Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2010., 13:26   #6161
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post

@sandra, ovo što smo napisali, električaru koji zna svoj posao TO NE BI SMIO PREDSTAVLJATI NIKAKAV PROBLEM. u suprotnom (bez obzira na koju varijantu ideš) mijenjaj električara

Da, a obično im je to najteže raditi, mislim štemanje,
uvijek kad to treba napraviti, uzdišu i negoduju,
kao , treba štemati, uff, strašno....
murtila is offline  
Old 25.01.2010., 13:37   #6162
ma nekazem da se ne bi u krajnjem slucaju struja opet dala premistit, ali mi nije palo napamet da nekoga (to jest muza), natjeram da mi to ide stemat, nakon sto smo dovoljno dugo razmatrali gdje ce sto stajat i gdje treba biti voda i gdje struja. da je to bilo vec tako postavljeno, ok, nije strasno izstemat metar, ali nemogu od muza pravit budalu i j...at ga u zdrav mozak.

o bloku, kao na slici od bulthaupa smo razmisljali i meni se to svida, ali u tom slucaju bi trebala sa ove desne strane smjestit plocu i sudoper, sto mi od
uzima radne ploce, i nekako mi ostaju samo komadici, sto mi se nije svidjelo.

evo nacrtala sam kako ste vi rekle,...

ako ste ovako na ovo mislile
hmmm, ja neznam mozda ja nemam ukusa, ali meni se ovo nesvida, ovaj desni kraj mi izgleda nedovrsen, u ostalom me ovaj veliki ormar u drugome kutu puno vise bode u oci od pecnice, zato sam i razmisljala o opciji sa onim malim ormaricima

evo ovdje se bolje vidi :
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 25.01.2010., 13:57   #6163
@sandra, stavila si idejno rješenje ovdje i pitala za komentare, svi su ti uglavnom isto rekli što je NJIMA najbolje. nitko ne kaže da se ti moraš držat toga ko svetog pisma. naposlijetku, to je tvoja kuhinja i ti ćeš u njoj kuhati i što te briga za komentare s foruma. mi ti možemo eventualno poslužiti kao (neutralni u smislu nama ni u džep ni iz džepa) korektiv, ali odluka je na tebi.

ovdje uglavnom pišu ljudi koji su nedavno napravili kuhinje i u smislu toga ti mogu biti korisni. i kad pogledaš po topicu, najljepše kuhinje vrlo često zbog dimenzija, instalacija, nečeg trećeg, krše neka "pravila" dobro projektiranih kuhinja, što ne sprečava njihove vlasnike da uživaju u njima.

kad se projektira kuhinja, prvo staviš na papir svoje želje, a onda uskladiš s mogućnostima i prostorom. npr. (to sam već pisala) ja sam u svojoj idealnoj kuhinji iz mašte željela povišenu pećnicu, šank i side by side frižider. u svojoj stvarnoj sam od toga svega morala odustati, a u svrhu sklada i funkcionalnosti

meni je ovo zadnje skladno , ali ne mogu se oteti dojmu da ti nas želiš uvjeriti da je tvoje prvobitno rješenje bolje
crvenkapica33 is offline  
Old 25.01.2010., 14:05   #6164
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
@sandra, stavila si idejno rješenje ovdje i pitala za komentare, svi su ti uglavnom isto rekli što je NJIMA najbolje. nitko ne kaže da se ti moraš držat toga ko svetog pisma. naposlijetku, to je tvoja kuhinja i ti ćeš u njoj kuhati i što te briga za komentare s foruma. mi ti možemo eventualno poslužiti kao (neutralni u smislu nama ni u džep ni iz džepa) korektiv, ali odluka je na tebi.

ovdje uglavnom pišu ljudi koji su nedavno napravili kuhinje i u smislu toga ti mogu biti korisni. i kad pogledaš po topicu, najljepše kuhinje vrlo često zbog dimenzija, instalacija, nečeg trećeg, krše neka "pravila" dobro projektiranih kuhinja, što ne sprečava njihove vlasnike da uživaju u njima.

