Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2014., 18:18   #21
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Bilo je i vrijeme da Disney prestane vjenčavati svoje heroine za prvog kojeg sretnu isti dan. I sviđa mi se što Annina "true love" nije bio neki muškarac koji će spasiti Annu, nego Anna koja je spasila sestru. Njezina ljubav prema nekome, i to prema sestri, njezina žrtva. Ne da se netko žrtvuje za nju, i to još zaljubljeni muškarac za kojeg bi se u nekom dijelu filma udala.
I sad to usporedi s sleepign beauty i npr darovima od vila.ljepoti,dobrom glasu,.
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 18:38   #22
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
I sad to usporedi s sleepign beauty i npr darovima od vila.ljepoti,dobrom glasu,.
Nisam ljubitelj tih klasičih bajki, nisam ih ni djeci čitala dok nisu krenuli u vrtić i tamo ih čuli. Onda sam morala kupiti cijelu kolekciju , a najdraža mi je bila Alisa. Ostale, te u kojima je žena lijepa, nesretna i nemoćna sve dok je bogati zgodni princ ne spasi mi nikad nisu sjele. Ova priča o Elsi i Anni mi je puno ljepša. Na kraju Elsu nisu sparili s nikim, to nije bio prioritet bajke, a zgodni bogati princ je ispao negativac.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 19:42   #23
Može li mi neko reći, da li likovi ovdje random počnu pjevati ili se neka pjesma samo vrti u pozadini?
Ako je ovo prvo, onda preskačem sa gledanjem.
__________________
"I'm-a Wario, I'm-a gonna win!"
Fergazer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 19:48   #24
Likovi pjevaju.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 19:52   #25
Zahvaljujem.

Bleh...ako išta ne podnosim to su mjuzikli, osim Kose. Taj sam film pogledao više puta.
__________________
"I'm-a Wario, I'm-a gonna win!"
Fergazer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 20:13   #26
Frozen - Let It Go - 27 versions (One-Line Multilanguage) HD
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 20:43   #27
Fora. Snimka na hrvatskom je ful loša, kao i na finskom, grčkom, malajskom... Nije da nema dobre snimke pa da nisu mogli nju iskoristiti.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 21:42   #28
Ja volim mjuzikle
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 20:29   #29
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Sad mi je malo lakše.





Mislim da bi princeze, kao i ostale uloge, trebale biti svakakve iz svih dijelova svijeta, od boje preko religije do seksualne orijentacije, ali na to ne bi trebalo stavljati naglasak, jer to ne bi trebalo biti bitno. Dobar dio Amerike i svijeta je i dalje sklon rasizmu, međutim ne treba forsirati političku korektnost do apsurda. Kad je Sidney Poitier, nakon što je pročitao scenarij, redateljima rekao da neće snimiti Heat of the night ako ne ostave scenu u kojoj on bijelcu šamar uzvraća šamarom, to je imalo neku težinu u svijesti ljudi jer se dešavalo 1967. dok su se crnci još uvijek borili za ljudska prava. Danas bi inzistiranje na tako nešto iz takvih razloga djelovalo suludo, ono - "Is it 'cause I'm black?". Nema mi smisla inzistirati ni na tome da princeze uvijek budu mršave bjelkinje, isto kao što mi nema smisla tražiti urotu u tome ako neka je. Premalo gledam crtiće da bih znala koliko su raspoređene.

E da, crtići bi mogli biti dobar način za razbijanje tabua kod djece s obzirom da mnogi imaju rasističke/homofobne/nasilne (take your pick) kretene za roditelje pa se može u priče suptilno ubacivati pozitivne poruke usmjerene prema manjinama svih vrsta i zaštiti ljudskih/dječjih prava, ali nećemo se derati kako je Disney takav ako nije to napravio.

