Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 14:59   #981
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
A shvaćam. Znači nisu trebali reagirati, već pustiti ubojicu da nastavi sa poslom dok ne dođu službeni predstavnici države i onemoguće ga- po mogućnosti bez fizičkog obračuna.

Reci da netko puca na tebe, bi li volio da prvi prolaznik izvadi oružje i upuca napadača ili bi inzistirao na čekanje policije?
Pokusavam se maknuti od emocija u ovom slucaju...
Takve stvari su korak do linca. Cvrsto vjerujem da svatko mora imati pravo na sudenje, a ne na smaknuce od strane ljutitih gradana ( bez obzira na opravdanost ljutnje ).
Dva gradana su uzeli oruzje i krenuli za njim( on je bjezao, oni su se vozili za njim ). To je potjera, ali ne od strane policije ( policija je takoder krenula, ali su bili sporiji ).
smatram da naoruzani gradani ne trebaju uzimati stvari u svoje ruke i ici u potjeru, nego to treba uciniti policija... pa bez obzira koliko to objektivno bilo hrabro od njih. Takve stvari mi uopce ne uljevaju povjerenje.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 15.11.2017., 21:04   #982
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Pokusavam se maknuti od emocija u ovom slucaju...
Takve stvari su korak do linca. Cvrsto vjerujem da svatko mora imati pravo na sudenje, a ne na smaknuce od strane ljutitih gradana ( bez obzira na opravdanost ljutnje ).
Dva gradana su uzeli oruzje i krenuli za njim( on je bjezao, oni su se vozili za njim ). To je potjera, ali ne od strane policije ( policija je takoder krenula, ali su bili sporiji ).
smatram da naoruzani gradani ne trebaju uzimati stvari u svoje ruke i ici u potjeru, nego to treba uciniti policija... pa bez obzira koliko to objektivno bilo hrabro od njih. Takve stvari mi uopce ne uljevaju povjerenje.
Vidi, ja sasvim suprotno gledam na situaciju. Lik je krenuo ubijati, cekanje na policiju znacilo bi da ce jos ljudi poginuti dok policija ne dodje.
To ti je isto kao kad na cesti naidjes na saobracajnu nesrecu i priskocis pomagati unesrecenima, zaustavljati krvarenje, vjestacko disanje ... ne ostavljas ih hitnoj pomoci, vatrogascima i drugim nadeleznim sluzbama.
Meni je to normalno, amerikancima nije, jer nece da rizikuju tuzbu za neovlasteno pruzanje medicinske pomoci. Meni je takodje normalno sa sa komsijama cistim snijeg sa ulice, ne cekajuci grn iz nadlezne sluzbe. Meni je normalno da ljudi pomazu jedni drugima bez naknade.
tihobl is offline  
Old 15.11.2017., 23:30   #983
TU bi opet pocela diskusija iz pocetka. Da nije Tako lako doci do oruzja taj ga mozda ne bi imao uopce.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 16.11.2017., 03:00   #984
Obzirom na recentni američki lov na silovatelje koji se po tradiconalnom USA stilu pretvorio u lov na vještice, oglasila i Gal Gadot/Wonder Woman, sa visoko moralnom porukom glede nasilnog prduenta Breta Rattnera.
Quote:
https://www.inverse.com/article/3836...ult-allegation
Gal Gadot Will Quit 'Wonder Woman' If Producer Brett Ratner Stays
'Wonder Woman' producer Brett Ratner has been accused of sexual assault.
Pa pogledajmo malo kakva je sama Gala Gadot, moralna vertikala.
Quote:
https://webcache.googleusercontent.c...&ct=clnk&gl=us

Here’s How Gal Gadot Actually Responded When Her Friend Raped Me.
....
Gadotinu prijašnju cimericu (14-15 godina) je silovao njen poznanik, i cura je otišla u suzama. Fgadpt je tvrdila da je to njena (bivše cimerice) greška. Došla je nova cimerica, autorica priloga.

Gal Gadot je svoju novu cimericu u Milanu upoznala sa svojim dobrim prijateljima (par, Ayala i Yaniv) iz Izraela. Kada su Gal i Ayala bili poslovno van Milana, Yaniv je odveo cimericu u klub, napio je, nadrogirao i silovao.

Kada je Gal od cimerice čula šta se desilo, poludila je i pokušala natjerati da se cimerica ispriča njnoj prijateljici Ayali što joj je "iskoristila momka." te ju prisiljavala da joj napiše pismo isprike u kojem bi priznala da je to njena greška.

