Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2015., 22:45   #9941
Pa baš to, kud sam luda još me oni prave još luđom...
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Old 24.04.2015., 23:00   #9942
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
hvala draga...ali ja sam ti medicinske struke pa dosta toga znam plus hipohondrija plus jetreni tumorski marker povisen i eto vraga
pijem ja calixtu 3 godine ali samo pola od najmanje doze, pijem i sanval 4 g a pijem i xanax, nije to bas ni malo pa da jos dodam AP, sinoc sam popila jedan komadic (tesko se reze ) procjena oko 25 mg ali nista me nije uspavalo pa sam uzela sve sto i inace, sanval i calixtu i moram reci da nisam bas dobro nocas spavala, i onda se teško budim ujutro,, pa sam ljuta na samu sebe, htjela bi funkcionirat normalno

sta imas problema sa zelucem ? ja povremeno pa popijem controloc a i za tlak...pa laksativi, nakupi se toga preko dana...ali do sad su mi jetrene bile ok, sad idem vadit drugi tjedan to i marker.....sta vec prestajes sa amizolom? ti smeta ili si dobro ?
žao mi je

ma počela sam se nenormalno debljat, imam cca 20 kg više nego prije godinu i pol. to mora prestat sad.
dire Dawn is offline  
Old 26.04.2015., 23:12   #9943
Postoji li neka dizalica koju se ne mora pit svaki dan nego samo kad jako potonem? Na Prozacu sam (moram se pozalit, povisili su cijenu s 30 na 50 kn, a meni kutijica ona mala traje tjedan dana..) i Prazinama 100mg za spavanje. Nekako imam osjecaj da sve cesce tonem, bez nekog ociglednog razloga pa ako ima nesto da me digne, da je provjereno i da mogu rec psihicki da zelim probat malo s tim, bila bih zahvalna
__________________
Svi smo mi djeca. Jedina razlika je u našim igračkama.
If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic.
Moja Luna https://www.forum.hr/showthread.php?t=818958
LadyMoonlight is offline  
Old 27.04.2015., 13:10   #9944
Quote:
Alexiss kaže: Pogledaj post
Dobar mi je ovaj Fevarin, al je bogami skup...
Zašto je dobar? Zanima me neki AD novije generacije koji je dobar za nesanicu a nije na glasu da deblja. Trenutno sam na Zoloftu i to baš ne radi za mene.
Molim odgovor od bilo koga tko se razumije u tematiku.
SajkoDad is offline  
Old 27.04.2015., 15:16   #9945
Malo sam nespretno postavio pitanje, Zoloft pijem zbog anksiozno depresivnog poremećaja, a pored toga prečesto imam i nesanicu i odgođeno spavanje, hipnotike više ne bi smio piti... pa onda mogu li si nešto pomoći u vezi nesanice promjenom AD?
SajkoDad is offline  
Old 27.04.2015., 17:39   #9946
Quote:
SajkoDad kaže: Pogledaj post
Malo sam nespretno postavio pitanje, Zoloft pijem zbog anksiozno depresivnog poremećaja, a pored toga prečesto imam i nesanicu i odgođeno spavanje, hipnotike više ne bi smio piti... pa onda mogu li si nešto pomoći u vezi nesanice promjenom AD?
Ja imam anksiozno-depresivni poremećaj, i u zadnjih par godina (koliko to traje) sam imala stalno problema sa spavanjem, tj. mozak se nikako ne bi "ugasio" da zaspim, a ujutro bi se "upalio" i prije nego bi oko otvorila, u 4, 5, nebitno, i nikako ne bih mogla ponovo zaspati.

Sad sam mjesec dana na Valdoxanu (tj. agomelatinu), novijem AD-u koji ne spada u niti jednu "klasičnu" skupinu AD-a.
Pročitaj si malo o njemu, uzima se prije spavanja zato jer stimulira receptore melatonina pa osim što je AD, funkcionira i kod insomnie, tj. za normalizaciju spavanja. Inače je za kliničku depresiju, ali pomaže i kod anksioznosti. Iako, kao i sa svim drugim lijekovima, iskustva su jako različita, nekome funkcionira, nekome ne.

