Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2012., 20:58   #461
Hajde pametnjakovici, lijepo sam prenio info. koje sam dobio iz veleposlanstava jer i sam trazim izlaz iz ove drzave. Nemoje sebe lagati, UK ce staviti zabranu svaki vladin prijedlog bude prihvacen i primjenjen nije navedene analuze pravila babaroga...

Njemacka, Austrija i Italija takodjer 100% zid za nas...
Slaven22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 21:57   #462
Quote:
Slaven22 kaže: Pogledaj post
Hajde pametnjakovici, lijepo sam prenio info. koje sam dobio iz veleposlanstava jer i sam trazim izlaz iz ove drzave. Nemoje sebe lagati, UK ce staviti zabranu svaki vladin prijedlog bude prihvacen i primjenjen nije navedene analuze pravila babaroga...

Njemacka, Austrija i Italija takodjer 100% zid za nas...
ž

Je, hoće. A sazidat će i zid na granici sa hr., kao onaj na američko-meksičkoj...što se i inače uobičajeno radi s novim članicama.

Ma da vidim tko će me zaustavit 2. Srpnja!?

...i da minsko polje naprave, ne vrijedi im...
stepskivuk76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 22:38   #463
nisam baš previše upućen pa ako mi neko može objasniti.. Znači zemlje koje ne stave blokadu neće raditi nikakve probleme kod zapošljavanja? znači da ja samo dođem i prijavim se na burzu i prijavljujem se na sve poslove?! jedino jezik može biti problem..tj da me poslodavac neće htjet primit ako neznam materinji!?
DaKid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 00:26   #464
nije u pitanju rijec blokada, znaci glup termin.vec da moras traziti dozvolu za posao ukoliko pronadjes poslodavca tj ukoliko poslodavac tebe prihvati, papirologija.na tvoje pitanje odgovor da, pronadjes posao, posaljes CV, poslodavac te prihvati i to je to ako ides u EU zemlju u koji nije potreban work authorisation.
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 11:17   #465
evo britanski telegraph o rumunjima, bugarima, a na kraju i hrvatima...

"Croatia is also due to join the EU in July next year but with a population of just four million it is unlikely to lead to large numbers of arrivals in Britain, and will also be subject to transitional controls."
http://www.telegraph.co.uk/news/ukne...ion-surge.html
parademann is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 14:39   #466
Quote:
Slaven22 kaže: Pogledaj post
VAZNA INFO.

Danas mi je potvrdjeno iz ambasade da ce Svedska staviti blokadu hrvatskim radnicima na 5 godina a mozda i vise, vlada je donijela odluku.

Zanima me jedno, zasto hrvatski mediji sute da su nam Britansi, Svedjani, Francuzi donijeli odluke o blokadama za rad a to ce uciniti i ostatak zemalja EU.

Zalosno imamo manji ugled od Bugara i Rumunja u EU...
Kako te nije sram lagati ovako.
Švedska nikad nikome nije uvela ograničenje jer se strogo drže politike slobodnog kretanja radnika.
Je li ti to veleposlanik osobno potvrdio ili čistačica u veleposlanstvu?
trivial is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.10.2012., 15:31   #467
Quote:
stepskivuk76 kaže: Pogledaj post
ž

Je, hoće. A sazidat će i zid na granici sa hr., kao onaj na američko-meksičkoj...što se i inače uobičajeno radi s novim članicama.

Ma da vidim tko će me zaustavit 2. Srpnja!?

...i da minsko polje naprave, ne vrijedi im...
pa ne kuzim uopce.. a tko bi te i sada zaustavio ako hoces ici??
stvar nije u tome tko bi te zaustavio, nego tko bi te zaposlio aklo nemas dozvolu za rad...
ako nadjes poslodavca i sada dok nismo u EU mozes ici kuda hoces...
znaci ulaskom se nista ne mijenja...
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 15:33   #468
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Kako te nije sram lagati ovako.
Švedska nikad nikome nije uvela ograničenje jer se strogo drže politike slobodnog kretanja radnika.
Je li ti to veleposlanik osobno potvrdio ili čistačica u veleposlanstvu?
he he aaaaa neznas ti sto cistacice this day's znaju.. one su ti kao "radio Mileva"... bolje znaju nego veleposlanik.. LOL
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.10.2012., 18:34   #469
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
pa ne kuzim uopce.. a tko bi te i sada zaustavio ako hoces ici??
stvar nije u tome tko bi te zaustavio, nego tko bi te zaposlio aklo nemas dozvolu za rad...
ako nadjes poslodavca i sada dok nismo u EU mozes ici kuda hoces...
znaci ulaskom se nista ne mijenja...
al će te gazda prije zaposlit ako mu veliš da si iz EU i da se on ne mora jebat sa papirologijom i radnim dozvolama...ovak samo dođeš na razgovor i ujutro si u manduri
DaKid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 20:53   #470
Quote:
DaKid kaže: Pogledaj post
al će te gazda prije zaposlit ako mu veliš da si iz EU i da se on ne mora jebat sa papirologijom i radnim dozvolama...ovak samo dođeš na razgovor i ujutro si u manduri
Tetak, na zalost ne ide to tako...ako si iz eu ne znaci da imas radnu dozvolu niti pravo raditi...ako si deficitarno zanimanje,mozes aplicirati i sada, nista te ne sprecava....
Ako nisi, neces moci...
U uk npr treba imati NI ako to nemas nemozes traziti posao, a bez dozvole ga ne mozes dobiti...
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 22:56   #471
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
pa ne kuzim uopce.. a tko bi te i sada zaustavio ako hoces ici??
stvar nije u tome tko bi te zaustavio, nego tko bi te zaposlio aklo nemas dozvolu za rad...
ako nadjes poslodavca i sada dok nismo u EU mozes ici kuda hoces...
znaci ulaskom se nista ne mijenja...
Danas još uvijek nemam razlog ići bilo kamo, imam posao, radim u struci, itd.,..(još uvijek)....

