Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2007., 01:37   #61
Rinoplastika

Evo zanimalo bi me može li se obavit korekcija nosa(isključivo iz estetskih razloga) u BOLNICI?besplatno?mislim vidla sam na web-u od kbc dubrave da imaju naravno plastičnu kirurgiju,al pretpostavljam da se plaća ?ili?
ima tko kakvih saznanja?
chamonix is offline  
Old 01.09.2007., 08:01   #62
Može.
Sve ovisi o tvojoj doktorici opće prakse.
1) Ako imaš preporuku od psihijatra da ti taj tvoj nos uzrokuje veeelike psihičke probleme, da si zbog njega u depresiji i sl. Dobit ćeš uputnicu.
2)Ono što radi 99% ljudi koji to žele riješiti, napišu im na uputnicu da imaju - DEVIJACIJU SEPTUMA.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Old 01.09.2007., 14:27   #63
lol..
Da jedino mislim da mi preostaje da se pozovem na psihičke probleme zbog nosa
Al ne ozbiljno,može li se ić operirat nos u bolnicu isključivo iz estetskih razloga(iskrivljenost i proširene nosnice) ?
Mislim da ne mogu samo tako prosrat da imam devijaciju septuma,kad ju nemam???
chamonix is offline  
Old 01.09.2007., 17:51   #64
Pa velim ti!!! Možeš, ako te psihijatar na to pošalješ.
A što se devijacije septuma tiče, tko kaže da ju nemaš??? Dok te otorinac ne pregleda ili dok ti ga ne slikju, ne možeš znati.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Old 02.09.2007., 22:09   #65
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
Pa velim ti!!! Možeš, ako te psihijatar na to pošalješ.
A što se devijacije septuma tiče, tko kaže da ju nemaš??? Dok te otorinac ne pregleda ili dok ti ga ne slikju, ne možeš znati.
Vecina ljudi ima devijaciju, manje ili vise...
Nazalost ja nisam znao da je stetska besplatna, prosle godine sam ispravljao devijaciju a ove godine idem opet, samo na estetsku i naravno na uputnicu, besplatno...
kiklop0 is offline  
Old 02.09.2007., 22:47   #66
ma kako možeš ić na UPUTNICU na estetsku????
pa da se to može,onda bi svi tako.Ne kužim..jedino ako je to zato jer si već radio devijaciju...pa kao "bonus",al inače..

Nikad nisam imala nikakvih problema s disanjem i etc.tako da ne vjerujem da imam tu devijaciju?!a da ću ić kod psihića i pozivat se na psihičke probleme zbog nosa,hmm..sumnjam.
chamonix is offline  
Old 03.09.2007., 21:24   #67
Quote:
chamonix kaže: Pogledaj post
ma kako možeš ić na UPUTNICU na estetsku????
pa da se to može,onda bi svi tako.Ne kužim..jedino ako je to zato jer si već radio devijaciju...pa kao "bonus",al inače..

Nikad nisam imala nikakvih problema s disanjem i etc.tako da ne vjerujem da imam tu devijaciju?!a da ću ić kod psihića i pozivat se na psihičke probleme zbog nosa,hmm..sumnjam.
On ti je htio reći da odeš u neku od naših bolnica i da se posavjetuješ sa otorinolaringologom i on ti može napisati da imaš devijaciju (pa makar ju ti i ne imala) pa da ti besplatno operiraju nos.
kika19 is offline  
Old 03.09.2007., 23:53   #68
Quote:
kika19 kaže: Pogledaj post
On ti je htio reći da odeš u neku od naših bolnica i da se posavjetuješ sa otorinolaringologom i on ti može napisati da imaš devijaciju (pa makar ju ti i ne imala) pa da ti besplatno operiraju nos.
Tako je!
Nigdje na uputnici ti ne pise "estetska", vec operacija piramide nosa, a nek ovi u zdravstvenom pogadjaju jel to radi estetike ili disanja....
kiklop0 is offline  
Old 09.09.2007., 15:08   #69
Quote:
ljubimteucelo kaže: Pogledaj post
Pitanja o operaciji vrška nosa, tj. sužavanje istog. Jel ko bio? Dobna granica? Cijena? Oporavljanje? Bilo šta??
Hvaja.
I mene ovo također zanima pa ako ima netko s ovim iskustvom molila bih ga da ga podijeli s nama. Hvala.
Lilly Vanilly is offline  
Old 09.09.2007., 22:12   #70
Quote:
ShAkUr kaže: Pogledaj post
madaj....po meni je to stvarno glupo..ja imam iz srednje jednu frencicu i frenda koji su sredili nos u zajčevoj kod plasticnog kirurga za tri i pol tisuce...i jebeno im je ispao,a bili su odvratni,fakat velike kljuke..uglavnom i ja cu ga tam sredit
Kak to funkcionira? Dobar dan - dobar dan, ja bi novi nos ili moraš prvo kod doktora opće prakse po uputnicu ili ? Ne kužim ,ako je tak jeftino , zašto se onda svi tamo ne operiraju? Da nije njima možda čiča psiho dao uputnicu da imaju 'teške psiho-probleme' pa da je jedino rješenje micanje kljuke? (Znam da se to može,al mislim da nažalost važi samo za uši i slično kod manje dečice)