kad se projektira kuhinja, prvo staviš na papir svoje želje, a onda uskladiš s mogućnostima i prostorom. npr. (to sam već pisala) ja sam u svojoj idealnoj kuhinji iz mašte željela povišenu pećnicu, šank i side by side frižider. u svojoj stvarnoj sam od toga svega morala odustati, a u svrhu sklada i funkcionalnosti

meni je ovo zadnje skladno , ali ne mogu se oteti dojmu da ti nas želiš uvjeriti da je tvoje prvobitno rješenje bolje :ne zna:

nezelim nikoga uvjeriti, samo sam rekla svoje misljenje isto kao sto ste i vi meni, pa ja to isto nesmatram ubjedivanjem da je spustena pecnica ljepsa
samo sam navela neke razloge zasto navijam za povisenu pecnicu, unatoc tome sto se to u ovom slucaju malo kome svida.
uvjerit nikoga nezelim u nisto, u tom slucaju nebi bila pitala za kritiku i komentare. a u slucaju da sam previse izkomplicirala ili dosadivala, ili cak uvjeravala nekoga u nesto,sorry. to mi uopce nije bila namjera.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 25.01.2010., 14:35   #6165
Sandra,ne znam za druge ali meni ne dosađuješ.Razumljivo je da "kompliciraš",kuhinja se radi sad pa ko zna kad....da sam bar ja više komplicirala dok sam ju išla kupovati,ne bi sad svaki 3 dan pomislila:kud ja uze trešnjugdje mi pamet bila,no dobro imala sam hrpu drugih stvari na pameti.
Meni osobno ona pećnica ne strši ondje,pogotovo ako je ondje prozor iznad nje,ako sam dobro shvatila.I još ako ti je sve bijelo....meni je najbolja tvoja verzija u kojoj imaš sa jedne strane stup,a završava sa povišenom pećnicom,a ona sa puno malih "kockica" mi se baš ne sviđa.
poison5 is offline  
Old 25.01.2010., 14:36   #6166
ma ne pa nemaš ti nas što uvjeriti

kao što rekoh nama ni u džep ni iz džepa. dapače, na 155 strana se vidi da ljudi daju sugestije i vrlo često iz iskustva da se neke stvari poboljšaju.

ali ponavljam, TO JE TVOJA KUHINJA. TI odlučuješ
crvenkapica33 is offline  
Old 25.01.2010., 14:48   #6167
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Pa khm pećnica radi na struju
pa khm, moja npr. ne radi na trofaznu struju pa zato pitam
cilla is offline  
Old 25.01.2010., 14:58   #6168
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
evo nacrtala sam kako ste vi rekle,...

ako ste ovako na ovo mislile
hmmm, ja neznam mozda ja nemam ukusa, ali meni se ovo nesvida, ovaj desni kraj mi izgleda nedovrsen, u ostalom me ovaj veliki ormar u drugome kutu puno vise bode u oci od pecnice, zato sam i razmisljala o opciji sa onim malim ormaricima
Mda. Ovo možda na prvi pogled djeluje manje lijepo, ali to je samo zbog kombinacije boja. Drvena radna ploča dobro paše uz bijelu kuhinju, ali drveni sokl i ovo sa strane je tu mač. Također, gdje su nestale one kockice , kad već nisu elementi širine 60 cm kako je bulthaup predložio, onda mislim da su kockice bolji izbor.
Sve u svemu, ovo je skladno, i mislim da ne djeluje nedovršeno. Ako baš želiš "završiti", možeš potegnuti radnu ploču na kraju okomito, za završetak kuhinje. Ali kao što crvenkapica kaže, radiš kuhinju za sebe a ne za nas.
Aoife is offline  
Old 25.01.2010., 14:59   #6169
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
pa khm, moja npr. ne radi na trofaznu struju pa zato pitam
Pa jača trošila idu na trofaznu. Ali kako piše gore, čini se da je štednjak "jače trošilo" a ne pećnica kao što sam mislila, pa forgetaboutit
Aoife is offline  
Old 25.01.2010., 15:01   #6170
Quote:
poison5 kaže: Pogledaj post
Sandra,ne znam za druge ali meni ne dosađuješ.Razumljivo je da "kompliciraš",kuhinja se radi sad pa ko zna kad....da sam bar ja više komplicirala dok sam ju išla kupovati,ne bi sad svaki 3 dan pomislila:kud ja uze trešnjugdje mi pamet bila,no dobro imala sam hrpu drugih stvari na pameti.
Meni osobno ona pećnica ne strši ondje,pogotovo ako je ondje prozor iznad nje,ako sam dobro shvatila.I još ako ti je sve bijelo....meni je najbolja tvoja verzija u kojoj imaš sa jedne strane stup,a završava sa povišenom pećnicom,a ona sa puno malih "kockica" mi se baš ne sviđa.
da, iznad pecnice se nalazi prozor, i kuhinja ce najvjerojatnije biti bijela, ako neizkompliciram jos i oko boje, eventualno ce mozda samo gornji elementi biti u drugom dekoru.

Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
ma ne pa nemaš ti nas što uvjeriti

kao što rekoh nama ni u džep ni iz džepa. dapače, na 155 strana se vidi da ljudi daju sugestije i vrlo često iz iskustva da se neke stvari poboljšaju.

ali ponavljam, TO JE TVOJA KUHINJA. TI odlučuješ

pa da znaci nema potrebe da ikoga uvjerim
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Old 25.01.2010., 15:20   #6171
Sandraffm meni se sviđa povišena pećnica i ja sam sebi tako i napravila.Nekima se ne sviđa šank,ali ja sam ga htjela i napravila sam kuhinju sa šankom..A npr.vidim da svi većinom stavljate visoki sjaj bjelu,meni se to "ne sviđa" pa sam ja sebi dala boju koja mi više odgovara.Uglavnom hvala svima na prijedlozima ali ja sam sebi napravila kuhinju koja je MENI super.
Ennna is offline  
Old 25.01.2010., 15:41   #6172
Quote:
Ennna kaže: Pogledaj post
Sandraffm meni se sviđa povišena pećnica i ja sam sebi tako i napravila.Nekima se ne sviđa šank,ali ja sam ga htjela i napravila sam kuhinju sa šankom..A npr.vidim da svi većinom stavljate visoki sjaj bjelu,meni se to "ne sviđa" pa sam ja sebi dala boju koja mi više odgovara.Uglavnom hvala svima na prijedlozima ali ja sam sebi napravila kuhinju koja je MENI super.
Naravno, svatko ima svoj ukus, ali uz jednu napomenu.
Ja (a mislim i većina ovdje) nemam neko izraženo mišljenje o šankovima i povišenim pećnicama. U nekim kuhinjama izgleda super, u nekima ne. Isto vrijedi za boje kuhinje - negdje bolje pašu jedne, a negdje druge boje.
Pa kada se bunim protiv npr. šanka u nekoj kuhinji, to nije zato što imam nešto inherentno protiv šankova, nego mi je glupo to forsirati u prostoru koji bi bolje izgledao bez toga. Također, mislim da se većina ovdje može odmaknuti od onoga "ja sebi ne bih nikad stavio tu boju", i sagledati kuhinju kao cjelinu koja je ili nije estetski zadovoljavajuća, bez obzira na to koliko se to podudara sa njihovim vlastitim preferencijama za kuhinju.

Zadnje uređivanje Aoife : 25.01.2010. at 15:46.
Aoife is offline  
Old 25.01.2010., 15:49   #6173
Aoife otela si mi slova iz tipkovnice

Nije da je ne voli povisene pecnice. Meni je to fenomenalno da se razumijemo al kao sto je crvenkapica rekla ne posto poto.
Kad komentiram izgled necega vodim se prvenstveno time da zanemarim svoj osobni ukus.

Al opet znam kako je to kad za nes zapilas o hoces to posto poto jer sam i sama takva al nazalost iskustvo me naucilo da bi bilo bolje da sam slusala savjete jer bi mi danas kuhinja izgledala bolje
Al eto, trebalo se i to desiti da bi ja naucila da ponekad treba slusati.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Old 25.01.2010., 15:58   #6174
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
Aoife,
mozda nisi vidila, ali u ovom slucaju nebi bilo iza elemnata, radi visine,.....pa neznam za trofaznu, kod nas stalno iskocuju osiguraci kad nesto jace radi, pa nam je elektricar rekao da bi trebala ici na trofaznu, da se to nebi dogadalo
o ukusima neću
samo o struji
a da nije problem u limitatoru?
malo je ova priča od električara
polly is offline  
Old 25.01.2010., 16:04   #6175
Da li bi mi netko mogao dati okvirnu cijenu koliko bi kostala izrada ovakve kuhinje? Naravno, bez kucanskih aparata. Fronte bi bile od obicne iverice u boji i okovi neke normalne, srednje kvalitete. Hvala unaprijed!


http://img710.imageshack.us/img710/3007/kuhinjai.jpg

Zadnje uređivanje fonemf : 25.01.2010. at 22:19. Reason: prevelika fotka
dijuardiaiciei is offline  
Old 25.01.2010., 16:47   #6176
dijuardiaiciei
gdje si skinuo program za crtanje

Zadnje uređivanje fonemf : 25.01.2010. at 22:31.
1234roka is offline  
Old 25.01.2010., 17:08   #6177
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
samo sam navela neke razloge zasto navijam za povisenu pecnicu, unatoc tome sto se to u ovom slucaju malo kome svida.
uvjerit nikoga nezelim u nisto, u tom slucaju nebi bila pitala za kritiku i komentare. a u slucaju da sam previse izkomplicirala ili dosadivala, ili cak uvjeravala nekoga u nesto,sorry. to mi uopce nije bila namjera.

