Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2010., 13:53   #6001
Quote:
xls kaže: Pogledaj post
hm, na ovoj slici iz magazina je sank/otok s stednjakom i sudoperom + 4 stolice. kod alene je stednjak uz sank + 2 stolice - po meni i u jednom i u drugom primjeru sank je preuzak. kako bi se jelo na tanjuru uz sam stednjak? realno treba uz stednjak bar 50 cm + ploca sirine 60 cm = sirina sanka 110 cm. duljina za bar 2 osobe 100-120 cm + jos min 50 cm sirine za stolice. i eto nam bar 110 x 150 cm (oko koje jos treba moci i hodati) - mislim da i nije bas malo.

uostalom, ovisno o zeljama i potrebama treba odrediti prostor: apsolutno radi se o 40-tak m2 sto je prilicno, samo je omjer u kojem kuhinja sudjeluje meni previse. naravno, to je meni previse s obzirom na moje navike i potrebe, te moj nacin zivota i to najvjerojatnije kod alene nije slucaj.
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
opet se vračam na stan iz magazina
čiji šank i nije tako uzak, koliko uspijevam vidit na slikama mislim da nije manji od 100, vidim mjesta skoro još toliko koliko zauzima ploča i sudoper
slažem se da je alenin preuzak
alena slobodno može imat duljinu preko 150, da je i 200 ima komodno mjesta i sa jedne i druge strane
a širina.....e to sama treba viditi,
moj sank je najprvo planiran da bude oko 140x 60, e sad posto necu imat onaj L i ako budem na kraju ipak imala sank bit ce duzi, sigurno nekih 1,80m.Stednjak ne zauzima sad toliko mjesta tako da kod ovih 1,80 mogu bez problema stavit one dvije stolice..Sirina e to je vec problem. Ne vjerujem da ce ici zbog premalo mjesta.


Quote:
no, kao sto kaze ona reklama: "sad malo o meni":
zapravo se svojom kuhinjom bavim zadnjih dana i tek sad vidim koji je to problem (do sada sam radio jednu u postojecem stanu, no ni tu preozbiljno jer sam od pocetka znao da je privremena) - imao sam isprojektiran raspored kuhinje jos sa prvim projektima kuce i mislio sam da ce tako biti i izvedena. to rjesenje je izuzetno atraktivno i potpuno je u skladu s "rukopisom" cijelog objekta, no nakon malo razmisljanja uporabno bas i nije cjelovito rjesenje. sada dolazimo do onoga sto sam par puta spomenuo: izgled ili funkcija? pokusavam naci optimum... i jedna na moj racun: po zadnjoj verziji postoji sansa da i ja imam sank protiv kojega se tvdoglavo borim...
Sank
Jeli gotov plan kuhinje?

Zadnje uređivanje _Alena_ : 12.01.2010. at 13:58.
_Alena_ is offline  
Old 12.01.2010., 14:45   #6002
Quote:
jeeeRajt kaže: Pogledaj post
još jedna stvar mi je gadna a ne znam kako ju izbjeći. na radnoj ploči ona maska ili štoveć što dodje uz pločice da ne ide ništa iza je uvijek palstika ili aluminiji, gadno i jedno i drugo. staklo ako stavim poskupljuje mi dosta i ima mana. da stavim onaj materijal, kao iveral illi nešto ne smjije doći kod plina. onda bi sve djelovalo prešareno.... postoji neko rješenje kojim bih izbjegao sve ovo s obzirom da su mi pločice dobre i već postavljene? npr. sinoc mi je palo na pamet od kompakt ploče napraviti 2-3 cm ili 5 okomito na ploču uz pločice, bi se to moglo učvrstiti i povezati sa pločom silikonom ili nečim nevidljivim, samo da izbjegnem ovu plastiku i aluminij?
Ja nemam to uopće nego je samo zatvoreno silikonom i sve odlično funkcionira, ne može proći ništa iza.
Amaranta is offline  
Old 12.01.2010., 15:59   #6003
Quote:
mr.desingn kaže: Pogledaj post
materijal je lakirani iveral iz elgrada ladice su metaboxi okovi blum panti
duljina kuhinje 3,40
To ti je ok cijena. Ja imam još manju, a računam da će me izaći više, jer imam nekakve zeznute kuteve (i fiks ideje). I ako dobro vidim gornji elementi idu do stropa? Ima tu i prilično utrošenog materijala. Tko ti ju je radio?
filanapaprika is offline  
Old 12.01.2010., 16:25   #6004
Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
Sank
Jeli gotov plan kuhinje?
nacelno da:
Prilog 9507

takav nekakv ce biti oblik i raspored - sad treba odrediti ladice, ormarice, zatvaranja... cini se da ce ovaj prednji nastavak radne ploce zapravo biti sank - visi od radne ploce cca 20-tak cm ().

