Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2010., 13:58   #201
Kad sam ja ovo pokrenula topic

Ne smeta toliko mene što neko zbog običaja ili bilo čega buši uši bebi...ok...ali mene je frapiralo koliko je čuđenja i kritika izazvalo moje "Ja neću".

Kao da sam djetetu uskratila ne znam kakvu radost u pm.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 13:59   #202
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
to ipak ne, to je i mene boljelo
ne buši se hrskavica, nego ušna resica-mesnati dio.
a i da budem onda skroz točna, bušenje ušiju ne boli, nego peče.
Kaži, da se tebi slučajno sviđa, bi li ti svoje djete žigosala užarenim žigom posred čela, to isto samo peče?
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 13:59   #203
Kad sam ja ovo pokrenula topic

Ne smeta toliko mene što neko zbog običaja ili bilo čega buši uši bebi...ok...ali mene je frapiralo koliko je čuđenja i kritika izazvalo moje "Ja neću".

Kao da sam djetetu uskratila ne znam kakvu radost u pm.

OT

Jbtpsmtr 503 i 504 puta
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:05   #204
Ja sam svojoj probusila usi malo nakon sto je napunila godinu dana i nevidim nista lose u tome niti smatram da sam je zivotno ugrozila s tim Ako se to njoj nebude svidjalo, neka ih skine i bogteblagoslovil
__________________
03.05.2008. Joj mene, joj...
Dani 26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:07   #205
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
to ipak ne, to je i mene boljelo
ne buši se hrskavica, nego ušna resica-mesnati dio.
a i da budem onda skroz točna, bušenje ušiju ne boli, nego peče.
gle. sory. jednostavno imam potrebu da stanem u obranu tvog djeteta koje nije u stanju braniti se od matere koja ima neke fiks ideje.

ovo graniči s zlostavljanjem.
boli me kurac.
udarite drvljem i kamenjem na mene...ali ovo je jebeno zlostavljanje djeteta.
isto kao što je i obrezivanje kite i klitorisa.
zato jer si je netko zapikirao to ovako i onda djetetu radi kaj ga je volja.
e pa to ne ide tako i mislim stvarno da treba uvesti zakon o tome što roditelji sve mogu i ne mogu činiti s djecom koja nisu u stanju izgovoriti svoje želje i ne-želje.
možda nije zlostavljanje iz prkosa...ali je zlostavljanje iz nerazmišljanja.
isto kao što netko iz nerazmišljanja ostavi djetetu pelenu tri dana dok mu guzica ne počne krvarit od osipa.

na kraju krajeva...ako te već navedeno ne dira... onda ok... koristit ću drugi argument i nadam se da će ti barem on nešto značiti...
beba s naušnicama... jednostavno seljački i seljačinski da seljačkije ne može biti.
neukusno, gadno i odvratno.
i ne. nije kul i nije lijepo.

i rupa ostaje čitav život skinula si ona to kasnije ili ne.

serem po tradicijama koje nanose bol drugima protiv njihove volje.

jadna djeca.
samo to ću još reć.
jadna djeca.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:07   #206
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
ja sam mislila prvo pitat u tattoo studiju.

ajd reci da se šališ
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:15   #207
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
beba s naušnicama... jednostavno seljački i seljačinski da seljačkije ne može biti.
neukusno, gadno i odvratno.
i ne. nije kul i nije lijepo.

i rupa ostaje čitav život skinula si ona to kasnije ili ne.

serem po tradicijama koje nanose bol drugima protiv njihove volje.
jadna djeca.
samo to ću još reć.
jadna djeca.



E upravo to......DOA
__________________
ALBUM
SuzyQ0123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:15   #208
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
gle. sory. jednostavno imam potrebu da stanem u obranu tvog djeteta koje nije u stanju braniti se od matere koja ima neke fiks ideje.

ovo graniči s zlostavljanjem.
boli me kurac.
udarite drvljem i kamenjem na mene...ali ovo je jebeno zlostavljanje djeteta.
isto kao što je i obrezivanje kite i klitorisa.
zato jer si je netko zapikirao to ovako i onda djetetu radi kaj ga je volja.
e pa to ne ide tako i mislim stvarno da treba uvesti zakon o tome što roditelji sve mogu i ne mogu činiti s djecom koja nisu u stanju izgovoriti svoje želje i ne-želje.
možda nije zlostavljanje iz prkosa...ali je zlostavljanje iz nerazmišljanja.
isto kao što netko iz nerazmišljanja ostavi djetetu pelenu tri dana dok mu guzica ne počne krvarit od osipa.

na kraju krajeva...ako te već navedeno ne dira... onda ok... koristit ću drugi argument i nadam se da će ti barem on nešto značiti...
beba s naušnicama... jednostavno seljački i seljačinski da seljačkije ne može biti.
neukusno, gadno i odvratno.
i ne. nije kul i nije lijepo.

