Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2016., 08:09   #1
Mazga 6, benzinac 1.8, 2005o godiste povecana potrosnja ulja

Pozdrav!

Kao sto sami naslov kaze, povecala se potrosnja ulja kod moje mazde 6 pri 112k km. U servisu mi preporucuju generalku sto mi bas i nije napeto radi cijene. Jeli netko imao slican problem? Nevidi se nigdi propustanje ulja, nedimi na na auspuh.
Mrkymedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 08:43   #2
Koji to servis predlaže generalku, možda ovlašteni? Ne bih se čudio... Moja trojka isto benzinac 1.6 ima 247tkm i ide kao nova, ulja skoro da i ne potroši, generalki ni blizu Smije li se znat koje je ulje natočeno prilikom zamjene? Možda je problem u njemu.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 08:51   #3
Quote:
Mrkymedo kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Kao sto sami naslov kaze, povecala se potrosnja ulja kod moje mazde 6 pri 112k km. U servisu mi preporucuju generalku sto mi bas i nije napeto radi cijene. Jeli netko imao slican problem? Nevidi se nigdi propustanje ulja, nedimi na na auspuh.
1.8 od Mazge pa da troši ulje? Neverovatno!

Da te ne zajebavam dalje - da, općepoznata stvar, napravili i Japanci jedača ulja da se ovi iz VW-a ne osjećaju sami. Samo kad Mazga počne jest ulje ... e to je nešto.

Problem ti je u cilindrima odnosno uljnim karikama - sjebano dizajnirano, sjebano izvedeno, a i ti si kriv odabirom ulja/intervala (i neću sad slušat "kako je tvornica napisala"). Tragično da se isti problem kod Mazgi javlja od 626 serije do Skyactive motora.
Dodatan problem su gumice na ventilima, no to je dosta čest problem na svim motorima - guma otvrdne od temperature i više ne briše ulje kak bi trebala.

Najkraće rečeno - klipovi moraju van, neznam jesu li se u međuvremenu pojavili novi (znat će Gogo), redizajnirani, sve očistit i zamjenit uljne karike i bit će ko nova .... idućih 100 tisuća. A onda ponovo.

Ako ti se neda čekat da Gogo naleti - potraži, pisao je detaljno o tom problemu. On je svoju koliko znam rastavio, sastavio i prodao.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 09:24   #4
Ha,ha,ha
Čitam ovaj naslov, i samo mi se smiješak pojavljuje na ustima...
Da, prošao sam tu školu...


Prvo pitanje, koliko zapravo troši ulja?


Zanimljivo, na 1,3 1,5 i 1,6 motorima, potrošnja ulja nije toliko izražen problem, iako ni ti motori nisu šparni.

Ali 1.8, 2.0 i 2,3 su notorni pržitelji ulja.
I da, jadna je Mazdina karma kad ni na novim skyactiv motorima nisu rijesili problem, a na starim modelima ga nikad nisu priznali....

Dakle khm, da, glupo dizajnirani klipovi i karike.

Riješenje je, ili vozit i točit lifru ulja na svqki rezervar goriva i molit boga da ne počne jutarnje dimljenje, pa prodat kad ti dojadi vozit na mješavinu, ili generalka..

Kod generalke je potrebno sqmo promjenit karike i obradit klipove, te pohonat cilindre, jer su cilindri toliko dopirani niklom da se ni nakon 400,000 km ne pojedu trqgovi honanja, a kamo li da dobiju ovalnost.

Ali cijena toga zbog rijekih dijelova bude bila pola cijene auta i to ako radis kod neovlastenog.
Samo plocica casice ventila je 200 kn ili 70 kn brusenje, a ima ih narwvno 16.

A skidat glwvu bez obrade je jednako pišat u vjetar.

Sve u svemu, ako daš to obaviti nekome tko ZNA kako to kvalitetno napaviti, za cca 1000eura, imal bus motot koji bu jos 100, 150 tiwuca odgulio

Zamjenskih ili modificirwnih klipova nema, jedino aftermarket mrp klipovi ikarike iz usa, ali cijena je - boli glava....
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 18:00   #5
Auch sad više nisu niti japanci što su nekad bili, kak ti bolja alternativa VW-u.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 18:14   #6
Stvarno, kolika je zapravo potrošnja ulja?
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 18:16   #7
Dima ima kad je sve već u dobranom kurcu.

Gogo ti si nešto bio kemijao da ćeš proborat veće rupe na uljnom kanalu ... nisi se usudio ili .....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 18:20   #8
Ne mogu da vjerujem da nakon 112.000 km ide na generalku. Najnekvalitetniji motori su prelazili više bez generalke...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 18:31   #9
Nije stvar generalke - pričaju pizdarije, ništa se tu nije potrošilo, upravo suprotno - nataložilo se pa su uljni prsteni blokirani + rupe na klipu kroz koje otječe ulje koje taj prsten obriše su začepljene (ili skoro začepljene) - tako da uljni prsteni više skoro da i nemaju funkciju, ulje ostane na cilindru i izgori.

