Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2016., 15:21   #2921
Cijena za auto na autoscout24.de je 8000€, uz nju piše "VAT deductible". Uz to se u opisu spominje da je cijena bez PDV-a 6200€ za trgovce i trgovce koji izvoze. Koju cijenu onda plaćam? Ima li razlike ako mi auto uvozi obrt/firma?

Sigurno je već prije objašnjeno no nisam mogao naći u moru stranica. Hvala.
studentvz is offline  
Old 22.07.2016., 17:44   #2922
plaćaš s porezom. Osim ako ne živiš izvan europske unije
frenchkey is offline  
Old 22.07.2016., 18:07   #2923
Greška

Zadnje uređivanje Pero_Kanister : 22.07.2016. at 18:19.
Pero_Kanister is offline  
Old 22.07.2016., 18:38   #2924
Quote:
ratwa kaže: Pogledaj post
I kakvi su onda konacni savjeti,kupovati u njemackoj ili ne,sta pripaziti kod kupnje,iskuljicov gledati na autoscout?obavezna dijagnostika?
.Meni iskreno je budzet do 10500 eura(al naravno gledam i ove jeftinije aute) i gledam a3 sportback uz bmw 3 koji imaju znacajno manje co2 emsiiju.
Najbitnije da si ti 100% načisto šta si ti prioriteti kod vozila jer ako veća snaga i što više opreme nisu prioritet, možeš kupiti korektno vozilo i čak da ti još ostane novca (ako je tih 10500€ do registracije). Primjer 2 vozila iz tvoje liste koja djeluju OK:
Ovo vozilo (ugrubo CO2+ trošarina 11-11500 KN) i ovo vozilo. Napomene kod 2. vozila: ima ta light oštećenja (slika broj. 5 u galeriji), ali kraj 2009 (model 2010). Ovo sa NEdiranim oštećenjima (ja to zovem vozilo u "sirovom" stanju) je najkorektniji odnos prema kupcu. Kod tog vozila se vjerojatno radi njih cijena može solidno "ispolirati", a vidiš da niko nije straga "ušao" u vozilo, nego su baš u light formi. Uglavnom, mislim da to vozilo do registracije (sa ukalkuliranim troškovima popravka tih oštećenja) = ca. 9500 € jer (ugrubo CO2+ trošarina 3600-4000 KN). Ovdje ti je info kako se inače kreću cijene modela kakav je taj light oštećeni.
Quote:
ratwa kaže: Pogledaj post
Jos jedna stvar.STa mi tocno znaci garancija na auto god dana(nasao auto preko autoscouta) i dali ovlasteni serviser moze skuziti muljanje kilometara?Ima li itko iskustva sa stranicom AUTODNA gdje provjeravaju sa brojem sasije i tereba platit izvjesce?
LP
Ako uz vozilo u pisanoj formi (na odvojenom papiru) ne dobiješ da imaš garanciju, ne znači ništa, pošto su te informacije za kupce-rezidente Njemačke. Što se tiče muljanja km, ako servisi nisu rađeni kod ovlaštenog i upisani u sustav.... Ostalo znaš...
__________________
Take five

Zadnje uređivanje leonas : 22.07.2016. at 18:51.
leonas is offline  
Old 22.07.2016., 18:47   #2925
Quote:
studentvz kaže: Pogledaj post
Cijena za auto na autoscout24.de je 8000€, uz nju piše "VAT deductible". Uz to se u opisu spominje da je cijena bez PDV-a 6200€ za trgovce i trgovce koji izvoze. Koju cijenu onda plaćam? Ima li razlike ako mi auto uvozi obrt/firma?

Sigurno je već prije objašnjeno no nisam mogao naći u moru stranica. Hvala.
33. stranica, pa vidi gdje si ti. A ovdje u (...) je "tehnički" dio štorije.
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 24.07.2016., 16:35   #2926
Kolika bi otprilike bila cjelokupna davanja za :
Automobil 2013 god
150 tisuca km
Dizel
120 g/km
20 tisuca € cijena
Hvala
GoSSipGirl- is offline  
Old 25.07.2016., 09:50   #2927
Quote:
GoSSipGirl- kaže: Pogledaj post
Kolika bi otprilike bila cjelokupna davanja za :
Automobil 2013 god
150 tisuca km
Dizel
120 g/km
20 tisuca € cijena
Hvala
Brand, model, mjenjač, oblik karoserije? "Pukni" ovdje par linkova (vrlo) sličnih vozila ili pošalji na pp link konkretnog vozila.
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 25.07.2016., 12:16   #2928
Pozdrav, imam jedno informativno pitanje.