Moje iskustvo je da od kad sam počela terapiju nisam imala panični, niti neki jači pad raspoloženja ("low"), spavam ko beba i sad se skidam s anksiolitika, pa ću se i lakše buditi ujutro (sad sam još na srednje-jakoj noćnoj dozi). Tek ću vidjeti kako će biti s ankioznošću kad ostanem samo na AD-u, naravno, ali nadam se da će i to biti OK.

Jedino kaj je malo skup, oko 100 kuna kutija (28 kom), uzima se 1 na dan. Ali meni vrijedi svake lipe. I da, izgleda ne izaziva debljanje, tj. povećanje apetita.
__________________
"Don’t you see that the whole aim of Newspeak is to narrow the range of thought?" (Orwell, 1984)

Zadnje uređivanje mariana3 : 27.04.2015. at 18:48.
mariana3 is offline  
Old 27.04.2015., 17:49   #9947
Hvala, proučit ću i pitati. 100kn je na recept sa dopunskim osiguranjem?
SajkoDad is offline  
Old 27.04.2015., 18:03   #9948
Quote:
SajkoDad kaže: Pogledaj post
Hvala, proučit ću i pitati. 100kn je na recept sa dopunskim osiguranjem?
Ja nemam dopunsko, ali da, mislim da bi bila ista cijena.
__________________
"Don’t you see that the whole aim of Newspeak is to narrow the range of thought?" (Orwell, 1984)
mariana3 is offline  
Old 27.04.2015., 21:41   #9949
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
znaci, ti nista drugo ne uzimas? ajde, probat cu veceras, da, imam strah i zato je dr imala uvijek samnom problem, sad sam se prebacila malo za promjenu kod jednog mladjeg muskog psihijatra, kod njega se moze doc puno cesce a i van bolnickog sustava je pa mi je to draze....hvala, javit cu prve reakcije, ja isto spavam 7 sati u komadu ali problem kod mene je sto se mucim po nekoliko sati dok ne zaspim , tako da legnem u 11 a zaspim u 2 i to mi totalno sve poremeti

p.s. da li ti kontroliras KKS nakon uzimanja q-pina i dal ti je ok? mislim na jetrene probe i secer
da i da na boldano, nije bilo nikakvih promjena na loše/lošije nakon q-pina
ray of light is offline  
Old 27.04.2015., 21:44   #9950
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
hvala draga...ali ja sam ti medicinske struke pa dosta toga znam plus hipohondrija plus jetreni tumorski marker povisen i eto vraga
pijem ja calixtu 3 godine ali samo pola od najmanje doze, pijem i sanval 4 g a pijem i xanax, nije to bas ni malo pa da jos dodam AP, sinoc sam popila jedan komadic (tesko se reze ) procjena oko 25 mg ali nista me nije uspavalo pa sam uzela sve sto i inace, sanval i calixtu i moram reci da nisam bas dobro nocas spavala, i onda se teško budim ujutro,, pa sam ljuta na samu sebe, htjela bi funkcionirat normalno

sta imas problema sa zelucem ? ja povremeno pa popijem controloc a i za tlak...pa laksativi, nakupi se toga preko dana...ali do sad su mi jetrene bile ok, sad idem vadit drugi tjedan to i marker.....sta vec prestajes sa amizolom? ti smeta ili si dobro ?
mrkneš 100 mg q-pina i spavala budeš nakon 30 min u komadu, bez buđenja, miči sanval i xanax- nemreš piti 3 različita lijeka za spavanje
ray of light is offline  
Old 27.04.2015., 23:59   #9951
Koliko Aktivin H pomaze kod anksioznosti?
__________________
I see the bad moon arising. I see trouble on the way.
I see earthquakes and lightning. I see those bad times today.
Demri Parrott is offline  
Old 28.04.2015., 14:41   #9952
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
mrkneš 100 mg q-pina i spavala budeš nakon 30 min u komadu, bez buđenja, miči sanval i xanax- nemreš piti 3 različita lijeka za spavanje
ne, ne , nisu svi za spavanje, calixta je AD koji mi je dala za anksioznost i to 15 mg ali ja popijem 7.5 jer me uz sanval uspava ....a xanax ne pijem na vecer, samo po danu prema potrebi...nekad 0.5 mg , nekad 1.5 ovisi u kojoj sam fazi
jos nisam popila q-pin od 100 ni od 50 od onog dana jer sad idem vadit kks, pa cu od petka počet

