Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2007., 08:12   #201
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
Kratka i bolna !
Radit ćeš do ranih 70ih, a onda skliznut na marginu postojanja - jadna i onemoćala.
Morat ćeš se tuć pod stare dane za pravo eksploatacije kanti sa smećem na teritoriju na kojem živiš s obzirom na gužvu koja će nastati.
Naravno sve bi bilo drugačije da se okane raja drkice i počne djecu pravit da nas ima tko kukavne uzdržavat, al neda vrag i to ti je !
Izbjegavati ću ipak svaki teži rad do penzije, a onda će ionako nadoći smak svijeta iniciran pokojim vjerskim ratom...
Da se ljudi okane vlastoručnog razgovora sa majmunom bili bi na poslu još više nadrkaniji a prirodni resursi su ionako ograničeni za porast stanovništva.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 08:51   #202
Nisu resursi ograničeni, već loše korišteni. (jedne muči pretilost, druge pak glad)

Nego,...ti si bar (kolko se sjećam) žestoki zagovornik reinkarnacije.
Prema toj logici - što više ljudi, više duša ima priliku napredovati/evoluirati.
Što manje ljudi, manje prilike za takovo nešto.
Ne stvara li takvo stanje (nemogućnosti duhovnog rasta zbog nedostatka odgovarajućih fizičko/mentalnih formi) napetost i tenziju na nekoj ravni postojanja koju još ne razumijemo.
Ono...kao u ekspres loncu u kojem polako raste pritisak, a nema se gdje ispuhat.
Možda se zato Bog ljuti. Možda želi da sva njegova djeca dobiju šansu napredovati u njegovom pravcu.
A možda čak (vidi vraga) postoje i sile koje to žele spriječiti - stvoriti odgovarajuće okolnosti da do toga napretka ne dođe, onemogućiti duhu da se manifestira u svoj svojoj veličanstvenosti i zadržati ga pod poklopcem.

I još nešto...gdje ćeš se ti reinkarnirat, ako nas je svakim danom sve manje i manje. (a masturbacija nekako vodi tome)
Gledano iz tvoje perspektive, ne kopaš jamu svojim potocima već sama sebi.

Koje li ironije !

PS. Reko bi Aristotel ; "Drkanje je samoubojstvo nakon smrti" !
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 09:31   #203
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post

I još nešto...gdje ćeš se ti reinkarnirat, ako nas je svakim danom sve manje i manje. (a masturbacija nekako vodi tome)
Gledano iz tvoje perspektive, ne kopaš jamu svojim potocima već sama sebi.

Koje li ironije !
Gdje ti vidiš da je ljudi sve manje i manje da mi je pogoditi.
Množe se abnormalnom brzinom i blizu smo 7 milijardi.

Katastrofalno, i žohara ima manje.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 09:33   #204
[QUOTE=Yivanmukta;11894388]
Quote:
Nisu resursi ograničeni, već loše korišteni. (jedne muči pretilost, druge pak glad)
Ne razumiješ, dijete u Bangladešu imati će potrošnju energije do svoje 18 godine
u visini manje od 1% koliko će potrošiti mali Britanac, a svaka potrošnja energije znači smanjivanje resursa a ujedno i zagađenje. Naftu će zamjeniti gorivo napravljeno od biljaka a to će smanjiti šume jer će postojati već potražnja za tu kulturu a ujedno će poskupjeti hrana zbog toga jer će se manje uzgajati, dio hrane uništava varljiva klima, vodu za piće ionako nema 3 milijarde ljudi, a porast populacije traži sve veći prostor i dolazi do unutrašnjih previranja a onda i nemira zbog nedovolje infrastrukture, škola, bolnica, radnih mjesta. Prema tome povećanje stanovništva kao i manjak stvara probleme koje se ne mogu riješiti u hodu. Kako se povećava uzdržavano stanovništvo-djeca tako to povećanje treba pratiti i prihodi da bi se oni mogli školovati liječiti a jednom i zaposliti. Natalitet je najjači baš u siromašnim državama koje to ne mogu pratiti i zato čopor prljavih klinaca visi po cesti ili se školuju samo neki-bogatiji. Budućnost im je dakle predvidljiva.
Želiš li 12 milijardi ljudi koji jedna drugome gledaju u tanjur...?
Sve je stavljeno pod zakon akcije-reakcije, ništa se ne događa a da se ne odražava na drugo.