Moralna vertikala Gal Gadot.

=============

Ima li u tom Hollwood itko normalan ili je uvjet da postaneš poznat i bogat da si što luđi, uvrnutiji i bezobzirniji?
ruka-slave is offline  
Old 16.11.2017., 03:19   #985
Još moralnih vertikala.

U javnost stalne izlaze fotografije i video zapisi u kojima Joe Bide, bivši potpredsjnik, nemirjereno dodiruje žene pa i djecu. Kako reagira na to New York Times, svjetska moralna vertikala?

Quote:
https://bigleaguepolitics.com/nyt-re...medium=twitter
NYT reporter calls for Twitter to censor images of Biden inappropriately touching women, children

In the wake of new reports about former Vice President Joseph R. Biden Jr. having inappropriate contact with women and children, as well as a resurgence of videos and images of his conduct, Nicole Perlroth of The New York Times is calling on Twitter to “handle,” or censor, the content.

Perlroth, a cyber security reporter, tweeted the plea to her nearly 24,000 followers on Tuesday — to a less-than-warm reception. The tweet was retweeted only 16 times, while it received nearly 700 comments — most of which condemned her desire for censorship.
"Cenzurirajte prikazivanje tih materijala!"
ruka-slave is offline  
Old 16.11.2017., 10:33   #986
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Pokusavam se maknuti od emocija u ovom slucaju...
Takve stvari su korak do linca. Cvrsto vjerujem da svatko mora imati pravo na sudenje, a ne na smaknuce od strane ljutitih gradana ( bez obzira na opravdanost ljutnje ).
Hej???!
Ono - HELLLOU?!!
Pa malo više osjećaja za realnost ne bi škodilo. (ono, izlazak iz liberal bubble, kak bi rekli, jel...)
Nije taj lik ukrao sladoled ili kutiju cigareta, pa da ga divlja rulja vigilantea progoni, hvata i vješa. Ne radi se čak ni o oružanoj pljački gdje plačkaš bježi nakon pljačke, ali vrlo vjerojatno nema namjeru usput ubijati koga god sretne.
Podivljali lik je zaustavljen i ranjen uslijed sumanutog ubilačkog pohoda! Nema baš nikakve naznake da taj neće doći negdje drugdje i nastaviti ubijati. Upravo suprotno, vrlo je velika vjerojatnost da hoće!


Quote:
Dva gradana su uzeli oruzje i krenuli za njim( on je bjezao, oni su se vozili za njim ). To je potjera, ali ne od strane policije ( policija je takoder krenula, ali su bili sporiji ).
Previše je fejk njuza i laži o tome događaju kao i o sličnim eventima.
Jednostavno je ljevičarima važnija njihova agenda od istine.

Tako su uglavnom izvjestili kao da su ova dvojica manijaka jednostavno sustigli i zatukli. A zapravo su kad je sletio s ceste čekali policiju, spremni na obračun . Lik se , teško ranjen, na kraju sam ubio.

Drugi vrlo važni detalj je da je građanin koji je luđaka upucao zapravo izuzetno dobro obučen u baratanju oružjem, mnogo bolje nego većina policajaca!
On je sa svega nekoliko hitaca onesposobio protivnika koji je nosio neprobojni prsluk, pogotcima u bočni dio prsluka ispod ruke i u nogu.
Dakle, nije se to pretvorilo u nekakvu blesavu pucnjavu gdje hrpa 'hilbilija' puca u sve živo, ali ne može uopće pogoditi kriminalca. Za razliku do ovog , u sličnim slučajevima kada se policija znala sukobiti da protivnicima naoružanim puškama i sa prslucima, često je dolazilo do opće pucnjave u kojoj policajci nisu bili dorasli kriminalcima, vidi ovaj istiniti slučaj, ovo je iz dokumentarca o tom slučaju :
https://www.youtube.com/watch?v=0PUrdoXpxLM

Kalifornija, zanimljivo...

Pa ti sad vidi...

Quote:
smatram da naoruzani gradani ne trebaju uzimati stvari u svoje ruke i ici u potjeru, nego to treba uciniti policija... pa bez obzira koliko to objektivno bilo hrabro od njih. Takve stvari mi uopce ne uljevaju povjerenje.
Zanimljivo da nitko ne razmišlja što je alternativa.

