Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2007., 19:00   #81
Quote:
enax kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno kako su ovdje neki ljudi agresivni kad se pokusa osporiti njihova vjerovanja. Time, da se razumijemo, ponajvise mislim na one koji stalno vrijedjaju Endija kad im napomene da njihova vjerovanja nisu utemeljena ama bas na nicemu. Vjerojatno ta agresija proizlazi iz cinjenice da i oni sami duboko u sebi sumnjaju u svoje teorije, pa je onda lakse napasti drugog nego argumentirati nemoguce.

Vision6, tebi bih preporucio da ukoliko stvarno vjerujes da posjedujes neke moci to probas i dokazati. Ja osobno smatram da su to gluposti, ali ajde, necu neargumentirano nista reci. Rekla si da kad pomislis na psa, on nekad dodje iz dvorista. Uzmi komad papira i na njega zabiljezi svaki trenutak kad si htjela da pas dodje unutra. Takodjer zabiljezi sve dolaske psa u kucu, i one kad si htjela da dodje i one kad nisi. Bitno je da zabiljezis vrijeme svake svoje zelje i svakog pseceg dolaska. Kad skupis na papir nekoliko stotina dolazaka, to ce se vec dati statisticki analizirati i moci ce se vidjeti je li tu rijec o slucajnosti ili ne. Slicno mozes napraviti i s pozivima prijatelja na koje si mislila, situacijama o kojima razmisljas pa se dogode (iako, to je malo komplicirano ako cesto zamisljas razne situacije), itd. Evo, znam da je to mukotrpan posao, ali ako stvarno zelis znati i dokazati svoje sposobnosti, to je jedini nacin.

Glede viska, eh, moguce je da ti se on vrti nad zivim objektima, ali to nije nuzno vezano uz spiritizam. Recimo dovedes visak iznad psa. Ti osjecas da je pas tu, tvoje tijelo se ipak malo drugacije ponasa nego da psa nema, malo proradi cirkulacija, visak pocne rezonirati. Kad se udaljis, tijelo ti se malo smiri i opusti, visak se uspori. Tesko da bi neke bolesti promatranog predmeta mogle utjecati na tu situaciju, no kako rekoh, papir u ruke i biljezi oscilacije viska, tocne i netocne dijagnoze pa cemo vidjeti na cemu smo.

A kaj se tice mozga i 3-5%, ponavljam po stoti put, to je apsolutna glupost. Ono kaj me najvise fascinira je kako se ta brojka u zadnjih desetak godina od kad se o njoj prica smanjila sa 10% na 5%, a sad, eto, krece prema 3%. Vjerojatno ce za par godina biti na 1%. Postoji, medjutim, samo jedan problem. Istina je da mozak niti u jednom trenutku ne koristi svih 100% neurona. Vjerojatno bi ga to previse istrosilo, tako da on obicno koristi maksimalno 10-ak %. Ali ne koristi uvijek istih 10%. Svi neuroni u mozgu se kad-tad koriste, samo u drukcijim situacijama. Da ilustriram, svatko od nas zna pricati, citati, racunati, trcati, zonglirati s 2 lopte, slusati radio, i pjevusiti si u glavi neku pjesmicu. Ali nitko to ne moze odjednom.
Ajde napokon netko..
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 22:13   #82
vision6, jos si mlada i nije kasno...
Visak je obicni komad metala na vrpci, a sluzi da bi odredjeni ljudi olako zaradjivali novac na lakovjernima...a ko im kriv kad su glupi...

U slucaju otkrivene izvanmatericne trudnoce viskom, tata ti je pogodio, a ne otkrio...Imao je ionako samo 3 opcije:
nije trudna, trudna, trudna-izvanmatericna, nije to loto 7/39.
a jos ako ti je mama pokazivala neke simptome trudnoce, imao je samo dvije opcije za pogodit:
izvanmatericna il normalna, nema treceg... Tesko za pogodit...

