Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2004., 11:58   #41
Cool

Quote:
kom1 kaže:
Ja sam pokrenuo ovu temu zbog antisemitizma na forumu koji se širi zahvaljući tome što moderatori ne baniraju I.L i njegove klonove.


Jedini kojeg treba banati si ti. Jer lupetaš takve budalaštine da to pas s maslom ne bi pojeo!



Quote:
Koji pogrešno čitaju bibliju i žeje nas vratiti u srednji vijek.


Ha ha hahaaaaha... ovo je nevjerojatno! "Pogrešno čita bibliju"? I što bi ti sad... elektrošokovima "učio" ljude KAKO po TVOME da "ispravno" čitaju Bibliju? Ma ljudi moji već peti put pitam: Tko je ovaj Kom1 je li to neko dijete, 14-togodišnjak, pa tako... surfa... lupeta po forumu? Stvarno iskreno pitam? Jer ovo što Kom1 radi nespojivo je s umom odrasla čovjeka. Dakle, Bibliju bi trebali čitati kroz - židovske naočale? Je li tako? Aha...





Quote:
A što se tiče biblije, Marko, pisac evanđelja je kao vjeroučitelj imao motive da pomogne vjeri u vrijeme kad je je vjeru trebalo štiotiti od progona u Rimskom carstvu.

Marko stoga nije opisivao činjenice, nego je krivicu svalio na žrtve.
On je polazeči, od svoje vjere da je Isus sin božji utjelovljen radi spasa čovječanstva, napisao odbranu krščanstva. I u evanđulju on poručuje da su krščani lojalni građani i da se rimjani nisu protivili krščanstvu. Kad bi to bilo točno, otkud onda progoni krščana i vač povjesni podaci o krščanima u areni sa lavovima.



Marko je opisivao ČINJENICE - ono što je vidio i čega je sam SUDIONIK bio. On je onaj, koji je opisan u Evanđelju, kao onaj mladić kojeg uhvatiše a on pobježe... gol... a onima koji ga uhvatiše ostade u rukama samo njegova haljina. Eto, nadmudrio ih... Kršćani i jesu bili lojalni građani. Ti Kom1 djetašce malo, nepismeno, od kad si se pojavio na IMF-u pokušavaš prodavati "pobunjenog Isusa" tj. Isusa kao - Barabu... a dabi se obranilo zle Židove koji su Isusa ubili, što bi ti htio svaliti na -Rimljane?! Kako ste tako prozirni? Kako ste tako plitki? Od kuda onda progoni kršćana? O čemu ti buncaš čovječe? Od tuda što su tvoji - Židovi... huškali rimske vladare da ubijaju kršćane...(Što je po naciji bila Neronova supruga?) da bi se mač na kraju u srce huškača (Jeruzalem) zabo... svom snagom... a krv potekla kao zapjenušane rijeke...

Tko zlo radi, zlo će mu na glavu pasti. Kršćani su bili jedan svet, pobožan i tih narod. I ti to ne znaš. A da ti opet malo citiram Kellera...? Uh kako vas on razvaljuje... a Židov... i auktoritet za povijest.





Quote:
Već i površno čitanje biblije nas mora uvjeriti u to što sam rekao, samo uz uvijet da bibliju čitamo kao svaki drugi tekst i uz korištenje znanja iz povjesti, prava i politike i političkih odnosa, a ne kao vjerski fanatici i rasisti.

Isus kao Židov, nije mogao biti nepovezan sa židovskim narodom, svojom porodicom.
Kao Mesija Isus se je isto kao i drugi židovi molio u židovskom hramu.
A treba se zapitat, tko bi u Palestini prvog stoljeća išao za MESIJOM koji podržava Rimskog cezara i Rimsu vlast. Jer biblija nam upravo to tvrdi. Cijeli jedan narod je pod okupacijom i svi su protiv Rima a Mesija je za Rim.



Biblija se ne može čitati kao svaki drugi tekst. Jer Biblija nije niti nastala kao svaki drugi tekst. Isus kao Židov (ne današnji Kazar, da se razumijemo, Kazari uopće nisu Semiti, nego potomci - Jafetovi!) je naravno bio povezan s onima unutar svoga naroda, koji su prihvatili svetu vjeru. Ta nije valjda bio povezan s Kaifom, Anom i Brabom??