Puno više policije.
A tko garantira da na kraju neki od policajaca neće prolupati i napraviti pokolj?
Već se i to događalo.
https://en.wikipedia.org/wiki/Woo_Bum-kon
thortwins is offline  
Old 16.11.2017., 10:42   #987
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Hej???!
Ono - HELLLOU?!!
Pa malo više osjećaja za realnost ne bi škodilo. (ono, izlazak iz liberal bubble, kak bi rekli, jel...)
Nije taj lik ukrao sladoled ili kutiju cigareta, pa da ga divlja rulja vigilantea progoni, hvata i vješa. Ne radi se čak ni o oružanoj pljački gdje plačkaš bježi nakon pljačke, ali vrlo vjerojatno nema namjeru usput ubijati koga god sretne.
Podivljali lik je zaustavljen i ranjen uslijed sumanutog ubilačkog pohoda! Nema baš nikakve naznake da taj neće doći negdje drugdje i nastaviti ubijati. Upravo suprotno, vrlo je velika vjerojatnost da hoće!




Previše je fejk njuza i laži o tome događaju kao i o sličnim eventima.
Jednostavno je ljevičarima važnija njihova agenda od istine.

Tako su uglavnom izvjestili kao da su ova dvojica manijaka jednostavno sustigli i zatukli. A zapravo su kad je sletio s ceste čekali policiju, spremni na obračun . Lik se , teško ranjen, na kraju sam ubio.

Drugi vrlo važni detalj je da je građanin koji je luđaka upucao zapravo izuzetno dobro obučen u baratanju oružjem, mnogo bolje nego većina policajaca!
On je sa svega nekoliko hitaca onesposobio protivnika koji je nosio neprobojni prsluk, pogotcima u bočni dio prsluka ispod ruke i u nogu.
Dakle, nije se to pretvorilo u nekakvu blesavu pucnjavu gdje hrpa 'hilbilija' puca u sve živo, ali ne može uopće pogoditi kriminalca. Za razliku do ovog , u sličnim slučajevima kada se policija znala sukobiti da protivnicima naoružanim puškama i sa prslucima, često je dolazilo do opće pucnjave u kojoj policajci nisu bili dorasli kriminalcima, vidi ovaj istiniti slučaj, ovo je iz dokumentarca o tom slučaju :
https://www.youtube.com/watch?v=0PUrdoXpxLM

Kalifornija, zanimljivo...

Pa ti sad vidi...



Zanimljivo da nitko ne razmišlja što je alternativa.

Puno više policije.
A tko garantira da na kraju neki od policajaca neće prolupati i napraviti pokolj?
Već se i to događalo.
https://en.wikipedia.org/wiki/Woo_Bum-kon
To me dovodi do zakljucka da je policija potpuno nepotrebna. Sto ce nam uopce policija kada imamo dobro naoruzane i obucene gradane , cesto i sposobnije od tih policajaca ?
Inace libertarijanci tako nesto tvrde vec godinama... policija je nepotrebna. Za osobnu zastitu ,zastitu kvartova, objekata tu su zastitarske tvrtke, pa vec se i onako u te svrhe na veliko koriste.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 16.11.2017., 11:23   #988
Ova progresivna propaganda protiv drugog amandmana i općenito histerija protiv držanja oružja je produkt degeneričnog sistema u kojem živimo.
Nesposobni ljudi koji nisu u stanju sami zamijeniti žarulju pa očekuju od drugih da sve naprave za njih.
Konformisti i mlakonje odrasli u nekom svom nerealnom (safe space) svijetu gdje misle da će netko drugi cijeniti tvoj život više od tebe samog...
Naivci i lijenčine koji sami sebi dobrovoljno oduzimaju osnovna prava samoobrane, privatnosti, odgoja vlastite djece... i predaju ga u ruke državi, tj sistema.
Oni znaju šta je i kako najbolje za običnog smrtnika, jel?

Ljudi svake godine gube sve više prava, imaju sve više nameta i sve više postaju robovi, a najveća genijalnost "robovlasnika" leži u tome što to većina ljudi čini dobrovoljno.

