Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: Procitaj tekst topica!!!!!
Vjerujem u zivot poslije smrti 55 77.46%
Ne vjerujem u zivot poslije smrti (odabir smrt) 6 8.45%
Ne vjerujem u zivot poslije smrti (zivio bih vjecno kao vamp.) 10 14.08%
Glasovatelji: 71. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 18:16   #61
Quote:
melt kaže: Pogledaj post
www.nderf.org dobra stranica u vezi NDE iskustava od ljudi koji su umrli pa se vratili nazad na zemlju. Ima par tisuca slucajeva na tom site-u.
Snake?

Pa oke, cuo sam svakakve price. Kako znati da jeistina?
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 21:23   #62
Quote:
Dungeon Keeper kaže: Pogledaj post
Snake?

Pa oke, cuo sam svakakve price. Kako znati da jeistina?
pa probaj
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:09   #63
Ja glasovao za drugo. Nije da ne bih htio vjerovat u život poslije smrti, al nekako mi se čini da ga nema. Kako vjerujem u evoluciju, nekak mi se čini da su evolucija i život poslije smrti stvari koje ne idu zajedno. Ako čovjek ima dušu, a životinja nema, kako je onda duša nastala evolucijom. Ako sve živo ima dušu opet je problem definirati živo (npr. virusi, prioni i sl.). Uostalom, zašto bismo prvo trebali živjeti ovdje da bismo prešli u drugi život. Nije li logičnije (iako se ovdje baš i ne valja pozivati na logiku) da se odmah rađamo "tamo gore". Uostalom, za one koji vjeruju u kršćanskog Boga - što ćemo mu mi? Ionako je svemoćan i može si stvorit "društvo koje mu se sviđa".
Eto, sve ja mal pesimistično, al volio bih da mi netko promjeni mišljenje.
child_in_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:27   #64
Quote:
child_in_time kaže: Pogledaj post
Ja glasovao za drugo. Nije da ne bih htio vjerovat u život poslije smrti, al nekako mi se čini da ga nema. Kako vjerujem u evoluciju, nekak mi se čini da su evolucija i život poslije smrti stvari koje ne idu zajedno. Ako čovjek ima dušu, a životinja nema, kako je onda duša nastala evolucijom. Ako sve živo ima dušu opet je problem definirati živo (npr. virusi, prioni i sl.). Uostalom, zašto bismo prvo trebali živjeti ovdje da bismo prešli u drugi život. Nije li logičnije (iako se ovdje baš i ne valja pozivati na logiku) da se odmah rađamo "tamo gore". Uostalom, za one koji vjeruju u kršćanskog Boga - što ćemo mu mi? Ionako je svemoćan i može si stvorit "društvo koje mu se sviđa".
Eto, sve ja mal pesimistično, al volio bih da mi netko promjeni mišljenje.
moj pas ima dušu. vidim mu to u očima.
a i pokojni gusak ju je imao (pokoj mu u duši ). umro je, naime, od tuge za svojom guskom.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:33   #65
To su osjećaji.
child_in_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:34   #66
Quote:
melt kaže: Pogledaj post
www.nderf.org dobra stranica u vezi NDE iskustava od ljudi koji su umrli pa se vratili nazad na zemlju. Ima par tisuca slucajeva na tom site-u.
to su sve slučajevi "blizu smrti". nitko nije stvarno umro i vratio se nakon recimo par dana. jedno je kada si ti klinički mrtav par minuta, ali vraćanje iz mrtvih je komplicirano. to je samo Isus mogao, a on se nikako ne javlja na forum da nam objasni
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:36   #67
Isus se je vratio iz mrtvih? Pa jel on sada mrtav ili ziv?
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:40   #68
Quote:
Dungeon Keeper kaže: Pogledaj post
Isus se je vratio iz mrtvih? Pa jel on sada mrtav ili ziv?
prema onome što sam zapamtio na vjeriću, isus je umro na križu, zatim se vratio i svima pokazao svoje rane, ostao je takav na zemlji par dana i onda skupa sa svojim tijelom je otišao u nebo. da li je sada tehnički živ ili mrtav, tko zna