i rupa ostaje čitav život skinula si ona to kasnije ili ne.

serem po tradicijama koje nanose bol drugima protiv njihove volje.

jadna djeca.
samo to ću još reć.
jadna djeca.


meni moji nisu bušili uši. kad sam s 18 to htjela, dali su mi lovu i probušila sam ih. svojoj kćeri definitivno neću bušit uši ali ako u neko doba odrastanja to poželi, napravit ću joj to.

nema mi goreg nego vidit bebu od godinu dana s nekim kičerajem na ušima
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:31   #209
oke, ovak. ko prvo. nisam ovdi jedina koja je/namjerava svojem djetetu probušit uši. niti joj stavit ne znam kakve đinđe minđe, nego male točkica naušnice (a to kolko je to nekome seljačko, neću, i meni su neke frizure kod djece seljačke pa ne kažem ništa, to je izbor njihovih majki).
zlostavljam svoje dijete zato jer sam izrazila svoje mišljenje i želju da joj probušim uši?
ajde kad već napadate, dajte to radite kad joj dam probušit uši.
drugo, zlostavljanje je i ako djetetu dozvolite da si probuši uši kad samo za to izrazi želju, jer opet, dijete POJMA NEMA koliko će ga boljeti. a vi znate. i dozvoljavate da ga boli. dozvoljavate da zlostavlja samo sebe. po meni je to isto ko da ga i vi zlostavljate.

8472, ne, ma žigosanje je ništa, još ću je da se ne muči jednog dana s dlačicama na nogama baciti u krop kad navrši 12 godina. mislim krajnosti li....

lara, za razliku od pištolja u zlatarni, u tattoo studiju se uši buše sa sterilnom iglom.

dajte cure otkačite malo. i idite napadati milijune onih žena koje djeci već jesu probušile uši. iz bilo kojih razloga.
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:31   #210
meni su moji roditelji dali probušiti uši kad sam imala 6-7 godina i to na moje preklinjanje i molbe i cviljenje, jer sam to zbilja htjela i nije me bilo strah boli ni ničega, ja sam zbilja htjela imati probušene uši! Kod zlatara su me svi držali da kojim slučajem ne pomaknem glavu kad zaboli, ali ja sam bila ko kip nisam ni mrdnula, tolika je bila moja želja da imam naušnice koji i dan danas nosim i volim ih nositi, a osim toga imam od nakita na sebi samo naušnice i zaručnički te vjenčani prsten!

Svojoj curki ne namjeravam bušiti uši iako me svi stalno pitaju pa kad ću što mi ide na živce, jer želim da sama odluči kad je za to vrijeme! Ako bude htjela nek ih buši, a ako ne nek ostane ko od majke rođena uopće mi nije bitno! A kaj drugi misle baš me briga to je moja i njezina stvar!
__________________
.
damafia25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:34   #211
Meni dođe da svojoj probušim uši jer mi je dosta da joj govore kao da je dečko . a i ima već do sada krasnu kolekciju naušnica .
Ali ipak neću, ja sam probušila uši kada sam sama odlučila, pa će tako i ona
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:40   #212
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
isto kao što je i obrezivanje kite i klitorisa.
Sorry, ali obrezivanje muske djece ne mozes bas trpati u isti kos s obrezivanjem (tj eliminacijom) klitorisa.


On topic: meni su nausnice na malim bebama degutantne. Onak, idu mi u paketu sa zguljenim crvenim lakom na nokticima i robici koja smrdi po ustajalom dimu. No to je samo moje misljenje i dodatna vizualizacija, ne argument.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:44   #213
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Sorry, ali obrezivanje muske djece ne mozes bas trpati u isti kos s obrezivanjem (tj eliminacijom) klitorisa.
ako obrezivanje muškarca nije u medicinsku svrhu...onda je nasilje nad djetetom isto koliko i obrezivanje klitorisa.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:44   #214
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
oke, ovak. ko prvo. nisam ovdi jedina koja je/namjerava svojem djetetu probušit uši. niti joj stavit ne znam kakve đinđe minđe, nego male točkica naušnice (a to kolko je to nekome seljačko, neću, i meni su neke frizure kod djece seljačke pa ne kažem ništa, to je izbor njihovih majki).
zlostavljam svoje dijete zato jer sam izrazila svoje mišljenje i želju da joj probušim uši?
ajde kad već napadate, dajte to radite kad joj dam probušit uši.
drugo, zlostavljanje je i ako djetetu dozvolite da si probuši uši kad samo za to izrazi želju, jer opet, dijete POJMA NEMA koliko će ga boljeti. a vi znate. i dozvoljavate da ga boli. dozvoljavate da zlostavlja samo sebe. po meni je to isto ko da ga i vi zlostavljate.