A treba se zapitati tko bi išao za Mesijom koji podiže bunu na cezara? Vidimo, takav samoproglašeni mesija bio je Baraba? I što je napravio? Prolio krv... bačen u tamnicu, šiban kao životinja... i držan u kavezu kao zvijer, da bi ga ipak ološ jeruzalemski izabrao za svoga cara! A to tada prihvatili i SVI Židovi koji su odbacili Mesiju - Isusa iz Nazareta! I Baraba će Židovima biti dat do kraja poviejsti ovoga svijeta (Sotona) da okrutno nad njima vlada! jao, jao, jao tebi Jeruzaleme i djeci tvojoj!


Mesija nije imao političku misiju. Nego i samo - vjersku! A zli rabini su očekivali političkog Mesiju koji će s krvavim mačem Židove učiniti gospodarima svijeta. Istog tog "mesiju" i danas očekuju Kzari! A po Novom zavjetu - to je - Antikrist! Kršćani se suprotstavljaju vlasti tog Antikrista - židovskog "mesije" kojeg Židovi žele instalirati na prijestolje svjetskog židovskog gospodstva. I Isus će opet uništiti tog "mesiju" i one koji ga pokušavaju stvoriti. Jer Židovi ne vjeruju da Bog šalje Mesiju... nego da ONI zemaljskom silom- kroz političku vlast - trebaju uspostaviti - "mesiju"!




Quote:
Marko govori i o plačanju poreza. Jer je porez u Judeji 1 stolječa bilo vjersko pitanje. Zelotske pobune su pokrenute zbog plačanja poreza. Jer pravovjerni židovi nisu mogli priznati drugog gospodara osim Boga. Vjerovali su da žive u božjoj suverenoj zemlji u kojoj je bog jedini suvereni gospodar. Zbog toga je došlo do rata. To znači da nitko u palestini tko ima bilo kakve veze sa vjerom nije bio za plačanje poreza, a Marko nas uvjerava kako je Isus mesija govorio narodu da moraju poštovati cezara i plačati porez.

Nesija je odabranik božji koji će vratiti kraljevstvo Davidovo. Zašto Davidovo? Zato jer je bog postavio Davida i njegove nasljednike da budu kraljevi namjesnici i vladaju u Ime boga. Znači vidimo da sve govori u prilog zaključku da Mesija nije mogao biti lojalan cezaru. Jer da je bio nebi bio Mesija.

Dakle I.L i njegova rasistička klika laže. Zato ga treba banirati.

Ja naravno time ne opravdavam suvremene događaje na bliskom istoku, nego samo razmišljam o nekoim uzrocima koji su nastali u prošlosti.




Isus je jasno kazao - da se porez plaćati mora! Zašto drsko i izravno lažeš protiv onog što je zapisano u NZ i što su riječi samog Gospodina? Zašto, dakle, Sotono, lažeš? Srce ti zlo ne da mira? Da, nema mira bez prihvaćanja Cara mira - mesije - Isusa Krista - Nazarećanina!


Isus je došao da spase malene. I pokaže im da Mesijino carstvop nije u konfrontaciji s Rimom... da to carstvo uopće nije od ovoga svijeta... nego jedno vječno carstvo koje počinje u srcu i duši. I koje nikakva sila i nasilje... ništa zemaljsko više ne može oteti.


A vi i nakon dvije tisuće godina isto zlo - koje je dovelo do uništenja jeruzalema - pričate?!


Zato će vas opet stići zlo!





Quote:
Znači vidimo da sve govori u prilog zaključku da Mesija nije mogao biti lojalan cezaru. Jer da je bio nebi bio Mesija.

Mesija je bio lojalan - miru, radi dobra svoga naroda. A samo u miru su mogli opstati. Jer je proročanstvo najavilo vlast "željeznog kraljevstva" i to je bila BOŽJA riječ - koju niti svi Židovi, niti svi đavoli nisu mogli oboriti. Samo su sebe uništili. Nigdje u danijelu nije najavljena nikakva pobuna protiv Rima, a još manje - pobjeda! Svatko tko je podigao mač na Rim - od mača je morao umrijeti. jer je Bog dopustio Rimu da vlada. I tko je podigao mač na Rim podigao je mač na - Svemogućega i njegovu vječnu, neporecivu riječ "koja se ne vraća prazna"!


