Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2006., 11:11   #1
Smile Pedagogija adolescencije

Evo, nisam znala gdje da otvorim drugdje temu, a i ovdje ću vjerojatno dobiti koji smisleni odgovor

Naime, nisam mama, ali jesam studentica kojoj treba ideja.. za ovaj kolegij (iz naslova) moram smisliti neku super dobru temu na temu adolescencije..što god to bilo, a da se može raspravljati i stručno (pedagoški, psihološki, sociološki..) ali i popularno.. tj.to bi trebalo biti nešto zanimljivo, kreativno..

pa sad.. vi kao roditelji..o čemu bi vi vooljeli raspravljati s prof.dr.sc i inima. što bi vam , možda iz iskustva, bilo najzanimljivije?

hvala unaprijed..


ps. to ne mora biti neka super big tema poput ovisnost i adolescenti, može biti nešto usko i specifično..
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 13:38   #2
moji su jos premali da bih isla s konkretnim iskustvima, ali ovo mi se cini kao dobra tema koja obuhvaca sve aspekte i dovoljno je aktualna.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 13:44   #3
Quote:
Hella Good kaže:
Evo, nisam znala gdje da otvorim drugdje temu, a i ovdje ću vjerojatno dobiti koji smisleni odgovor

Naime, nisam mama, ali jesam studentica kojoj treba ideja.. za ovaj kolegij (iz naslova) moram smisliti neku super dobru temu na temu adolescencije..što god to bilo, a da se može raspravljati i stručno (pedagoški, psihološki, sociološki..) ali i popularno.. tj.to bi trebalo biti nešto zanimljivo, kreativno..

pa sad.. vi kao roditelji..o čemu bi vi vooljeli raspravljati s prof.dr.sc i inima. što bi vam , možda iz iskustva, bilo najzanimljivije?

hvala unaprijed..


ps. to ne mora biti neka super big tema poput ovisnost i adolescenti, može biti nešto usko i specifično..
Imam temu za tebe, o tome se puno ne prica iako je jako rasiren problem. poslati cu ti pp pa razmisli.
__________________
I don't mind arguing with myself. It's when I lose that it bothers me
Mariette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 13:52   #4
Hvala puno, ideje su jako, jako dobre slobodno još netko nešto kaže...

za koje situacije u vezi adolescencije..svoje osobne, dječje (dakle, govorimo o ljudima 12-19 godina, a može se usmjerriti tema na samo npr. 15-godišnjake) biste voljeli čuti stručno 'objašnjenje' , pomoć i sl..?
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 00:56   #5
a mi bi ti trebali pomoći sada.
studiraš li ili bauljaš bez veze po faksu?

pošto se o adolescenciji radi, jako zanimljiva tema je opstrukcija normalne socijalizacije u tom razdoblju.
__________________
.......
povijest smrti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 01:07   #6
povijest smrti imas glupe komentare

sama je napisala da nije roditelj adolescenta, ja mislim da se najbolje uci u praksi, dakle da puno vremena provodi s adolescentima ili da bude majka jednog od njih , valjda nije ni jedno ni drugo te zato moze ovdje potrazit pomoc jer ako jos neznas ovo je podforum roditelja
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 11:24   #7
Evo i pri dnu stranice imaš temu o tome - pa baci oko što muči roditelje
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 10:01   #8
Mene to zanima s aspekta profe u školi. Imam jednog malog koji je pametan, al ga pere pubertet i stalno je u konfliktu sa sobom i cijelim svijetom, u klupi mi vene ko ljubičica ili divlja.
Najbolje pitat na psihologiji.
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 09:31   #9
Quote:
Hella Good kaže:
Evo, nisam znala gdje da otvorim drugdje temu, a i ovdje ću vjerojatno dobiti koji smisleni odgovor

Naime, nisam mama, ali jesam studentica kojoj treba ideja.. za ovaj kolegij (iz naslova) moram smisliti neku super dobru temu na temu adolescencije..što god to bilo, a da se može raspravljati i stručno (pedagoški, psihološki, sociološki..) ali i popularno.. tj.to bi trebalo biti nešto zanimljivo, kreativno..

pa sad.. vi kao roditelji..o čemu bi vi vooljeli raspravljati s prof.dr.sc i inima. što bi vam , možda iz iskustva, bilo najzanimljivije?

hvala unaprijed..


ps. to ne mora biti neka super big tema poput ovisnost i adolescenti, može biti nešto usko i specifično..
ja bi ga pitala kako se postaviti kad je u pitanju sexsualnost adolescenta naročito ako je djete sa posebnim potrebama
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 11:09   #10
puno hvala svima..a pogotovo onima koji razumiju zašto se krpam na ovom podforumu.. cilj mi nije samo 'bauljati' po faksu i samo čitati literaturu nego i vidjeti gdje se to može primjeniti u praksi.. pa ako time griješim..bemu miša.

na kraju balade, nekak završih s temom adolescenata u deficijentnoj obitelji, manje moji odabirom nego profesorovim ali nema veze
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 23:21   #11
Quote:
Hana_ kaže:
povijest smrti imas glupe komentare

sama je napisala da nije roditelj adolescenta, ja mislim da se najbolje uci u praksi, dakle da puno vremena provodi s adolescentima ili da bude majka jednog od njih , valjda nije ni jedno ni drugo te zato moze ovdje potrazit pomoc jer ako jos neznas ovo je podforum roditelja

što se iskustva s adolescentima tiče, zaboravljaš da smo svi mi bili u toj koži, i to jako dugo.

a da se u praksi najbolje uči, ne bi bilo toliko disfunkcionalnih obitelji.
__________________
.......
povijest smrti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.