Quote:
To me dovodi do zakljucka da je policija potpuno nepotrebna. Sto ce nam uopce policija kada imamo dobro naoruzane i obucene gradane , cesto i sposobnije od tih policajaca ?
Inace libertarijanci tako nesto tvrde vec godinama... policija je nepotrebna. Za osobnu zastitu ,zastitu kvartova, objekata tu su zastitarske tvrtke, pa vec se i onako u te svrhe na veliko koriste.
Policija nije nepotrebna, ali nemoguće je da policija pokriva 100% terena, da su svugdje i da su u mogućnosti spriječiti zločine prije nego što se dogode.
Najčešće dolaze kad je već sve gotovo, osigurati i istražiti mjesto zločina.
Kako će to tebi pomoći ako bi se nedobog ikad našao u nekoj situaciji gdje ti je trenutačno ugrožena sigurnost?
__________________
"Tolerance is the virtue of the man without convictions."
Gungnir is offline  
Old 16.11.2017., 11:32   #989
Quote:
Gunginir kaže:
Policija nije nepotrebna, ali nemoguće je da policija pokriva 100% terena, da su svugdje i da su u mogućnosti spriječiti zločine prije nego što se dogode.
Najčešće dolaze kad je već sve gotovo, osigurati i istražiti mjesto zločina.
Kako će to tebi pomoći ako bi se nedobog ikad našao u nekoj situaciji gdje ti je trenutačno ugrožena sigurnost?
Nikada necu biti 100% siguran, pa taman imao arsenal oruzja doma.
Osim toga, sposobni ljudi, a ne leftardi poput mene, tvrde da je oruzje ucinkovita samoobrana samo na vecim distancama i to pod uvjetom da znas gdje i kako ciljati. Na maloj distanci , protiv osobe sa nozem u ruci, a ti imas pistolj , oni savjetuju...bjezi.
Cak i utrenirana osoba je u losijoj poziciji.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 16.11.2017., 11:33   #990
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
To me dovodi do zakljucka da je policija potpuno nepotrebna. Sto ce nam uopce policija kada imamo dobro naoruzane i obucene gradane , cesto i sposobnije od tih policajaca ?
Inace libertarijanci tako nesto tvrde vec godinama... policija je nepotrebna. Za osobnu zastitu ,zastitu kvartova, objekata tu su zastitarske tvrtke, pa vec se i onako u te svrhe na veliko koriste.
Usput Nam tada ne treba ni sudstvo, dva metka zbog krade zu jeftinje rjesenje nego par mjeseci posla.
I zatvore isto odmah zatvoriti.
Sudce i policajce ce se lako zaposliti u fabrici za oruzje.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 16.11.2017., 11:46   #991
Ultimativni državni "safe space"
https://www.youtube.com/watch?v=Z8eKxVCFoUk
ruka-slave is offline  
Old 16.11.2017., 11:54   #992
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nikada necu biti 100% siguran, pa taman imao arsenal oruzja doma.
Nećeš biti sto posto siguran ni da se zatvoriš u gumenu sobu u atomskom skloništu ispred kojeg će te čuvati navy seal.. Koja je tvoja poanta?

Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Osim toga, sposobni ljudi, a ne leftardi poput mene, tvrde da je oruzje ucinkovita samoobrana samo na vecim distancama i to pod uvjetom da znas gdje i kako ciljati. Na maloj distanci , protiv osobe sa nozem u ruci, a ti imas pistolj , oni savjetuju...bjezi.
Cak i utrenirana osoba je u losijoj poziciji.
Istina... Gdje sam ja tvrdio drugačije?
__________________
"Tolerance is the virtue of the man without convictions."
Gungnir is offline  
Old 16.11.2017., 12:06   #993
Country Star Caleb Keeter Changes Mind On Gun Control After Vegas Shooting

Country Musician Changes Mind on Gun Control After Vegas
"Caleb Keeter, the guitarist for Josh Abbott Band, says he was wrong on his interpretation of the Second Amendment, realizing that the firearms in possession of his crew were useless during the mass shooting in Las Vegas"

Da li i crnci, muslimani, Meksikanci, slepci, deca... (naravno gradjani USA), smeju isto da nose automatsko oruzje na ulici ?

Da li bi se i u drugim zemljama, Hrvatskoj na primer, ljudi osecali sigurnije, kada bi svakome bilo dozvoljeno da otvoreno nosi oruzje na ulici ?

