Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2010., 23:23   #8201
premišljam se :D

opet ja!
taman sam bila odlučila stavit sve u bijelo, a sad se opet premišljam...naime - iako nisam dobila još nijednu ponudu - nekako brijem da će mi mediapan bit preskup..ima tu stvarno dosta kuhinje...a ima i puno troškova kad se stan uređuje od gole cigle pa do žlica i vilica...

a bijelu u iveralu stvarno ne bih. pa se sad premišljam kako ipak uklopit neku skroz svijetlu boju drveta...doussie parket izbacujem, čak razmišljam da u cijelu prostoriju stavim neke lijepe pločice na pod...ionako nije velika, pa se premišljam kol'ko ima smisla stavit tri kvadrata parketa i dva kvadrata pločica (ovo nisu orave mjere! al tako nekako) + pod je u toj prostoriji spušten u odnosu na boravak pa se čak parket ne bi ni nadovezivao
a mogu zadršat doussie parket u ostatku stana

estetski mi se to sviđa, brine me samo je li hladno (ipak je to prostorija u kojoj se puno boravi i hoda)

prijedlozi za pločice, a koje bi išle na svijetlo drvo-bijelo(radna ploča) kuhinju, bijeli stol, šarene stolice (ili sve u jednoj, al živoj boji)?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 07.07.2010., 23:30   #8202
Lali prvo skupi ponude pa ćeš onda vidjeti jel možeš to pokriti financijski il ne.
A iveral koji imitira bijelo drvo je obično prošaran sivim, npr. bijeli woodline ili hacijenda bijelo, pa ne znam kako bi ti se to uklopilo uz crvenkasti parket. Znam da misliš umjesto njega staviti pločice, no ako je taj parket vidljiv iz kuhinje, ne znam baš kako bi to izgledalo.
Mirella is offline  
Old 08.07.2010., 00:43   #8203
mirella, tnx.
ah, napredujem po pricipu jedan korak naprijed, nazad dva. u svakom slučaju sam sad shvatila da je pametnije stavit pločice u cijelu prostoriju
a za taj doussie ili sličan parket se ionako premišljam...iako, voljela bih jer mi se a)sviđa, b)dobro uklapa u sve ostalo što bi išlo, c) ako smo išta znali kak želimo da izgleda u tom stanu, to je bio taj parket

kombiniram, što bi rek'o nick praskaton

u svakom slučaju cijenila bih prijedloge za neke lijepe podne pločice
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 08.07.2010., 08:36   #8204
Ako imaš mogućnosti, ispod pločica u kuhinji si stavi podno grijanje u dijelu koji ne pokrivaju elementi. Tako ćeš možda dobiti isti nivo poda s ostalim dijelom stana, a ujedno ti ne treba više radijator koji oduzima potreban prostor. Ne znam koliko je to izvedivo u Tvom slučaju, ali se malo raspitaj o toj mogućnosti.
U ljeti ti je kuhinja hladnija, a zimi je toplo za noge.
__________________
Z
zoranp is offline  
Old 08.07.2010., 09:08   #8205
Podno grijanje je divna stvar, kome ne smeta povecanje nivoa poda.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 08.07.2010., 09:26   #8206
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Podno grijanje je divna stvar, kome ne smeta povecanje nivoa poda.
.....i još jednu stvar treba imati na umu.....divna stvar za one kojima ne smeta zbog vena!

znam ljude koji su prije 8g. stavili podno grijanje u kuhinju, blagovaonu i boravak. žena je i tada imala s tim problema, al je svjesno zanemarivala ta upozorenja. sad se sprema za drugu operaciju na jesen, prvu je obavila prije 3 g.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 08.07.2010., 09:46   #8207
moze li mi netko reci kolika je sirina ugradbenog frizidera? je li isto 60 cm?
crnarupa is offline  
Old 08.07.2010., 10:22   #8208
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Ako imaš mogućnosti, ispod pločica u kuhinji si stavi podno grijanje u dijelu koji ne pokrivaju elementi. Tako ćeš možda dobiti isti nivo poda s ostalim dijelom stana, a ujedno ti ne treba više radijator koji oduzima potreban prostor. Ne znam koliko je to izvedivo u Tvom slučaju, ali se malo raspitaj o toj mogućnosti.
U ljeti ti je kuhinja hladnija, a zimi je toplo za noge.