ok, sad mi je lakse kad su ti svi nalazi ok
vegga is offline  
Old 28.04.2015., 15:13   #9953
Quote:
Demri Parrott kaže: Pogledaj post
Koliko Aktivin H pomaze kod anksioznosti?
Prije nego sam dobila "službenu" dijagnozu (anksio-depr.), uzimala sam AktivinH 8 tjedana na svoju ruku. Nisam ništa posebno od njega očekivala, ali nakon 2 tjedna primjetila sam da sam generalno malo smirenija (tada mi je i to "malo" značilo jako puno), što je pozitivno utjecalo i na anksioznost i na depresiju.

Nakon 3. tjedna na AktivinuH više nisam imala niti jedan panični napadaj, dok su prije toga, u ca. zadnjih godinu i pol bili dosta česti, bilo jačeg ili slabijeg intenziteta.

Nakon 8 tjedana uzimanja AktivinaH otišla sam napokon na pregled i doktorica me odmah prebacila na "kemijski" AD jer je Aktivin za moje stanje bio preslab. Ali i takav mi je uspio malo pomoći, pa eto, moje je iskustvo u tom kontekstu pozitivno.

S obzirom da sam prošla i tu "riješit ću ja to sama"-fazu, moj savjet je da ipak odeš liječniku (ako već nisi). Meni je taj korak bio užasno težak i odgađala sam ga predugo do kad je već vrag skoro odnio šalu, i sad mi je samo žao što nisam bila u stanju to učiniti prije.

Ima još jedan detalj, bitan jer dolazi ljeto: AktivinH (tj. mislim hipericin) je fototoksičan, pa izlaganje suncu može rezultirati osipom, alergijom i sl., a i u nekim slučajevim oštećenjem vida. Na to su me posebno upozoravali farmaceuti kad bih ga kupovala, i zadnja mi je bila rekla da bih ga trebala prestati uzimati prije ljeta, pogotovo ako se namjeravam više izlagati suncu (a posao mi je takav da to zahtjeva).

Ako imaš pitanja, slobodno na PP.
__________________
"Don’t you see that the whole aim of Newspeak is to narrow the range of thought?" (Orwell, 1984)
mariana3 is offline  
Old 28.04.2015., 19:45   #9954
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
da ali ovdje svi to pisu tako olako, kao da je pod normalno piti lijekove...

koliko dugo se lijekovi uzimaju i kada se prestaju uzimati?
Potraži stručnu pomoć. Pusti ove babe vračare ovdje.
Tupkovic is offline  
Old 29.04.2015., 14:57   #9955
Quote:
SajkoDad kaže: Pogledaj post
Zašto je dobar? Zanima me neki AD novije generacije koji je dobar za nesanicu a nije na glasu da deblja. Trenutno sam na Zoloftu i to baš ne radi za mene.
Molim odgovor od bilo koga tko se razumije u tematiku.
Fevarin je dobar za nesanicu jer spada u skupinu anksiolitičkih AD-ova, iako je on SSRI isto kao i Zoloft i Prozac npr., on ima i lagano sedativno djelovanje pa se uzima navečer prije spavanja.

Ja sam ga dobila zbog anksioznosti i nesanice, uz njega sam u prvih par mjeseci uzimala i malu dozu Mirzatena (AD koji u niskim dozama djeluje kao histaminik pa pomaže kod spavanja), sad pijem samo Fevarin i možda jednom tjedno uzmem 1/6 Mirzatena za spavanje.

