Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2011., 12:19   #101
a hvala Vam puno na odgovoru.. neznam zašto mi je dala tu kremu, rekla mi je da će mi ta pomoći...a mislila sam da cura u ljekarni valjda bolje zna.. ispričavam se što sam podcjenila Sashicu .. Danas ću si otići kupiti tu kremu al neznam jel sad smijem tak miješat, jučer sam koristila onu a danas ću ovu? I neznam šta se podrazumijeva unutra? nije mi ta ozljeda skroz vani, a opet nije mi ni u pi** .. nekak mi je unutar stidne usne..mali krvavi kružić...
messica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 13:34   #102
Quote:
messica kaže: Pogledaj post
a hvala Vam puno na odgovoru.. neznam zašto mi je dala tu kremu, rekla mi je da će mi ta pomoći...a mislila sam da cura u ljekarni valjda bolje zna.. ispričavam se što sam podcjenila Sashicu .. Danas ću si otići kupiti tu kremu al neznam jel sad smijem tak miješat, jučer sam koristila onu a danas ću ovu? I neznam šta se podrazumijeva unutra? nije mi ta ozljeda skroz vani, a opet nije mi ni u pi** .. nekak mi je unutar stidne usne..mali krvavi kružić...
Ma daj, ne brini, nisam ja ginekolog tako da slobodno preispituj moje savjete Ja samo iznosim svoja iskustva, ali evo i dr.Hrvoje je potvrdio.

Dakle, Pavlovićeva krema ti sigurno neće štetiti, to je vrlo blaga krema. Meni je moja ozljeda bila baš na onom dijelu odmah ispred ulaza u rodnicu. Nema veze što si jučer mazala s Plymicolom, slobodno danas namaži s Pavlovićevom (naravno, prije se operi). Pod ''unutra'' ja podrazumijevam baš rodnicu, dakle, za to bi koristila kreme koje se unose aplikatorom (za vaginalnu primjenu), a ''izvana'' je to što opisuješ, dakle na spolovilu ili stidnim usnama.

Inače, sluznica ti malo sporije zarasta jer su uvjeti vlažni, zato se nastoj uvijek oprati i dobro posušiti prije nanošenja kreme (najbolje papirom, ja se ne brišem tu ručnikom).
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 17:05   #103
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Ma daj, ne brini, nisam ja ginekolog tako da slobodno preispituj moje savjete Ja samo iznosim svoja iskustva, ali evo i dr.Hrvoje je potvrdio.

Dakle, Pavlovićeva krema ti sigurno neće štetiti, to je vrlo blaga krema. Meni je moja ozljeda bila baš na onom dijelu odmah ispred ulaza u rodnicu. Nema veze što si jučer mazala s Plymicolom, slobodno danas namaži s Pavlovićevom (naravno, prije se operi). Pod ''unutra'' ja podrazumijevam baš rodnicu, dakle, za to bi koristila kreme koje se unose aplikatorom (za vaginalnu primjenu), a ''izvana'' je to što opisuješ, dakle na spolovilu ili stidnim usnama.

Inače, sluznica ti malo sporije zarasta jer su uvjeti vlažni, zato se nastoj uvijek oprati i dobro posušiti prije nanošenja kreme (najbolje papirom, ja se ne brišem tu ručnikom).

Ej, evo sad sam došla iz ljekarne i kupila sam si tu mast pavlovićevu..pa me zanima koliko često mogu nanosit?
messica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 21:28   #104
Možeš nekoliko puta na dan, ne možeš se predozirati Ja sam je mazala nakon svakog odlaska na wc, jer bi me čak i wc papir iziritirao dok mi je bila ta ranica.

I javi jel ti pomoglo
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 21:56   #105
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Možeš nekoliko puta na dan, ne možeš se predozirati Ja sam je mazala nakon svakog odlaska na wc, jer bi me čak i wc papir iziritirao dok mi je bila ta ranica.

I javi jel ti pomoglo
Hoću.. hvala Ti punoo, stvarno si mi pomogla
messica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 11:35   #106
Ea. Ja nekako pucam na redovitoj bazi. Prije kojeg mjeseca je bio prvi spolni odnos i išlo je teško i trajalo je dugo dok nismo nešto postigli (ja nevina, on velik) i sada mi se često dogodi da puknem... Boli, ali brzo zarasta. Čini mi se da je riječ o površinskom pucanju kože. Kakva su iskustva? To bi trebalo prestati, jel?
Malo mace is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 13:21   #107
Quote:
Malo mace kaže: Pogledaj post
Ea. Ja nekako pucam na redovitoj bazi. Prije kojeg mjeseca je bio prvi spolni odnos i išlo je teško i trajalo je dugo dok nismo nešto postigli (ja nevina, on velik) i sada mi se često dogodi da puknem... Boli, ali brzo zarasta. Čini mi se da je riječ o površinskom pucanju kože. Kakva su iskustva? To bi trebalo prestati, jel?

