Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 17:16   #2901
Mala kiara zao mi je...
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 17:34   #2902
Quote:
blizanka kaže: Pogledaj post
Mala kiara zao mi je...
Hvala na suosjecanju😞
mala_kiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:00   #2903
Drage cure, veliki pozdrav vam saljem. Htjela bih podijeliti s vama svoje iskustvo i jako me zanima vase misljenje. Imam 26 godina, prije 5 godina imala sam tesku upalu jajnika, a nakon toga vec 4 godine radimo na bebi. Ove godine krenuli smo s mpo i od tada smo napravili 2 aih, oba s klomifenim i stopericama, prvi put ovitralle, drugi put brevactid, prvi put 2folikula, drugi put isto. 4 dana nakon druge aih sam otisla privatno na uzv da vidim jesu li ta dva folikula pukla, nazalost nisu, vec su narasli na 36mm i doktor je rekao da su to ciste. Sad sam dosla na dogovor za ivf, s obzirom na moj visoki ahm i pcos dobila sam jako male doze gonala f, spomenula sam takoder da folikuli nisu pukli nakon zadnje inseminacije, nikog to nije zanimalo. Uglavnom, 8dc nakon gonala, samo jedan folikul, dobila sam malo jace doze slijedecih 4 dana i cetrotide, jucer bila na punkciji i folikul prazan zasto je to tako? Ima li koja od vas iskustva? Uzasno sam tuzna, ne znam uopce kako nastaviti dalje, koji korak je slijedeci rekli su mi ssamo doci ponovno u 1.mj po novu terapiju. Hvala vam na odgovoru, svima vam zelim srecu najvecu!
ranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:44   #2904
Pozdrav svima, imam pitanje za one malo iskusnije i unaprijed sam zahvalna na svakom odgovoru.
Trenutno iščekujem drugi ciklus nakon neuspjelog stimuliranog. U mjesecu kada je bila stimulacija, ciklus je stigao na 24. dan (inače uvijek na dan 28), sada bi trebao biti taj famozni drugi ciklus, no njega nema, kasni sada već tjedan dana, no nikako procuriti iako je osjecaj vec tjedan dana da cu svaki čas. Kako su kod vas prolazile te stvari?
Lunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:39   #2905
Quote:
mala_kiara kaže: Pogledaj post
Evo da javim beta 1,3😔
Poso nemam zamrznutih, moram opet na stimulirani postupak.prvi put sam bila na blago stimulitanim tablete+injekcije 6jajnih stanica samo 1 oplodjena. Dr kaze da drugi put idemo na punu stimulaciju, ne znam kolika bi trebala bit pauza izmedju da ne ugrozim svoje zdravlje?
žao mi je.
meni je nedavno dr. škvorc rekao da se može u ponovni stimulirani postupak već nakon tri mjeseca. ali u bolnici- ja sam u petrovoj- ti ovisi od gužve. prvi put sam išla nakon 3 mj, a drugi put je rekla nakon 6 mj. oni si zapravo na taj način prazne listu čekanja (kao nije do njih, kod njih se ne čeka na lijekove i postupke, već kao zbog tebe )
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:49   #2906
Quote:
ranja kaže: Pogledaj post
