Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2016., 13:53   #1
Velike upale misica

Sta god da radim sljedeci dan imam velike upale misica
Ako hodam sat vremena ,noge me bole sljedeca dva dana
Ako napravim 5 sklekova prsa me bole sljedeca 5 dana itd.....
Misici su mi propali skroz i jedva se krecem,udebljao sam se 25 kila od kad je to pocelo
Bio sam kod neurologa,endokrinologa i imunologa i kod njih su mi svi nalazi dobri
To je ocito neka neotkrivena bolest kojoj su simptomi velike upale misica,a posljedica toga je propadanje misica i debljanje(zbog nemogucnosti koristenja misica)
sta da radim?
n00e is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 16:13   #2
nemoj se puno naprezat,probaj s hodanjem 10minuta par dana pa pomalo povecavas minute,strpljiv spasen
i mene bi sad bolili misici drugi dan da hodam vise od 1h jer sam dosta neaktivna
ako imas mogucnosti tj. prostora udomi psa kojeg ces setat svaki dan po 3x,za pocetak mozete napravit 2 kruga oko kvarta u vremenu 10-15 minuta dok pas ne obavi nuzdu, a kasnije kad se naviknes na setnje mozes produzivati po 5 minuta svaki dan
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 16:26   #3
Vec sam probao sa povecanjem hodanja svaki dan i dosao sam do sata i 15 minuta,sad mi se stanje malo pogorsalo pa mogu hodati oko 40 minuta,razlog zasto imam velike upale misica je bolest a ne neaktivnost,neaktivnost je posljedica toga
n00e is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 12:54   #4
mozda bi ti odgovarala masaza s nekim et.uljima,ali to bi se morao onda posavjetovati s nekim aromaterapeutom ili nekim travarom koji znaju o tome dosta
ja ovako iz opce kulture znam da se et. ulje paprene metvice stavlja u vecinu onih gelova za hladenje i da je to ulje dobro za reumu,upale misica i sl.
pa npr. baka se maze s onim njemackim uljem od 100 vrsta biljaka i pomaze zq reumu i misice protiv bolova i opusta ih kad niti cold ice,polar ice ili tablete ibrufen ne pomazu.
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 12:45   #5
Imam sličnu situaciju ali i probleme s štitnjačom. Što znači da su vam nalazi endokrinologa dobri?
Što se tiče neke konkretne pomoći samomasaža eteričnim uljima bi svakako dobro došla i za to mogu dati preporuke i recept ako treba. No, preporučam i samomasažu listova i nogu uljem magnezijevog klorida...kao i oralno uzimanje magnezij glicinata, citrata ili malata.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 13:33   #6
Dok se ne zna uzrok, teško da se može nešto posavjetovati. Možda se radi o autoimunoj bolesti, možeda je negdje u tijelu se sakrila neka bakterija ili virus i provocira tu upalu. Ali debljanje je već znak da nešto nije u redu s endokrinim sustavom, ja uopće nisam se mogla kretati dok je moj RA bio u punom zamahu, ali svejedno nisam dobila nijednu kilu (jer dok nisam se kretala, nisam imala ni apetita).
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 11:30   #7
Magnezij malat se preporucuje za fibromijalgiju i bolove u misicima, ima pun internet studija.
Ali obavezno uz magnezij uzimati adrenalni koktel jer oni koji isto imaju probleme s jakim bolovima rjesavaju s magnezijem kazu da bez adrenalnog koktela im bude jos gore.

Koristiti transdermalno mag a hol recimo i malate uz odrzavanje protokola.
Imate gore na magnezij klorid temi objasnjen protokol.

Citrati i razne askorbinske se ne preporucuju ,utjecu na ceruloplasmin, mehanizam zeljeza i jos neke probleme u zdravlju.
Dobro je i uzimati i wholefood vit c, mislim da je i Merlina negdje spomenula camu camu prah.

Stvarno nije losa Magnesium advocacy fb grupa.

Otkad sam mijesala magnezij protokol s malo jodiranja,
kolesterol mi se normalizirao i jetreni enzimi,
a tramadol ne koristim vec duze vremena za bolove u krizima otkad sam na magneziju, jedino da skuzim tu neku slabost i omaglicu koja mi se zna pojaviti, vjerojatno nesto povezano s stitnjacom i adrenalkama.

Magnezij glicinat postaje excitotoxin kod ljudi s niskim progesteronom.

Begemotica, prijateljica ima RA, jesi nasla neku uspjesnu alternativnu kombu za bolove i nateknuca zglobova?
Ona ima problem s glutenom, IBS i tesko je uspostaviti neki magnezij da joj bude ok.
Sad ce probati mag a hol i kupke stopala.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.