Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora
Korisničko ime
Lozinka

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 14:55   #11901
Actros1841
Registrirani korisnik

Actros1841 Avatar

Registracija: May 2007.
Quote:
thaisha kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Ne stignem pročitati sve postove jer mi je hitno pa vas molim pomoć.
Naime, imam ponudu za rad u Njemačkoj, restoran je u pitanju. Poslodavac je čovjek iz Hrvatske koji tamo otvara taj restoran.
Uvjeti su ok, on se čini kao pošten i dobar, sve pet. Ali, planira mene i kolegicu zaposliti preko GbR-A. Koliko sam shvatila, to je suvlasništvo u kojemu odgovaramo svojom imovinom.

E, sad, on tvrdi da je to najjednostavniji način za hrvatske građane da se zaposle.Meni to ne miriši na dobro pa sam rekla da bih ja na sezonski ugovor, bez ikakvog suvlasništva.

Pitanje je, dali stvarno taj GbR može biti siguran za mene kao radnika, jer on kaže da mi nemamo nikakvu odgovornost, u ugovoru će nas osloboditi svega. Po mmeni, ako ima dobre namjere, onda bi mi mogao bez problema staviti taj sezonski ugovor.

Oprostite na podužem postu, nisam upućena. Hvala svima na odgovorima.
Prije svega, otvara li on taj restoran na tvoje ime? Imaš li kajav ugovor o tome da si suvlasnik tog restorana?

GbR je forma firme koja jamči svakome da može otvorit djelatnost bez kapitala potrebitog za GmbH ( po naški d.o.o) za koji treba 25.000€ pologa....

GbR ( Gesellschaft des buerglichen Recht) znači da ti otvaraš firmu, na svoje ime i za poslovanje firme jamčaiš svom svojom imovinom.
Drugim riječima primjerice, digneš kredit za poslovanje firme , no poslovi ne idu, kredit je potrošen, ne možeš platit račune nastale poslovanjem firme, u stečaju za namirenje vjerovnika, sva tvoja imovina ili dio koliko je potrebno je ovršiva da se namire vjerovnici!

Kod GmbH ( Gesellschaft mit beschraenkter Haftung ili d.o.o) tvoja privatna imovina nije ovršiva ( osim u nekim slučajevima kao npr Schlecker) ...ovršiv je samo onaj polog ....

Glupost je za radit u restoranu otvarat bilo kakvu firmu! Za radit preko GbR morala bi s njime sklopit ugovor o obimu posla opisu i odgovornosti za obavljeni rad!
S druge strane svaku čašu koju razbiješ morala bi mu platit ili ti ili tvoje osiguranje firme!

Da ti otvaraš GbR i radiš u njegovom restoranu, nebi dobila plaću, već bi njemu morala fakturirat svaki mjesec iznos plaće, poslat račun sa naznačenim ciljem ( datum ) plaćanja.....on za tebe NE MORA PLATIT NI MIROVINSKO NI ZDRAVSTVENO NI POREZE I DOPRINOSE....to je tvoja obveza iz iznosa koji si njemu fakturirala...
Račun on može i osporavat prozaičnim razlozima o npr. nekvalitetnom radu!

Ako ne plati račun ...možeš samo redovitim sudom utuživat,
1. Opomena
2. Opomena
3. Sudska opomena pa sudski postupak
4. Sudski ovršitelj ili prodaja potraživanja uredima koji se bave utjerivanjem potraživanja ....

Za

Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja