Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2007., 10:39   #1
ZET i HŽ za učenike i studente

moze li mi netko pomoc da mi kaze jel za onaj popust na karte od 30% potrebno neku potvrdu vaditi (da si redovan student), praviti iskaznicu, ili jednostavno pri kupovini karte treba pokazati index/iksicu..?
*locika* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 11:37   #2
Treba ti samo osobna (i dvije fotografije) kojom dokazuješ da si mlađi od 27 godina jerbo to nije popust za 'studente' nego za sve mlade..
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 12:33   #3
i jel to dajem kad kupujem kartu ili se to mora prije napravit?
*locika* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 13:55   #4
moras napraviti prije nego sto kupujes kartu. mogu ti oni napraviti to kad god ti dodes (traje 2 min) ali ako ti se zuri i ako bi mogao zakasniti bolje idi malo ranije. i to onda pokazes kad god kupujes kartu
opca_opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 16:07   #5
ok, hvala lijepa svima!
*locika* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 17:36   #6
Ukidanje besplatnog prijevoza (o ZET-u i HŽ-u)

Svi učenici i studenti čije obitelji zarađuju više od 2000 kuna po članu domaćinstva, svi studenti koji su u Zagreb došli studirati iz drugih gradova i svi umirovljenici koji imaju mirovine veće od 5000 kuna 1. svibnja izgubit će pravo na besplatni javni gradski prijevoz.

http://www.jutarnji.hr/zet--pokaz-ce...a-kuna/939872/

evo i iz Zetovog topica:
Quote:
ivuschka kaže: Pogledaj post
Dobih odgovor na email, prenosim u cjelosti. Moje pitanje je glasilo ovako:
Da li redovnim studentima koji trenutno imaju važeću pokaznu kartu do 10. mj. 2011. ta ista prestaje vrijediti 1.5. kada na snagu stupa nova odredba o korištenju javnog prijevoza ?

Poštovana,
nova odluka o prijevozu stupa na snagu 1. svibnja 2011. Sukladno tome svi dokumenti predaju se u nadležne područne urede koji dostavljaju popis odobrenih molbi ZET-u. Ukoliko ne ostvarujete pravo na besplatan prijevoz od 1. svibnja morat ćete kupovati mjesečne kupone (markice). Ne raspolažemo novim cijenama jer još nisu dogovorene na razini Grada. Do tada na snazi je cijena od 83 kune mjesečno, iznos koji plaćate na postojeću karticu.

