Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2014., 14:48   #1
Frozen (2013)



Inspiriran bajkom Snježna kraljica H. C. Andersena, Disney vas odvodi u avanturu Snježnim kraljevstvom uz neustrašivu optimisticu Annu koja, uz pomoć gorštaka Kristoffera i nespretnog snjegovića Olafa prkosi ledenim opasnostima dok traga za sestrom Elsom čije su ledene magične moći ovile kraljevstvo u vječnu zimu.

TRAILER

Upravo pogledah ovaj najnoviji Diznijev (pre)razvikani crtani.
Simpatično ali ne vidim po čemu se ovo proglašava najboljim Diznijevim crtićem i Elsa najboljom Diznijevom princezom.
Ana bi već i mogla biti svrstana u bolje princeze, ali ova druga se slabo i pojavljuje u crtiću osim kad treba lediti.
Animacija mi se ne sviđa (ali meni se ne sviđaju i inače 3D crtići), ogromne glave na 2 glavne ženske a malo tijelo
Trolovi su slatki


I irvas



Pjesma 'Let it Go' mi je precijenjena i ne zaslužuje Oskara
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 14:58   #2
Neće dobit oscara. Nijednog.
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 15:26   #3
očajan crtić

ali amerikanci i mjuzikl
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 15:51   #4
Presmiješne su mi takođe kritike kako opet nema crnaca u Diznijevom crtiću
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 15:58   #5
Ima još jedan FROZEN, onaj iz 2010... taj je bolji. http://www.youtube.com/watch?v=GiUNsDVjCbo
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 21:07   #6
Bezveze crtić.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 21:21   #7
Quote:
10 000 kaže: Pogledaj post
Neće dobit oscara. Nijednog.
Jednog 100% bez ikakve sumnje, a drugog teško, ali ima šanse.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 03:32   #8
Jao Frozen, meni je bas simpatican crtic, nije tipicna pricica o princu na bijelom konju.. i nadam se da ce dobiti bar jedan oscar, jer ne sjecam se kad je zadnji put neki disneyjev crtic dobio oskar.
__________________
Normal people scare me.
Valarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 09:12   #9
Meni je crtić ok, iako mi je baš nekako dječji.. nije kao ovi neki koji pašu i za veću djecu Još to pjevanje.. da sam znao da se pjeva u njemu, vjerojatno ga ne bih ni gledao.. lol Al dobro... Meni su i Croods, a pogotovo Despicable Me 2 bolji od ovoga..

Let it go mi je ok pjesmica, ali nije za Oscara..
Mikey23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 11:28   #10
Pa u Diznijevim crtićima se uglavnom uvijek pjeva
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 15:34   #11
Da, nisam valjda jako dugo već gledao njihove crtiće, pa sam zaboravio
Mikey23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 16:56   #12
Quote:
Valarie kaže: Pogledaj post
Jao Frozen, meni je bas simpatican crtic, nije tipicna pricica o princu na bijelom konju.. i nadam se da ce dobiti bar jedan oscar, jer ne sjecam se kad je zadnji put neki disneyjev crtic dobio oskar.
pa naosvajali su se dosta nagrada u suradnji s pixarom
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 02:08   #13
ovo ide do milijarde.
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 08:34   #14
Pa ovo je 3koplja bolje od croods u svakom pogledu..
Meni fenomenalan,animacija,pjesme..sve..+olaf
Ma odlično sve skupa,a i vidim po zaradi da ga klincima jos nije dosta..


Sent from my iPad Air using Tapatalk HD
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 13:37   #15
Ne bi me čudilo da Dizni fanatici idu u kino gledati ovo po 100 puta tražeći kojekakve gluposti da bi mogli pisati elaborate na IMDb-u
Od toga kako je film rasistički do toga kako je onaj vlasnik saune gej i da se napokon u Dizni filmu prikazala gej familija

to je navodno ova scena


a naišla sam i na ovo:

Quote:
OKAY EVERYONE PAY CLOSE ATTENTION TO THE SECOND GIF. WHEN ANNA IS LIKE ‘OW’ AND ALL THAT DO YOU SEE KRISTOFFS FACE? HE IMMEDIATELY SOFTENS UP AND LOOKS SO WORRIED AND IS JUST LIKE ‘OH NO ANNA NO IM SO SORRY I DIDN’T MEAN TO’ BECAUSE HE LOVES HER AND HE CARES FOR HER AND HE DOESN’T WANT HER TO GET HURT AND ITS JUST UGHGHGHRJL
mislim...ko primjećuje takve stvari?
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 14:12   #16
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Od toga kako je film rasistički do toga kako je onaj vlasnik saune gej i da se napokon u Dizni filmu prikazala gej familija

to je navodno ova scena

https://24.media.tumblr.com/a6a9e3a3...1fo6o1_500.png
Ja sam mislila da je ono desno žena, a tako mi izgleda i na ovoj slici. Obratit ću pažnju kad ga budem opet gledala.

Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
a naišla sam i na ovo:

https://24.media.tumblr.com/f7e27bbc...p3bdo1_250.gif

https://31.media.tumblr.com/da987cfe...p3bdo2_250.gif

Quote:
OKAY EVERYONE PAY CLOSE ATTENTION TO THE SECOND GIF. WHEN ANNA IS LIKE ‘OW’ AND ALL THAT DO YOU SEE KRISTOFFS FACE? HE IMMEDIATELY SOFTENS UP AND LOOKS SO WORRIED AND IS JUST LIKE ‘OH NO ANNA NO IM SO SORRY I DIDN’T MEAN TO’ BECAUSE HE LOVES HER AND HE CARES FOR HER AND HE DOESN’T WANT HER TO GET HURT AND ITS JUST UGHGHGHRJL
mislim...ko primjećuje takve stvari?
Fanatici?

Nisam analizirala scene, ne radim to ni inače, a Frozen mi se baš svidio. Gledala sam ga tri puta do sada, s tim da sam zadnji put preskočila one scene gdje se bore s čudovištem koje je Elsa stvorila jer mi je ono bezvezno. I slažem se s nečijom gornjom procjenom da je Anna puno više došla do izražaja i pokazala više kao princeza nego Elsa; što nju ne čini lošijom, samo manje prikladnom za naziv "naj princeze" ili kako već.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 14:27   #17
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da je ono desno žena, a tako mi izgleda i na ovoj slici. Obratit ću pažnju kad ga budem opet gledala.
to definitivno jeste žensko
ali ljudi su toliko opsjednuti s tim Diznijem
sjećam se rasprava kako kad su napokon dočekali crnkinju princezu u 'Princess and the Frog' oni je pretvorili u žabu
Rasisti jedni

Sad u ovom crtiću nema nikog osim bijelaca
Rasisti jedni

Vidjela sam da kruži neka peticija da Dizni napravi prvu pretilu princezu da se i debele djevojčice imaju s kim poistovijetiti

Je l tu dječurliju američku odgaja Diznijev film?
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 15:29   #18
problem je što ta politička korektnost (čitaj glupost) polako prelazi atlantik. čovjek više ne smje imati nikakvo negativno mišljenje o bilo čemu. evo da ovdje napišem 2-3 negativna posta o ovom crtiću odmah bi se naša neko ko bi mi reka da sam hejter ili neznam što već i da trolam po temi

meni je priča u crtiću bezvezna da ne može bit bezveznija. oni deda trol zna sve o magiji osim kako se koristi
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 15:44   #19
Film je svakako bespotrebno trosenje vremena
__________________
I'm so happy cause today i found my friends they're in my head
ado019 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 16:21   #20
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
to definitivno jeste žensko
Sad mi je malo lakše.


Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
ali ljudi su toliko opsjednuti s tim Diznijem
....
Je l tu dječurliju američku odgaja Diznijev film?

Mislim da bi princeze, kao i ostale uloge, trebale biti svakakve iz svih dijelova svijeta, od boje preko religije do seksualne orijentacije, ali na to ne bi trebalo stavljati naglasak, jer to ne bi trebalo biti bitno. Dobar dio Amerike i svijeta je i dalje sklon rasizmu, međutim ne treba forsirati političku korektnost do apsurda. Kad je Sidney Poitier, nakon što je pročitao scenarij, redateljima rekao da neće snimiti Heat of the night ako ne ostave scenu u kojoj on bijelcu šamar uzvraća šamarom, to je imalo neku težinu u svijesti ljudi jer se dešavalo 1967. dok su se crnci još uvijek borili za ljudska prava. Danas bi inzistiranje na tako nešto iz takvih razloga djelovalo suludo, ono - "Is it 'cause I'm black?". Nema mi smisla inzistirati ni na tome da princeze uvijek budu mršave bjelkinje, isto kao što mi nema smisla tražiti urotu u tome ako neka je. Premalo gledam crtiće da bih znala koliko su raspoređene.

E da, crtići bi mogli biti dobar način za razbijanje tabua kod djece s obzirom da mnogi imaju rasističke/homofobne/nasilne (take your pick) kretene za roditelje pa se može u priče suptilno ubacivati pozitivne poruke usmjerene prema manjinama svih vrsta i zaštiti ljudskih/dječjih prava, ali nećemo se derati kako je Disney takav ako nije to napravio.

Kad smo već kod poruka djeci, ono kad je Elsa rekla Anni da se ne može udati za muškarca kojeg je tek upoznala mi je jedna od boljih koje sam vidjela u crtićima u zadnje vrijeme. Bilo je i vrijeme da Disney prestane vjenčavati svoje heroine za prvog kojeg sretnu isti dan. I sviđa mi se što Annina "true love" nije bio neki muškarac koji će spasiti Annu, nego Anna koja je spasila sestru. Njezina ljubav prema nekome, i to prema sestri, njezina žrtva. Ne da se netko žrtvuje za nju, i to još zaljubljeni muškarac za kojeg bi se u nekom dijelu filma udala.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.