EDIT:Proguglala sam tu bolnicu i nigdje ni riječi o tome - bar koliko sam ja vidjela?
Verona_V is offline  
Old 10.09.2007., 22:34   #71
Usput, koliko inače košta operacija nosa, koliko ste je vi koji ste bili na njoj platili? na telki i u novinama su rekli da je kod glumičića cijena od 5000 - 8500 a maloprije sam pročitala ovdje na forumu da je cijena 14 000kn? WOW!!! 14 000kn!!!
Lilly Vanilly is offline  
Old 10.09.2007., 22:41   #72
Usput, koliko inače košta operacija nosa, koliko ste je vi koji ste bili na njoj platili? na telki i u novinama su rekli da je kod glumičića cijena od 5000 - 8500 a maloprije sam pročitala ovdje na forumu da je cijena 14 000kn? WOW!!! 14 000kn!!!
Lilly Vanilly is offline  
Old 13.10.2007., 20:06   #73
Jel tko radio nos kod Kincla?
Vrcka is offline  
Old 22.10.2007., 00:28   #74
Quote:
Lajla kaže: Pogledaj post
ja ti mogu dati informaciju iz prve ruke je sam i ja bila napravit nosić prije skoro 3 mjeseca, i mogu ti reći ako to stvarno želiš odi jer ćeš biti zadovoljna.Ja sam imala samo malu korekciju pa se razlika gotovo i ne primjeti što mi je super, al nemogu to opisat kako se osjećam slobodnije...prije sam stalno izbjegavala kamere i fotografe jer mi se nije sviđao moj profil, a sada...sva sam ponosna i opuštena, zadovoljna, neopterećena...i išla bih opet...sve bih pretrpila, jer je ovo zadovoljstvo neopisivo...nekako ti poraste samopouzdanje, ohrabriš se i nekako ti sve krene na bolje..

1.U bolnici (privatno) sam bila samo 2 noći s obzirom da nisam iz zg, a ako ti jesi možeš odma nakon par sati poslje op ić doma na kućnu njegu. Sama operacija ti uopće ne boli apsolutno ništa, ništa ne osjetiš, samo zaspiš i probudiš se sa kalupom na nosu, Op.ti traje svega oko +/- 30 minuta, opet zavisi o složenosti,al se probudiš ja mislim nekoliko sati poslije...ja se uopće ne sjećam koliko sam bila pod narkozom (valjda se to tako kaže), jer kad se probudiš totalno budeš izgubljena, neznaš ni koliko je sati , koji mjesec je, koja godina. ja sam imala osjećaj ko da sam spavala mjesecima.
Kad sam došla sebi skužila sam da mi je op bila u 10, a oko 15 sam bila u sobi (kod njh) i gledala tv.
Što se tiče mučnina, nije ih uopće bilo, valjda to ovisi o osobi.

Kao što sam ti rekla boli nikakve nema, al moguće je da ćeš dobit podljeve ispod očiju koji izgledaju užasno,prestrašno imeni su potpuno nestali nakon 15 dana, poslije si samo malo natečena ali to je neprimjetno.

7 dana na nosu nosiš plastični kalup, a tampone iz nosa vadiš 2. dan, i to ti je najgori dio svega, ne boli ništa al je užasno neugodno, a nekim curama koje su samnom bile je to izazivalo mučninu, nisu mogle doć sebi...tako da te upozorim...sve ostalo ti je ok, jedino to malo potrpiš, al kad vidiš rezultat neće ti biti žao.