Ali ako stvari u Hr budu nastavile da se kotrljaju nizbrdo kao što se događa godinama u nazad, onda se tu više nemam što pitat...pitanje je mjeseca kad će voda doć do ušiju...i drugog izbora neće biti...

A što se tiče radnih dozvola, pa i Rumunjima i Bugarima su trebale u većini zemalja EU (i danas ih trebaju), pa ih to nije spriječilo da bukvalno preplave Europu.

O načinima na koji su to radili (izbjegavali ograničenja ( inače u našoj teoriji prava to se zove "izigravanje zakona")), nešto više su napisali oni "potkovaniji", "bolje verzirani" članovi ovog foruma.

Naše je samo da prepisujemo od Bugara i Rumunja.
stepskivuk76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 00:35   #472
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
Tetak, na zalost ne ide to tako...ako si iz eu ne znaci da imas radnu dozvolu niti pravo raditi...ako si deficitarno zanimanje,mozes aplicirati i sada, nista te ne sprecava....
Ako nisi, neces moci...
U uk npr treba imati NI ako to nemas nemozes traziti posao, a bez dozvole ga ne mozes dobiti...
dobije se NI ako si iz EU (zemlje kojoj ne treba work authorisation)prilikom prvog zaposlenja.mislio sam da je princip isti kad je u pitanju NI al nije.
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 09:49   #473
Quote:
vagrant kaže: Pogledaj post
dobije se NI ako si iz EU (zemlje kojoj ne treba work authorisation)prilikom prvog zaposlenja.mislio sam da je princip isti kad je u pitanju NI al nije.
Pa da nije...ne mozes to dobiti ako nemas radnu dozvolu u putovnici..

Quote:
stepskivuk76 kaže: Pogledaj post
Danas još uvijek nemam razlog ići bilo kamo, imam posao, radim u struci, itd.,..(još uvijek)....

Ali ako stvari u Hr budu nastavile da se kotrljaju nizbrdo kao što se događa godinama u nazad, onda se tu više nemam što pitat...pitanje je mjeseca kad će voda doć do ušiju...i drugog izbora neće biti...

A što se tiče radnih dozvola, pa i Rumunjima i Bugarima su trebale u većini zemalja EU (i danas ih trebaju), pa ih to nije spriječilo da bukvalno preplave Europu.

O načinima na koji su to radili (izbjegavali ograničenja ( inače u našoj teoriji prava to se zove "izigravanje zakona")), nešto više su napisali oni "potkovaniji", "bolje verzirani" članovi ovog foruma.

Naše je samo da prepisujemo od Bugara i Rumunja.
Ma razumijem ja sto ti hoces reci, sve ok...i ako situacija bude bila losija i losija,razumijem da treba uciniti nesto i za sebe i za familiju, samo zelim reci da je jako tesko u stvari nemoguce doci u uk bez radne dozvole...nebih zeljela promovirati rad na crno jer je protiv zakona,ali nemoj se usporediivati sa rumunjima...njih u uk ima ali po ulicama,prose,kradu i prodaju big issue magazin koji prodaju beskucnici...normalnog rumunja neces ovdje bas samo tako naci da radi na crno..
Kada HR udje u EU , UK ce nakon dvije godine razmotriti situaciju...mozda work perkit dobijemo ranije, a mozda kao i rumunji za 5 godina...oni ce u uk navrijeti 2014 ,pa se bojim da ce se vec ionako preopterecena engleska raspasti u komade... Ja gledam da se iselim iz UK, jer situacija bas i nije bajna...
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.