Curo, mos se igrat viskom, al nemoj skolu zanemarit...
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 19:00   #83
nisam ni gledala temu od kad sam potvrdila zatvoreno...pa eto vidim ide dalje...
komentar na zadnji post..imam mozda malo vise godina nego sto mislis i otkrio je preko tocaka na stopalu, komentar na podrske i savjete-H.V.A.L.A.!! komentar na ono za sta nemam komentar..no comment eto. vise ne pisem na ovoj temi, moja glupost sta sam ju ovdje otvorila pa sto se mene tice tko je vec moderator neka ju slobodno obrise!
Jos jednom pozdrav svima!
__________________
Remember my name because you'll be screaming it later...
vision6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 19:47   #84
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ajde, promišljanje o telepatiji, deja vu iskustvima i sličnom je još i ok, ali visak? curo, ti si zabrazdila u glupost. i to još s deset godina?
to je komad metala na koncu. miče se zato što lagano mičeš ruku.
nedovoljno informiran rekao bih. stvar i JE u tome da mi nesvjesno pomičemo visak jer koristimo nekakva znanja i vještine od onih preostalih 90% mozga koje inače ne koristimo, i saznajemo na taj način odgovore, našom intuicijom nesvjesno mozak šalje u mišiće ruke zapovijedi....
from_a_shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 19:50   #85
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
bioenergetika nije šarlatanstvo, nego znanost koja se bavi energijom u biologiji, recimo to pojednostavljeno.
bioenergija jest šarlatanstvo.

ništa o čemu raspravljate nikad nije dokazano, nego je u najvećem broju slučajeva bila i ostala - metoda izvlačenja novca od naivaca.
haha ti si živući primjer ljudske gluposti, bez uvrijede. strah od nepoznatog... ah,
kad će svijet otvoriti oči. napokon.
from_a_shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 19:52   #86
Quote:
vision6 kaže: Pogledaj post
u svoje mozda "nadnaravne" sposobnosti?
Meni su razuvjerili pricama da su to sve gluposti, ali meni nije glupost kad sanjam nesto i to se dogodi, kad cujem u glavi glas osobe koja je daleko od mene i kad mi ta osoba potvrdi ono sto sam ja dozivjela, kad vidim minutu unaprijed u glavi film koji postane stvarnost, kad znam sto ce se i na koji nacin odvijati u sljedecih tjedan dana oko odredene situacije, kad viskom mogu pronaci stvari (to mi je bila glavna zajebancija dok sam imala 10ak godina) i dati sama sebi odgovore na pitanja u vezi dogadaja koji su se desili, ali jos ne znam njihov ishod (primjer idem na ispit, pitam da li cu ga proci visak ne zna, dan prije objave rezultata visak zna), kad procjenim osobu nakon 5 minuta razgovora, kad znam o cemu razmislja osoba koju bas i ne znam dobro, kad telepatski komuniciram sa kucnim ljubimcima (pod time mislim na psa recimo, on je u dvoristu ja sam u kuci, zelim da dode on dode sjedne i gleda me kao sta si me zvala), kad intenzivno mislim na odredenu osobu i ona se u tom trenutku javi telefonski ili sms-o..to znam da se vecini desava pa sam stavila kao zadnje.
I jesam li luda, u zabludi, ili je to sve normalno samo se ne dogada svima?
to nije ništa čudno kako to ljudi smatraju... i meni se ponekad događaju slične stvari i sve šta više vjeruješ u to, više će ih i biti.. nekakve konzerve i ljudi s uskim pogledima na svijet (kakvih je nažalost puno) nikad neće osjetiti takva "čuda"..
from_a_shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 19:58   #87
Quote:
*ante* kaže: Pogledaj post
Upoznao ja jednog tipa koji radi s viskom. Liječi sve bolesti, otkriva budućnost, ma što god hoćeš. Onda mu moj bratić donese kabel uštekan u struju, a na drugom kraju gole žice i veli neka s viskom otkrije di je faza a gdje nula. Ako je siguran u svoj visak neka rukom uhvati nulu. Mislite da je? Izvrijeđao nas je i pokupio se. Mislim da je to dobar test za sve koji imaju visak.
da, šarlatani postoje, ali opet, tko kaže da visak baš UVIJEK govori istinu... riskirati život da bi se nekome dokazivao? ni ja to ne bih napravio.
from_a_shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 20:02   #88
Quote:
enax kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno kako su ovdje neki ljudi agresivni kad se pokusa osporiti njihova vjerovanja. Time, da se razumijemo, ponajvise mislim na one koji stalno vrijedjaju Endija kad im napomene da njihova vjerovanja nisu utemeljena ama bas na nicemu. Vjerojatno ta agresija proizlazi iz cinjenice da i oni sami duboko u sebi sumnjaju u svoje teorije, pa je onda lakse napasti drugog nego argumentirati nemoguce.