8472, ne, ma žigosanje je ništa, još ću je da se ne muči jednog dana s dlačicama na nogama baciti u krop kad navrši 12 godina. mislim krajnosti li....

lara, za razliku od pištolja u zlatarni, u tattoo studiju se uši buše sa sterilnom iglom.

dajte cure otkačite malo. i idite napadati milijune onih žena koje djeci već jesu probušile uši. iz bilo kojih razloga.
Evo, npr. mene napadajte

Salu na stranu, ja mislim da je busenje usiju usporedjivati sa obrezivanjem ipak pretjerano, a o zlostavljanju da nepricam... Koliko god to vama bilo neshvatljivo, nijedna od vas nemoze voljeti moje djete vise od mene...

A sad, navalite!
__________________
03.05.2008. Joj mene, joj...
Dani 26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:45   #215
Quote:
Dani 26 kaže: Pogledaj post
Evo, npr. mene napadajte

Salu na stranu, ja mislim da je busenje usiju usporedjivati sa obrezivanjem ipak pretjerano, a o zlostavljanju da nepricam... Koliko god to vama bilo neshvatljivo, nijedna od vas nemoze voljeti moje djete vise od mene...

A sad, navalite!
pa zašto bi navalili?
naravno da ne mogu voljeti tvoje dijete više nego što ga ti voliš.
niti mi je to namjera.
niti ja mislim da ti ne voliš svoje dijete.

mislim samo da je to znak nepromišljenosti i pokušavam joj dokazati zašto to nije ok prema djetetu.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:47   #216
Quote:
agni kaže: Pogledaj post
Meni dođe da svojoj probušim uši jer mi je dosta da joj govore kao da je dečko . a i ima već do sada krasnu kolekciju naušnica .
a i mom svi govore da je cura pa mu neću zalijepit dildo nasred čela zbog toga.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:47   #217
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
pa zašto bi navalili?
naravno da ne mogu voljeti tvoje dijete više nego što ga ti voliš.
niti mi je to namjera.
niti ja mislim da ti ne voliš svoje dijete.

mislim samo da je to znak nepromišljenosti i pokušavam joj dokazati zašto to nije ok prema djetetu.
Ma kuzim ja, tebe je to izbacilo iz takta al eto, svatko ima svoje misljenje. Ja nemislim da sam nanesla svome djetetu veliku bol i traumu time sto sam joj dala busit uha i stvarno mi je usporedjivanje sa sakacenjem klitorisa malo too much (muko moja, automatski sam stisnula noge)
__________________
03.05.2008. Joj mene, joj...
Dani 26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:48   #218
Quote:
Dani 26 kaže: Pogledaj post
Evo, npr. mene napadajte

Salu na stranu, ja mislim da je busenje usiju usporedjivati sa obrezivanjem ipak pretjerano, a o zlostavljanju da nepricam... Koliko god to vama bilo neshvatljivo, nijedna od vas nemoze voljeti moje djete vise od mene...

A sad, navalite!
o čem ti
pa naravno da ga voliš. ali što si mu probušila uši po mom mišljenju je dokaz:
- da si sebična (jer si TI to željela a ne dijete)
- da je tvoj ukus seljački (što jest bušenje ušiju malim bebama)
- da si ju bezveze izložila nečem što nije bilo ni nužno ni potrebno za tako malo dijete

a to uopće ne znači da ti ne voliš dijete kako želiš prezentirati
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:49   #219
http://www.24sata.hr/djevojku-15-se-...nja-uha-197421

pa bužajte, ja svojoj neću, osimako onaneizrazi želju za tim. I da bušenje ušiju boli, užasno boli, danima nakon što se probuši. I krvari, ja nekužim čemu to malom ditetu?


Meni su moji probušili uši nakon šta sam ih danima pilala d mi probuše, i nakon šta su prvo probušili, nisam dala i drugo jer je bolilo, pa smo naknadno drugo probušili.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:52   #220
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ako obrezivanje muškarca nije u medicinsku svrhu...onda je nasilje nad djetetom isto koliko i obrezivanje klitorisa.
Glupost na kvadrat, jer to dijete nema nikakve psiho-fizicke posljedice za razliku od amputacije klitorisa (stovise, neobrezivanje djecaka u mentalitetu gdje je vecina obrezana moze dovesti do emocionalnih problema).
Prosjecna americka majka bi ovdje mogla reci da je njoj navlacenje prepucija zlostavljanje i samo riskiranje fimoze te oporavka od iste.
Ocito 'zlostavljanje' nije apsolutan pojam.

Meni ni stavljanje nausnica na malu djecu nije zlostavljanje. Samo je stravicno ruzno.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.