Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2007., 03:04   #41
Kod koga je kemija a kod koga eter zavisi od osobe do osobe.
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 05:13   #42
Quote:
mercurica kaže: Pogledaj post
Svi znanstveni junaci mukom umukoše.
Evo, ja ću
Budući da se znanstveno ne može dokazati, te da ne možemo izvesti dvostruko slijepi test, zaključujem da ljubav ne postoji. Svi ti relativni osjećaji, čas dramatični, čas mlitavi, sve je to opijum za široke narodne mase.
Jel' tako?
Moj prijedlog - procitati malo Poppera prije nego sto se znanost ovako bezocno optuzi. Tamo on lijepo daje jasnu definiciju predmeta izucavanja znanosti. Ono sto se ne moze znanstveno niti dokazati niti opovrgnuti, nije objekt znanstvenog istrazivanja, i na njega znanost ne moze dati odgovor. Tako recimo dokazivanje postojanja Boga ili ljubavi jednostavno nije znanstveno pitanje jer nije u domeni znanstvene metode. O tome, barem danas, znanost ne moze nista reci.

Jednako kao sto pitanje postojanja inteligentnog zivota na alfa Centauri nije znanstveno pitanje jer se ne moze ni dokazati ni opovrgnuti. Mozda ono ude u domenu znanosti onoga dana kada budemo mogli putovati do alfe Centauri.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 05:25   #43
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Moj prijedlog - procitati malo Poppera prije nego sto se znanost ovako bezocno optuzi. Tamo on lijepo daje jasnu definiciju predmeta izucavanja znanosti. Ono sto se ne moze znanstveno niti dokazati niti opovrgnuti, nije objekt znanstvenog istrazivanja, i na njega znanost ne moze dati odgovor. Tako recimo dokazivanje postojanja Boga ili ljubavi jednostavno nije znanstveno pitanje jer nije u domeni znanstvene metode. O tome, barem danas, znanost ne moze nista reci.

Jednako kao sto pitanje postojanja inteligentnog zivota na alfa Centauri nije znanstveno pitanje jer se ne moze ni dokazati ni opovrgnuti. Mozda ono ude u domenu znanosti onoga dana kada budemo mogli putovati do alfe Centauri.

Jesi li ikad osjecao ljubav, bio ljubljen ili zaljubljen?
Jesi li ikad putovao na Alfu Centauri?
Kojeg istrazivanja je ljubav objekt?
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 05:41   #44
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
Jesi li ikad osjecao ljubav, bio ljubljen ili zaljubljen?
Jesi li ikad putovao na Alfu Centauri?
Kojeg istrazivanja je ljubav objekt?
Mozda psihologije i filozofije, ali znanosti sigurno nije. Da bi nesto mogao istrazivati u znanosti, onda to moras strogo definirati i kvantificirati. Ja jednostavno ne vidima nacina kako da ljubav definiram, a jos manje kako da ga kvantificiram. Svi takvi pokusaji su uglavnom polupromaseni i dodiruju samo neke aspekte. To je slicno pitanju znanstvenog objasnjavanja procesa i uzroka nasilnickog ponasanja (npr pitanje moze li se iskljucivo kemijom objasniti ponasanje nasilnika). Na kraju krajeva, jednog dana cemo mozda doista moci napraviti matematicko-kemijsko-biolosko-medicinski model ljubavi, ali do toga smo jos jako daleko, i trenutno tome ne mozemo niti primirisati, te o tome nista puno niti reci. Zakljucak - to jednostavno nije objekt znanosti.

BTW, ljubav je vrlo apstraktni pojam, i njega krenuti znanstveno objasnjavati je kao pokusati znanstveno objasniti pojam etike ili morala. To jednostavno ne ide.