Vision6, tebi bih preporucio da ukoliko stvarno vjerujes da posjedujes neke moci to probas i dokazati. Ja osobno smatram da su to gluposti, ali ajde, necu neargumentirano nista reci. Rekla si da kad pomislis na psa, on nekad dodje iz dvorista. Uzmi komad papira i na njega zabiljezi svaki trenutak kad si htjela da pas dodje unutra. Takodjer zabiljezi sve dolaske psa u kucu, i one kad si htjela da dodje i one kad nisi. Bitno je da zabiljezis vrijeme svake svoje zelje i svakog pseceg dolaska. Kad skupis na papir nekoliko stotina dolazaka, to ce se vec dati statisticki analizirati i moci ce se vidjeti je li tu rijec o slucajnosti ili ne. Slicno mozes napraviti i s pozivima prijatelja na koje si mislila, situacijama o kojima razmisljas pa se dogode (iako, to je malo komplicirano ako cesto zamisljas razne situacije), itd. Evo, znam da je to mukotrpan posao, ali ako stvarno zelis znati i dokazati svoje sposobnosti, to je jedini nacin.

Glede viska, eh, moguce je da ti se on vrti nad zivim objektima, ali to nije nuzno vezano uz spiritizam. Recimo dovedes visak iznad psa. Ti osjecas da je pas tu, tvoje tijelo se ipak malo drugacije ponasa nego da psa nema, malo proradi cirkulacija, visak pocne rezonirati. Kad se udaljis, tijelo ti se malo smiri i opusti, visak se uspori. Tesko da bi neke bolesti promatranog predmeta mogle utjecati na tu situaciju, no kako rekoh, papir u ruke i biljezi oscilacije viska, tocne i netocne dijagnoze pa cemo vidjeti na cemu smo.

A kaj se tice mozga i 3-5%, ponavljam po stoti put, to je apsolutna glupost. Ono kaj me najvise fascinira je kako se ta brojka u zadnjih desetak godina od kad se o njoj prica smanjila sa 10% na 5%, a sad, eto, krece prema 3%. Vjerojatno ce za par godina biti na 1%. Postoji, medjutim, samo jedan problem. Istina je da mozak niti u jednom trenutku ne koristi svih 100% neurona. Vjerojatno bi ga to previse istrosilo, tako da on obicno koristi maksimalno 10-ak %. Ali ne koristi uvijek istih 10%. Svi neuroni u mozgu se kad-tad koriste, samo u drukcijim situacijama. Da ilustriram, svatko od nas zna pricati, citati, racunati, trcati, zonglirati s 2 lopte, slusati radio, i pjevusiti si u glavi neku pjesmicu. Ali nitko to ne moze odjednom.
i zemlja je prvo bila ravna ploča u središtu svemira a na kraju okrugla i kreće se oko sunca...
from_a_shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 22:54   #89
bla bla bla glasovi, vizije bla bla energija, energija, energija, bla bla bla, Tesla, energija, bla bla, otvorite oči, energija bla bla, energija, Matrix, bla bla energija, visak, energija, numerologija, energija, 10 % mozga, bla bla, voda pamti, energija, bla bla, zavjera, bla...
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.