No svejedno moraš rastepst mašinu skoro do zadnjeg šarafa da rješiš problem - TO je glavni problem.

A ono što je Gogo rekao - pa nećeš valjda rastepavat mašinu bez da urediš i ventile, vraćat stari dihtung glave i slične fušerske fore - onda bolje da nisi ni počinjao.

Vidi tu na slikama na što liče kanali uljnog prstena:


http://forum.miata.net/vb/showthread.php?t=461565


Kak da onda prsten odradi svoj posao?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 18:34   #10
Zaboravio dodat - sva ulja su ista, jel tako, sve je to isti kurac ..... a i tvornica NAJBOLJE zna kad mjenjat, čemu skraćivat intervale .....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 18:36   #11
Znači sve ovo se moglo spriječiti ranijom promjenom ulja?
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 18:48   #12
Dobrim djelom odgodit.

Nego vidi ovog genija - pita zašto mu mašina troši litru na 500 km ... a vidi "laka" ispod poklopca bregastih ... možeš mislit na što liče klipovi

https://www.google.hr/imgres?imgurl=...act=mrc&uact=8
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 20:11   #13
Moje iskustvo: Opizdi nutra nekakvu polusintetiku (Elf se pokazal najboljim) i moli Boga da ti otopi ovo sranje s karika. I onda mijenjaj svakih 7-8 000 km.
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 21:02   #14
Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo: Opizdi nutra nekakvu polusintetiku (Elf se pokazal najboljim) i moli Boga da ti otopi ovo sranje s karika. I onda mijenjaj svakih 7-8 000 km.
Nema sanse...

Pokusavao sa petrolejom, carb cleanerom, naftom, snakee oil-om, kroz svjecice u cilindre prrko noci, niti da mrdne.

Jednom kad se ova govna od karika na mazdinim fp i fs motorima zapeku, jedino ih mehanički očistiš.
Zašto su tu 1.8, 2.0 i 2.3 motori problematični?

Zato jer svi imaju isti klip, samo su im hodovi drugačiji.

A klip ima jadne dvije rupice u uljnom kanalu, i to niti 2mm velike, i kad se zapeku, u kanalima i uljnim karikama ostaje ulje koje se naknadno zapeče i onda počnu problemi i dim i potrošnja ulja.

Ja sam na planskoj ploči svqki klip proboral sa dodatnih 4 rupe sa savake strane 3 mm u promjeru, pa ponovno sve složil, i prošel 90 000 km nakon toga sa gotovo zanemarivom potrošnjom ulja, i onda prodal auto jer mi je trebal veci zbog povecanja obitelji.

Ali, da bi izbacil klipove van, moras skinut gornji karter.
Da bi gornji karter skinul, moras skidat getribu van, jer inace nemres do jednog serafa koji unutar zvona drzi gornji karter.
Dakle, motor MORA fizicki van iz auta.

Sad. Nisam ziher da ji je tvoja mazda istog motora (fp) ili je neki noviji model koji je rijesio te sitnice, ali, osim standardnih setova letcih lagera, brtvi i svega za obradu glave, meni je naj veci problem bila brtva glave koje tada nije bilo nego origigi, pa sam ju vukel iz Austrije, te proklrte pločice ventila, koje moraš mijenjat čim lizneš dosjed ventila, pa sam se podružio s plaskom brusilicom.

Nakon toga, motor je bil ko no v..


Eko test prije zahvata hc 150, eko test poslije zahvata hc 20...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 21:08   #15
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Nema sanse...

Pokusavao sa petrolejom, carb cleanerom, naftom, snakee oil-om, kroz svjecice u cilindre prrko noci, niti da mrdne.

Jednom kad se ova govna od karika na mazdinim fp i fs motorima zapeku, jedino ih mehanički očistiš.
Zašto su tu 1.8, 2.0 i 2.3 motori problematični?

Zato jer svi imaju isti klip, samo su im hodovi drugačiji.

A klip ima jadne dvije rupice u uljnom kanalu, i to niti 2mm velike, i kad se zapeku, u kanalima i uljnim karikama ostaje ulje koje se naknadno zapeče i onda počnu problemi i dim i potrošnja ulja.

Ja sam na planskoj ploči svqki klip proboral sa dodatnih 4 rupe sa savake strane 3 mm u promjeru, pa ponovno sve složil, i prošel 90 000 km nakon toga sa gotovo zanemarivom potrošnjom ulja, i onda prodal auto jer mi je trebal veci zbog povecanja obitelji.

