Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2017., 17:49   #6201
moram pohvaliti organizaciju prijevoza na sisvete. je da su 364 dana u godini zakurac manje više, no taj jedan dan sve radi ko singerica. iz dubrave na miroševec i natrag - bez da zašteka. za čudo i ljudi su bili ok, bez uobičajenog guranja i ubacivanja preko reda. ma milina, ko da nisi u zagrebu
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Old 07.11.2017., 14:44   #6202
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Bus 220 koji je danas trebao krenuti u 8:35 iz Dugava nije se uopće pojavio. Ovo se već po x puta ponavlja, preskakanje voznih redova. Kako je to moguće?
Kako i sam vidiš, moguće je! Kod ZET-a je sve moguće!
leo4 is offline  
Old 07.11.2017., 17:46   #6203
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Bus 220 koji je danas trebao krenuti u 8:35 iz Dugava nije se uopće pojavio. Ovo se već po x puta ponavlja, preskakanje voznih redova. Kako je to moguće?
Nema dovoljno autobusa pa premještaju po linijama gdje misle da više treba.
Naravno, nigdje to ne objave iako nekad i po tjedan dana nema jednog voznog reda pa nije da ne znaju.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 07.11.2017., 19:52   #6204
U Dugavama 220 zna krenuti i prije reda,nije neobično.
zacky is offline  
Old 08.11.2017., 04:50   #6205
i s tramvajima se zna dogadjat da se propusti vozni red, dosta neugodno ako negdje moras hitno stici i racunas na tocni vozni red, nazalost sa zetom ne postoji nikakva tocnost, mora se kretat puno ranije da se osiguras da ces doc na destinaciju kad trebas

btw ne kuzim kontrolu koja ocekuje da ce se ljudi u spici moc probiti do onih aparata na kraju i na pocetku da stancaju, to je nemoguc posao, jedva ce moze uci u vozila u vrijeme spice, i onda likovi skuze da nista ne mogu, pa odustanu skroz i sam stoje i izadju, ja sam odavno rekel da bi trebalo potpuno ukinuti kontrolu dok se sustav iz temelja ne sredi, nema nikakve efikasnosti, a samo pare cure na place i beneficije tih ljudi
random101 is offline  
Old 08.11.2017., 11:30   #6206
Te ako i dodes do aparata postoji mogucnost da radi slabo ako i uopce.
zacky is offline  
Old 08.11.2017., 12:31   #6207
Moram pokuditi putnike linije 221. Ovo se dogodilo danas.

Bus stane i prvo otvori vrata putnicima koji ulaze. Treća vrata još ne otvara. Na to jedna žena počne urlati "Vrata!!" (klasik), neki muškarac "Vrata, konju jedan!!", a drugi muškarac ustaje i udara vrata nogom. Vozač po ulasku putnika otvara vrata, žena i prvi muškarac izlaze van, a razbijač odlazi na prednji dio busa i čujem ga kako nešto živčano govori vozaču, nisam razaznala što dok ga, po uzoru na prvog muškarca, počinje nazivati konjem. Naravno, za vrijeme njegovor živčanjenja naprijed, bus stoji.

Sve se ovo dogodilo tipa tri sekunde nakon što je bus stao. Možemo mi kritizirati vozače koliko god želimo, ali ovakvo ponašanje putnika viđam sve češće i češće. I nije prvi put da vidim nekoga da udara po busu, ali da nogom "razvaljuje" vrata. Ne znam, još sam pod dojmom. Da se razumijemo, imala sam i sama podosta grdih iskustava s vozačima i kontrolorima, ali ovakvo ponašanje putnika me je ovoliko iznenadilo upravo zato što ga sve češće viđam.

Neshvatljiva mi je ta razmaženost zagrebačkih putnika. U Puli i Rijeci uvijek se otvaraju prva vrata za ulazak, a druga i treća za izlazak i putnici se ponašaju u skladu s time. Napraviš isto u Zagrebu i odmah se diže glas.

Mislila sam da će se vozač i razbijač fizički obračunati, čak sam se i začudila što se to nije dogodilo.