Drage cure, veliki pozdrav vam saljem. Htjela bih podijeliti s vama svoje iskustvo i jako me zanima vase misljenje. Imam 26 godina, prije 5 godina imala sam tesku upalu jajnika, a nakon toga vec 4 godine radimo na bebi. Ove godine krenuli smo s mpo i od tada smo napravili 2 aih, oba s klomifenim i stopericama, prvi put ovitralle, drugi put brevactid, prvi put 2folikula, drugi put isto. 4 dana nakon druge aih sam otisla privatno na uzv da vidim jesu li ta dva folikula pukla, nazalost nisu, vec su narasli na 36mm i doktor je rekao da su to ciste. Sad sam dosla na dogovor za ivf, s obzirom na moj visoki ahm i pcos dobila sam jako male doze gonala f, spomenula sam takoder da folikuli nisu pukli nakon zadnje inseminacije, nikog to nije zanimalo. Uglavnom, 8dc nakon gonala, samo jedan folikul, dobila sam malo jace doze slijedecih 4 dana i cetrotide, jucer bila na punkciji i folikul prazan zasto je to tako? Ima li koja od vas iskustva? Uzasno sam tuzna, ne znam uopce kako nastaviti dalje, koji korak je slijedeci rekli su mi ssamo doci ponovno u 1.mj po novu terapiju. Hvala vam na odgovoru, svima vam zelim srecu najvecu!
znam da ti je teško, ali probaj se ne deprimirati. kad sve skupa zbroji, kod nas je cijeli taj postupak skup pokušaj-pogreška princip. i puno sreće. kod tebe uvijek postoji opasnost da folikul nije folikul nego cista koja se onda sa stimulacijom hrani. i u tome naravno nema js. tako da ti je vjerojatno i sada to bila cista a ne folikul. iako, može se dogoditi da folikul bude prazan ili da jednostavno nisu uspjeli usisati js. tebi će uvijek zbog pcos-a biti oprezni sa terapijom zbog rizika hiperstimulacije. isprobavat će dok ne potrefe pravu dozu. traži obavezno drugačiju terapiju sad kad budeš išla. ima dosta toga što se može isprobati. i ne očajavaj, imaš dovoljno malo godina da stigneš naći pravu dozu i da dobiješ svoju bebu.
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:51   #2907
Quote:
Lunčica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam pitanje za one malo iskusnije i unaprijed sam zahvalna na svakom odgovoru.
Trenutno iščekujem drugi ciklus nakon neuspjelog stimuliranog. U mjesecu kada je bila stimulacija, ciklus je stigao na 24. dan (inače uvijek na dan 28), sada bi trebao biti taj famozni drugi ciklus, no njega nema, kasni sada već tjedan dana, no nikako procuriti iako je osjecaj vec tjedan dana da cu svaki čas. Kako su kod vas prolazile te stvari?
meni se sve pomrdalo od kako sam u postupcima. prije sam dobivala uvijek 29 dan, ali sad mi ciklusi variraju od 26-34 dana. tako da se nemoj čuditi, sve je to dodatni stres koji nam definitivno nije na korist
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 08:28   #2908
Drage zene,zanima me ako je netko imao slicnu situaciju da me mao uputi...Dakle trebala sam ovaj mj u fet...Imala folikulometriju u kod svoga dr (jer mi je mpo dosta daleko) i tako malo po malo cekala taj dan transfera. Da bi na kraju folikul presao u cistu i naravno propao transfer.E sad u kbc-u su mi rekli da bi slijedeci ciklus isto isli na taj prirodni bez lijekova pa kasnije ako se slucaj ponovi mijenjamo taktiku.Međutim citam da ta cista moze trajati i duze vrijeme.Kakva su vama iskustva s tim cistama u anovulatornim ciklusima?Da li to pukno,sto ako mjesecima ne pukne???
Pozdrav svima i puno srece vam zelim!
Leelooluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 08:51   #2909
Ja sam taj ciklus kad se pojavila cista dobila duphastone, i nakon njih dobila mengu, cista nestala isti ciklus
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 18:20   #2910
Sori Leelooluna, sa takvim cistama nisam imala iskustva.

