Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2015., 16:19   #401
da li netko može preporučiti banku u kojoj da otvorim tekući račun povodom zaposlenja.
do sada sam imala u RBA , pa sad razmišljam ostati ili otići u neku drugu banku.
Po Vama fovorit.
Hvala
bluemoon05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 17:46   #402
Quote:
bluemoon05 kaže: Pogledaj post
da li netko može preporučiti banku u kojoj da otvorim tekući račun povodom zaposlenja.
do sada sam imala u RBA , pa sad razmišljam ostati ili otići u neku drugu banku.
Po Vama fovorit.
Hvala
Ako ne ovisi o poslodavcu zbog uplate plaće, odaberi onu koja ti najbolje pruža usluge koje misliš koristiti (bankomat, online bankarstvo itd…).
Recimo ja preferiram PBZ, isključivo iz razloga što u mojoj blizini postoji bankomat u koji mogu uplatiti novce. Tako da u banku gotovo i nemam potrebe ići.
Cjenovno su ti oni svi isti. U jednoj stvari su malo jeftiniji, da bi u drugoj bili skuplji od konkurencije.

Nije navedeno zašto razmišljaš ostati ili otići u drugu banku. Inače, barem u PBZ je otvaranje tek. računa besplatno uz mj. plaćanje vođenje računa od 7 kn.
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 20:49   #403
RBA mi je najbliže, dostupnost bankomata ok,planiram koristiti mobilno bankarstvo, PBZ sam eliminirala imam loše iskustvo.Eventualno sam razmišljala o Erste. Dugo nisam gledala što banke danas nude, pa eto pitam dok njuškam po pravilnicima i naknadama, tražim sugestije i ovdje.
Da li danas rba računi normalno funkcioniraju sa prebacivanjem love na PayPall i online šopingom?
bluemoon05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 21:46   #404
HPB

Bok,student sam te sam danas otvorila paket u HPB banci Diplomac plus..imam tekuci sa 2000 kn minusa te 1000 kn na kartici za kupovinu na rate(to mi je najbitnije).Jel netko takoder ima otvoren taj paket da mi kaze nesto iskustva sa tom bankom,paketom....Hvala
Tina14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 20:04   #405
jel funkcionira da ja sa tekućeg računa plaćam nekom nešto u brazil? kad želim nešto odatle kupit preko interneta?
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 14:10   #406
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
jel funkcionira da ja sa tekućeg računa plaćam nekom nešto u brazil? kad želim nešto odatle kupit preko interneta?
Sa PBZ karticom tekućeg računa možeš kupovati svagdje gdje primaju VISA, uključujući i Paypal.


Koja banka uzima najmanju mjesečnu naknadu za vođenje tekućeg računa i da se s njom može kupovati preko interneta (registrirati na Paypal) bez dodatnih naknada? Račun/kartica mi treba samo za uplatu plaće i kupovinu preko interneta.
ivan_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 18:41   #407
Pozdrav.
Malo sam u strci s otvaranjem tekućeg pa bas i nemam vremena listat postove unatrag.Zanima me koliko se plaća otvaranje tekućeg u PBZ banci? nešto sam čuo da su jedini koji ne uzimaju ništa za otvaranje tekućeg,pa da provjerim. Židov sam što se tiče ovakvih stvari.
Marktech is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 18:44   #408
U PBZ je besplatno otvaranje tekućeg. 7 kn je mjesečna naknada za vođenje računa.
ivan_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 19:03   #409
Quote:
ivan_zg kaže: Pogledaj post
U PBZ je besplatno otvaranje tekućeg. 7 kn je mjesečna naknada za vođenje računa.
Hvala
Marktech is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 19:16   #410
Niti jedna banka više ne uzima ništa za otvaranje, a bome niti za zatvaranje.
Razlikuju se minimalno u naknadi za vođenje.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 17:39   #411
Meni nije jasno zašto banke ne uvedu online otvaranje tekućeg računa.
Zar ne bi bilo jednostavnije da ispuniš pristupnicu i faksiraš zajedno s kopijom osobne i potpisom, nego da moraš ići do banke i čekati u redovima?
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 20:05   #412
1. Zbog KYC
2. Nisam baš primijetio neke velike redove u bankama (osim 10. u mjesecu kad umirovljenici imaju svoje druženje)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 10:23   #413
Ne znam koju da izaberem, mislila sam RBA, ali nema uplatno-isplatnih bankomata što mi se ne sviđa, treba mi banka u koju ću najmanje morati ići, da mogu preko bankomata isplaćivati i uplaćivati, naravno planiram uzeti i internet bankarstvo. I trenutno nemam redovnih primanja, to nema veze zar ne?
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 11:17   #414
Ja bi birao izmedju 3 banke, ZABE, PBZ ili HPB.
U svakom selu imas postu pa samim tim i HPB.

Sto se tice bankomata, primjetio sam bez obzira u koliko malom mjestu bio, uvijek sam nalazio PBZ bankomate i to su bili smjesteni usput, nisi ih morao traziti.

O RBA kruze neke price kao da ne stoji bas najbolje
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 11:11   #415
Hvala Mislim da je odluka na kraju pala za Zabu, za RBA sam i ja čula to, a za nju sam najviše zapela zbog vise electron zbog kupovanja na netu, ali nema mi uplatnih bankomata.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 13:07   #416
Pozdrav svima

Naime moram otvoriti svoj prvi tekući račun zbog posla

Do sad sam u ZABI imao otvoren Cool karticu,ali sam skroz nezadovoljan uslugom(primam povremeno novac na nju i poslujem preko nje)
Npr u ugovoru mi piše da imam besplatno mzabu,no gospođa na šalteru kaže da se je ugovor promjenio te da sam ja svojih 6mj iskoristio,također bez ikakvog upozorenja počeli su uzimati naknadu od 5kn svaki mjesec(do sad je bila naknada par lipa)

Stoga želim napustiti lopovsku banku(shvačam da niti jedna nije poštena,več da su to sve trgovci)

Tražim banku koja nema preveliku naknadu(zabinih 55kn mjesečno mi je puno-previše),dobro internet bankarstvo,pismene obavjesti mi nisu opče bitne

Mogučnost dobivanja kredita,dopuštenog prekoračenj u kratkom roku,kreditne kartice itd(nije mi nužno)

Isto tako,zanima me dali svaka banka uzima kamate u tromjesečju kao ZABA(često i preko 200kn) i koja je najpovoljnija po tome?

U okolici imam praktički sve banke osim VABE
RaZ0R911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 13:41   #417
PBZ?
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 13:45   #418
Možda Erste? Ja imam pozitivna iskustva, svakako bolja nego u Zabi.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2015., 23:48   #419
imam pitanje u vezi tekućeg i plaćanja na rate

imam tekući račun hypo banke i debitnu karticu VISA ELECTRON.

zanima me dali sa tom karticom mogu plaćati na rate?

npr u emezeti stoji koliko ja vidim da sa njom mogu plaćati na rate

http://www.emmezeta.hr/kontakt-i-usl...cesta-pitanja/

kliknite na plaćanje u dućanu pa onda izaberite VISA.


hvala unaprijed
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 01:38   #420
Ovako....ako odem u banku sa brojem tekućeg računa, mogu li mi oni dati podatke o vlasniku tog računa?(ime i prezime je dovoljno) Ili da napravim uplatu na taj račun, pa ću možda dobiti neku potvrdu na kojoj su podaci? Išao bi u banku pitati ali nije mi baš blizu pa eto ako neko zna bio bi zahvalan..
Fakin95 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.