ideja je da se napravi ploha od debljeg materijala sirine 40-50 cm od poda zida lijeve strane do visine cca 220 cm, pa do drugog zida desno, pa do visine ploce sanka, pa se produzuje u plocu snaka, pa na pod. malo je tesko opisati moramo to nacrtati...

verzija od pocetka gradnje je zapravo bila puno ljepsa: s lijeve strane elementui do stropa, s desne strane donji elementi s produzetkom u mali stol s 2 stolice - vrlo lijepo rjesenje ali ne bas uporabljivo...

Zadnje uređivanje xls : 18.01.2010. at 22:14.
xls is offline  
Old 12.01.2010., 18:02   #6005
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
Pa koliko ja vidim, donje ladice mu se otvaraju na višoj razini od ladica sa običnim ručkama,
odnosno zadnja ladica se ne otvara sa donje strane fronte već sa gornje
tako da mu je saginjanje u svakom slučaju manje nego kod većine kuhinja
e,
Hvala Murtila. Ja imam sistem jedne velike ladice/ormarica koji se poteze prema meni i cijeli otvara i unutra su onda one ladice na izvlacenje. Ne volim se saginjati.
ombia is offline  
Old 12.01.2010., 18:47   #6006
Quote:
jeeeRajt kaže: Pogledaj post
za moju kuhinju bojim se da bi otišlo sa aparatima srednje kalse preko 50 000 kuna....

Pa aparati ti dođu otprilike kao i kuhinja,
ja nisam mogla vjerovati da ispadne oko 50-50 a onda sam izračunala s time da sam u aparate uključila i sudoper i špinu, mikrovalnu i naravno sve ostale aparate
sve je neka srednja klasa, kuhinja mdf mat dim. 300 X 270
cijena- sve zajedno, malo više od te tvoje cifre,

Quote:
mr.desingn kaže: Pogledaj post
materijal je lakirani iveral iz elgrada ladice su metaboxi okovi blum panti
duljina kuhinje 3,40
ko bi rekao da ima samo 3,40

meni se činilo da je 270 X 190 , računajući i kut

što ti je ono poviše gornjih elemenata, jel to neka maska ili što, ne izgleda mi ko elementi
a cijena.. čuješ razlika je 3,4 u liniji i 3,4 kao ovo tvoje, u svakom slučaju ne čini mi se puno, imaš dosta i gornjih elemenata
murtila is offline  
Old 12.01.2010., 18:54   #6007
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Hvala Murtila. Ja imam sistem jedne velike ladice/ormarica koji se poteze prema meni i cijeli otvara i unutra su onda one ladice na izvlacenje. Ne volim se saginjati.
Ma niko se ne voli saginjati, ali nekad moras. Inace u najnize ladice stavis stvari koje se manje koriste i problem rijesen.

Salu na stranu, nije se problem saginjati, pogotovo kad si mlad.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 12.01.2010., 19:49   #6008
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Postoje i nosači za police koji se uopće ne vide, izgleda kao da polica stoji sama od sebe. Samo polica mora biti malo deblja, bar 25 mm.
Je li znaš gdje se mogu nabavit? To mi je jako interesantno.
Jelsa is offline  
Old 12.01.2010., 20:14   #6009
Quote:
xls kaže: Pogledaj post
nacelno da:
Prilog 9507

ideja je da se napravi ploha od debljeg materijala sirine 40-50 cm od poda zida lijeve strane do visine cca 220 cm, pa do drugog zida desno, pa do visine ploce sanka, pa se produzuje u plocu snaka, pa na pod. malo je tesko opisati moramo to nacrtati...

verzija od pocetka gradnje je zapravo bila puno ljepsa: s lijeve strane elementui do stropa, s desne strane donji elementi s produzetkom u mali stol s 2 stolice - vrlo lijepo rjesenje ali ne bas uporabljivo...
ma, kužim što hoćeš reći za tu plohu,
vidila nešto slično od knaufa
ti bi da ti je sve to kao iz jednog komada, da izgleda kao zid pa se produžuje na šank

da, ona vječna dilema....izgled ili funkcija
ali mislim da ti i ova verzija neće biti niti malo estetski narušena, a dobivaš više plohe

Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Hvala Murtila. Ja imam sistem jedne velike ladice/ormarica koji se poteze prema meni i cijeli otvara i unutra su onda one ladice na izvlacenje. Ne volim se saginjati.
Ja sam mislila ispod sudoperA staviti takav ormarić od 60 koji se otvara kao ladica i
unutra još jednu ladicu ali kako sam uzela veći sudoper tako sam uzela i veće ladice ispod njega
a i nekako mi je to bilo klimavo, nzm barem sam ja stekla takav dojam
ti si zadovoljna s time jel
murtila is offline  
Old 12.01.2010., 20:21   #6010
Wink

Quote:
filanapaprika kaže: Pogledaj post
To ti je ok cijena. Ja imam još manju, a računam da će me izaći više, jer imam nekakve zeznute kuteve (i fiks ideje). I ako dobro vidim gornji elementi idu do stropa? Ima tu i prilično utrošenog materijala. Tko ti ju je radio?
Pa izveo ju je jedan stolar koj radi kuhinje po mjeri i ugradbene ormare dečko fakat rastura i ima riješenje za svaki problem koj mu naleti i jako pazi na čistoču i urednost
mr.desingn is offline  
Old 13.01.2010., 10:17   #6011
Quote:
mr.desingn kaže: Pogledaj post
Pa izveo ju je jedan stolar koj radi kuhinje po mjeri i ugradbene ormare dečko fakat rastura i ima riješenje za svaki problem koj mu naleti i jako pazi na čistoču i urednost
u principu nije puno. kuhinja jako lijepo izgleda i ako je riječ o iveralu visoki sjaj cijena je ok.

teško je reći za neku kuhinju je li cijena ok ili nije - sve ovisi što u nju ide.
ja inače cijene ne formiram paušalno, ono tipa po metru je toliko i to je to.
sve ovisi i o tome što se radi, kako se radi...
završila sam prije par dana jednu kuhinju dužine 4.5 metara koja je bila jeftinija od ove tvoje cijene.
ali, npr nije bio iveral u visokom sjaju nego jasen i hrast, nisu bile metabox nego obične vodilice, ima jednu izvlačnu košaru za boce, inox lajsne i blenda.
no, u obzir je uzeto da je riječ o podstanarima koji su htjeli za što manje novce dobiti kuhinju koja je funkcionalna i lijepa a pošto su podstanari nije im isplativo ulagati neke masne novce u to.
u budžetu od 12.000 kuna smo odradili: adaptaciju zidova, novi pod, kuhinju, neke sitnije preinake na električnim instalacijama, stol i 4 stolca, lampe, venecijaneri.

tak...sve to treba uzeti u obzir kad se forimra cijena
bleeda is offline  
Old 13.01.2010., 11:29   #6012
Quote:
Amaranta kaže: Pogledaj post
Ja nemam to uopće nego je samo zatvoreno silikonom i sve odlično funkcionira, ne može proći ništa iza.
Super, ako ti je zid stvarno ravan... Često znaju varirati i po 1-2 cm pa bude rupa između radne ploče i zida


Quote:
xls kaže: Pogledaj post
verzija od pocetka gradnje je zapravo bila puno ljepsa: s lijeve strane elementui do stropa, s desne strane donji elementi s produzetkom u mali stol s 2 stolice - vrlo lijepo rjesenje ali ne bas uporabljivo...
Ovo super izgleda, ali ta prva verzija zvuči još bolje


Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
Pa aparati ti dođu otprilike kao i kuhinja,
ja nisam mogla vjerovati da ispadne oko 50-50 a onda sam izračunala s time da sam u aparate uključila i sudoper i špinu, mikrovalnu i naravno sve ostale aparate
Mene su aparati došli 2-3x manje nego kuhinja, uglavnom zbog radne ploče


Quote:
Jelsa kaže: Pogledaj post
Je li znaš gdje se mogu nabavit? To mi je jako interesantno.
Npr. Schachermayer