Quote:
Nego,...ti si bar (kolko se sjećam) žestoki zagovornik reinkarnacije.
Nisam u ničemu žestoka.

Quote:
Prema toj logici - što više ljudi, više duša ima priliku napredovati/evoluirati.
Što manje ljudi, manje prilike za takovo nešto.
Naša logika nema veze sa logikom-zakonom-pravilom koji regulira dolazak i odlazak duša. Na to gledaš svojim ljudskim očima što ti se ne može zamjeriti ali
tvoj pogled na nebo je samo pogled žabice iz bare.

Quote:
Ne stvara li takvo stanje (nemogućnosti duhovnog rasta zbog nedostatka odgovarajućih fizičko/mentalnih formi) napetost i tenziju na nekoj ravni postojanja koju još ne razumijemo.
Misliš li da su duše samo rezervirane za ljudska tijela na matici zemlji...???
Brojiš samo krave u štali....a što bi sa ovcama, picekima, zajcima, puranima...

Quote:
Ono...kao u ekspres loncu u kojem polako raste pritisak, a nema se gdje ispuhat.
Nebo nema ekspres lonca, žabice mala... ali ima zemlja suočena sa devastiranjem a trebala bi hraniti i napajati sve više ljudi koji mrze sebe ujutro a popodne cijeli svijet.
Quote:
Možda se zato Bog ljuti. Možda želi da sva njegova djeca dobiju šansu napredovati u njegovom pravcu.
Tko zna žabice što Bogovi misle...???



Quote:
I još nešto...gdje ćeš se ti reinkarnirat, ako nas je svakim danom sve manje i manje. (a masturbacija nekako vodi tome)
Gledano iz tvoje perspektive, ne kopaš jamu svojim potocima već sama sebi.
Po jotishu nemam za to potrebe jer sam na završetku ciklusa reinkarnacije...jedino ako me dosada neba ne izvuće na površinu i otprhnem u tijelo nekog vjerskog fanatika

Quote:
Koje li ironije !
Jednu takvu bezveznu fiziološku pojavu kao autoerotičnost ne može zaustaviti vikanje sa propovijedaonice da je to grijeh, ali može usaditi u auto- erotomana krivnju a to je zločin koji je teži grijeh od ispuštanja pare iz ventila i prosipanje sjemena u vjetar....to je ironija nastala zbog zločina nametanje krivnje u grijehu koji to nije!
Quote:
PS. Reko bi Aristotel ; "Drkanje je samoubojstvo nakon smrti" !
Rekla bi Bara Strmoglavečka žena Drageca iz Piščancov Gornjih; "Kaj delaš norca zmenoj, si ga nadrkavlji sam ..buš manje živčan..."
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 09:46   #205
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Gdje ti vidiš da je ljudi sve manje i manje da mi je pogoditi.
Množe se abnormalnom brzinom i blizu smo 7 milijardi.

Katastrofalno, i žohara ima manje.
Bogu hvala...!
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 09:59   #206
Nemruth Dagi;
Quote:
Po jotishu nemam za to potrebe jer sam na završetku ciklusa reinkarnacije...jedino ako me dosada neba ne izvuće na površinu i otprhnem u tijelo nekog vjerskog fanatika
Ako si na svršetku puta sestro, ti si onda amnestirana od svih grijeha. Slobodno sve četiri u zrak i nastavi svršavati.

Quote:
Rekla bi Bara Strmoglavečka žena Drageca iz Piščancov Gornjih; "Kaj delaš norca zmenoj, si ga nadrkavlji sam ..buš manje živčan..."
Viš kak Bara tera Dragu k grehu. Bu joj bojljše ak mu pripomogne prasca musti nek se saku noć sama pod poplunom sa svećom spominati.