Edit: Sve su to bile osobe u dobi 40+.
Krekushka is offline  
Old 08.11.2017., 18:28   #6208
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
btw ne kuzim kontrolu koja ocekuje da ce se ljudi u spici moc probiti do onih aparata na kraju i na pocetku da stancaju, to je nemoguc posao
Nema se šta probijati - oni koji imaju papirnate karte moraju znati gdje su aparati koji ih poništavaju i moraju ulaziti samo na ta vrata.
STIB is offline  
Old 08.11.2017., 18:31   #6209
a što ako od ljudi uopće ne možeš ući na ta vrata, niti se kroz tramvaj možeš probiti do automata?
Krkimir is offline  
Old 08.11.2017., 21:03   #6210
A je li problem putnika kad u uređaju nema tinte? Osim toga nerijetko je hrpa ljudi baš oko prvog i zadnjeg aparata, posebno zadnjeg gdje se sjednu oni s bocama i slično pa izguraju pola ljudi od tamo, baš je "ugodno" gurati se da bi došli do aparata, svi aparati bi trebali imati prostor za poništavanje karata.
kosjenka- is offline  
Old 09.11.2017., 00:51   #6211
ne znam di je problem s kartom, već 10 godina vozim se bez karte i vozit ću se zauvijek.

ne može vam nitko ništa i ne znam što se uopće zamarate da kupujete i štancate karte.

svaki dan informiram ljude o njihovim pravima, evo danas sam dvije cure izvan zagreba educirao da ne plaćaju karte jer im nitko ništa ne može i ako ih kontrola nešto pita samo okrenu glavu i to je to.
ratni profiter is offline  
Old 09.11.2017., 05:14   #6212
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Nema se šta probijati - oni koji imaju papirnate karte moraju znati gdje su aparati koji ih poništavaju i moraju ulaziti samo na ta vrata.
vidi se da ne koristis javni gradski prijevoz, naime nemoguce je uopce uci na prva ili zadnja vrata tijekom spice, kak su kolege rekle, pogotovo ta zadnja su kriticna, zakaj je ovim tupanima iz zeta bio problem ugraditi svugdje iste aparate di mozes bilo koji nacin placanja izvrsiti, to samo logicari iz zeta znaju, da ne kazem kak bi bilo jeftinije nabaviti samo jednu vrstu aparata