Kad smo već kod poruka djeci, ono kad je Elsa rekla Anni da se ne može udati za muškarca kojeg je tek upoznala mi je jedna od boljih koje sam vidjela u crtićima u zadnje vrijeme. Bilo je i vrijeme da Disney prestane vjenčavati svoje heroine za prvog kojeg sretnu isti dan. I sviđa mi se što Annina "true love" nije bio neki muškarac koji će spasiti Annu, nego Anna koja je spasila sestru. Njezina ljubav prema nekome, i to prema sestri, njezina žrtva. Ne da se netko žrtvuje za nju, i to još zaljubljeni muškarac za kojeg bi se u nekom dijelu filma udala.
Potpis na sve.
Moram priznati da sam i ja u jednom trenutku bio kao: pa di su crnci - svi su bijeli, ali onda odmah na balu vidiš i crnkinju.
Što se tiče filma, stvarno se odmaknuo od klasnične diznijevske priče i upravo ga zbog toga cijenim, kao i zbog izrazitog šarma i humora koji prevladava u filmu.
Film je apsolutno predivan, a Let it go pjevušim cijeli dan.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 03:11   #30
Na žalost ovo je meni negledljivo, došao sam uz dva prekida do 24. minute i ne mogu se prisiliti gledati dalje. Čim zapjevaju, meni se smrači, ne podnosim mjuzikle ovog tipa, crtiće uz pjevanje i to još u ovolikoj mjeri, pola pogledanog je bilo pjevanje, ispizdilo me totalno, pretjerali su što se mene tiće.
Uopće se ne mogu koncentrirati na sam film, radnju, animaciju, ćim krene tra-lala-lala ode sve u kujac.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 16:33   #31
Da, početak je malo nerazjašnjen i ima kako za koga puno pjevanja ali ostatak filma je meni predobar. Pogledao sam ga 2 puta jednom sinkro. i jednom orginal koji je neusporedivo bolji.
jeark is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 12:53   #32
Nije nešto loš, a ni nešto pretjerano dobar film.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 12:32   #33
Disney is making Frozen 2, says Idina Menzel
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 00:31   #34
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
problem je što ta politička korektnost (čitaj glupost) polako prelazi atlantik. čovjek više ne smje imati nikakvo negativno mišljenje o bilo čemu. evo da ovdje napišem 2-3 negativna posta o ovom crtiću odmah bi se naša neko ko bi mi reka da sam hejter ili neznam što već i da trolam po temi

meni je priča u crtiću bezvezna da ne može bit bezveznija. oni deda trol zna sve o magiji osim kako se koristi
S prvim dijelom se potpuno slažem. Odjednom Disneyevi crtići, nekad jedni od najkavlitetnijih animacija i zabava za sve uzraste, postaju meta kritika zbog raznih društveno-političkih pitanja "korektnosti". Gluposti...

Pola humora i zabave je došlo iz tih stereotipnih gledišta i kontrasta nježne princeze i prince charminga, a tek od šovinističkih likova iz crtića. Sad kad su se počeli "senzibilirat", kvaliteta crtića im je opala drastično. A što se tiče manjina isto pretjeruju... Baš je H.C. Andersen imao u glavi crnce kad je pisao Snježnu kraljicu. Pitanje je da li je uopće vidio u životu kojeg. Zapad je očito počeo zaboravljat da on i JE zapravo bijeli svijet.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 14:24   #35
Fino, ovo mi je bio jedan od najboljih crtića zadnjih godina.
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 16:20   #36
Moja klinka obožava ovaj film. Nastavak će je oduševiti.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 15:52   #37
Pogledao napokon. Previše pjevanja za moj ukus, ali crtić je inače ok
BrianJohnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 15:24   #38
Frozen Fever , kratki crtić koji se prikazuje u kinima prije novog filma 'Cinderella'

trailer Disney's Frozen Fever Trailer



pjesmica: Making Today a Perfect Day (From "Frozen Fever")


Inače, nastavak je definitivno najavljen ‘Frozen 2′ Officially Announced By Disney
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 20:07   #39
Baš odgledala, čisto zbog tolikog hajpa... ali složit ću se s većinom da ovo nema ni glavu ni rep. Nemam dojam da sam išta zapravo gledala jer kao da se ništa nije ni događalo. Priča puna rupa i nedorečena, nedostaje zaplet... ne znam. Neka srednja ocjena: 5/10.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 21:06   #40
evo sad će na rtl-u
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.