Otac radi u Njemačkoj i kupio je corsu d 1.3 cdti (75ks, 2008.) koju bi trebao voziti moj brat. Pošto je on relativno friški vozač, ja bih otišao po nju i dovezao je doma. Auto je kupljen u auto kući i papiri su na oca.

Zanima me da li treba nekakva vrsta punomoći da bi brat mogao platiti homologaciju, trošarine i registraciju i u konačnici postati vlasnik tog vozila.
__________________
.
NooKie is offline  
Old 26.07.2016., 06:38   #2929
Itko?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
__________________
.
NooKie is offline  
Old 26.07.2016., 10:36   #2930
Quote:
NooKie kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam jedno informativno pitanje.

Otac radi u Njemačkoj i kupio je corsu d 1.3 cdti (75ks, 2008.) koju bi trebao voziti moj brat. Pošto je on relativno friški vozač, ja bih otišao po nju i dovezao je doma. Auto je kupljen u auto kući i papiri su na oca.

Zanima me da li treba nekakva vrsta punomoći da bi brat mogao platiti homologaciju, trošarine i registraciju i u konačnici postati vlasnik tog vozila.
Čitam i pokušavam shvatiti vaše pobude za ovaj rusvajs ali ne ide mi nikako...
Brat je od starta papirološki (račun na njegovo ime, a ne vašeg tate) trebao biti vlasnik vozila. Ovako je doslovce sve & baš kako ne treba i skuplje će vas doći u konačnici jer pored svih davanja platit' ćete i 5% prijenos, a to ste mogli eliminirati da je račun na ime tvoga brata.

U ovom trileru punomoć tebi treba u D (za Zoll tablice), a ne bratu u HR. Njemu treba (kod notara ovjeren) D kupoprodajni Ugovor između vašeg tate (koji je sada po D računu vlasnik vozila) i njega. Ili druga varijanta, punomoć od vašeg tate na jednog od vas da u HR možete odraditi unos (i registraciju) na tatino ime, a poslije darovnim ili kupoprodjanim ugovorom "prebaciti" vozilo na bratovo ime. A to opet "povlači" 5% za prijenos. Ako ikako može, najbolji posao bi bio da tata pokuša u autokući da odrade cancel računa, pa da naprave novi na bratovo ime.
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 26.07.2016., 12:22   #2931
Vjerojatno je otac davno kupio auto, a ne sada. Prije se nije plaćao prijenos vlasništva unutar obitelji na niže (s oca na sina).
Cosmo Kramer is offline  
Old 26.07.2016., 15:23   #2932
Ne, ipak nije. Friška priča (kupnja).
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 28.07.2016., 19:35   #2933
Pozdrav, da li je netko od vas tu unosio Audi a5 3,0 TDI quattro ili 2,7 TDI ? Koja su okvirno davanja?