Ali, da bi izbacil klipove van, moras skinut gornji karter.
Da bi gornji karter skinul, moras skidat getribu van, jer inace nemres do jednog serafa koji unutar zvona drzi gornji karter.
Dakle, motor MORA fizicki van iz auta.

Sad. Nisam ziher da ji je tvoja mazda istog motora (fp) ili je neki noviji model koji je rijesio te sitnice, ali, osim standardnih setova letcih lagera, brtvi i svega za obradu glave, meni je naj veci problem bila brtva glave koje tada nije bilo nego origigi, pa sam ju vukel iz Austrije, te proklrte pločice ventila, koje moraš mijenjat čim lizneš dosjed ventila, pa sam se podružio s plaskom brusilicom.

Nakon toga, motor je bil ko no v..


Eko test prije zahvata hc 150, eko test poslije zahvata hc 20...
Sve super, vidim da si se ispraksirao sa tim motorom, ali mislim da nije bilo dobro petrolej u cilindre stavljat. Agresivan je za karike, barem sam tako čuo...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 21:19   #16
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Sve super, vidim da si se ispraksirao sa tim motorom, ali mislim da nije bilo dobro petrolej u cilindre stavljat. Agresivan je za karike, barem sam tako čuo...
Nek bude sretan da mu nisam solnu kiselinu ulio, koliko mi je žuči popilo to japansko hirošimsko govno...
Radi se o zadnjoj generaciji 323 prije 3ki i 6ica...

Nije petrolej agresivan nego jako otapa masnoće i ulja, pa sam po sebi nema "podmazivačka svojstva"...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin

Zadnje uređivanje gogo111 : 26.07.2016. at 21:32.
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 21:28   #17
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Znači sve ovo se moglo spriječiti ranijom promjenom ulja?
Postoji par plinasa koji religijski mijenjaju ulje svakih 6 iki 7 kils kilometra na istim masinama. Jedna je u premacy a druga u 626.
Premacy ima skoro 200 hiljkii trosi cca pola litre na tih 7 tisuca, a 626 ima skoro 300 hiljki i tak je zadnjih 50ak počela jače trošiti..
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 21:55   #18
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Nema sanse...

Pokusavao sa petrolejom, carb cleanerom, naftom, snakee oil-om, kroz svjecice u cilindre prrko noci, niti da mrdne.

Jednom kad se ova govna od karika na mazdinim fp i fs motorima zapeku, jedino ih mehanički očistiš.
Zašto su tu 1.8, 2.0 i 2.3 motori problematični?

Zato jer svi imaju isti klip, samo su im hodovi drugačiji.

A klip ima jadne dvije rupice u uljnom kanalu, i to niti 2mm velike, i kad se zapeku, u kanalima i uljnim karikama ostaje ulje koje se naknadno zapeče i onda počnu problemi i dim i potrošnja ulja.

Ja sam na planskoj ploči svqki klip proboral sa dodatnih 4 rupe sa savake strane 3 mm u promjeru, pa ponovno sve složil, i prošel 90 000 km nakon toga sa gotovo zanemarivom potrošnjom ulja, i onda prodal auto jer mi je trebal veci zbog povecanja obitelji.

Ali, da bi izbacil klipove van, moras skinut gornji karter.
Da bi gornji karter skinul, moras skidat getribu van, jer inace nemres do jednog serafa koji unutar zvona drzi gornji karter.
Dakle, motor MORA fizicki van iz auta.

Sad. Nisam ziher da ji je tvoja mazda istog motora (fp) ili je neki noviji model koji je rijesio te sitnice, ali, osim standardnih setova letcih lagera, brtvi i svega za obradu glave, meni je naj veci problem bila brtva glave koje tada nije bilo nego origigi, pa sam ju vukel iz Austrije, te proklrte pločice ventila, koje moraš mijenjat čim lizneš dosjed ventila, pa sam se podružio s plaskom brusilicom.

Nakon toga, motor je bil ko no v..


Eko test prije zahvata hc 150, eko test poslije zahvata hc 20...
Napravih tako 150 000 km i 7 tehničkih pregleda sa super rezultatima ekotesta. Vrstu ulja sam promijenio na prvo jutarnje dimljenje ( na cca 95000),
Auto još ide i troši deci ulja na soma km.
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 22:04   #19
Quote:
Muljuzator kaže: Pogledaj post
Napravih tako 150 000 km i 7 tehničkih pregleda sa super rezultatima ekotesta. Vrstu ulja sam promijenio na prvo jutarnje dimljenje ( na cca 95000),
Auto još ide i troši deci ulja na soma km.
Mazga?

Znam osim mene gro ljudi i u hr i vani na mazda 247, koji su probali otapati svim i svacim, i seafoamom koji je alfa i omega....
I kita....
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 22:26   #20
Kakva je situacija sa mazdom6 2.0 benzinac iz 2009 godine,ovaj predzadnji model?
yoshimura-nipon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.