I znaj Kom1 opet će vas Rim pobijediti!


Jer ste bezobrazno, jer ste drski... jer ste ... bezbožni k'o nečista žena!

I koji put već ponavljam: kad ćeš odgovoriti na mnoge postove gdje sam ti postavio pitanja?

A evo i sad:


1.)U kojem je proročanstvu najavleno da će Mesija ratovati zemaljskim ratom? (daj citat iz Biblije)

2.)Gdje je to proročanstvo koje kaže da će mesija biti prihvaćen od svoga naroda?

3.)Što je Danijel najavio glede strašnog "željeznog carstva" - Rima? Hoće li ga tko oboriti, prije nego mu 'istekne vrijeme'?

4.)Je li 'starija' Biblija - glede vjerodostojnosti - ili suvremena lažna znanost u rukama bezbožnih i ateističkih ljudi?

5.)Znaš li što je najvaljeno u tzv. "malim prorocima" da će "Jeruzalem biti gromila kamenja... a Sion preoran kao njiva..."?

6.)Zašto je Bog naredio Židovima da s epokore Nabukodonozoru i idu u ropstvo. A one koji su se bunili - dao je - pod mač?

7.)Zašto neprekidno bauljaš i lažeš po forumu, a nemaš niti jednu suvislu rečenicu napisanu? I zašto W. Keller u biti, brani Rim, a osuđuje Židove za uništenje Jeruzalema?



Eto za početak toliko.... da te ispitam... ovo drugih radi. Inači ti si odvano dobio samo jedinice kao kuće!

Sjedi... u zadnju... magareći klupu!

Zadnje uređivanje Pallas : 23.01.2004. at 14:20.
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 12:17   #42
Kad nema argumenata, uvijek preostane demagogija...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 12:28   #43
Quote:
Roko kaže:
Ok rambi daj mi reci kako ti dozivljavas tu instalaciju?? onako iz srca jel ju stvarno dozivljavas kao glorifikaciju nasilja?
Ja ne u svakom slucaju meni vise ide na osudu nasilja i manipulaciju mladih da isto cine.
Europa je u fazi relativiziranja stvari koje se mogu i ne mogu relativizirati...

Ista ta Europa, koja se sada obrusila na postupak izraelskog veleposlanika (ja se osobno ne bih spustala na nivo onih koji su takvu izlozbu postavili pa je rusila), istovremeno zabranjuje Baskijsku politicku stranku i vjerska obiljezja (koja su, vremenom, postala dio vjerske obveze) sa glava ucenika u svojim skolama.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 12:38   #44
Quote:
rambi kaže:
Ista ta Europa, koja se sada obrusila na postupak izraelskog veleposlanika... istovremeno zabranjuje Baskijsku politicku stranku i vjerska obiljezja (koja su, vremenom, postala dio vjerske obveze) sa glava ucenika u svojim skolama.
:klap:
__________________
like a bird on a wire,like a drunk in a midnight quire,oh i tryed,in my way
to be free!
Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 13:01   #45
Quote:
(ja se osobno ne bih spustala na nivo onih koji su takvu izlozbu postavili pa je rusila),
na kojem levelu bi ti odreagirala ?
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 13:51   #46
Quote:
Ista ta Europa, koja se sada obrusila na postupak izraelskog veleposlanika (ja se osobno ne bih spustala na nivo onih koji su takvu izlozbu postavili pa je rusila), istovremeno zabranjuje Baskijsku politicku stranku i vjerska obiljezja (koja su, vremenom, postala dio vjerske obveze) sa glava ucenika u svojim skolama.
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 13:53   #47
rambi....

