Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2014., 18:22   #1
Amazon i njihovo neljudsko tretiranje zaposlenika

Vjerojatno ste već čuli kako je Amazon svoju moć, ogromnu poziciju na tržištu i praktički svjetski monopol izgradio na gotovo neljudskom i monstruoznom tretiranju svojih izuzetno slabo plaćenih i privremeno zaposlenih radnika, uz naravno izbjegavanje poreza raznim financijskim smicalicama i uništavanjem malih nezavisnih knjižara.

Veliki dio od svojih 40-tak milijardi dolara godišnje zarade Amazon zaradi tako da na sve to plati oko 0,1% poreza, iskorištavajući razne smicalice u poreznim oazama (vi, recimo, na svoju prosječnu hrvatsku plaću od 3-5 tisuća kuna plaćate oko 30-40% poreza).

U skladu s tim, možda ćete razmisliti o globalnoj akciji bojkota Amazona tijekom prosinca (mjeseca kada iskorištavaju blagdanski običaj darivanja da bi zaradili veliku većinu od svojeg godišnjeg profita) ili trajno.

http://www.ethicalconsumer.org/boyco...ottamazon.aspx

Na ovom linku imate popis alternativa koje možete koristiti umjesto Amazona za kupovinu knjiga.

Uglavnom, sve velike korporacije su prilično bezdušne, naravno, ali Amazon je zaista posebno odvratan i nevjerojatno okrutan prema svojim radnicima, što možete pročitati i u donjem tekstu, "Being Homeless is Better than Working for Amazon." Taj tekst je mene toliko šokirao i zgrozio da sam odlučio napisati ovaj post.

http://www.theguardian.com/money/201...ing-for-amazon

Zadnje uređivanje Sky Castle : 19.12.2014. at 18:29.
Sky Castle is offline  
Old 19.12.2014., 22:46   #2
A onda ako nećemo biti licemjerni, idemo sadit svoju hranu, uzgajat svoje životinje, i radit vlastitu odjeću i obuću. I iskreno me nije briga za "first world" probleme. Rađe neka akcija kako bi se počistili SVI ekstremisti koji ubijaju ljude i huškaju na rat. Onda možemo i dalje razgovarat.

P.S. zapitaj se o radnim uvjetima u tvornicama kompjutera/laptopa/tableta/smartphone koji god uređaj da već koristiš
__________________
HR

Winter is coming
Deimos is offline  
Old 20.12.2014., 12:18   #3
Sad je kasno. Uzela sam od njih Kindle. Jbg.

Ali evo idem pogledat alternative i podijelit ću ovaj post.
Lozimka is offline  
Old 20.12.2014., 14:37   #4
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Sad je kasno. Uzela sam od njih Kindle. Jbg.

Ali evo idem pogledat alternative i podijelit ću ovaj post.
o isuse. kaj budemo sad? dal bude još djece u africi umrlo zbog toga?

dajte zatvorite ovo ili premjestite tamo di je mentalni spoj ljudi koji mogu gutat ovo
__________________
HR

Winter is coming
Deimos is offline  
Old 20.12.2014., 14:42   #5
Quote:
Deimos kaže: Pogledaj post
o isuse...
Što te najviše iritira?
Lozimka is offline  
Old 20.12.2014., 17:49   #6
Eto, ne kupujem cesto preko amazona, ali sam namjeravala kupiti kindle. Ali cu radije razmisliti o alternativi kao sto je Kobo. Radi se o jos jednom kvalitetnon citacu.
MyBurden is offline  
Old 20.12.2014., 18:32   #7
Postoji još i ovo:
https://onyx-boox.com/shop/onyx-boox...android-4-0-4/

Prenosim recenziju s Fb str:

"Kako čitam?
Na Onxy Boox M96 Universe.
Zašto je poseban.
Ima ekran od 9.7 incha.
Baziran je na Android OS-u pa možeš instalirati mnogo raznih reader programa poput Moon reader+, Aldiko, Kindle.
Nezavistan je od izdavača pa zna prikazati doslovno bilo koji format za koji ni ne znate: mobi, azw, epub, pdf, pdb, txt, doc, cbr, cbz itd.
Pdf, koji je po prirodi straničan-paginiran format, zna razstraničiti i prikazati tekst u bilo kojoj veličini fonta.
Također ga zna i prikazati u landscape 1/2 stanice,

e-ink ekran da.
Cijena 309 EUR.