PS. ...ti buš u idećem životu "Alien - 8 putnik", kolko vidim iz priloženog!
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 10:01   #207
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
Bogu hvala...!
Znaš što je meni divno? To što ti pričaš o pravljenju djece kao o pravljenju snjegovića i to što bi nam ta djeca trebala sutra omogućiti redovan dotok mirovine jer, WTF, djecu ćemo praviti samo da nečemu služe.
Bravo.
Masturbacija nije grijeh nego lijek.
Bilo bi bolje mnogima bez partnera da češće smire strasti. Jbmu, pa Bog nas je stvorio da imamo taj nagon bez obzira na to pravimo li djecu ili ne, što znači da ga negdje moramo i potrošiti ako ne želimo postati opasni za sebe i društvo. Ne može seksualni nagon biti paušalan. "Malo sam masturbirao pa malo ne, to me Bog prosvijetlio da više ne griješim..." Ajme meni, koje sranje.
dorotea4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 10:10   #208
[QUOTE=Yivanmukta;11895010]


Quote:
Ako si na svršetku puta sestro, ti si onda amnestirana od svih grijeha. Slobodno sve četiri u zrak i natavi svršavati.
Može...ispunjen život čini i svršavanje



Quote:
PS. ...ti buš u idećem životu "Alien - 7 putnik", kolko vidim iz priloženog!

Jok ja ću biti "oslobođena duša" a ti Bara Mukta iz Piščancov Gornjih
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 10:21   #209
deorotea4 (jagodica sa šlagom) :
Quote:
Znaš što je meni divno? To što ti pričaš o pravljenju djece kao o pravljenju snjegovića i to što bi nam ta djeca trebala sutra omogućiti redovan dotok mirovine jer, WTF, djecu ćemo praviti samo da nečemu služe.
Bravo.
Ak bu ti lakše, i ja ga ponekad bacim u nesvjest - kad sam na putu i daleko od žene !
Gledaj na to ovako; bolje malo sagriješit u odgovarajućim okolnostima i smirit živce, nego karat sa strane i brak uništavat.
Iako je najbolje taj metak sačuvat za svoju zakonitu, ak niš drugo - bolje mi skuha drugi dan.

PS. ...i ne radiš (radim) djecu da mi služe već iz ljubavi - doktorice Dolittle
Ono najsmješnije je činjenica da sam ja jedan od onih koji (preko svoje djece) osigurava tvoju penziju, a ti me ovako bezočno gaziš ! Aždajo !
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 10:32   #210
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
Ak bu ti lakše, i ja ga ponekad bacim u nesvjest - kad sam na putu i daleko od žene !
Ja sam mislila da ti se zapekao od čepa.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 11:05   #211
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
deorotea4 (jagodica sa šlagom) :


Ak bu ti lakše, i ja ga ponekad bacim u nesvjest - kad sam na putu i daleko od žene !
Gledaj na to ovako; bolje malo sagriješit u odgovarajućim okolnostima i smirit živce, nego karat sa strane i brak uništavat.
Iako je najbolje taj metak sačuvat za svoju zakonitu, ak niš drugo - bolje mi skuha drugi dan.

PS. ...i ne radiš (radim) djecu da mi služe već iz ljubavi - doktorice Dolittle
Ono najsmješnije je činjenica da sam ja jedan od onih koji (preko svoje djece) osigurava tvoju penziju, a ti me ovako bezočno gaziš ! Aždajo !
Ljubavi, ako meni moja kćer bude morala osigurati pensiju, onda sam fakat nesposobna pa u skladu s tim, ni tvoja djeca ne moraju mi je osigurati. Jerbo, i ja sam nju napravila dok sam bila u ljubavi s dosadašnjim. Te ljubavi više nema, a svoje dijete volim ma što god napravila i doista mi je nevažna ta usrana mirovina jer toliko ubrzano živimo da je teško i pomisliti da ću doživjeti taj famozni umirovljenički trenutak (s obzirom na to da sam se suočila sa smrću nekoliko puta). Eto.
I da, nemam ništa protiv da ga baciš u nesvijest, dapače, pa ja se za to i zalažem. I dao si mi kompliment nazivajući me aždajom pa ti hvaaalaaa...
dorotea4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 11:11   #212
NJemu uopće nije jasan sustav penzija. Niti što je to II. stup, niti što je to III. stup, niti što su to životna osiguranja.
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 15:00   #213
Blago nama s ekonomistima tvoga kalibra !
Zato je valjda i pomaknuta dobna granica odlaska u penziju (do ruba 70ih)

