Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2016., 18:34   #141
Ok ako on upali najmanji problem to malo zica i crijevo. Nek radi i bez klime samo nek radi

Nije mi vrag dao mira, spojio sam akumulator (napunjen je) i dao je nekakve znakove zivota. Vidim kilometre i druge info na tabli, a radi i centralno.

Nakon toga sam ga odspojio i ceka sutra paljenje. Cujemo se popodne. Thanks!
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 20:34   #142
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Ok ako on upali najmanji problem to malo zica i crijevo. Nek radi i bez klime samo nek radi

Nije mi vrag dao mira, spojio sam akumulator (napunjen je) i dao je nekakve znakove zivota. Vidim kilometre i druge info na tabli, a radi i centralno.

Nakon toga sam ga odspojio i ceka sutra paljenje. Cujemo se popodne. Thanks!
Normalno ćeš upaliti, samo malo trebaš pretresti instalaciju za bi to potrajalo...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 21:04   #143
Thumbs up

Svejedno moraš biti oprezan dok pališ da ti se negdje drugdje kao posljedica svega ponovo nešto ne zapali. Imaš odličnog kolegu i dobro napredujete, tako treba, držim Vam fige da uspijeta. Rado bi bio uz Vas ali sam suviše predaleko.
__________________
Mark Twain je lijepo rekao: "Nikad se ne svađajte s glupim ljudima,oni će vas spustiti na svoju razinu i onda potući sa svojim iskustvom" !
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 21:10   #144
Da...so far so good. Svjestan sam opasnosti ponovnog zapaljenja i eto kupio sam aparat za gasenje pozara...Nadajmo se da nikad nece zatrebati.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 23:03   #145
oooo Još malo ćeš opet na cestu Mislim da će sve biti OK.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 19:16   #146
Vampir - care, hvala ti!

Uz vampirovu pomoc, upalila je ko iz puske i radi bez greske!

Napravio sam testni krug, sve super...Nakon svih crnih prognoza presretan sam, pre pre presretan. Kakav osjecaj cut ju opet kako prede...

Sorry malo sam se zanio

Ostaje sanirat klimu: crijevo, plin, i naravno nesretno nastradali ventilator i njegove zice/konektore.

Takodjer nalaze se pitanje da li privremeno dok ne rijesim sve do kraja mogu vozit ovako sa jednim ventilatorom? Ne znam da li ventici imaju odvojenu funkciju da je jedan samo za klimu i jedan samo za motor ili su oba za oboje. Postoji li bojazan pregrijavanja motora ako odem za vikend na kraci put - 100km?

Veliko hvala i svima ostalima na podrsci i pomoci, stvarno ste zakon

EDIT: Ako nekog zanima, ustanovili smo da bi najlogicnije bilo da je ona eksplozija zapravo bila eksplozija gumenog crijeva kroz koji je probio plin i da nema veze sa instalacijama/popratnim elementima. A oblik i izgled rupe na crijevu tome idu u prilog.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 19:21   #147
Nemoj vozit utrke i preživit će. Ako vidiš da krene dizat temperaturu - prozore dole i grijanje (G R I J A NJ E) u kabini na max zajedno sa ventilatorom kabine.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 20:38   #148
Ajd super. A auto skoro u Ciosu završio.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 20:47   #149
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Uz vampirovu pomoc, upalila je ko iz puske i radi bez greske!
rek'o sam ti ja, a htio si ga likvidirati. Auto stvarno izgleda jako dobro na onim fotkama.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 21:02   #150
Ajd bas mi je drago da ces to relativno jeftino rijesiti.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 21:59   #151
jesam li ti rekao,nemoj bacit auto kao ja

čestitke...okreno dabogda još 300 000 s njom
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 11:33   #152
Nevjerojatno je, trenutni trosak 0kn, a auto vozi...kakva sreca sve to skupa. Nije moglo bolje ispast. Javim kad rijesim nesto sa klimom, ako netko ima ideju gdje mogu te dijelove nabavit najlakse, nek se slobodno javi
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 11:52   #153
Za crijevo probaj u Vrapču kod potoka, Vijčane pumpe doo, a među ostalim rade i crijeva lijevo u dvorištu. Ja sam nosio da mi naprave isto od klime jer mi se navoj na matici izlizao ali su ga uspjeli spasiti.

Ali, meni je frajer rekao da trebam uzorak pa se nadam da imaš odrezani dio.
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 13:38   #154
Yep, imam i odrezani dio. Znam vec kod koga mogu dat napravit da zavari ali prvo cu potrazit na nekom otpadu mozda nac originalne cijevi pa zamijenit cijele bez varenja.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 13:50   #155
Što će ti rabljeno kad je vjerojatno isto trulo ko i tvoje. Daj da se zapertla novi komad gumenog creva i rješi problem.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 14:42   #156
Nije moje bilo trulo, dapace sva crijeva su u dobrom stanju. Izgorjelo je. Al dobro, vjerojatno bude tako kako kazes. Tnx

EDIT: 270kn, nije mi jasno jedino dal salju jedan ventilator ili oba: http://www.ebay.com/itm/AIR-CON-COOL...WQaxOMKmXmmydA

Poslao sam upit.

Zadnje uređivanje Astral07 : 26.07.2016. at 16:12.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 22:40   #157
Imaš na Zagrebačkoj cesti nešto ispod Tommy-a neku firmu koja prodaje ventilatore, a par koraka od Kauflanda je Japanparts, raspitaj se tamo.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 23:36   #158
Da, cuo sam za to. Budem hvala.

Nazalost neocekivani problemi...

Sve je bilo malo pre dobro da bi bilo istinito al ajde nadam se da nije nesto u samim instalacijama no dosta svjetla mi ne radi. Danas sam se prvi puta vozio po noci i primjetio sam da:

Ne radi: Svjetla za maglu, dnevna svjetla, sva straznja pozicijska svjetla, straznje svjetlo za maglu (rikverc svjetlo), osvjetljenje na tabli (pokazivaca goriva, brzinomjera, okretaja, temperature motora).

Od prije ne radi: Osvjetljenje ventilacijskih rucica, osvjetljenje na tabli (pokazivac kilometara, pokazivac temperature i ostalih stvari koje se na tom displayicu mogu prikazat).

Radi: Kratka svjetla, duga svjetla, zmigavci (i na autu i na tabli), stop svjetlo, stropno osvjetljenje naprijed i natrag, radio, ledice na gumbicima za zatvaranje zraka u kabini i ukljucivanje klima uredaja, ostala svjetla na tabli poput CE lampice, indikatora otvorenih vrata i slicno.

E sad ne mogu reci buduci da sam auto palio prvi puta po danu, nisam pregledavo svjetla pa ne znam da li su stvari naknadno crkavale ili je sve vec bilo crknuto jos od pozara. I da li je crko neki osigurac ili su mi se instalacije ipak skurile, ili su fkt sva ta svjetla bas crkla zbog nekakvog strujnog udara...

Sutra nakon posla cu probat stavit svjecicu iz kratkog u dnevno svjetlo (iste su) pa cu odma znat jel problem u samim svjecicama ili nesto sa instalacijama.

Eto nije savrseno al nadam se ipak popravljivo.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 23:39   #159
zar je taj model imao dnevna svjetla?
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 23:42   #160
To je "SE" paket opreme, full oprema koza, grijanje sjedala, elektricno pomicanje sjedala, panoramski krov, grijanje straznjeg stakla...itd.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.