2.Cijena ti ovisi od doktora do doktora, al ja ću ti dat savjet...nemoj ić kod bilo koga il onog koji ti je najjeftiniji...može te izać skuplje ako ti krivo napravi pa da moraš ić na popravke. Ako već planiraš nemoj žalit dat više. Izaberi doktora koji ima puno iskustva. ja sam platila 1700 EUR...(op 1500+ 2 dana kod njih 200 Eur)

3. Što se tiče dobna granice mislim da je to 18

Sretno!!


sada sam pročitala tvoj odgovor, pa te molim da mi hitno javiš kod kojeg privatnog kirurga si bila. Planiram isto, već sam obavila jednu konzultaciju, pa bi mi preporuka dobro došla...Nema š pojma šta mi ovo znači, u veliukoj sam nedoumici, jer ljudi o svakome svašta pišu!!!
Thanks!!!
deny7 is offline  
Old 10.11.2007., 01:44   #75
Ja sam dugo, dugo imala kompleks zbog nosa. Kao dijete patila sam zbog toga i jedva dočekala dan kad ću uvjeriti svoje da je ta operacija jedina stvar koja mi može pomoći da se osjećam bolje. Sve dok nisam došla u Zagreb i pričala s jednim od plastičnih kirurga. Imala sam 16 godina i jedva čekala da to napokon napravim. Došla sam u privatnu ordinaciju na razgovor i ono što sam tamo dožvjela ne bih poželjela nikome. Prvo sam se šokirala tim prostorom...nije to bilo ništa neuredno, naprotiv, ali sama spoznaja da ti lupaju po nosu i operiraju te u nekoj privatnoj kući me nasmrt preplašila. A onda još i taj doktor....ti ljudi su mesari, doslovno to i ništa više! Nakon tog razgovora (od gotovo sat vremena i 400 kuna koliko sam mu za to platila) izletjela sam iz njegove zgrade u suzama, nisam mogla doći sebi tjedan dana! Sutradan sam se vratila doma i zaklela da nikad više neću spomenuti tu operaciju! Danas, 3 godine kasnije još uvijek mislim isto. U međuvremenu sam prihvatila sebe, shvatila da sam lijepa iako mi nos nije savršen i da je to zapravo jedina fizička mana na meni. Nikad više nisam pomislila na operaciju nosa, pogotovo nakon što sam završila na jednoj operaciju u kojoj su mi se borili za život. Shvatila sam da se zdravljem ne treba igrati. Danas sam presretna što se nisam u to upustila!
*Lolita* is offline  
Old 17.11.2007., 01:25   #76
Da skratim svima muke istraživanja, a ponajprije i sebi
Oni koji imaju iskustva ili znaju nekoga tko je radio operaciju nosa neka kazu kojeg doktora preporučuju i zašto? Svakako svi idu po više mišljenja ali mene zanima iz iskustva(tko ga ima) kojeg bi dr.odabrali?
Evo nekih:
Dr.Kinčel "Barbel"
Dr.Duje Ostojić
Na šalati: Poje,Mladina
Vinogradska: Marko Grgić
to su imena koja se više manje stalno spominju ako znate nesto dobro ili jos bolje lose javite!
Unaprijed zahvalna svima
Vrcka is offline  
Old 17.11.2007., 20:07   #77
Koliko se plaća kod doktora Poje ( ako se radi samo estetska )?
tweety is offline  
Old 28.11.2007., 17:03   #78
na zdravlju nitko ne odgovara , pa cu pokusat ovdje ...
par pitanja vezano uz operaciju septuma+estetku
1. koliko dugo se lezi u bolnici
2. koji dan se vade tamponi (i jel bas jako boli vadnjenje istih)
3. koliko dugo moram biti na bolovanju
4. nakon koliko vremena se povlace podljevi oko ociju
znam da je sve ovo individualno, ali zanima me neki prosjek.
thanks
Just a Girl is offline  
Old 24.12.2007., 01:57   #79
Ej ekipa, jel ima na kraju netko, a da je operirao nos?
Ne septume, već baš profil, ala grbe i sl.
Emo§ion:D is offline  
Old 31.12.2007., 16:28   #80
jel netko bio u Daruvaru kod dr. Ignatovskog? Kako je prošlo? Cijena?
lady1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.