Lp
77miha7 is offline  
Old 29.07.2016., 00:53   #2934
Pozdrav, da li netko ima prijedlog gdje tražiti Volvo s60, star 1-2, pratim Autoscout24 i mobile.de., ima li smisla gledati nordijske zemlje i gdje?
Hvala i Lp,
Crosas is offline  
Old 31.07.2016., 10:59   #2935
Pozdrav svima, Leonas trebam tvoju pomoc, kupio bi bmw 320d ili 120d, 2005-2007, 150tkm , 5tosuca eura. Gledao sam preko stranica autoscout24 i mobile najvise ih ima u Italiji al sam cuo da u Italiji nema zoll tablica, kako ga uvest. Je li bolje u Njemackoj i sta mi preporuca neki savjet i koliko ce me izac to na carini?
lukaprkvc is offline  
Old 31.07.2016., 13:10   #2936
Gledam novog Leona, kod nas 115 kkn, a u slo 12000 eura neka akcijska cijena. To je jako velika razlika. Oko 20-25 kkn. Jel postoji neki problem ili skeiveni troskovi ukoliko odlucim uzet u slo?
Hdnst is offline  
Old 31.07.2016., 14:38   #2937
Quote:
Hdnst kaže: Pogledaj post
Gledam novog Leona, kod nas 115 kkn, a u slo 12000 eura neka akcijska cijena. To je jako velika razlika. Oko 20-25 kkn. Jel postoji neki problem ili skeiveni troskovi ukoliko odlucim uzet u slo?
Nema skrivenih, imaš poznatih.
rocker1987 is offline  
Old 31.07.2016., 19:03   #2938
Uvezao sam auto prošle godine, sad se vjerojatno ide po još jedan.
Zanima me jel se što promijenilo osim plaćanja za zbrinjavanje po kgu (tada to nije bilo)
I zaboravio sam što točno treba pisati na računu da bi se ovdje moglo uvesti (znam da su neki imali problema oko toga)

Hvala
Jokerwaa is offline  
Old 01.08.2016., 11:01   #2939
Quote:
Crosas kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da li netko ima prijedlog gdje tražiti Volvo s60, star 1-2, pratim Autoscout24 i mobile.de., ima li smisla gledati nordijske zemlje i gdje?
Hvala i Lp,
Belgija.
Quote:
lukaprkvc kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, Leonas trebam tvoju pomoc, kupio bi bmw 320d ili 120d, 2005-2007, 150tkm , 5tosuca eura. Gledao sam preko stranica autoscout24 i mobile najvise ih ima u Italiji al sam cuo da u Italiji nema zoll tablica, kako ga uvest. Je li bolje u Njemackoj i sta mi preporuca neki savjet i koliko ce me izac to na carini?
Okvirni info o visini davanja ne može bez linka konkretn(og)ijeg vozila. Kupnja u bilo kojoj državi koja ima Zoll-ke ti pojednostavljuje posao u smislu da transport robe (a posredno i papirologija) ne ovisi o drugome. Robe koja je tebi interesantna (uz "moj" dodatni kriterij max. 2. vlasnik) nema baš previše. 4-5 kom u cijeloj Europi i to od privatnih lica, što papirološki komplicira odrađivanje posla (plaćanje ovjere ugovora u državi kupnje) + 5% prijenos u HR, što diže cijenu u konačnici...
A ovdje su ti sva vozila po tvojim kriterijima, ali sa "neograničenim" brojem prethodnih vlasnika.
Znači "upamet" & ne trčati "grlom u jagode".
Quote:
Hdnst kaže: Pogledaj post
Gledam novog Leona, kod nas 115 kkn, a u slo 12000 eura neka akcijska cijena. To je jako velika razlika. Oko 20-25 kkn. Jel postoji neki problem ili skeiveni troskovi ukoliko odlucim uzet u slo?
Da si ne bi radio "račun bez krčmara", prvo provjeri da li akcija vrijedi i ako vozilo ide izvan Slo...
__________________
Take five
leonas is offline  
Old 01.08.2016., 12:21   #2940
Quote:
Crosas kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da li netko ima prijedlog gdje tražiti Volvo s60, star 1-2, pratim Autoscout24 i mobile.de., ima li smisla gledati nordijske zemlje i gdje?
Hvala i Lp,
https://www.blocket.se/stockholm/bil...h&cb=41&cbl1=4

http://www.volvocars.com/se/bilar/sok-lagerbilar

Moj sin (živi u SE) je prošle godine bio u potrazi za nešto sličnim. Kaže da Volvo i tamo ima prilično visoke cijene (na kraju je kupio BMW).

ps
Rabljeni BMW je uzeo u auto kući sa jamstvom o ispravnosti i garancijom od 6 mj. Povratkom u svoj grad otišao je u ovlašteni servis, platio dijagnostiku (500 kruna), pronašli su potrebnih popravaka za oko 6000 kruna, ali je, s obzirom na pisano jamstvo, dotični servis račun ispostavio na auto kuću.
Hoću reći da se u tamošnje autokuće može prilično pouzdati.
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.