Meni se to prvi put desilo sad, i takvu bol nikad u životu nisam osjetila... Ova krema stvarno pomaže, ne peče me ni ništa jedino što me još malo boli donji dio, valjda od udarca... Ako ti se to često događa, zašto si ne uzmeš nekakve lubrikante, bit će ti lakše i onda nebi trebalo doći do pucanja kože?
messica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 23:53   #108
više nemam male crvene mrljice krvi, već mi je na tom mjestu natečeno... neznam jel mi to prolazi ili se pogoršava :/
messica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 08:26   #109
Hmm, meni je moja upalica bila natečena od početka pa mi je od kreme sve prošlo.

Ali, ako tebi na početku nije bilo naotečeno, a sad je naoteklo, možda bi bilo najbolje da se ipak javiš ginekologu da to pogleda, za svaki slučaj.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 23:19   #110
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Hmm, meni je moja upalica bila natečena od početka pa mi je od kreme sve prošlo.

Ali, ako tebi na početku nije bilo naotečeno, a sad je naoteklo, možda bi bilo najbolje da se ipak javiš ginekologu da to pogleda, za svaki slučaj.

ej...evo da Ti javim .. Dakle, kad sam vidjela onaj dan da mi je naoteklo, zvala sam privatnu polikliniku rekla šta se dogodilo i žena mi je rekla da moram doći na pregled da mi ovako ne može nište reći...i rekla je da je pregled najmanje 300kn.. Sutradan sam se probudila, ležala cijeli dan i navečer kad sam se otuširala, vidjela sam da mi je oteklina manja tak da nisam otišla na pregled.. danas sam mogla sve normalno radit, saginjat se, hodat ležat ma sve bez da sam išta osjetila... sad sam išla vidjet ranu i otekline više nema uopće samo malo veći rez na lijevoj strani usmine... al svejedno sam se namazala s onom kremom... Tak da mislim da mi prolazi..hvala Bogu... ugl, nisam mogla ići svom ginekologu jer je on 300 km dalje od mjesta gdje ja živim, a za 2 tjedna mi dolazi "papa" pa kad budem išla po papu reći ću mu za ovo pa da me za svaki slučaju pogleda... eto... Još uvijek mi nije jasno kak mi se to dogodilo i mislim da idućih godinu dana neću spavat sa dečkom, imat ću traume za cijeli život , Tebi hvala puno što si mi pomogla.. Lijep pozdrav
messica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 12:13   #111
Ma daj, ne moraš se prestati seksati Samo budi oprezna da ne budete pregrubi i sve će biti ok Drago mi je da ti je bolje
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 00:28   #112
Krvarenja nakon prvog puta

Ovako, prvi odnos sam sa dečkom imala prije 3 tjedna .. i nakon odnosa 4 dana sam dobila menstruaciju.. Inače krvarim 5 dana, sada sam 7 .. I nakon menstruacije su mi se pojavljivala slaba krvarenja, skoro ne primjetna.. Dali je to normalno nakon prvog puta ? :S
__________________
* .. ti si najbolje,moj dobri anđele .. *
ančica_15 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.01.2012., 16:43   #113
evo imam i ja jedno pitanje... nakon godinu dana bez sexa, sad sam s momkom počela imati redovne odnose... nakon prvoga san bila počela krvariti i otišla sam ginekologu i on mi je rekao da to nije ništa ozbiljno, nismo smjeli imati odnose tjedan dana, nakon toga dva puta je sve bilo ok, a nakon trećeg sam opet počela krvariti... ne znam da li da opet pođem ginekologu budući da je prošli put bilo sve ok, nemam nikakve ni vidljive rane ni ništa, ima li itko iskustva s tim???
elektrodalmacij is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 19:49   #114
ma ne moraš ići(barem je meni tako doktor rekao)
ja sam u posljednja 2 mjeseca krvarila 6 puta a 2 nisam.
bila na pregledu, rekao da je sve o.k., jedino mi promijenio tablete.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 20:39   #115
tablete, misliš na kontracepciju? ja ih ne smijem pit jer mi je mater imala trombozu...
elektrodalmacij is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 22:05   #116
da, kontracepcijske.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 14:46   #117
Problem nakon prvog sexa

