Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2007., 09:51   #41
Gle,ja se nadam bit studentom ove godine. I znam kako bih ja postupio da se jednog dana nađem u tvojoj situaciji. Nemaš što razmišljati. Vjerojatno ti se neće više ukazati prilike. Odi i uživaj.
Lapsus perpetuus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 11:41   #42
Quote:
tipsy kaže: Pogledaj post
definitivno idi!! rusija je divna zemlja, mislim da ima dosta stranaca na fakultetima.. al ne kužim, kako si to dobio stipendiju?? na temelju čega??
zavidim ti totalno, ja studiram ruski i ubila bi za stipendiju
ok, nisam se ni prijavila još nijednom, al budem.. a onda bolje da je dobijem!
e da, i kaj ti je to stipendija za čitavo školovanje? kako? kako?
sad sam ljubomorna, zato imam tolko pitanja, a ti se nadao odgovorima..
Ruska ambasada jednom godisnje otvara konkurs "Lik Rossii" na kome se salju radovi na zadatu temu ( svake godine druga tema ) ja posla i eto obavestili me da sam pobedio - radio sam rad sa frendicom, i sad zajedno dobili stipendiju !
Stipendija za celo skolovanje - jednostavno placen mi je boravak 4 godine u Moskvi kao i ispiti ... a ne moram placat skolarinu !
Hakunamatata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 11:51   #43
Quote:
Hakunamatata kaže: Pogledaj post
Ruska ambasada jednom godisnje otvara konkurs "Lik Rossii" na kome se salju radovi na zadatu temu ( svake godine druga tema ) ja posla i eto obavestili me da sam pobedio - radio sam rad sa frendicom, i sad zajedno dobili stipendiju !
Stipendija za celo skolovanje - jednostavno placen mi je boravak 4 godine u Moskvi kao i ispiti ... a ne moram placat skolarinu !
kaj ti je! takva prilika se ne odbija

moja preporuka ti je da ako stignesh prije odlaska u moskvu upiši neki intenzivni tečaj ruskog da si malo ponoviš.

a kad dodes tamo brzo ces sve pohvatati
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 12:25   #44
on još pita šta će..idi u rusiju..uvijek se možeš vratiti i studirati u hr...ali ako sad odbiješ uvijek ćeš se pitati što bi bilo da si otišao...idi i ne osvrći se sine...
__________________
a bože moj
Shipyard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 12:31   #45
Ma idi u Rusiju a ne da truneš u HR...
Opasny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 12:38   #46
Ti dolzhen poyti v Rossiyu. (moraš ići u rusiju)
Lapsus perpetuus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 12:47   #47
on se premislja e bi iso il ne....!!!!
pa daj odi! nis ne gubis, samo mozes dobiti!!! sretno!!!!


joj kak sam sad happy
NessOfTheLoch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 15:31   #48
Pa je, mogu dobit, al ne znam kaj ce me tamo docekat !!! A ja ni ne znam mogu li se ja za mjesec dana vratit ako mi ne odgovara, il moram nesto platit ... slabo sam informiran, onak idem na slepo ! To mi malo bed ! Poslao sam podatke u Rusku ambasadu da zelim upisat Moskovski Drzavni Institut za medjunarodne odnose ( sta god to bilo ) ... i sad cekam
Hakunamatata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 16:55   #49
pa ide ti i frendica onda... ipak će ti onda biti puno lakše kad znaš da imaš nekog poznatog uz sebe
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 17:05   #50
pa pobogu pitaj ljude lijepo sve...sigurna sam da ces dobit odgovore na sva pitanja...sta ako odustanes, sta s jezikom i ostalo...
samo naprijed, sigurno ce ti bit zao ako ne probas...
a ima fax valjd i sluzbene str...

pozz
__________________
Theatrical, dramatical...
13Lilly13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 17:29   #51
Quote:
13Lilly13 kaže: Pogledaj post
pa pobogu pitaj ljude lijepo sve...sigurna sam da ces dobit odgovore na sva pitanja...sta ako odustanes, sta s jezikom i ostalo...
samo naprijed, sigurno ce ti bit zao ako ne probas...
a ima fax valjd i sluzbene str...