Zadnje uređivanje Štrikalica : 30.10.2012. at 06:44.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 13:31   #474
Molio bi da netko pomogne protumaciti sljedece, ako uvjeti rada u UK budu kao u prvom vladinom prijedlogu, kaze se da ce studenti moci raditi part time ali mene zanima da li ce moci raditi i studenti na obicnim kursevima engleskog jezika jer sad kad smo iz non EU nije moguce pa me brine ova recenica

we will make provision for Croatians who are studying here to be able, as is the case under the current Immigration Rules, to engage in part-time
Slaven22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 16:03   #475
Quote:
Slaven22 kaže: Pogledaj post
Molio bi da netko pomogne protumaciti sljedece, ako uvjeti rada u UK budu kao u prvom vladinom prijedlogu, kaze se da ce studenti moci raditi part time ali mene zanima da li ce moci raditi i studenti na obicnim kursevima engleskog jezika jer sad kad smo iz non EU nije moguce pa me brine ova recenica

we will make provision for Croatians who are studying here to be able, as is the case under the current Immigration Rules, to engage in part-time
Ja koliko znam, do sada je (između ostalog) uvjet bio da kurs traje dulje od 9 mjeseci, ili tako nešto.

da li će se nešto promijeniti nakon ulaska u EU, u smislu da više neće biti važno koliko studiji traju, ne znam.

Jel ima netko neke informacije o Slovačkoj?
Kako se živi, kakve su plaće, ponuda poslova.....?
Vrijedi li uopće razmišljat na temu Slovačke?

Zadnje uređivanje Štrikalica : 30.10.2012. at 06:45.
stepskivuk76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 16:57   #476
Pa trebali bi dobiti neke privilegije ako ulazimo u EU, ukoliko ostane isto j...onda zasto smo glasali ZA
Slaven22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 17:14   #477
Quote:
Slaven22 kaže: Pogledaj post
Hajde pametnjakovici, lijepo sam prenio info. koje sam dobio iz veleposlanstava jer i sam trazim izlaz iz ove drzave. Nemoje sebe lagati, UK ce staviti zabranu svaki vladin prijedlog bude prihvacen i primjenjen nije navedene analuze pravila babaroga...

Njemacka, Austrija i Italija takodjer 100% zid za nas...
nije mi jasno zašto uvijek neku lijepu temu zaseru bezveznjaci poput ovoga
munjotresan is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.10.2012., 17:35   #478
Quote:
Slaven22 kaže: Pogledaj post
Molio bi da netko pomogne protumaciti sljedece, ako uvjeti rada u UK budu kao u prvom vladinom prijedlogu, kaze se da ce studenti moci raditi part time ali mene zanima da li ce moci raditi i studenti na obicnim kursevima engleskog jezika jer sad kad smo iz non EU nije moguce pa me brine ova recenica

we will make provision for Croatians who are studying here to be able, as is the case under the current Immigration Rules, to engage in part-time
vec sam ostavio post na ovoj temi vezano za rad sto se tice BG i RU, a taj isti princip bi vazio i za Hr.ne bi zelio ponovo postavljati linkove jer smatram iz nekih razloga da nije u redu.mozda james bond prati situaciju u HR.
uglavnom, upises neki kurs na godinu, platis skolu, negdje pronadjes posao (uglavnom u nekom hotelu se uvijek moze pronaci) i dobijes prvo zutu kartu.ostanes na tom poslu 12mj i onda se prijavis za ljubicastu (dva tipa ima H i G ).mozes i za plavu koja te oslobadja restrikcije pod uslovom da si highly skilled.

sve to pise na glavnom sajtu HO.
__________________
"I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it"
vagrant is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 17:38   #479
Razumijem ja to ali mene zanima da li ce moci raditi studenti koji idu na kurs engleskog jezika jer trenutno ono non eu nemaju pravo a u izvjestaju pise

as is the case under the current Immigration Rules, to engage in part-time

zanima me da li ce ici po sadasnjim prailima jer u izvjescu pise da ce tako biti za work permit a ne kao za Rumunje i Bugare
Slaven22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 07:01   #480
Quote:
munjotresan kaže: Pogledaj post
nije mi jasno zašto uvijek neku lijepu temu zaseru bezveznjaci poput ovoga

telepatija! baš sam i ja pomislila istu stvar!

Odlično si to primijetio!

..molim te, nemoj više.

Molba se odnosi i na ostale koji svako malo osjete potrebu počastiti nas dubokim mislima poput ove ili skočiti sugovorniku za vrat. Tema je prevažna i previše forumaša na njoj diskutira sa interesom, argumentima i u pristojnom tonu, da bi se rasprava konstantno morala cjepkati i prekidati jer netko jednostavno mooora uletjeti, zakuhati nekakav cirkus i pobrati karton ili ban. Pustite ljude da diskutiraju u miru.
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.