OSTVARIVANJE PRAVA NA BESPLATAN PRIJEVOZ UČENIKA I STUDENATA
Odlukom o socijalnoj skrbi (Službeni glasnik Grada Zagreba 20/10) utvrđeno je, između ostalih prava, i pravo na besplatnu godišnju ili mjesečnu pokaznu kartu ZET-a ili na zajedničku besplatnu godišnju ili mjesečnu pokaznu kartu ZET-HŽ za učenike i studente.
Članak 37. Odluke glasi:
„Pravo na besplatnu godišnju ili mjesečnu pokaznu kartu ZET-a ili na zajedničku besplatnu godišnju ili mjesečnu pokaznu kartu ZET-HŽ, ako to pravo ne ostvaruju po drugoj osnovi, imaju učenici i studenti čiji su ukupni mjesečni prihodi po članu obiteljskog domaćinstva jednaki ili manji od 2.000,00 kuna.
Korisnike prava iz stavka 1. ovog članka, na njihov zahtjev, utvrđuje gradski ured nadležan za obrazovanje, kulturu i sport, na temelju dokaza potrebnih za ostvarivanje prava (uvjerenje o prebivalištu, potvrda porezne uprave o visini dohotka i o imovnom stanju, potvrde o redovitom školovanju, potvrde o statusu redovitog studenta, odnosno apsolventa sa studentskim pravima, odnosno po potrebi i drugih dokaza).“
Sukladno odredbi članka 3. stavka 1. Odluke prava socijalne skrbi Grada Zagreba ostvaruju državljani Republike Hrvatske s prebivalištem u Gradu Zagrebu i azilanti s boravištem u Gradu Zagrebu kojima je odobren azil sukladno Zakonu o azilu.
Sukladno odredbi članka 58. Odluke, Odluka stupa na snagu 1. svibnja 2011.
ZAHTJEVI ZA OSTVARIVANJE PRAVA PODNOSE SE NA OBRASCIMA (Obrazac zahtjeva i Izjava o članovima obiteljskog domaćinstva) KOJI SU DOSTUPNI U SVIM PISARNICAMA PODRUČNIH UREDA GRADSKE UPRAVE I NA WEB-STRANICI GRADA ZAGREBA ZAHTJEVI SE PREDAJU ISKLJUČIVO U PISARNICAMA PODRUČNIH UREDA GRADSKE UPRAVE:
- Centar - Ilica 25
- Črnomerec - Trg Francuske Republike 15
- Dubrava - Dubrava 49
- Maksimir - Petrova 116
- Medveščak - Draškovićeva 15
- Novi Zagreb - Avenija Dubrovnik 12
- Peščenica - Zapoljska 1
- Sesvete - Trg Dragutina Domjanića 4, Sesvete
- Susedgrad - Sigetje 2
- Trešnjevka - Park Stara Trešnjevka 2
- Trnje - Ulica grada Vukovara 56a
NEPOTPUNI ZAHTJEVI NEĆE SE RAZMATRATI. POPIS ODOBRENIH ZAHTJEVA BIT ĆE OBJAVLJEN NA OGLASNIM PLOČAMA GRADSKE UPRAVE I DOSTAVLJEN ZET-u.
Za sve upite građana na raspolaganju je:
INTEGRIRANI KONTAKT CENTAR
tel. 4866 866
fax. 4866 880
e-mail: [email protected]
Uredovno vrijeme: 7 - 19h

Srdačan pozdrav!
Za Ured za odnose s javnošću Goran Kekić



edit : i jedan članak
No, poznato je da će najmanje 25 milijuna kuna ZET uspjeti naplatiti od svih studenata koji nemaju prebivalište u Zagrebu! Naime, svake godine u metropoli boravi oko 30 tisuća studenata koji su došli studirati iz drugih hrvatskih gradova, piše Jutarnji list.

mene zanima ima li kakve zakonske osnove po kojem oni to smiju napraviti?
šta sa zaštitom stečenih prava? šta je s time da je ZET-u već plaćeno za te kartice, a sada opet treba platiti?
sp@mmerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 00:35   #7
ono što najviše bode u oči je:
"ukupni mjesečni prihodi po članu domaćinstva u 2010.".
realno, cijela obitelj može biti nezaposlena s današnjim datumom, i umjesto da se gleda trenutno stanje, oni gledaju prošlu godinu.
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 01:50   #8
i tako mi studenti iz drugih gradova koji jedva sklapamo kraj s krajem, s jednim zaposlenim roditeljem, plaćanjem staranine ovdje, još moramo i plaćati pokaz ili pješaćiti od save do pmf-a. tako mi je drago se prebacujem u osijek. sve mi je manje i manje žao.
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 09:57   #9
Quote:
night-angel kaže: Pogledaj post
i tako mi studenti iz drugih gradova koji jedva sklapamo kraj s krajem, s jednim zaposlenim roditeljem, plaćanjem staranine ovdje, još moramo i plaćati pokaz ili pješaćiti od save do pmf-a. tako mi je drago se prebacujem u osijek. sve mi je manje i manje žao.

da, ali tvoj "ćaća" ne plaća prirez u Zagrebu.