ali bih mogao biti u krivu, pamćenje me slabo služi...
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 22:44   #69
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
moj pas ima dušu. vidim mu to u očima.
a i pokojni gusak ju je imao (pokoj mu u duši ). umro je, naime, od tuge za svojom guskom.
a guska je... je li.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 23:35   #70
A imam jedno podpitanje na temu. Evo ja se nemogu pomiriti s tim da cu jedan dan umrijeti i biti zauvjek mrtav. Nikada vise necu nista vidjeti, osjetiti, nista. Znaci vjecno. To vjecno, kada se malo dublje zamislim, vjecno biti mrtav, dodje mi toplina u prsa, postane mi slabo. Uzasan osjecaj. Koda nije stvarna smrt, a je... Znaci gotovo zauvjek. Nemogu to prihvatiti. Kako se vi drugi nosite s time.
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 23:43   #71
ja nemislim da je ovo kraj..nevjerujem da ovako niski oblik zivota moze bit sve..citav smisao..eto tako
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 23:50   #72
Quote:
cosmonaut kaže: Pogledaj post
ja nemislim da je ovo kraj..nevjerujem da ovako niski oblik zivota moze bit sve..citav smisao..eto tako
Dobro, mislim, vjerujes u zivot nakon smrti. Lijepo je to, ali jos se nitko nije javio, nema dokaza, nista. I onda dodje taj dan i ti si mislis, sada cu vidjeti ovo i ono, a na kraju kurac. Sjebe te i budes mrtav, mrtav. Nista poslije. JA mislim da ljudi ne shvacaju dobro taj pojam da te nikada vise nece biti, vjecno. Mislim, ja nisam nikada tako razmisljao prije, ali jedan dan sam dobio ko spoznaju o toj vjecnosti i od tada kada na to pomislim, tako duboko doprem u mislima da mi bude slabo. Jednostavno ne mogu vjerovati da je to stvarno. Kao mali sam se bojao smrti, da li ce boliti kada umrem .
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 00:00   #73
Quote:
Dungeon Keeper kaže: Pogledaj post
A imam jedno podpitanje na temu. Evo ja se nemogu pomiriti s tim da cu jedan dan umrijeti i biti zauvjek mrtav. Nikada vise necu nista vidjeti, osjetiti, nista. Znaci vjecno. To vjecno, kada se malo dublje zamislim, vjecno biti mrtav, dodje mi toplina u prsa, postane mi slabo. Uzasan osjecaj. Koda nije stvarna smrt, a je... Znaci gotovo zauvjek. Nemogu to prihvatiti. Kako se vi drugi nosite s time.
meni je nelogično da ću nestati. ne znam kako to objasniti, ali imam osjećaj da neću nestati. i baš mi je super zbog toga
tralalala
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 00:04   #74
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
meni je nelogično da ću nestati. ne znam kako to objasniti, ali imam osjećaj da neću nestati. i baš mi je super zbog toga
tralalala
slazem se
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 00:12   #75
Quote:
Dungeon Keeper kaže: Pogledaj post
Dobro, mislim, vjerujes u zivot nakon smrti. Lijepo je to, ali jos se nitko nije javio, nema dokaza, nista. I onda dodje taj dan i ti si mislis, sada cu vidjeti ovo i ono, a na kraju kurac. Sjebe te i budes mrtav, mrtav. Nista poslije. JA mislim da ljudi ne shvacaju dobro taj pojam da te nikada vise nece biti, vjecno. Mislim, ja nisam nikada tako razmisljao prije, ali jedan dan sam dobio ko spoznaju o toj vjecnosti i od tada kada na to pomislim, tako duboko doprem u mislima da mi bude slabo. Jednostavno ne mogu vjerovati da je to stvarno. Kao mali sam se bojao smrti, da li ce boliti kada umrem .
budi kreativan, pa će se ništa pretvoriti u nešto.
imamo rok trajanja. i što s tim? big deal
to nam ne bi trebao biti razlog za plakanje, nego poticaj za traženje i pronalaženje načina i sredstava što duljeg sebekonzerviranja.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 00:33   #76
Endi - Probaj se duboko zamisliti, kako je to biti vjecno mrtav. Znaci nikada vise...
Diki - da, ali opet imamo rok. Sta je nakon tog roka mene plasi jako.
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 00:39   #77
Quote:
Dungeon Keeper kaže: Pogledaj post
Endi - Probaj se duboko zamisliti, kako je to biti vjecno mrtav. Znaci nikada vise...
Diki - da, ali opet imamo rok. Sta je nakon tog roka mene plasi jako.
pa da - nemoguće je. ne možeš zamisliti da te nema. misliti o tome negira to o čemu pokušavaš misliti.
logički paradoks koji kaže da je naše postojanje kao polupravac :klap:
tralalalalala
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 00:47   #78
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
pa da - nemoguće je. ne možeš zamisliti da te nema. misliti o tome negira to o čemu pokušavaš misliti.
logički paradoks koji kaže da je naše postojanje kao polupravac :klap:
tralalalalala
Ali ja skoro mogu. Prodje mi toplina kroz tijelo, i dodje mi slabo.
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 01:09   #79
Quote:
Dungeon Keeper kaže: Pogledaj post
Ali ja skoro mogu. Prodje mi toplina kroz tijelo, i dodje mi slabo.
ne, to zamišljaš kakav bi svijet bio da te nema, ali zamisliti svoje nepostojanje je nemoguće.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 01:18   #80
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ne, to zamišljaš kakav bi svijet bio da te nema, ali zamisliti svoje nepostojanje je nemoguće.
Zamisljam koliko bi to bilo vjecno. Predugo

Normalno da nemogu zamisliti svoje nepostojanje.


Laku noc, ubila me depresija
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.