos uvijek Elonvu?
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 11:27   #56
Ne ceka se uopce, nije guzva, ja sam gore upravo u postupku i dobila sam Elonvu odmah na pocetku.
jazz bell is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 12:01   #57
Hvala sto si javila! Sretno!
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2018., 17:29   #58
Curke da li ima koja čekalica bete? Punkcija mi je bila u ponedjeljak 15.10. ET 2 blastice u petak 19.10.
Nemam nikakvih simptoma osim laganih grčeva sličnih PMS-u i već lagano ludim.. Vađenje bete je tek 2.11.
Freya2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2018., 21:22   #59
Pozz curke, suprug i ja isto te sreće da nas je mpo dopao. Zanima me koliko dugo se čeka za prvi pregled ovih dana na sv. Duhu? I koliko dugo nakon prvog pregleda se kreće u postupak? Mi već imamo nalaze mojih hormona, briseva, papa testa i njegov spermiogram.
green ginger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2018., 22:17   #60
Quote:
green ginger kaže: Pogledaj post
Pozz curke, suprug i ja isto te sreće da nas je mpo dopao. Zanima me koliko dugo se čeka za prvi pregled ovih dana na sv. Duhu? I koliko dugo nakon prvog pregleda se kreće u postupak? Mi već imamo nalaze mojih hormona, briseva, papa testa i njegov spermiogram.
Narucila sam se prvi put usred ljeta i cekala sam tri tjedna na konzultacije. No u meduvremenu sam saznala da imam ureaplasmu pa sam samo obavila konzultacije. Iduci put sam dosla na red nakon dva tjedna, obavili smo jedan ciklus tempiranih odnosa i sada idemo na inseminaciju. Uglavnom sve ide podosta brzo, ovisno najvise koliko ti dugo traju ciklusi. I osim ovog sto si navela moras imat markere na hepatitis, krvnu grupu i ostale nalaze iz petrove, jer bez tog nema postupka.

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
Ivanche00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.