Fevarin je super AD baš za anskioznost, prisilne misli i nesanicu, od mog hiperaktivnog mozga je napravio čisto pristojno tih mozak
__________________
Who are you trying to get crazy with ese? Dont you know I'm loco?
LadyStardust is offline  
Old 29.04.2015., 20:24   #9956
Quote:
mariana3 kaže: Pogledaj post
Prije nego sam dobila "službenu" dijagnozu (anksio-depr.), uzimala sam AktivinH 8 tjedana na svoju ruku. Nisam ništa posebno od njega očekivala, ali nakon 2 tjedna primjetila sam da sam generalno malo smirenija (tada mi je i to "malo" značilo jako puno), što je pozitivno utjecalo i na anksioznost i na depresiju.

Nakon 3. tjedna na AktivinuH više nisam imala niti jedan panični napadaj, dok su prije toga, u ca. zadnjih godinu i pol bili dosta česti, bilo jačeg ili slabijeg intenziteta.

Nakon 8 tjedana uzimanja AktivinaH otišla sam napokon na pregled i doktorica me odmah prebacila na "kemijski" AD jer je Aktivin za moje stanje bio preslab. Ali i takav mi je uspio malo pomoći, pa eto, moje je iskustvo u tom kontekstu pozitivno.

S obzirom da sam prošla i tu "riješit ću ja to sama"-fazu, moj savjet je da ipak odeš liječniku (ako već nisi). Meni je taj korak bio užasno težak i odgađala sam ga predugo do kad je već vrag skoro odnio šalu, i sad mi je samo žao što nisam bila u stanju to učiniti prije.

Ima još jedan detalj, bitan jer dolazi ljeto: AktivinH (tj. mislim hipericin) je fototoksičan, pa izlaganje suncu može rezultirati osipom, alergijom i sl., a i u nekim slučajevim oštećenjem vida. Na to su me posebno upozoravali farmaceuti kad bih ga kupovala, i zadnja mi je bila rekla da bih ga trebala prestati uzimati prije ljeta, pogotovo ako se namjeravam više izlagati suncu (a posao mi je takav da to zahtjeva).

Ako imaš pitanja, slobodno na PP.
Hvala ti puno na ovakvom opsirnom odgovoru.

Kod mene je dijagnoza mijesana anksioznost i depresivni poremecaj. To mi traje vec vise od godinu i pol. Jesam, otisla sam psihijatru sama (tek prije mj. dana) jer mi je stvarno dosta svega toga i ocu to sto prije rijesiti. Anksioznost me smeta puno vise nego depresija...

I nista ne bih uzimala na svoju ruku, a jedini razlog sta mi je propisan AktivinH je taj sto ne mogu ja jos odlucivati o tome sto cu piti. Nazalost.
A AktivinH jos nisam pocela piti. Rekla mi je moja Dr. opce medicine da ga ne pijem manje nego koliko je propisan.
__________________
I see the bad moon arising. I see trouble on the way.
I see earthquakes and lightning. I see those bad times today.
Demri Parrott is offline  
Old 30.04.2015., 09:09   #9957
Quote:
LadyStardust kaže: Pogledaj post
Fevarin je dobar za nesanicu jer spada u skupinu anksiolitičkih AD-ova, iako je on SSRI isto kao i Zoloft i Prozac npr., on ima i lagano sedativno djelovanje pa se uzima navečer prije spavanja.

Ja sam ga dobila zbog anksioznosti i nesanice, uz njega sam u prvih par mjeseci uzimala i malu dozu Mirzatena (AD koji u niskim dozama djeluje kao histaminik pa pomaže kod spavanja), sad pijem samo Fevarin i možda jednom tjedno uzmem 1/6 Mirzatena za spavanje.