Eto vidiš...kad čitam Lukića i meni koji sam kritičan prema Izraelskoj politici, dođe da stavim Izraelsku zastavu u avatar.
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 13:54   #48
a sad će Lukić

neće te rambi jer si goy
__________________
Bow down before the one you serve.You're going to what you deserve.
subc0mandante m0ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 14:00   #49
Quote:
Ahab kaže:
Fascinantno je s kolikim žarom neki ovdje raspravljaju o stvarima o kojima, ne samo da nemaju elementarnog znanja, nego nisu nikada niti pokušali saznati nešto. Dajte pošteno, ako već ne ovdje, a ono sami sebi, recite - jesam li ikada, uopče, bio u Israelu/Palestini? Jesam li ikada razgovarao s nekim Židovom, ortodoksnim, liberalnim, bilo kakvim...., jesam li razgovarao s Palestincem? To je ljudi moji tolko slojevita priča, slojevitija od Jeruzalema koji, ako niste znali, danas nema veze s onim od prije 2000 godina, a kamoli s onim od prije. Taj grad je toliko puta rušen i građen da niti ne znaju koliko će još duboko morati kopati da bi pronalazili nove slojeve, nove povijesne činjenice.
Kaj je to tak sjebano ako izraelski veleposlanik razjebe 'umjetničku' instalaciju kojoj je, očigledno, jedini cilj provokacija? OK, možda bi se diplomat trebal suzdržat, pisat note...Ali kad se tip ili treba sa Zapadne obale natovari s dvadeset kila eksploziva i razvali u školskom autobusu, raskomada djecu koja idu u školu....tišina. Kao, još jedan napad očajnog suicide bombera. Isto tak, IDF dobi od ShinBeta dojavu da je nekakav Mustafa u nekakvoj kući u Jeninu, pa Apache razvale cijeli kvart, pobiju dvadesetak, nevinih ljudi, a Mustafa je, u stvari, još uvijek na obuci u Saudijskoj Arabiji. Pojma ljudi moji nemamo kaj se tam događa, a sraćkamo, pozivamo se na Bibliju, na Holokaust, na ovo, na ono....
Ko oni pederski novinari koji su 91 došli u Hrvatsku, zeli apartmane u Intercontinentalu, pa u pauzama između štancanja lažnih računa, slali izvještaje....kurca nisu znali kaj se kod nas zbiva. A mi smo se ko pure dreku čudili 'kak svijet ne vidi što se događa?'....ma bez veze....
Ma volim ja i tebe !!!
Na stranu zezancija ali potpisujem od rijeci do rijeci .
HELIX14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 14:25   #50
Quote:
rambi kaže:
Europa je u fazi relativiziranja stvari koje se mogu i ne mogu relativizirati...

Ista ta Europa, koja se sada obrusila na postupak izraelskog veleposlanika (ja se osobno ne bih spustala na nivo onih koji su takvu izlozbu postavili pa je rusila), istovremeno zabranjuje Baskijsku politicku stranku i vjerska obiljezja (koja su, vremenom, postala dio vjerske obveze) sa glava ucenika u svojim skolama.
ovo je iskljucivo stvar svedske i izraela. Koliko ja znam u Svedskoj feredze nisu zabranjene,dapace Svedsku se stvarno ne moze optuziti za ovo sto navodis gore. ponavljam jedna od najtolerantnijih zemalja uopce.(barem je ja takvom vidim)

Svedjani apsolutno nisu zasluzili ovo od ambasadora i nakon toga pretvaranje njihove zastave u kukasti kriz
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 15:13   #51
Smile

Quote:
rambi kaže:
Kad nema argumenata, uvijek preostane demagogija...
Da, stvarno Komirani1 nema argumenata!

Hvala na podršci Rambi!


I posjetite novouređeno:


SIJELO.COM


Još će biti 'uređenije'!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 15:16   #52
Talking

Quote:
subc0mandante m0ris kaže:
a sad će Lukić

neće te rambi jer si goy
Hvala pa si me poštedio pisanja!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 17:00   #53
Spot Perdita
Quote:
Rimsko carstvo je bilo dosta tolerantno prema narodima koje je osvajalo, dopustalo bi im da do odredene mjere sredivaju svoja posla. Samo mi nije jasno kako mislis elitizam i samoizolaciju?

-- zanimanja koja su preporučljiva
--samogetoizacija
--prezir prema svim nevjernicima(gojim)
--odabrani narod i danas u iščekivanju
--silna materijalna bogatstva i hiperovisnost o njima
--......