Quote:
mr.desingn kaže: Pogledaj post
Pa izveo ju je jedan stolar koj radi kuhinje po mjeri i ugradbene ormare dečko fakat rastura i ima riješenje za svaki problem koj mu naleti i jako pazi na čistoču i urednost
Meni ovo malo smrdi na samoreklamu...
Aoife is offline  
Old 13.01.2010., 11:35   #6013
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Ovo super izgleda, ali ta prva verzija zvuči još bolje
prva izgleda odlicno i zato mi valjda ova tesko "sjeda" kao rjesenje jer izgleda kaoticno u odnosu na prvu verziju, no mislim da ce ipak razum pobijediti - svaka kuhinja bi ipak trebala imati prvenstveno uporabnu vrijednost sto je tesko uskladiti s izgledom...
xls is offline  
Old 13.01.2010., 17:17   #6014
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Super, ako ti je zid stvarno ravan... Često znaju varirati i po 1-2 cm pa bude rupa između radne ploče i zida

Da, kao što je bio slučaj i kod mene, na kraju desnog zida sam imala3-4 cm razliku,
za popiz.... sa tim zidovima kod mene, stara kuća...ajooj
ni jedan nije ravan, grba i svega čega
mislila sam da će bit većih problema, ali je sve dosta dobro odrađeno tako da je ispalo više nego dobro


Quote:
Mene su aparati došli 2-3x manje nego kuhinja, uglavnom zbog radne ploče

e , corian je tu, inače bi i ti bila u tome omjeru




Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Meni ovo malo smrdi na samoreklamu...
I meni, uvijek mi je sumnjivo, kad neko kaže takvu rečenicu
....dečko fakat rastura i ima rješenje za sve....
a uz to je i dizajner
murtila is offline  
Old 13.01.2010., 19:14   #6015
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila ispod sudoperA staviti takav ormarić od 60 koji se otvara kao ladica i
unutra još jednu ladicu ali kako sam uzela veći sudoper tako sam uzela i veće ladice ispod njega
a i nekako mi je to bilo klimavo, nzm barem sam ja stekla takav dojam
ti si zadovoljna s time jel
Prezadovoljna. Jer izvana je sve minimalisticki jer nema x ladica nego jedna velika, potegnem gore, nisam vise najmladja za saginjanje. Nije klimavo ni najmanje. Ja opalim rukom ili nogom i ladica se zatvori (na onaj mehanizam).
ombia is offline  
Old 13.01.2010., 21:37   #6016
Quote:
Amaranta kaže: Pogledaj post
Ja nemam to uopće nego je samo zatvoreno silikonom i sve odlično funkcionira, ne može proći ništa iza.
kakvu ploču imaš, koji materijal?

kakve pločice, imaju li fuge normalne il isu bez fuga?
jeeeRajt is offline  
Old 14.01.2010., 14:54   #6017
Quote:
_Alena_ kaže: Pogledaj post
evo mene opet

a sta mislite o ovakom modelu, jel bolji nego onaj od prije?

http://i47.tinypic.com/2qtajuq.jpg

xls, vrata ulazna su odmah kod kuhinje sa desne strane, tako da se sa ulaznih vrata vidi cijela kuhinja samo iz dnevnog boravka se ne bi vidjela.

ova kuhinja mi stvarno ne da mira, samo mi je ona u glavi
Meni se vise sviđa ova verzija, nekako volim te otocice na sredini.
U kojem programu si to radila? Vec dugo trazim program u kojem bi slozila svoju buducu kuhinju, u ovom se sve super vidi .
lena24 is offline  
Old 14.01.2010., 22:05   #6018
zna li neko u kojem programu bi mogao sam napraviti nacrt za kuhinju?!?!

hvala
jbingul5 is offline  
Old 15.01.2010., 08:36   #6019
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Prezadovoljna. Jer izvana je sve minimalisticki jer nema x ladica nego jedna velika, potegnem gore, nisam vise najmladja za saginjanje. Nije klimavo ni najmanje. Ja opalim rukom ili nogom i ladica se zatvori (na onaj mehanizam).
Jedino sto moras otvoriti jednu ladicu, pa onda drugu, ali sve za dobar izgled.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 15.01.2010., 16:10   #6020
Quote:
jbingul5 kaže: Pogledaj post
zna li neko u kojem programu bi mogao sam napraviti nacrt za kuhinju?!?!

hvala
Za 3D imaš na rapolaganju besplatni ikea kitchen planer ili google sketchup . Oba programa mogu crtat 3D ali ne daju sastavnicu.
Ako trebaš samo nacrt i krojnu listu za samogradnju, pogledaj izrada kuhinja , program za nacrte kuhinja koji daje listu iverala i okova. Na stranici ima i besplatno izrada krojne liste (online optimiranje).
pronto is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.