Spavala sam s dečkom prije nekoliko dana i nije bilo nikakvog krvarenja ni ničeg sve do danas dok su se pojavile nekoliko kapi krvi. imam 19 i koristili smo zaštitu a i sam odnos je bilo dosta bolan. čitala sam po netu da to može biti zbog himena a opet i zbog trudnoće čudno mi je zašto se ta krv pojavila tek nekoliko dana poslije. jeli to nrmalno? dali je već netko imao takvog iskustva pa da mi da neki savjet
mucicusu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 15:13   #118
Meni se to desilo sad nedavno (doduše, nije u pitanju prvi seks)...ali ja sam imala i zahvat laserom prije mjesec i pol, pa je možda zbog toga. A trebam i dobit ovih dana, pa sam isto na iglama. Boli me taj donji dio trbuha i pecka nekako i curka mi kao da trebam dobit, a opet, brine me da nisam nešto zeznula.
__________________
I'll make your heart smile...

Zadnje uređivanje 0merta : 30.01.2012. at 15:20.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 00:06   #119
Smile

Drage moje,sve vas pozdravljam ..

Kao sto mozete primjetiti ovdje sam nova..
Nakon sto procitah sve vase postove odlucih vam pisati i pitati za savjete,misljenja i sl. u nadi da cete mi barem malo pomoci ..

Ugl.vec duze vrijeme nisam imala decka niti spolni odnos ( 1,5 godinu )..i nakon toliko vremena upoznala sam decka i odlucila se da spavam s njim .. no naravno nije dobro proslo ..problem je bio u meni ..sve je krenulo u najboljem redu ..i kada je doslo do toga da ga "stavi u mene" jednostavno nije islo..probali smo,i opet probali ali jednostavno ja sam bila toliko "stisnuta" da nije usao .. i na koncu svega imala sam malo krvarenje .. ( ne pretjerano onako mozda kao pocetak menstruacije-lagano crvenkaste boje.. i trajalo je samo jedan mali period ( tj.oko 15-20 min).. i samo je stalo..

Nisam zeljela kod ginekologa jer mi se to prvi puta dogodilo..pa me zanima vase misljenje..A naravno ako se nastavi dogadjat morat cu otic

U nadi da ce te mi pomoci
micaamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2012., 00:09   #120
Question Cancer rodnice?

Puno pozdrava od jedne veoma zabrinuta djevojke.

Ponoc je a ja od brige ne mogu da spavam. Ne osjecam se dobro i nemam mira.
Ne znam da li je neko od vas mozda bio u slicnoj situaciji i kako mu se to sve zavrsilo.

33 su mi godine. Bila sam udata i poslije razvoda ni sa kim nisam imala odnose pune 4 godine. 2010 sam imala kracu vezu i ja i taj momak smo 2 puta imali odnose bez zastite. Nakon prekida veze otisla sam i uradila sve testove izmedu ostalog PAPA test i sve se pokazalo dobro. Poslije toga ni sa kim nisam imala odnose.
U rujnu mjesecu 2011 ja i taj momak smo opet poceli da se vidamo i da imamo odnose. Sve je bilo ok do prosinca kada sam ja primjetila da imam krvarenje posljie odnosa, bila sam u soku. Imali smo odnos i nesto me jako zaboljelo da bi nakon toga imala bolove i dan poslije neku cudnu "mjesecnicu"koja je trajala jedan dan.

Sva u strahu i panici otisla sam kod ginekologa koji me pregledao putem ultrazvuka i rekao da nije vidjeo nikakve promjene, sve je bilo ok. Ja sam je zamoljela da uradi PAPA test, ali ona je rekla da nema potrebe da na ultrazvuku sve izgleda ok a i da sam PAPA uradila ne tako davno te da je to nepotrebno.

Pocetkom veljace smo opet imali odnose i ja sam opet krvarila. U strahu i panici opet sam otisla kod ljekara opce prakse koji me pregledao uzeo test klamidije i PAPA i rekao da se radi o nekoj infekciji. Dao mi je neke tablete Doxyfrem i rekao da cekam nalaze PAPA. Ja sam ga otvoreno pitala da li se radi o canceru, medutim on je rekao da ne vjeruje. Sve sto citam na netu je lose, sve izgleda kao cancer. Zivim u inozemstvu i ovdje se na PAPA ceka 3-4 tjedna, ja sam van sebe. Ne mogu da spavam, jedem, koncentracija na poslu nula, pomisljam cak i da se ubijem.

Da li je od vas iko bio u slicnoj situaciji?
Zavrinuta78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.