I da, zaljubljen sam vec pola desetljeca u osobu suprotnog spola, a u druge objekte i osobe vec dvadeset godina ili od rodenja. A na alfi Centauri nisam bio
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 07:27   #45
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Mozda psihologije i filozofije, ali znanosti sigurno nije. Da bi nesto mogao istrazivati u znanosti, onda to moras strogo definirati i kvantificirati. Ja jednostavno ne vidima nacina kako da ljubav definiram, a jos manje kako da ga kvantificiram. Svi takvi pokusaji su uglavnom polupromaseni i dodiruju samo neke aspekte. To je slicno pitanju znanstvenog objasnjavanja procesa i uzroka nasilnickog ponasanja (npr pitanje moze li se iskljucivo kemijom objasniti ponasanje nasilnika). Na kraju krajeva, jednog dana cemo mozda doista moci napraviti matematicko-kemijsko-biolosko-medicinski model ljubavi, ali do toga smo jos jako daleko, i trenutno tome ne mozemo niti primirisati, te o tome nista puno niti reci. Zakljucak - to jednostavno nije objekt znanosti.

BTW, ljubav je vrlo apstraktni pojam, i njega krenuti znanstveno objasnjavati je kao pokusati znanstveno objasniti pojam etike ili morala. To jednostavno ne ide.

I da, zaljubljen sam vec pola desetljeca u osobu suprotnog spola, a u druge objekte i osobe vec dvadeset godina ili od rodenja. A na alfi Centauri nisam bio
Oprosti El Toro, ali ne krekeci!! Um ti je zapeo u zabokrecini iz koje se cuje samo kreketanje i nista osim toga. Psihologija je znanost, a filozofija je sigurno na njenom rubu ili barem granici s njome. Procitaj sva pitanja u uvodnom postu i u odgovorima iznesi svoje misljenje o onome sto pitanja traze ili zaobidji temu. Ljubav ne mozemo kvantificirati i stoga se o njoj ne moze znanstveno raspravljati i istrazivati unutar znanosti!!?? Daj bogati, skokni u susjednu barustinu, mozda ti je tamo voda bistrija.
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 07:34   #46
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
Psihologija je znanost, a filozofija je sigurno na njenom rubu ili barem granici s njome.
Filozofija je na rubu znanosti? Covjece, iz kojeg si ti filma ispao? To bi mogao tvrditi za psihologiju koja doista jest na rubu znanosti, i vrlo cesto oristi neznanstvene metode (jer drugacije niti ne moze). A filozofija je vec po samoj svojoj definiciji ne-znanstvena!

Kada vec krenes nesto ovako tvrditi, daj barem malo prouci problematiku, a ne trenusti ovako ko bedak! Psihologija proucava psiholoski aspekt ljubavi bas kao sto biokemija proucava kemijske procese pri osjecaju ljubavi, i ne moze je u potpunosti obuhvatiti! Ljubav je uostalom prije svega filozofsko-emocionalno pitanje, i nema puno veze sa znanoscu bas kao niti pitanje etike ili egzistecija boga.

A ako se tebi ne svida moje misljenje, slobodno prosetaj, ne citaj ga ili klikni tipku 'ignore' na moje ime. Ili ti zelis da na ovom topicu pisu samo tvoji istomisljenici? Brain-washing?
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 16:22   #47
Quote:
El Tomo kaze:
Mozda psihologije i filozofije, ali znanosti sigurno nije.


Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
To bi mogao tvrditi za psihologiju koja doista jest na rubu znanosti, i vrlo cesto koristi neznanstvene metode (jer drugacije niti ne moze).

El Toro,odluchi se iz koje ches barushtine kreketati!!!!
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 29.04.2007., 18:55   #48
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
....A ako se tebi ne svida moje misljenje, slobodno prosetaj, ne citaj ga ili klikni tipku 'ignore' na moje ime. Ili ti zelis da na ovom topicu pisu samo tvoji istomisljenici? Brain-washing?.....