PS
A guitar player who performed hours before a gunman opened fire at a country music festival in Vegas, says he has changed his position on gun control after witnessing the massacre.Caleb Keeter, lead guitarist for the Josh Abbott Band took to Twitter to share a lengthy statement about his new stance on the Second Amendment after Stephen Paddock unleashed a hail storm of bullets into the crowd, killing 59 people.'I've been a proponent of the 2nd amendment my entire life. Until the events of last night. I cannot express how wrong I was,' Keeter wrote.'We actually have members of our crew with (concealed handgun licenses), and legal firearms on the bus,' Keeter wrote before adding 'They were useless. We couldn't touch them for fear police might think that we were part of the massacre and shoot us.''A small group (or one man) laid waste to a city with dedicated, fearless police officers desperately trying to help, because of access to an insane amount of fire power. Enough is enough.'

Blind man fighting to get guns back after shooting, killing man
Iowa sheriff: Blind people can use guns safely
NRA News Dom Raso Advocates "Guns for the Blind"

Zadnje uređivanje Dragan : 16.11.2017. at 12:29.
Dragan is offline  
Old 16.11.2017., 12:17   #994
Quote:
Gungnir kaže: Pogledaj post
Nećeš biti sto posto siguran ni da se zatvoriš u gumenu sobu u atomskom skloništu ispred kojeg će te čuvati navy seal.. Koja je tvoja poanta?



Istina... Gdje sam ja tvrdio drugačije?
Poanta je ta da mi dostupnost oruzja nece puno pomoci u sigurnosti. Nije dovoljno posjedovati oruzje, trebas ga znati i koristiti, a cak da ga i znas koristiti trebas ga znati koristiti u stresnoj situaciji. Sve to obicnog gradana stavlja u nepovoljniji polozaj naspram kriminalca, a da ne spominjem kako u bliskom fizickom kontaktu oruzje postaje beskorisno, pa onda trebas znati i osnove samoobrane i baratanja hladnim oruzjem. Zato postoji policija koja se obucava pravilno reagirati u takvim situacijama.
Poanta je da dostupnost oruzja vise ide na ruku kriminalcima nego obicnim gradanima. Obicnim gradanima na ruku ide obucena i sposobna policija.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 16.11.2017., 12:35   #995
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Poanta je ta da mi dostupnost oruzja nece puno pomoci u sigurnosti. Nije dovoljno posjedovati oruzje, trebas ga znati i koristiti, a cak da ga i znas koristiti trebas ga znati koristiti u stresnoj situaciji.
Istina...
Tebi neće pomoći jer ne znaš rukovati sa njime (pretpostavljam). Onome tko zna će u svakom slučaju više pomoći nego da mora braniti život goloruk, odnosno povećava mu šanse za preživljavanjem ili spriječavanjem neposredne opasnosti po sebe.

Quote:
Sve to obicnog gradana stavlja u nepovoljniji polozaj naspram kriminalca, a da ne spominjem kako u bliskom fizickom kontaktu oruzje postaje beskorisno, pa onda trebas znati i osnove samoobrane i baratanja hladnim oruzjem.
Znači imanje oružja te stavlja u nepovoljniji položaj naspram kriminalca nego ne imanje istog? Ma da? Ima smisla
Najprije trebaš poznavati teamtiku o kojoj pričaš... Gledanje youtube klipova i aikido na kojem si bio dva puta na faxu se ne broje
Istina je da u nekoj borbi prsa o prsa sa napadačem koji ima hladno oružje pištolj ne znači puno, ali sumnjam da ćeš naići na ikojeg instruktora ili poznavatelja borilačkih vještina koji će ti reći da je i u toj situaciji bolje biti goloruk nego naoružan.
A i prije nego što do borbe prsa o prsa dođe, imaš priliku ga obeshrabriti u napadu ako mu daš do znanja da se imaš sa čime i obraniti.
"Never bring a knife to a gun fight"
Napadači uglavnom biraju za žrtve one koji se ne mogu obraniti a ti sa takvim mentalitetom samo prizivaš neugodnosti.