Lunčice koliko se sjećam nisam imala takvih situacija, ali ja sam imala samo jedan stimulirani. Plus sto su moji ciklusi u startu bili skroz smrdani.

Ranja
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 18:22   #2911
Meni danas pozitivna LH tako da bi sutra mogla biti ovulacija. Sutra vadim krv pa ćemo točno i znati na čemu smo.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 18:30   #2912
E da, Frixi, pozdravila te majjica! kaže da je uspjela zablokirati svoj account!
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:38   #2913
eto, ja danas bila na transferu 1 zametka. sad sam 2 tjedna trudnica, a za dalje ćemo vidjeti držiti fige.
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 21:06   #2914
Panika i ja, sretno!!! Jesi ti još uvijek u Petrovoj ili si se prebacila kod Škvorca? Mislim da ću i ja otići k Škvorcu na konzultacije. Ja danas vadila betu nakon prvog ivf-a i naravno, velika nula Kolko dugo se sad čeka drugi ivf, 3 mjeseca?
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 08:11   #2915
Quote:
luce m@ra kaže: Pogledaj post
Panika i ja, sretno!!! Jesi ti još uvijek u Petrovoj ili si se prebacila kod Škvorca? Mislim da ću i ja otići k Škvorcu na konzultacije. Ja danas vadila betu nakon prvog ivf-a i naravno, velika nula Kolko dugo se sad čeka drugi ivf, 3 mjeseca?
hvala. ja sam ti još u petrovoj, škvorc mi je za sad bio samo za konzultacije, ali ću ići k njemu ako mi ne uspije preko hzzo-a.
žao mi je za tvoju betu.
reko je škvorc da se može nakon 3 mj ponovo u stimulaciju. alo probaj sad u međuvremenu uhvatiti js u prirodnom ciklusu. meni je sad tako uspjelo (iako sam jako sumnjala i otpisala ovaj ciklus od starta).
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 11:00   #2916
Cure sretno svim cekalicama. Saljem vibrice.


Sent from my LG-H815 using Tapatalk
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 11:07   #2917
Pozdrav cure,

Trebam vasu pomoc, naime trebam dobiti za dva-tri dana i krenuti u stimirani ivf, pokupila sam lijekove tj za sada sam dobila samo Ovaleap. Ono sto mene sada muci sto mi se na samom ulazu u rodnicu pojavio osjecaj peckanja i laganog svrbeza pa cime da si pomognem da se to ne razvije u jos gore stanje. Samim time sto je i vikend pa ne znam sta da radim :-/ Pomagajte!
cikl0nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 12:37   #2918
Moj 2. ciklus iza stimulacije je isto smrdan, prirodni ciklus mi je 31 dan, sad je proslo vec 8 dana od tada i jos nema naznaka da ce menstruacija doci, nema nikakvih bolova koje bi ju najavile 5 dana prije, kao i inace. Kaj mogu napraviti, cekati da prirodno dođe ili otici do doktorice da mi da nekaj za izazivanje? Ako mi nekaj i da, da li ce to utjecati na nivo progesterona 2 dan iduceg ciklusa, naime moram 2dc doci vaditi progesteron i pripremaju me za fet. Ovo cekanje je najgori dio, uvijek nekaj cekaj
teardr0p is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 12:42   #2919
Bok cure, evo ja danas vadila betu i Beta pozitivna :klap:
To nam je bila treća (zadnja) inseminacija ali sa drugim tabletama i očito je ova uspjela. Mene zanima da li trebam dalje stavljati utrogestan?
Tek u pon idem u Petrovu pa ne znam šta sada trebam s njima, nastaviti ili ne....ako netko zna...
coolchick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 12:58   #2920
Panika ~~~~~~~~~

Luce žao mi je za negativnu betu.

Coolchick čestitam!!! nema je uredna i školska! Ja bi nastavila s progesteronom sve dok mi doktor ne kaže da trebam prestati. Ja sam recimo u prošloj trudnoći bila na progestetonu do 12 tjedana i onda postepeno krenula smanjivati. Bila sam na 2x200mg dnevno nakon transfera u prirodnom ciklusu i inače imam manjak progesterona u lutealnoj fazi. Mnoge trudnice budu i duže... obavezno se dobro savjetuj sa svojim mpo doktorom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.