Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Pogledaj rezultate ankete: Romobile treba ukloniti sa prometnica
Naravno 5 100.00%
Ne 0 0%
Svejedno 0 0%
Glasovatelji: 5. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2020., 15:15   #1
Romobil

Električni romobili pošast su suvremenog doba.
To vražje prometalo bez zvuka prijeti pješacima i vozačima..To zlosretno prometalo, sa uspinjanim vozačima, bahatim po dojmu, postaju svugdje prisutni.

Oni se voze gdje i kada hoće..Najviše među pješacima brzinom mopeda..

Pridružite mi se u pokušaju da izrazimo nezadovoljstvo pojavom romobila.

Kada vidim romobil, najradije bih ga smrskao u komade !
Zaista mrzim romobil !!
Kidam Na Lijevo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2020., 14:35   #2
Quote:
Kidam Na Lijevo kaže: Pogledaj post
Električni romobili pošast su suvremenog doba.
To vražje prometalo bez zvuka prijeti pješacima i vozačima..To zlosretno prometalo, sa uspinjanim vozačima, bahatim po dojmu, postaju svugdje prisutni.

Oni se voze gdje i kada hoće..Najviše među pješacima brzinom mopeda..

Pridružite mi se u pokušaju da izrazimo nezadovoljstvo pojavom romobila.

Kada vidim romobil, najradije bih ga smrskao u komade !
Zaista mrzim romobil !!
Problem je u tome, sada govorim za Zagreb, mi nemamo infrastrukturu (ceste, ulice) za podržati romobile i bicikle a da ne smetaju pješacima ili vozačima ..

Bio sam početkom godine u Parizu, tamo ima hrpa i automobila i bicikala i romobila ... štoviše imaju i hrpu servisa za sheranje romobila i bicikala (i teško je vidjeti romobil, pa i bicikl koji je u privatnom vlasništvu, svi voze te sherane, tipa NextBike u Hrvatskoj).
I naravno da ne boze po pločniku nego lijepo imaju svoju traku na cesti.
U Zagrebu je to neizvedivo, jer su ulice preuske ..
Ne znam kako su planirali Pariz u ta davna vremena (kad nije bilo ni auta, ni motora) pa su napravili široke aleje, a Zagrebački gradski oci nisu bili tako dalekovidni, jbga
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2020., 01:16   #3
Quote:
Kidam Na Lijevo kaže:
Električni romobili pošast su suvremenog doba.Oni se voze gdje i kada hoće..Najviše među pješacima brzinom mopeda..
Trebalo bi znati vise o razlozima koji kod tebe pokrecu takvu ljutnju. Ono sto si ponudio, jednostavno je premalo za intezitet ljutnje koju iskazujes.

Quote:
Kidam Na Lijevo kaže:
Pridružite mi se u pokušaju da izrazimo nezadovoljstvo pojavom romobila.
Romobil je u razumnim, odgovornim, te manirom pokretanim rukama, sredstvo izuzetne ustede vremena. Cesto puta ga vadim iz gepeka auta, a tokom dana, barem mi za nijansu smanjuje stres, kad za brze i kratke situacije, ne trebam ici za svaku sitnicu s autom.

Nekultura vozaca, neosjetljivost, niska razina svijesti o svom odgovornom ponasanju medju pjesacima, jednaka je gotova za sva prometala. Prije pola godine, mene i prijateljicu i njenog brata, skoro je srusio manijak dostavljac koji je u punoj brzini letio pored haustora biciklom. Jesu li svi biciklisti losi zbog njega? Ili svi vozaci na cesti.

Romobile voze cak i ljudi trece dobi i to mislim, bas trece dobi. Vecina ljudi koje srecem, voze se normalno, bas normalno s ponasanjem da pjesak uvijek ima prednost. To znaci da moderacija brzine postaje standard ponasanja, nadomak bilo kojeg pjesaka.

Trubu/zvono ne koristim nikad u autu, pa tako ni s romobilom. Usporim razinom hoda iza ljudi, ako dobijem prolaz, lagano prodjem ili najavim glasom i to je To. A tu je racionalna strana, da romobil kao takav, nije olicenje velike stabilnosti, pa onaj koji medju pjesacima razvija velike brzine (20+) nema sanse reagirati na iznenadjenja koje vrebaju iz izlaza/haustora ili bilo koje iznenadne reakcije pjesaka.

Quote:
Kidam Na Lijevo kaže:
Kada vidim romobil, najradije bih ga smrskao u komade ! Zaista mrzim romobil !!
Romobil osim prakticnosti, daje i veliku slobodu, koju ne mozes dokuciti, dok sam ne provozas nekoliko dana. Uz planirane rute, recimo, kad ti netko kasni, mozes u dvije minute brzim preletom, istraziti lokaciju, pokriti povrsinu, koju hodom nikad ne bi imao vremena, jer bi trebao desetak ili vise minuta. S romobilom preletis u treptaju oka.

...
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:24.