Onxy Boox M96 ima touch screen koji reagira samo na posebnu olovku. S njim dobiješ olovku. Ali na readeru ne postoji mjesto gdje bi se olovka zataknuka dok ju ne koristiš.
Uglavnom, još ju nisam izgubio ali očekujem svaki dan."
Lozimka is offline  
Old 20.12.2014., 20:24   #8
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Što te najviše iritira?
prvo; nepravda

drugo; koji god biser da je stavio političku temu ovdje

treće; licemjeri kojima smeta kad ženska dobije otkaz u amazonu u engleskoj, a to kaj počiste cca 150 djece ili otmu duplo više curica nije bitno

četvrto; oprosti kaj sad budem osoban, ali j**e mi se za životinje dok god kolju ljude po svijetu. prvo ti meni rješi da nevina djeca ne stradaju a ja ti obećajem da jedem od tog dana samo kamenje

peto; kaj sam tolko glup da me uopće ovakve teme uspiju navuć na reakciju
__________________
HR

Winter is coming
Deimos is offline  
Old 20.12.2014., 22:16   #9
Ne znam kako si od Amazonovog neplaćanja poreza i odnosa prema radnicima došao do otmica djece i životinja, ali ajde.
Lozimka is offline  
Old 20.12.2014., 22:44   #10
Znači, Deimosova logika je da ne treba pokušavati apsolutno ništa ni u čemu ako se tim pokušajem ne rješavaju svi postojeći svjetski problemi. Štoviše, ti koji pokušavaju su izvor frustracije koje treba aktivno opstruirati. Fenomenalno.

Btw. tema ima smisla ovdje jer Amazon je najveća svjetska knjižara. Bojkotirat ću gadove čak i ako time neću spasiti svu djecu svijeta.
zgdust is offline  
Old 20.12.2014., 23:14   #11
Quote:
zgdust kaže: Pogledaj post
Štoviše, ti koji pokušavaju su izvor frustracije koje treba aktivno opstruirati.
Da, ako spašavaš djecu, ali ne i njihove roditelje, bake, stričeve onda nisi napravio ništa, i bolje je da prestaneš, i da ne opterećuješ ljude gladnom djecom u svijetu. Pogotovo jer postoje gladna djeca i u tvojoj ulici. Ali kada smo već u tvojoj ulici zašto ne bi prvo riješio svoje privatne probleme. Ako se svađaš s ukućanima i jučer si uputio trgovkinji u Konzumu mrki pogled, prije nego kreneš raditi dobre stvari za svijet moraš otići do trgovkinje i ispričati joj se, ali odmah zatim i svim ljudima koje si nekako uvrijedio/povrijedio kroz život. Dok to ne napraviš, ne smiješ, I repeat, ne smiješ, pomagati gladnom djetetu susjede koja je ostala bez posla.
Lozimka is offline  
Old 21.12.2014., 10:50   #12
Mislim da je Deimosova logika to sto mu ide na kurac kad "veliki humanisti" sad idu bojkotirat Amazon i njihov kindle il koji vec vrag, pa onda kupe neki drugi ebook citac koji su takodjer napravili isti ti kinezi u neljudskim uvjetima. Ne samo da bi ti kinezi dali oba bubrega da mogu radit u amazonu pod njihovim uvjetima rada nego bi sigurno ubacili i minimum jedno plucno krilo gratis.
Zeggrez is offline  
Old 21.12.2014., 12:45   #13
Odmažemo li na koji način djeci svijeta time što ćemo bojkotirati amazon? Ne. To je najbitnije. Mislim, slobodno se vi živcirajte (da ne kažem, pizdite) i tražite zatvaranje teme.
MyBurden is offline  
Old 21.12.2014., 15:07   #14
@zeggrez, znaš što, da je deimos to želio reći onda ne bi spominjao otmice djece i životinje, već bi to napisao ovako kako si ti, lijepo jasno i precizno.
Lozimka is offline  
Old 21.12.2014., 23:47   #15
Quote:
Zeggrez kaže: Pogledaj post
Mislim da je Deimosova logika to sto mu ide na kurac kad "veliki humanisti" sad idu bojkotirat Amazon i njihov kindle il koji vec vrag, pa onda kupe neki drugi ebook citac koji su takodjer napravili isti ti kinezi u neljudskim uvjetima. Ne samo da bi ti kinezi dali oba bubrega da mogu radit u amazonu pod njihovim uvjetima rada nego bi sigurno ubacili i minimum jedno plucno krilo gratis.
hvala. bar znam da ima još pametnih ljudi ovdje

Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
@zeggrez, znaš što, da je deimos to želio reći onda ne bi spominjao otmice djece i životinje, već bi to napisao ovako kako si ti, lijepo jasno i precizno.
'naš kaj, da je deimos mislio da razgovara sa djetetom od 10 godina onda bi mu i nacrtao. očito neki ljudi shvaćaju kaj govorim, a drugima nikad dosta objašnjenja

Quote:
MyBurden kaže: Pogledaj post
Odmažemo li na koji način djeci svijeta time što ćemo bojkotirati amazon? Ne. To je najbitnije. Mislim, slobodno se vi živcirajte (da ne kažem, pizdite) i tražite zatvaranje teme.
ne. NAJBITNIJE JE DA NE POMAŽETE!

daj si više u glavu stavite da lajkovi ne spašavaju živote, da vas cca 30 koji budete bojkotirali amazon neće NIČEM pridonjet. gledaj ovu analogiju; svi u hrvatskoj bojkotiraju amazon, algoritam nema dovoljno zarade, gase svoje dućane, ljudi su na cesti. a ja ne tražim da se tema zatvori, samo ju makni u politiku ili di već da ju ne gledam
__________________
HR

Winter is coming
Deimos is offline  
Old 22.12.2014., 00:49   #16
Quote:
Deimos kaže: Pogledaj post
'naš kaj, da je deimos mislio da razgovara sa djetetom od 10 godina onda bi mu i nacrtao. očito neki ljudi shvaćaju kaj govorim, a drugima nikad dosta objašnjenja
Sory, čemu vrijeđanje?

Zašto bi temu micali jer tebi ne odgovara? Ignoriraj ju kao da ne postoji i prestani nas zamarati svojim malodušjem. Naravno da može svatko od nas nešto učiniti.
Lozimka is offline  
Old 22.12.2014., 09:07   #17
Quote:
Zeggrez kaže: Pogledaj post
Mislim da je Deimosova logika to sto mu ide na kurac kad "veliki humanisti" sad idu bojkotirat Amazon i njihov kindle il koji vec vrag, pa onda kupe neki drugi ebook citac koji su takodjer napravili isti ti kinezi u neljudskim uvjetima. Ne samo da bi ti kinezi dali oba bubrega da mogu radit u amazonu pod njihovim uvjetima rada nego bi sigurno ubacili i minimum jedno plucno krilo gratis.
I meni ide na živce to serkanje tipa "bojkotiraj Amazon" pa kupi kod nekog drugog za kojega uopće ne znaš kako posluje jer su mu zaposlenici vojska (ne) sretnika koja blagosilja poslodavca jer im je dao priliku da ih izrabljuje.
Dlapek is offline  
Old 22.12.2014., 10:00   #18
Quote:
Deimos kaže: Pogledaj post


ne. NAJBITNIJE JE DA NE POMAŽETE!

daj si više u glavu stavite da lajkovi ne spašavaju živote, da vas cca 30 koji budete bojkotirali amazon neće NIČEM pridonjet. gledaj ovu analogiju; svi u hrvatskoj bojkotiraju amazon, algoritam nema dovoljno zarade, gase svoje dućane, ljudi su na cesti. a ja ne tražim da se tema zatvori, samo ju makni u politiku ili di već da ju ne gledam
A kako TI znaš pomažemo li mi na druge načine ili ne? Jesi li ikad volontirao, jesi li ikad donirao nešto novaca nesretnicima? Ja radim i jedno i drugo. Doduše, odbijam više davati lovu unicefu jer su mi sumnjivi.
A sad me pusti da u miru bojkotiram amazon. Ili ćeš i dalje cviliti o tobožnjem licemjerju i tražiti zatvaranje teme (jer to si izričito napisao negdje u prvom postu)?
MyBurden is offline  
Old 22.12.2014., 11:50   #19
Quote:
Zeggrez kaže: Pogledaj post
Mislim da je Deimosova logika to sto mu ide na kurac kad "veliki humanisti" sad idu bojkotirat Amazon i njihov kindle il koji vec vrag, pa onda kupe neki drugi ebook citac koji su takodjer napravili isti ti kinezi u neljudskim uvjetima. Ne samo da bi ti kinezi dali oba bubrega da mogu radit u amazonu pod njihovim uvjetima rada nego bi sigurno ubacili i minimum jedno plucno krilo gratis.
Veliki potpis i like.

Ono, neću kupiti ništa od Amazona, jer je ova amerikanka dobila otkaz kod njih. Ali zato nosim glanc novi iPhone6 kojega su sklopili kineski tinejdžeri koji rade 16 sati dnevno.

Ako ćete biti dosljedni, onda bi bogme više od pola stvari iz prosječnog kućanstva morali baciti van jer ih rade ljudi u nehumanim uvjetima.

Boli me kituljac i za Amazon i Apple i Google i sve njih. Kupovaću ono što mi se sviđa i što mi je povoljno.
lava72 is offline  
Old 22.12.2014., 12:09   #20
Quote:
MyBurden kaže: Pogledaj post
Doduše, odbijam više davati lovu unicefu jer su mi sumnjivi.
Stvarno? Može još informacija, ako hoćeš u inbox.

Quote:
lava72 kaže: Pogledaj post
Ono, neću kupiti ništa od Amazona, jer je ova amerikanka dobila otkaz kod njih. Ali zato nosim glanc novi iPhone6 kojega su sklopili kineski tinejdžeri koji rade 16 sati dnevno.
Nemam iPhone i ne bih si ga kupila upravo da imam milijun na računu jer mi je kao prvo mrzak pokojni Jobs, koji je takoreći zaribao svog najfrenda, radi pohlepe, a i cijela ekipa koja prati najnovije Apple trendove mi je blagorećeno snobovska i odbojna. Shvaćam da unixoid ima svojih prednosti, ali za 15 k kn kupim i bolju mrcinu od njihovih bijelih elitnih iMacova.

Quote:
lava72 kaže: Pogledaj post
Ako ćete biti dosljedni, onda bi bogme više od pola stvari iz prosječnog kućanstva morali baciti van jer ih rade ljudi u nehumanim uvjetima.
To i nastojim. Hvala na pitanju. Ako koga zanima lista prema kojoj proizvođači paze da im metali ne dolaze iz rudnika gdje rade djeca, evo: stranica dva.

Quote:
lava72 kaže: Pogledaj post
Boli me kituljac i za Amazon i Apple i Google i sve njih. Kupovaću ono što mi se sviđa i što mi je povoljno.
Ofkors.
Lozimka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.