S nestankom radno sposobnog stanovništva, otfikarit će i investicijski fondovi u toplije krajeve. Zašto bi ostali, tko će ih punit, u što će ulagat ? U staračke domove i grobnu galanteriju !
Čiju ćeš to plaću opteretit svojim potrebama u starosti.
Bit će nas 4-5 onemoćalih na 1 koji privređuje.

Osim toga mogu te vizualizirat kao rospiju od 70 i kusur.
Ne da ti neće davat već će i bježat od tebe ko vrag od tamjana čim te vide onako grbavu, ljutu i urokljiva pogleda s iritirajuće kreštavim glasom od kojeg pucaju stakla dok ljutito mašeš invalidskim štapom u desnoj i praznom torbicom u lijevoj ruci ne bi li oprndečila prvog koji naiđe.

Iiiiiiikkk !!....Di su moji novciiii...!!!!!

PS. ...tko zna, možda onda i u Boga povjeruješ...da ne bi kukavni morali zaključit kako je sve bilo uzalud !
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 15:09   #214
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
Blago nama s ekonomistima tvoga kalibra !
Zato je valjda i pomaknuta dobna granica odlaska u penziju (do ruba 70ih)

S nestankom radno sposobnog stanovništva, otfikarit će i investicijski fondovi u toplije krajeve. Zašto bi ostali, tko će ih punit, u što će ulagat ? U staračke domove i grobnu galanteriju !
Čiju ćeš to plaću opteretit svojim potrebama u starosti.
Bit će nas 4-5 onemoćalih na 1 koji privređuje.

Osim toga mogu te vizualizirat kao rospiju od 70 i kusur.
Ne da ti neće davat već će i bježat od tebe ko vrag od tamjana čim te vide onako grbavu, ljutu i urokljiva pogleda s iritirajuće kreštavim glasom od kojeg pucaju stakla dok ljutito mašeš invalidskim štapom u desnoj i praznom torbicom u lijevoj ruci ne bi li oprndečila prvog koji naiđe.

Iiiiiiikkk !!....Di su moji novciiii...!!!!!

PS. ...tko zna, možda onda i u Boga povjeruješ...da ne bi kukavni morali zaključit kako je sve bilo uzalud !
ma ja jedva čekam kolaps penzijskog sustava da svi ovi bez djece vide kak su pametni bili.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 15:25   #215
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
Blago nama s ekonomistima tvoga kalibra !
Zato je valjda i pomaknuta dobna granica odlaska u penziju (do ruba 70ih)

S nestankom radno sposobnog stanovništva, otfikarit će i investicijski fondovi u toplije krajeve. Zašto bi ostali, tko će ih punit, u što će ulagat ? U staračke domove i grobnu galanteriju !
Čiju ćeš to plaću opteretit svojim potrebama u starosti.
Bit će nas 4-5 onemoćalih na 1 koji privređuje.

Osim toga mogu te vizualizirat kao rospiju od 70 i kusur.
Ne da ti neće davat već će i bježat od tebe ko vrag od tamjana čim te vide onako grbavu, ljutu i urokljiva pogleda s iritirajuće kreštavim glasom od kojeg pucaju stakla dok ljutito mašeš invalidskim štapom u desnoj i praznom torbicom u lijevoj ruci ne bi li oprndečila prvog koji naiđe.

Iiiiiiikkk !!....Di su moji novciiii...!!!!!