Fevarin je super AD baš za anskioznost, prisilne misli i nesanicu, od mog hiperaktivnog mozga je napravio čisto pristojno tih mozak
Hvala! I moj mozak je takvo čudo... hahahaha, u fazi sam promjene liječnika opće prakse pa nisam ništa naročito obavio osim što neću više piti Zoloft, na mene Zoloft djeluje tako da mi mišići budu kruti i drhturavi pri opterećenju pa silazim s busa ko bambi, zbog toga sam jednom brzo odustao od Cipralexa, sad me strah da su svi SSRI takvi...
SajkoDad is offline  
Old 30.04.2015., 18:34   #9958
Quote:
SajkoDad kaže: Pogledaj post
Hvala! I moj mozak je takvo čudo... hahahaha, u fazi sam promjene liječnika opće prakse pa nisam ništa naročito obavio osim što neću više piti Zoloft, na mene Zoloft djeluje tako da mi mišići budu kruti i drhturavi pri opterećenju pa silazim s busa ko bambi, zbog toga sam jednom brzo odustao od Cipralexa, sad me strah da su svi SSRI takvi...
Da su svi SSRI isti, onda bi postojao samo jedan
__________________
Who are you trying to get crazy with ese? Dont you know I'm loco?
LadyStardust is offline  
Old 30.04.2015., 18:44   #9959
Quote:
SajkoDad kaže: Pogledaj post
Hvala! I moj mozak je takvo čudo... hahahaha, u fazi sam promjene liječnika opće prakse pa nisam ništa naročito obavio osim što neću više piti Zoloft, na mene Zoloft djeluje tako da mi mišići budu kruti i drhturavi pri opterećenju pa silazim s busa ko bambi, zbog toga sam jednom brzo odustao od Cipralexa, sad me strah da su svi SSRI takvi...
Moj savijet ti je Mirzaten.. popijes ga svaku vecer prije spavanja.. dozu dogovoris s psihijatrom, svako mijenjanje doze uz dogovor s psihijatrom.. nemoj nista micati niti dodavati na vlastitu ruku..

Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
mrkneš 100 mg q-pina i spavala budeš nakon 30 min u komadu, bez buđenja, miči sanval i xanax- nemreš piti 3 različita lijeka za spavanje
xanax nije lijek za spavanje, a q-pin je ap koji te 'spusta', pa ga prodaju pod 'spavalicu' a to nije, jer normalne ljude, koji nemaju zesce poremecaje, to uspavljuje.. ima ih previse na trzistu pa ih se dijeli sakom i kapom..

Quote:
LadyMoonlight kaže: Pogledaj post
Postoji li neka dizalica koju se ne mora pit svaki dan nego samo kad jako potonem? Na Prozacu sam (moram se pozalit, povisili su cijenu s 30 na 50 kn, a meni kutijica ona mala traje tjedan dana..) i Prazinama 100mg za spavanje. Nekako imam osjecaj da sve cesce tonem, bez nekog ociglednog razloga pa ako ima nesto da me digne, da je provjereno i da mogu rec psihicki da zelim probat malo s tim, bila bih zahvalna
Prazine su jake tablete i zbog njih si grogi. Prazine su za skidanje opijatske krize.. Uzmi -U DOGOVORU S PSIHIJATROM - Praxiten ili tsl. - on te nece ciniti toliko bezenergicnom, umornom i zatupljenom.. zlatna dizalica ne postoji.. eventualno, na to sve, jos jedna tableta koja ce ti dodatno stvoriti ovisnost.. a to ne zelis..
__________________
I never fall apart because I never fall together

Zadnje uređivanje n i k s : 30.04.2015. at 19:02.
n i k s is offline  
Old 30.04.2015., 19:05   #9960
Mirtazen je Calixta? Od tog se pretvorim u krmka vrlo brzo, nije baš od toga nego od hrane jer sam nenormalno gladan od Calixte, treba još tražiti. Ne znam bi li bio toliko gladan i od Q-pin-a, vjerovatno nije da ili jesi ili nisi jako gladan nego ima i nešto između što ima smisla trpiti to jest ne izjesti sve iz frižidera.
SajkoDad is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.