uostalom kontroliranje u uvjetima spice nema smisla posto jedva da se moze uc u vozilo, gledam likove kak zajebavaju neke srednjoskolce od 15 godina isto tak, a krkane ne diraju, jednostavno sve to skupa nema smisla vise se love baca na place i beneficije tih ljudi nego sto je od njih koristi, takvo je trenutno stanje
random101 is offline  
Old 09.11.2017., 15:21   #6213
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
vidi se da ne koristis javni gradski prijevoz
Ha,ha,dobar vic!
Vozim se u prosjeku (365 dana) barem sa tri tramvaja/autobusa dnevno, a ako se računaju samo dani kad sam u Zagrebu (barem 250 dana godišnje) onda i puno više.
STIB is offline  
Old 09.11.2017., 15:25   #6214
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
A je li problem putnika kad u uređaju nema tinte? Osim toga nerijetko je hrpa ljudi baš oko prvog i zadnjeg aparata, posebno zadnjeg gdje se sjednu oni s bocama i slično pa izguraju pola ljudi od tamo, baš je "ugodno" gurati se da bi došli do aparata, svi aparati bi trebali imati prostor za poništavanje karata.
Problem ZETa (pa onda i putnika) je u tome da je uopće uvedena papirnata karta od 4 kune nakon što je potrošena nemala lova na modernizaciju validatora i uvedena vrijednosna kartica koja je trebala biti najvažniji način plaćanja vožnje.
Papirnate karte su se već davno trebale ukinuti (ili ostati samo za turiste i druge putnike izvan Zagreba koji se ZETom koriste vrlo, vrlo rijetko).
STIB is offline  
Old 09.11.2017., 16:08   #6215
meni koja zet koristim jednom godišnje i to u pravilu nepredviđeno, najbolje je bilo plaćanje karte mobitelom.
mogu krenuti pješke i na pola puta iz bilo kojeg razloga odlučiti ući u tramvaj, lijepo sms-om platim kartu, nema trčanja na kiosk po kartu, probijanja do aparata za poništavanje. lako i jednostavno. zašto je to uopće ukinuto?
Trickie Q. is offline  
Old 09.11.2017., 18:14   #6216
To je sigurno bilo najbolje rješenje za povremene vožnje, ali se (previše) zloupotrebljavalo, tj. karta se kupovala tek kad je ušla kontrola.
STIB is offline  
Old 10.11.2017., 05:57   #6217
I brzo su došla rješenja da besplatno dođeš do karte.
Nisu ni ove kartice nepobjedive, ali ipak treba uložiti oko 1000 kuna.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 10.11.2017., 07:44   #6218
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Ha,ha,dobar vic!
Vozim se u prosjeku (365 dana) barem sa tri tramvaja/autobusa dnevno, a ako se računaju samo dani kad sam u Zagrebu (barem 250 dana godišnje) onda i puno više.
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Problem ZETa (pa onda i putnika) je u tome da je uopće uvedena papirnata karta od 4 kune nakon što je potrošena nemala lova na modernizaciju validatora i uvedena vrijednosna kartica koja je trebala biti najvažniji način plaćanja vožnje.
Papirnate karte su se već davno trebale ukinuti (ili ostati samo za turiste i druge putnike izvan Zagreba koji se ZETom koriste vrlo, vrlo rijetko).
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
To je sigurno bilo najbolje rješenje za povremene vožnje, ali se (previše) zloupotrebljavalo, tj. karta se kupovala tek kad je ušla kontrola.
ma najbolje bi bilo zigosat putnike pri ulasku tako smo sigurni od opasnih svercera
covjece aj malo se vrati u realnost, nek prvo oni srede neke goruce probleme u firmi i na infrastrukturi pa onda nek smisljaju kako kontrolirat i naplatiti uslugu, sad dok je usluga na razini ugande to uopce nebi smjelo biti na stolu kao neki problem
random101 is offline  
Old 10.11.2017., 08:52   #6219
Quote:
Trickie Q. kaže: Pogledaj post
meni koja zet koristim jednom godišnje i to u pravilu nepredviđeno, najbolje je bilo plaćanje karte mobitelom.
mogu krenuti pješke i na pola puta iz bilo kojeg razloga odlučiti ući u tramvaj, lijepo sms-om platim kartu, nema trčanja na kiosk po kartu, probijanja do aparata za poništavanje. lako i jednostavno. zašto je to uopće ukinuto?
i meni je to bilo super pogogotovo s tarifom tomato na tudi racun, kune bi se trosile na zet karte, a bonus na razgovore i sms-ove, a sad imam samo hrpu kuna na racunu i nemam ih kako potrosit
WIKY is offline  
Old 10.11.2017., 12:49   #6220
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Problem ZETa (pa onda i putnika) je u tome da je uopće uvedena papirnata karta od 4 kune nakon što je potrošena nemala lova na modernizaciju validatora i uvedena vrijednosna kartica koja je trebala biti najvažniji način plaćanja vožnje.
Papirnate karte su se već davno trebale ukinuti (ili ostati samo za turiste i druge putnike izvan Zagreba koji se ZETom koriste vrlo, vrlo rijetko).
Ma kakava nemala lova, kakvi validatori, ZET svu lovu popije i pojede doslovno aka. potroši ju na plaće i razne (ne)potrebne troškove.

"Novi" tramvaji se već raspadaju i više ni ne prelaze brzine od 40 km/h, infrastruktura se također raspada pa se sad tramvaj doslovnno zaustavlja ispred Mosta Mladosti.

Apsolutno su nepouzdani, nisu u stanju odrzati vozni red od okretišta pa barem sljedeće 3-4 stanice, a kamoli cijelom rutom.

Oni nepotrebno glomazni displayi su sve češće okvareni/daju netočne informacije.

Bagra je cijelo ljeto "obnavljala" Vodnikovu/Savsku, osim što su pritom iskoristili hrpu starog materijala sad tramvaj opet prolazi 5 km/h kao da se ništa nije radilo.

I ti imaš obraza to braniti?
pa zato nam i je tako kad je očito većina Hrvata izrazito mazohistički rasapoložena.

P.S.
ona baba koja na svakoj jebenoj stanici priča kako treba poništiti kartu vjerojatno postoji još samo u Sjevernoj Koreji, kuzis ti kako ZETovac vrši pritisak...
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.