Ne, ne zelim to sto ti pretpostavljajuci i pitajuci se, implicitno i tvrdis. Evidentno je po tvojoj reakciji na temu, da si odavno prosao proces ispiranja mozga, zapravo, da ga kontinuirano i dalje prolazis. Ono sto zelim je da se govori i izravno odgovara na pitanja postavljena u uvodu teme i da se pokusava sto je moguce bolje argumentirati. Treba li tebi i slicnima jos koji put ponoviti sto se trazi u temi

Znanstveno je ljubav usko povezana sa kemijskim reakcijama. Dali kemijske reakcije uzrokuju ljubav ili su posljedice ljubavi?
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 19:14   #49
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
Jesi li ikad osjecao ljubav, bio ljubljen ili zaljubljen?
Jesi li ikad putovao na Alfu Centauri?
Kojeg istrazivanja je ljubav objekt?
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 21:33   #50
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
Za ovaj svijet bi puno korisnije bilo da je na dan tvojega zaceca, tvoja mama dobila menstruaciju, a tvoj tata obavio masturbaciju.
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 29.04.2007., 21:39   #51
@ Covjek;

-začeče za vrijeme menstruacije je moguće
-za tatu bi bilo bolje reći onaniranje
-ako te drugi ne kuže, ne znači da te ne kužim i ja
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 21:41   #52
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
Za ovaj svijet bi puno korisnije bilo da je na dan tvojega zaceca, tvoja mama dobila menstruaciju, a tvoj tata obavio masturbaciju.
slažem se u potpunosti; mora biti jebeni razlog zašto sam tu
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 21:43   #53
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
slažem se u potpunosti; mora biti jebeni razlog zašto sam tu
Daj pricaj o temi ili ne seri!!!
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 21:44   #54
Quote:
dataX kaže: Pogledaj post
@ Covjek;

-začeče za vrijeme menstruacije je moguće
-za tatu bi bilo bolje reći onaniranje
-ako te drugi ne kuže, ne znači da te ne kužim i ja
I za tebe vrijedi isto kao gore receno!!!
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 21:47   #55
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
Dali su pitanja u vezi ljubavi znanstvena pitanja? Znanstveno je ljubav usko povezana sa kemijskim reakcijama. Dali kemijske reakcije uzrokuju ljubav ili su posljedice ljubavi?
Stvarno u zadnje vrijeme rijetko vremenski serem.

Ljubav nije znanstveno dokaziva, teže ju je uzgojiti nego napraviti dijete.
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 21:48   #56
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
Daj pricaj o temi ili ne seri!!!
Sranje je relativno.
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 21:51   #57
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
Stvarno u zadnje vrijeme rijetko vremenski serem.

Ljubav nije znanstveno dokaziva, teže ju je uzgojiti nego napraviti dijete.
Tko je sretnik koji tebe jebe!!!!
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 22:05   #58
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
Tko je sretnik koji tebe jebe!!!!
Pa ljudi su različiti.
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 22:18   #59
Čovjek

Kada ti odrežu jajca ti se više ne možeš zaljubiti, jer je zaljubljenost vezana uz hormone, no možeš voljeti nekoga kao prijatelja, ženu, psa, mačku.

S nekim dugo živiš pa ga/ju voliš bez obzira što su ti jajca odrezana.

Zaljubljivanje je biokemijski proces uvjetovan hormonima (nagonima), dok je ljubav psihološki pojam i često se veže uz naviku, slične interese, dugotrajan zajednički život, uglavnom, ljudi vole jer se tako osjećaju sigurniji.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 22:30   #60
ne bih rekla da ljudi vole zato da bi se osjećali sigurnima, nego zato da bi ostvarili sebe "izvan sebe" razvijajući neke dijelove svoje osobnosti koji ne postoje kada ne volimo i kada smo nevoljeni...
a bezuvjetna ljubav ne razmišlja o vlastitoj sigurnosti, nego o sigurnosti voljene osobe.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.