Quote:
Zato postoji policija koja se obucava pravilno reagirati u takvim situacijama.
Poanta je da dostupnost oruzja vise ide na ruku kriminalcima nego obicnim gradanima. Obicnim gradanima na ruku ide obucena i sposobna policija.
Ja ne znam da li trolaš ili kaj?
Dakle kao što sam već napisao...
Quote:
Policija nije nepotrebna, ali nemoguće je da policija pokriva 100% terena, da su svugdje i da su u mogućnosti spriječiti zločine prije nego što se dogode.
Najčešće dolaze kad je već sve gotovo, osigurati i istražiti mjesto zločina.
Kako će to tebi pomoći ako bi se nedobog ikad našao u nekoj situaciji gdje ti je trenutačno ugrožena sigurnost?
__________________
"Tolerance is the virtue of the man without convictions."
Gungnir is offline  
Old 16.11.2017., 12:41   #996
Inače, dobar primjer ovoga o čemu pričam.
https://www.youtube.com/watch?v=7IGvS1Wi-9g

Zaštiti sebe i svoje najmilije ne znači glumiti billy the kida i propucavati cijeli kvart, nego odbiti eventualne napadače od sebe.
Kako bi se društvance provelo da gospodin nije bio naouržan, vjerujem da svi znate.
__________________
"Tolerance is the virtue of the man without convictions."
Gungnir is offline  
Old 16.11.2017., 12:56   #997
Quote:
Gungnir kaže:
Znači imanje oružja te stavlja u nepovoljniji položaj naspram kriminalca nego ne imanje istog? Ma da? Ima smisla
Dostupnost oruzja stavlja obicne gradane u nepovoljniji polozaj naspram kriminalaca. Vecina ljudi ipak ne ide svaki tjedan na streljane i prilicno lose gada. Cak i da dobro gada vecina ce se uspanicariti i promasivati zbog adrenalina, ne treba ne znam kako poznavati tematiku, to je cista psihologija. Kriminalcima je to " poziv ", a da tu sad ne nabrajam razne poremecaje osobnosti koji uopce i ne osjecaju strah zbog poremecaja....tako da njih neces uplasiti nego eventualno izazvati .
Dostupnost oruzja mene cini samo nesigurnijim , a drustvo militariziranim. Ima nas kojima takvo drustvo nije ideal.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 16.11.2017., 13:07   #998
Quote:
Gungnir kaže: Pogledaj post
Inače, dobar primjer ovoga o čemu pričam.
https://www.youtube.com/watch?v=7IGvS1Wi-9g

Zaštiti sebe i svoje najmilije ne znači glumiti billy the kida i propucavati cijeli kvart, nego odbiti eventualne napadače od sebe.
Kako bi se društvance provelo da gospodin nije bio naouržan, vjerujem da svi znate.
NE razumijem francuski, ali u koliko je rijec o osobi koja prenosi neku vrijednost. oni i kod nas imaju dozvolu nosenja oruzja. Nemam nista protiv toga.
Sad zamisli da su i ovi huligani naoruzani jer u situaciji da je oruzje dostupno svakom, oni bi ga prvi imali i ne bi oklijevali upotrijebiti ga.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 16.11.2017., 13:25   #999
pa ja bi isto prije došla u stan na tulum u kojem je 30 ljudi bez pištolja, nego da se nađe netko sa pištoljem..
nikad ne znaš kakvoj budali što može pasti napamet..
meni iz ove pozicije je 'čudna' američka želja za posjedovanjem oružja, ne lajkam ga i grozim ga se, ali mogu shvatiti da imamo drugačije poglede na neke stvari..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 16.11.2017., 13:48   #1000
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
NE razumijem francuski, ali u koliko je rijec o osobi koja prenosi neku vrijednost. oni i kod nas imaju dozvolu nosenja oruzja. Nemam nista protiv toga.
Sad zamisli da su i ovi huligani naoruzani jer u situaciji da je oruzje dostupno svakom, oni bi ga prvi imali i ne bi oklijevali upotrijebiti ga.
Rasprava sa tobom nema smisla, jer ti od svojih stavova ne odstupaš ni mm iako za njih nemaš apsolutno nikakvih dokaza ni argumenata
Svakom svoje, jebiga..

Ali da se razumijemo, ja nigdje nisam rekao da bi oružje trebalo biti dostupno svima, nego samo onima koji su sposobni i koji ispunjavaju određene zakonske uvjete.

Isto tako, daleko od toga da mislim da bi američke zakone trebalo prepisivati u HR jer je Hrvatska (za sada) relativno sigurna zemlja...
Ono što ja mislim je da društvu u Hrvatskoj općenito fali ta neka kultura oružja, vlada neki tabu oko toga, ljudi malo znaju o tome a puno seru, a sve zato jer su naši mediji samo kopi-pejst progresivnih mainstream medija u Americi koji pak imaju neku drugu agendu a koja sigurno nije sigurnost građana, ali to je za neku drugu temu
__________________
"Tolerance is the virtue of the man without convictions."
Gungnir is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:51.