Samo ti budi dosadna , nema problema,
ja bi volila da sam otkrila ovaj forum davno prije nego sam krenula u renoviranje stana ali jbg, nisam

A i kuhinju u Alnu sam nacrtala naknadno,kada sam i otkrila ovaj forum
ustvari koji dan prije narudžbe, (naručila sam zadnji dan prije poskupljenja )
da sam imala prije, puno bi mi bilo lakše po dučanima uzimat ponude, ovako sam se ispiz...
volila bi da sam imala još vremena da se posavjetujem....dobila bi možda koju drugu ideju,
ali na kraju bi ipak odlučilo ono što se meni sviđa, naravno

zato ne brini, pitaj, crtaj i odluči što ti se najviše sviđa

http://i47.tinypic.com/2up32mp.jpg

Ovo ti je jedan od mojih nacrta, boje zidova zanemari, malo sam se igrala
kao što vidiš povišena pečnica je tu i rečeno mi je da završim sa stupom, ili je spustim, iako mislim da je i tada već bila naručena
spuštanje nije dolazilo u obzir jer gubim donje ladice a radne plohe mi je dovoljno (o tome sam i sama prije mozgala )
a stup mi je nekako puno zatvarao kuhinju, iako bi se lijepo uklopio na onaj desni ormar, (i o ovome sam isto mozgala )

sad uživo kad je gledam, malo mi ipak bode oči ta praznina,
trenutno mi tu stoji mikrovalna jer ne znam gdje ću s njom, ali mi je to ružno jer nije ugradbena

tako da nzm ni sama dali da napravim dodatni element, na pečnici u kojega ću staviti mikrovelu (ali da stoji zatvorena )
ili ću staviti još jedan element kao ovi na lijevoj strani, gornji i da bude u njihovoj ravnini, (ali onda nzm gdje ću sa mikrovelom )

Vidiš koliko dilema i sada kad mi je kuhinja tu, doduše imam još detalja za završit, nije još potpuna
murtila is offline  
Old 25.01.2010., 17:09   #6178
Quote:
1234roka kaže: Pogledaj post
Danas, 16:04 #6183
dijuardiaiciei
gdje si skinuo program za crtanje
Na internetu. Kuhinja je radena u Google SketchUp.
dijuardiaiciei is offline  
Old 25.01.2010., 18:15   #6179
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post

ako ste ovako na ovo mislile
hmmm, ja neznam mozda ja nemam ukusa, ali meni se ovo nesvida, ovaj desni kraj mi izgleda nedovrsen, u ostalom me ovaj veliki ormar u drugome kutu puno vise bode u oci od pecnice, zato sam i razmisljala o opciji sa onim malim ormaricima

evo ovdje se bolje vidi :

meni ne izgleda nedovršeno, ali bitno je da se tebi ne sviđa, i amen

Meni su tvoji mali ormarići super, i ne znam zašto si ih makla,
mislim, i tebi se sviđaju,
i prozor ti je poviše povišene pečnice, pa možda i nebi trebalo izgledati loše,
u mene je prazno pa me zato i bode malo

ustvari,po meni je i bitno gdje su ti zidovi, jel ti spojena kuhinja sa dnevnim i koji dio je udaran, odnosno što se vidi iz dnevnog
murtila is offline  
Old 25.01.2010., 18:37   #6180
sandra
i ja se slažem sa ostalima da je najbitnije da se kuhinja tebi sviđa a ne nama

ove zadnje slike što si stavila meni izgledaju ok, jer najviše liče onom tvom drugom nacrtu+spuštena pećnica, ali to zaista ne znači da bi trebla odustat od povišene pećnice ako ju toliko želiš

ja sam je isto htjela, ali se nikako nije uklapala u moju kuhinju tako da je vrlo klasično postavljena odmah ispod ploče,
i do sada još nisam niti jednom požalila što je tako, ali ja sam bila potpuno sigurna da ju ne želim povišenu kada ne paše
a čini mi se da ju ti jako želiš, i mislim da je najbolje da je onda i napraviš tako jer ćeš ti biti u toj kuhinji i služiti se sa tom pećnicom, a ne nitko od nas
cilla is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.