PS. ...tko zna, možda onda i u Boga povjeruješ...da ne bi kukavni morali zaključit kako je sve bilo uzalud !
Nadam se da se ovime obraćaš Tanji, a ne meni jerbo bi to značilo da selektivno čitaš postove, da si neki debeli knjigovođa s četvero djece i masnim podbratkom kojem je najvažnije u životu otići u penziju koju će mu uprav ta i druga djeca (koja nisu negdje izdrkana) osigurati i onda ćeš i ti njima brojiti: "Jesam li vam rekao da ne drkate? Djecu morate praviti! Di je moja unučad? Dođite da vam djedica da bombon (jer kao penzić s redovitom mirovinom imat ćeš možda za karamelu za tu pustu unučad koju misliš dobiti kako bi ti i oni osigurali nešto. Što? Valjda nadgrobni spomenik...)

@divizija Nisam govorila o zamišljenoj kćeri nego o stvarnom biću.
dorotea4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 15:31   #216
Tanji, Jagodica - Tanji !
Di ću majku napadat - ne pada mi napamet !
Samo bez nervoze...sve je ok !

PS. za djecu se žrtvujem iz ljubavi, svojim ostarjelim roditeljima vraćam ono što su oni meni pružali, isto iz ljubavi. Tako to nekako funkcionira...ako imaš nekih drugačijih iskustava, slobodno podijeli !
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 15:31   #217
Quote:
danijel12 kaže: Pogledaj post
Za mene, masturbacija je grijeh, ali težina toga grijeha ovisi o okolnostima u kojima je počinjen.

Mogu vam ispričati osobno iskustvo vezano uz masturbaciju. Prije svoga obraćenja, prosječno sam se samozadovoljavao 3-4 puta tjedno. To je za mene postala ovisnost, nisam mogao reći ne (najdulje što sam mogao izdržati bez masturbacije bilo je par dana). Nakon obraćenja, predao sam svoj problem Gospodinu, zamolio ga za pomoć i od tada (evo već je prošlo malo više od 2 godine) nisam niti jednom masturbirao. Naravno, bilo je u tom periodu i naspasti da se vratim masturbaciji, ali za sada, te su napasti ostale samo napasti.

ajd reci koliko imas godina
jesi li se seksao u tom razdoblju?
saskvač is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 16:13   #218
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
Kratka i bolna !
Radit ćeš do ranih 70ih, a onda skliznut na marginu postojanja - jadna i onemoćala.
Morat ćeš se tuć pod stare dane za pravo eksploatacije kanti sa smećem na teritoriju na kojem živiš s obzirom na gužvu koja će nastati.
Naravno sve bi bilo drugačije da se okane raja drkice i počne djecu pravit da nas ima tko kukavne uzdržavat, al neda vrag i to ti je !
znacii djecu treba praviti iz cisto sebicnih razloga,ma bravo!
jebe se non is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 16:23   #219
Quote:
Yivanmukta kaže: Pogledaj post
deorotea4 (jagodica sa šlagom) :


Ak bu ti lakše, i ja ga ponekad bacim u nesvjest - kad sam na putu i daleko od žene !
Gledaj na to ovako; bolje malo sagriješit u odgovarajućim okolnostima i smirit živce, nego karat sa strane i brak uništavat.
Iako je najbolje taj metak sačuvat za svoju zakonitu, ak niš drugo - bolje mi skuha drugi dan.
Ma vidi ti njega...a tu ljudima drzi propovjedi...Yivanmukta, crni Yivanmukta...ti bi malo grijesio kada prigusti i nema zakonite u blizini, pa je onda to u redu...a drugima se ruga...

C-c-c-c



Drugi put ponesi cep na put sa sobom, pa nece biti grijeha...amen
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 16:28   #220
Saskvač (čudnovati kljunaš) :
Quote:
ajd reci koliko imas godina
jesi li se seksao u tom razdoblju?
Ne pili ga, Jeti.
Svejtovnjak si koji prezire celibat pa se ismijavaš svećeniku koji je se zavjetovao !
Vukodlak od format, nema što.

Nego da ja tebe priupitam, micek - koliko si ti karo !?
Imaš li što pokazat u tom smislu, jel trčakara nešto oko kuće ili pucaš uglavnom u prazno !?

Kazanovo s Himalaja !
Yivanmukta is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.