Ja bih rađe da mi stari ima 300 kuna veću plaću, nego da moram plaćati 83 kune pokaz.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 11:50   #10
Quote:
sp@mmerica kaže: Pogledaj post
[I]
mene zanima ima li kakve zakonske osnove po kojem oni to smiju napraviti?
šta sa zaštitom stečenih prava? šta je s time da je ZET-u već plaćeno za te kartice, a sada opet treba platiti?
Nije mi jasno što je plaćeno? Što nije do sada bilo besplatno? Eventualno ako se plaćala izrada iskaznice ali opet to je cijena izrade iskaznice, ne neka pretplata koja bi vrijedila do kraja godine.
riche is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 12:04   #11
Ovak. ZET ne vozi sve te ljude besplatno. On gradu (holdingu) naplaćuje prijevoz za sve koji imaju pravo na besplatno.
Zato si i morao napraviti iskaznicu. Bez iskaznice ZET nije mogao od grada naplatiti troškove prijevoza za tebe.
E sad, kojim tempom je išlo i je li već plaćeno unaprijed za godinu ili se lova doznačavala mjesečno, to ne znam.
Ako je mjesečno, onda se u svakom momentu od sljedećeg mjeseca može ukinuti jer ništa za tebe nije niti plaćeno.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 12:56   #12
a kaj je s postojećim godišnjima kartama? moja bi trebala vrijedit do 31.10.2011. jel se to isto mijenja od 1.5. il kaj? nigdje nemrem nać ništa o tome
__________________
There Is No Real Me Only An Entity Something Illusory And Though I Can Hide My Cold Gaze And You Can Shake My Hand And Feel Flesh Gripping Yours And Maybe You Can Sense Our Lifestlyes Are Probably Conformable I Simply Am Not There
MShadows is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 13:27   #13
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
da, ali tvoj "ćaća" ne plaća prirez u Zagrebu.

Ja bih rađe da mi stari ima 300 kuna veću plaću, nego da moram plaćati 83 kune pokaz.
svi mi plaćamo prirez zagrebu. je li ti poznat pojam centralizacija države?
kako god bilo, očito je da ću se švercati.
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 13:30   #14
da?
svi placamo? zanimljivo

istom logikom svi placamo i apartmane na moru , kao i brasno i ulje, meso i secer
ili mozda ne?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 13:34   #15
Quote:
MShadows kaže: Pogledaj post
a kaj je s postojećim godišnjima kartama? moja bi trebala vrijedit do 31.10.2011. jel se to isto mijenja od 1.5. il kaj? nigdje nemrem nać ništa o tome
ako govoriš o radničkim godišnjim, one ostaju. ovo se odnosi samo na one skupine koje su do sad imale subvencionirani prijevoz.
izvor

a ako misliš na studentske, da, one se ukidaju.
ivuschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 14:03   #16
Quote:
night-angel kaže: Pogledaj post
svi mi plaćamo prirez zagrebu. je li ti poznat pojam centralizacija države?
kako god bilo, očito je da ću se švercati.
ne, ne plaćaš porez niti prirez Zagrebu niti ti niti tvoji roditelji. Niti daješ ijednu kunu u proračun Zagreba.
A koristiš sve moguće povlastice, infrastrukturu, domove, x-icu s većim iznosom, subvencioniranu ili besplatnu školarinu, besplatnu zdravstvenu skrb itd.

Zagrebački proračun se puni iz poreza građana grada Zagreba, a ne iz neprijavljenog prihoda od 15 eura po danu iznajmljenog apartmana u Splitu, niti od 100 kila prodane cijene pšenice iz Slavonije.

I sad se žaliti da moraš plaćati prijevoz koji je btw. postavljen da zaštiti socijalne kategorije je apsurdno pogotovo kad usporedimo ostale gradove kao što je Split gdje ne možeš niti ući u bus ako nemaš kartu.
Što smatram da je u redu.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 14:26   #17
whatever, ne stanujem tamo, uskoro neću biti više ni zagrebački student i ne tiče me se ova stvar.
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 14:54   #18
Konačno jedna dobra odluka, no pretjeruju s ovim mirovinama. Što je s radnikom koji radi za plaću od 2500 kuna, on plaća, a penzić se tek od 5000 kuna uzima u obzir. Opet nije pošteno.
Cvjetnapolja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 14:59   #19
I koju ću ja sada godišnju cijenu plaćati kao student iz Zg-a?
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 15:16   #20
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
I koju ću ja sada godišnju cijenu plaćati kao student iz Zg-a?
evo pogledaj ovdje


Zagreb
mjesečna ( godišnja )
ZG 83,00 ( 69,14 )

ZG-HŽ 91,00 ( 75,80 )
ivuschka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:16.