pozz
Zvao sam ambasadu i sta god ta pitam oni kazu : "потом,потом ... " u prevodu otom - potom
Hakunamatata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 21:39   #52
Kaj se tice obrazovanja u moskvi nemam ti nikaj za reci ali...
imam jednog susjeda koji je radio u rusiji gro godine i frajer kaze da su zene gore super zgodne, i da daju samo tako...zato pravac moskva
FuzzyDice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 08:48   #53
Quote:
Hakunamatata kaže: Pogledaj post
Zvao sam ambasadu i sta god ta pitam oni kazu : "потом,потом ... " u prevodu otom - potom
ma pusti ambasadu....jebalo ih otom potom haha
nego zovi ti brate fax na koji bi iso...raspitaj se kod njih za one stvari koje su ti najvaznije...tipa kako na ispit s slabijim znanjem, jel mos rijecnik koristit, sta ako odustanes, dal moras dar pare za smjestaj koji si imo i vratit stipendiju i ako se to dogodi dal mos u nekoliko navrata ili sve odjednom...(ma to samo za svaki slucaj ja sam sigurna da se to nece dogodit, osim ako te ne uvati jedna od zgodnih radodajki sto ih ovaj iznad spomenu pa odustanes )
neko tamo mora pricat engl a i sluzbene str bi trebale bit i na engl uz ruski ako se ne varam...
pa ja sam pocela dobivat hrpetine papira u vezi faxa ovdje kad sam samo pokazala zanimanje za njihov fax...sve od kad stignem na aerodrom do toga sta jest prvih par dana i pit di izac i kako ucit i sve zivo...

pozz i javi kako ide ko zna mozda me uvati zelja za hladnim krajevima...
eo bas na dijaspori kazu kako bi potjerali pusace u sibir haha ...
__________________
Theatrical, dramatical...
13Lilly13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 14:16   #54
i mene interesira studiranje na TU u Beču, pa zna li itko plaćaju li hrvatski studenti školarinu u punom iznosu ili vrijedi ono o bivsim zemljama Austro-Ugarske pa se plaća samo 15-ak eura????

ne znam gdje im poslati mail pa ako itko već zna, čuo je....
 
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 12:03   #55
Smile

...ja bih isto molila par odgovora na pitanja

evo ovako...

prije tjedan dana pristupila sam razredbenom ispitu na arhitektonskom fakultetu, te prošla prag, ali nije sigurno hoću li upisati...

potom mi je nekoliko ljudi na faksu predložilo da prebacim bodove na TU graz -smjer arhitektura.


zanima me:

1 ako je itko radio isto prebacivanje ili na neki drugi faks u austriji, da li je to dovoljno ili treba pristupiti još nekom prijamnom ispitu na samom sveučilištu ?

2 navodno je poželjna mapa radova - ali je li obavezna i ako jest, koji tip radova bi bilo idealno priložiti, i koliko ?

3 iznos cijena školarine i pologa državi ???

4 mogućnost slušanja prve godine na engleskom jeziku ???

5 i eto, rokovi, početak semestra i tako to ... apsolutno svaka informacija je poželjna


hvala
tres_jolie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 11:31   #56
evo, samo podižem topic...
tres_jolie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 21:28   #57
ima li smisla i gdje vanka studirat psihologiju?

ako neznam njemacki (nikad ga nisam ucila) koliko kosta tecaj njemackog?
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 23:41   #58
Quote:
Rhaego kaže: Pogledaj post
ako neznam njemacki (nikad ga nisam ucila) koliko kosta tecaj njemackog?
Misliš naučiti njemački na tečaju pa otići studirati na njemačkom?
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 11:05   #59
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Misliš naučiti njemački na tečaju pa otići studirati na njemačkom?

ne ja bi u englesku
ili jos dvije godine srednje ucit njemacki i jos godinu prije faksa u njemackoj
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 18:51   #60
Zna li možda netko je li moguće nekako studirati u Americi besplatno? To me jako zanima. Hvala
croatos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.