odlična ideja!
nema povećanja razine poda jer je taj pod u kuhinji ionako trenutno ispod razine poda u dnevnom, a na sve ide ista glazura, tak da bi ostao niži. ako dodamo podno grijanje onda se izjednači - kao što i radimo u kupaonici.

moram sad raspitat kod majstora koje su mi mogućnosti...znam da ih ima čak i više...

nego, preuredila sam cijeli stan jučer prije spavanja
mislim, što se tiče boja.
bum pisala na savjetima o uređenju...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 08.07.2010., 10:51   #8209
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
.....i još jednu stvar treba imati na umu.....divna stvar za one kojima ne smeta zbog vena!

znam ljude koji su prije 8g. stavili podno grijanje u kuhinju, blagovaonu i boravak. žena je i tada imala s tim problema, al je svjesno zanemarivala ta upozorenja. sad se sprema za drugu operaciju na jesen, prvu je obavila prije 3 g.
Nisam to znao. Kako utice na vene?
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 08.07.2010., 10:52   #8210
Quote:
crnarupa kaže: Pogledaj post
moze li mi netko reci kolika je sirina ugradbenog frizidera? je li isto 60 cm?
60cm zajedno sa ormarom u kome je ugradjen.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 08.07.2010., 10:58   #8211
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Nisam to znao. Kako utice na vene?
ljudima koji imaju problema s venskom i kapilarnom cirkulacijom na toplom otiču žile i bolne su. toplina dodatno usporava cirkulaciju, nju treba poticati na druge načine. o tome više na Zdravlju
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 08.07.2010., 11:05   #8212
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
ljudima koji imaju problema s venskom i kapilarnom cirkulacijom na toplom otiču žile i bolne su. toplina dodatno usporava cirkulaciju, nju treba poticati na druge načine. o tome više na Zdravlju
Hvala odoh na zdravlje.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 08.07.2010., 11:14   #8213
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
60cm zajedno sa ormarom u kome je ugradjen.
hvala!
crnarupa is offline  
Old 08.07.2010., 12:03   #8214
hej ljudi

evo i mene opet nije me dugo bilo

evo moja kuhinja gotova skoro, granit crni na radnoj ploci stavljen sad samo ostaje sto stavit na zid i tu mi treba pomoc.

dali stavit bijelo kaljeno staklo ili crno onako da izgleda poput granitne radne ploce pa da sve prati jednu liniju?

evo vam i slike da vam lakse bude

http://i30.tinypic.com/nat8i.jpg
http://i29.tinypic.com/20fsqxc.jpg

slike nisu ispale najbolje jer su slikate mobitelom
_Alena_ is offline  
Old 08.07.2010., 12:11   #8215
Ja bih stavio crno staklo.

Inace lijepa kuhinja, jedino je steta sto gornji i donji elementi nisu iste sirine.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 08.07.2010., 15:07   #8216
@Alena crno staklo po mojem mišljenju. i još jedna bijela kuhinja...lijepa dakako
bleeda is offline  
Old 08.07.2010., 22:21   #8217
Alena, lijepa kuhinja, ali bila bi mi oku ugodnija kad bi gornji elementi slijedili redoslijed donjih... ovako me ta nesimetrija bode u oko...
i zašto nisi malo pomaknula ploču za kuhanje, mislim da će ti biti nepraktično što slijeva nema malo prostora
Maya_78 is offline  
Old 09.07.2010., 15:51   #8218
stigla mi je prva ponuda
Donji kuhinjski elementi 160x310xH86 cm, ladičar80, kutni element 80x80, pećnica60, kolona15, perilica, ormarić sudoper55, ormarić 40
Gornji kuhinjski element 70x32xH50 cm, podizna aluminijski uokvirena stakl.
Desni zid- visoki elementi 250x60xH175 cm
u MDF matu 12.700 kuna
to je bez pdv-a doduše

pa nije to tak strašno!
šta vi mislite
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 09.07.2010., 16:06   #8219
To uopće nije strašno.
Aoife is offline  
Old 09.07.2010., 16:32   #8220
Zvuči vrlo povoljno.
Koji su okovi i materijal u igri?
__________________
Z
zoranp is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.