Rimsko carstvo židovskom narodu nije bilo nesklonije nego bilo kojoj drugoj osvojenoj državi, dapače imali su veći stupanj samouprave. A promatrati događaje u srednjem vijeku bez uzročno posljedičnih veza sa vremenom kada su "problemi počeli nije moguće jer onda pojave gube smisao i dolazi se do pogrešnih zaključaka.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 17:27   #54
Re: Re: Uzroci Komove ludosti!

Quote:
I.L kaže:
A moderatori nisu - inkvizitori rimske crkve. Prema tome ne sramoti se dalje!
I zašto bi to neki tamo svjetovni forum - morao provoditi papine riječi? Koje su k tomu i POGREŠNE!
Tebe moderatori trebaju zbanati - zbog širenja rasizma i netolerancije.

Ti nemaš pojma kakva se bitka vodi. I da upravo Židovi, iskreni Židovi su najveći protivnici cionizma i Izraela! Ako o tome nemaš pojma, onda zašto se javljaš? Da pokazuješ svoje neznanje. Ma znamo mi da si ti neznalica i da se ne javljaš! [/B]
Ti kao i uvjek po svome. Iako Papa ima potpuno pravo kad je ono izjavio, a "kom1" to citirao (bolje reci parafrazirao!), ti ipak nisi u stanju pogledati dalje od svog nosa. Tvoje antijudaisticke tirade bi te u nekoj zapadnoj zemlji vec davno odvele iza resetaka, ali ovdje na forumu nitko ti nista ne cini, jer te se cak niti ne brise, sto bi bila apsolutna zadaca moderatora, buduci da ja nisam pobornik baniranja.

Traziti od moderatora, da baniraju "nick" kom1, vise je nego drskost s tvoje strane. Tko tebe stiti, to meni nije poznato, ali ja se nadam da cu i to jednom saznati.
Tvoji nebrojeni upisi nose u sebi i pokoju dobru ideju, sto ja ne poricem, ali ako bi se odrekao antijudaizma, onda bi postali daleko citaniji i bolji. Zato ja jos jednom kazem, ti bi se kao covjek trebao sramiti za mrznju koju ocitujes prema Zidovima.

To da ortodoksni Zidovi, nisu suglasni sa osnivanjem drzave Izrael, lezi u nauki Biblije, jer oni misle, da Izrael moze i treba samo MESIJA ponovno oziviti tj. podignuti iz povijesnog pepela.
Ovi moderni Zidovi su uvidili, da MESIJA vise niti moze niti ce doci, jer je Isus MESIJA. Utoliko je njihova tragedija veca, ali nikome ne daje za pravo da ih poradi toga progoni ili mrzi.

Ja ih ne samo volim, nego ih cak i _obozavam_, ma kako stupidno ovo zvucilo, jer su kroz svoju burnu povijest ostali nepokolebani u svojoj vjeri, ili nevjeri, to vise nije vazno, a __Bog sve zna__ i time dokazali, da je JHWH- stvarno Bog.

Ostavi se antijudaizma I. L. i tvoji ce upisi dobiti na vrijednosti.
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 17:33   #55
Quote:
Roko kaže:
ovo je iskljucivo stvar svedske i izraela. Koliko ja znam u Svedskoj feredze nisu zabranjene,dapace Svedsku se stvarno ne moze optuziti za ovo sto navodis gore. ponavljam jedna od najtolerantnijih zemalja uopce.(barem je ja takvom vidim)

Svedjani apsolutno nisu zasluzili ovo od ambasadora i nakon toga pretvaranje njihove zastave u kukasti kriz
Ti nemas puno pojma o Svedskoj, pa pises gluposti.
U Svedskoj ima relativno vise NAZI-sta nego mozda u Njemackoj.
To sto je Ambasador ucinio, bilo je ne samo ispravno nego i pozeljno, jer i EU-je vodeca u ANTIJUDAIZMU. To je istina.
O tome postoje dokumenti, koje je sama EU-inicirala i poslije stavila na led, tj. nije ih objavila, a napravio ih je institut za Antisemitizam i rasizam u Berlinu.
Ucite jednom!
S.
__________________
Fide, sed cui, vide !
Secundus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 17:40   #56
Quote:
Panonicus kaže:
Spot Perdita



-- zanimanja koja su preporučljiva
--samogetoizacija
--prezir prema svim nevjernicima(gojim)
--odabrani narod i danas u iščekivanju
--silna materijalna bogatstva i hiperovisnost o njima
--......

