Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2015., 23:03   #1
Dunkirk (2017) - Christopher Nolan

Novi Nolanov film bit će o evakuaciji Dunkerquea (Francuska) tijekom koje su vođene borbe između savezničkih i njemačkih snaga od 26. svibnja do 4. lipnja 1940. kada je poginulo više od 10 000 ljudi.

Following in the footsteps of Steven Spielberg and Stanley Kubrick, Christopher Nolan is prepping an epic war movie titled “Dunkirk” about the WWII evacuation of Dunkirk, France. Tom Hardy, Kenneth Branagh and Mark Rylance are in talks to star in the action-thriller, Warner Bros. announced Monday.

The large-scale film will be shot on a combination of IMAX 65mm and 65mm large-format film photography for maximum image quality and high-impact immersion. Shooting will begin in May using many of the real locations of the true-life events, which form the background for the story.

Nolan wrote the script and he’ll also produce the film with his longtime producing partner Emma Thomas. He has already visited Dunkirk to scout locations for the re-creation of Operation Dynamo, the British military operation that saved the lives of 330,000 Allied soldiers who were surrounded by German forces.
http://www.thewrap.com/tom-hardy-in-...movie-dunkirk/

Film izlazi 21. srpnja 2017.

__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 00:47   #2
Drago mi je da nolan snima nesto stvarno, jer se zna pogubiti malo u svojim idejama...I s hardyem koji ce ovo odraditi kak spada.
Ako nista film ce sigurno izgledati impresivno.
Zgmarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 11:18   #3
Ovo sa brojem poginulih je definitivno krivo, bilo ih je daleko više
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 15:18   #4
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ovo sa brojem poginulih je definitivno krivo, bilo ih je daleko više
To sam napisao na temelju ovog: https://hr.wikipedia.org/wiki/Bitka_kod_Dunkerquea
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 15:43   #5
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
A i to krivo tu imaš podjelu na lijevu i desnu stranu. Ovih 10 t je mrtvih nacista, pa ispada da samo njih oplakuješ

Inače, vrlo je teško tu naći neku konkretnu brojku, no nema recimo manje procjene od cca 10-11 t samo Britanaca, a mnogo je više gubitaka bilo na francuskoj i belgijskoj strani. Da Nijemce ne spominjemo uopće
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 17:51   #6
Oho, Nolan bi oscara...takva tema prolazi
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 18:42   #7
Hmm..očekivala sam nešto drukčije, ovo mi se ne uklapa u neki njegov okvir. Više mi je to nešto što bi Spielberg snimao. Vidjet ćemo što nam Nolan priprema
__________________
Creo, creo,no en lo que me cuentan sino solo en lo que veo,por lo que veo creo,que ya te has olvidado de mí.....
Mariposas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 19:09   #8
Veselim se filmu ali mislim da je ovo prevelik zalogaj za Nolana. Zadnjih par njegovih filmova su mi grozni. I nadam se da ovaj neće vrijeđati mozak gledatelja ko zadnji Betman u usta ti ga metnem.
poštopoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 20:17   #9
Ovo će najvjerojatnije biti još jedan akcijski ramboid poput Fury-ja sa zombificiranim nijemcima koji samo nalijeću na metke. No, nadajmo se najboljem.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 21:48   #10
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
No, nadajmo se najboljem.
Nadaš se da će Njemci ovaj put pobijediti ?
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 22:37   #11
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Nadaš se da će Njemci ovaj put pobijediti ?
Jasno sam napisao što očekujem od dobrog ratnog filma. Malo realnosti a ne Rambo akcije. Ukoliko će biti snimljeno u stilu Pisma s Iwo Jime ili Thin red linea, onda će ispuniti moja očekivanja. Filmovi gdje je jedna strana prikazana poput superheroja a druga poput bezglave retardirane rulje su jednostavno - loši.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 16:37   #12
U potpunosti mi je jasno što si napisao, vidi se po izboru riječi. U Dunkirk filmu će se vjerojatno ići na point of view britanskih i francuskih vojnika u povlačenju i na "čudo malih brodova" koji su evakuirali više od 300.000 vojnika. Vjerojatno će biti i patetike i Churchilova We shall fight on the beaches govora. Ne vjerujem da će Nolan izmišljati neku novu povijest, gubitci su bili strašni s obje strane a mogli su biti i puno veći.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 23:24   #13
Ludnica!

Jedna od najdramatičnijih epizoda WW2.

Samo nema Amera, šta sad!?
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 10:19   #14
Sigurno bude neki američki kapetan ribarskog brodića (po mogučnosti bez ruke ili nešto slično) koji hrabro plovi kroz njemačke podmornice i spašava zadnji vod Engleza (ili još bolje američkih dobrovoljaca u belgijskoj vojsci).
__________________
"Hirscher kada nije među prvom trojicom nije ni na postolju" Bruno Kovačević
karlos100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 12:12   #15
Europljani su inače manje skloni od Amera akcijskom pretjerivanju u ratnim filmovima.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 12:52   #16
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Oho, Nolan bi oscara...takva tema prolazi
Na SF i thrilleru se teško dolazi do Oscara, a ni Nolan se ne pomlađuje...
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 14:04   #17
Bit će ovo jako, jako zanimljivo vidjeti, Nolan je odličan redatelj i vjerujem da će se i u ovome snaći i napraviti film za Oscara.


Jedva čekam!
Niki Vr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 20:30   #18
Neke slike sa seta:









__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 20:25   #19
Taj Dunkirk...jel' to vrsta Normandije?
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 22:15   #20
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Taj Dunkirk...jel' to vrsta Normandije?
Jesi li baš jaaako siguran da tako glasi tvoje pitanje?
Dunkerque (Dunkirk) ne spada u područje Normandije, to vjerojatno znaš.
A kao vojna operacija je sušta suprotnost od saveznićkog iskrcavanja u Normandiji. To je bila saveznička bježanija (ukrcavanje na bilo što što plovi) epskih razmjera i spašavanje žive glave, ostavljajući pri tome apsolutno sve (oružje, vozila, oprema) što se nije moglo u rukama ponjeti.

Zadnje uređivanje Bumboslav : 09.07.2016. at 22:32.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.