Rimsko carstvo židovskom narodu nije bilo nesklonije nego bilo kojoj drugoj osvojenoj državi, dapače imali su veći stupanj samouprave. A promatrati događaje u srednjem vijeku bez uzročno posljedičnih veza sa vremenom kada su "problemi počeli" nije moguće jer onda pojave gube smisao i dolazi se do pogrešnih zaključaka.
Prije bih rekla da su tridesete i cetrdesete godine bile kulminacija. Sto se tice profesija - trgovina(zlatar naprimjer), odvjetnik, doktor - u srednjem stoljecu su bile tkzv. "guilds", kao radnicke organizacije. A Zidovi nisu smjeli biti clan toga, pa su im te profesije jedino preostajale koje nisu imale tu radnicku organizaciju.

Znas li ti da u Midrasju ima bajka kako je Bog nudio Toru svim narodima svijeta. Nijedan narod je nije htjeo prihvatiti pa na kraju stigao do Zidova. U jednoj ruci je drzao brdo Sinaï, u drugoj Toru i pitao Zidove koje hoce Po zidovskoj vjeri pravedni svih naroda se naslijediti Bozje kraljevstvo.
Tocno je da su Zidovi zatvoren narod, ali zidovski Nijemci su bili bas asimilirani. Oni su bili ponosni na Njemacku i smatrali se Nijemcima. Ukoliko znam jedini koji se bas odvajaju od ostalog svijeta su Hasidi, oni su fanaticni vjernici.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 17:42   #57
Secundus

Quote:
jer i EU-je vodeca u ANTIJUDAIZMU. To je istina.

-- kad već lijepo zboriš hajde posvjedoči svojim znanjem da u Hrvatskoj barem antisemitizma u značajnoj mjeri nije bilo niti ga ima
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 17:51   #58
Spot Perdita
Quote:
Tocno je da su Zidovi zatvoren narod, ali zidovski Nijemci su bili bas asimilirani. Oni su bili ponosni na Njemacku i smatrali se Nijemcima. Ukoliko znam jedini koji se bas odvajaju od ostalog svijeta su Hasidi, oni su fanaticni vjernici.


--Najjasniju sliku o toj problematici (po mome mišljenju) dobije se proučavajući prva četiri stoljeća novoga vijeka, posebice četvrto, gdje je sukob Crkve i Sinagoge ostavljao razorne tragove u povijesti.

-- Iz tog gradiva je jasno da su Židovi bili i ostali vrlo zatvorena zajednica, nažalost prema drugima počesto i agresivna(što se ponavlja i danas) te vjerojatno tamo i leže korijeni antisemitizma, koji sigurno nije dobra pojava, no mi pokušavamo doprijeti do uzroka-- možda ćemo onda lakše otklanjati posljedice.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 17:57   #59
Quote:
Panonicus kaže:
Spot Perdita




--Najjasniju sliku o toj problematici (po mome mišljenju) dobije se proučavajući prva četiri stoljeća novoga vijeka, posebice četvrto, gdje je sukob Crkve i Sinagoge ostavljao razorne tragove u povijesti.

-- Iz tog gradiva je jasno da su Židovi bili i ostali vrlo zatvorena zajednica, nažalost prema drugima počesto i agresivna(što se ponavlja i danas) te vjerojatno tamo i leže korijeni antisemitizma, koji sigurno nije dobra pojava, no mi pokušavamo doprijeti do uzroka-- možda ćemo onda lakše otklanjati posljedice.
Bila neka frka u cetvrtom stoljecu? I onda crkva pocela siriti antisemitizam? Zar toga nije bilo prije toga sa strane Arapa? Jos prije nego sto je nastala muslimanska vjera?
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 18:08   #60
Quote:
Bila neka frka u cetvrtom stoljecu? I onda crkva pocela siriti antisemitizam? Zar toga nije bilo prije toga sa strane Arapa? Jos prije nego sto je nastala muslimanska vjera?


-- nisam rekao da je Crkva očela širiti antisemitizam niti je to istina!
-- tijekom ta četiri stoljeća konstantno su se događale velike frke
-- u njima je vjerojatno uzrok onoga što su danas posljedice
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:28.