Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2009., 00:37   #1881
Quote:
Uspjetcu kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!

...treba mi info o turistickoj vizi za novi zeland.
za infor. traba zvat u Rim jer su mi dali u konzulatu UK i SJ. IRSKE njihov br. ...ali ono sto ja trebam je zapravo samo potvrda na info. koje imam.

pitanje:

da li za turisticku vizu trebam slati zahtjev za vizu za privremeni boravak u NZ na adresu: immigration New Zealand u London?

prema tome trebala bi popuniti application INZ1017...i slati sa svim ostalim potrebnim papirima...

ostala bi dolje samo 3 tjedna.

ako netko zna
Vise se i ne sjecam sto sam ispunjavala kad sam isla turisticki na NZ ali mislim da je bio samo jedan, vrlo jednostavan formular + naravno kopija karte, ako imas sponsorship form (ako ides nekome u posjetu), dokaz da imas lovu (cini mi se--ja sam nosila samo bank statement) i fee ako ne placas kreditnom karticom (ali to je najjednostavnije).

Ja sam doduse tad zivjela u Engleskoj i vadila vizu u londonskom konzulatu pa nije trebalo nista slati.

Daj odi na temu 'Novi Zeland', tamo je bilo ljudi koji su isli nedavno i iz Hrvatske pa ce ti oni

Dat ce ti vizu toliko koliko ti karta vrijedi plus koji dan, a max turisticka s hr je mislim 3 mjeseca.

Salji DHL, Fedex i slicnim kompanijama.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 04:41   #1882
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
Miloshz, ja zvala u veleposlanstvo Kenije i rekli mi da treba, tako da sam ju ja dala raditi, e sad, ko tu koga hebe ne znam, ni nije mi bitno...poucena iskustvom sa Balijem, rekla sam da ako mogu vizu uvijek rijesavam prije puta....

Btw; ajd mi odgovarajte na pitanje, a ne postavljat druga pitanja koja nisu bitna....thx
ma pusti budale

jos nisam cuo da je bilo ko vadio vizu za keniju pre puta, iz bilo koje zemlje

indonezhansku vizu sam ja bez frke (doduse, nesto malo zelenih immigration officeru je palo) dobijao i na hrvatski i na italijanski pasos
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 16:12   #1883
Quote:
zeljka2905 kaže: Pogledaj post
Miloshz, ja zvala u veleposlanstvo Kenije i rekli mi da treba, tako da sam ju ja dala raditi, e sad, ko tu koga hebe ne znam, ni nije mi bitno...poucena iskustvom sa Balijem, rekla sam da ako mogu vizu uvijek rijesavam prije puta....

Btw; ajd mi odgovarajte na pitanje, a ne postavljat druga pitanja koja nisu bitna....thx
TOČNO DA TREBA viza za Keniju ali kako ti je Miloš napisao ista se vadi na graničnom prijelazu....Ovo ti pišem iz iskustva....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 16:41   #1884
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
ma pusti budale
jos nisam cuo da je bilo ko vadio vizu za keniju pre puta, iz bilo koje zemlje

Eto konzulat Kenije u Zenevi trazi...tako da smo mi i sve obavili i sad mi je lakse... Viza u dzepu
Samo ne znam da li ce biti to problem sa imenom ili ne?
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 16:51   #1885
Viza za Keniju se može izvaditi u britanskom veleposlanstvu u Zagrebu.
ili na aerodromu kod dolaska u Keniju.
Ja koristio oba načina.
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 17:01   #1886
Ja zivim u INO tako da sam to i tamo lakse mogla izvaditi nego da samo zbog toga idem u HR...
Btw; kaze teta da nema veze kaj mi nije cijelo ime na vizi (kao nema mjesta)...bitno je da je broj putovnice na vizi ispravan...ajd vidjet cemo i to kad sletimo u Mombasa...hhahaaa
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 21:40   #1887
Ukinute nam vize i za Kazahstan i Mianmar (tj. viza se dobiva po dolazku)
efroname is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 22:54   #1888
Viza za Australiju

Imam li ikakve sanse da dobijem vizu za Australiju ako sam zavsrio fax i na burzi sam a idem u posjetu prijateljima na 3 tjedna max mjesec dana ?
Ako nemam nikakve sanse da dobijem necu ni predavati , pa cu ici na prvi godisnji kad se zaposlim.
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 17:42   #1889
Quote:
akcija1 kaže: Pogledaj post
Imam li ikakve sanse da dobijem vizu za Australiju ako sam zavsrio fax i na burzi sam a idem u posjetu prijateljima na 3 tjedna max mjesec dana ?
Ako nemam nikakve sanse da dobijem necu ni predavati , pa cu ici na prvi godisnji kad se zaposlim.
Naravno da ima, Australija inace ima puno labilnije kriterije nego npr USA. Samo dokazi da ides u posjet i da se imas namjeru vratiti u RH.
A pomogla bi ti i njihova pismena pozivnica u kojoj te, naravno, pozivaju u posjet. Malo smijesno, ali takve stvari uvijek pomognu. A za turisticku vizu buduci da si na burzi, mislim da trebas imati odredjeni iznos sredstava na racunu, kao dokaz da imas pokrice za putovanje i putne troskove.
Iskreno, konkretno takve gluposti su meni trazene kad sam prvi put davala zahtjev za vizu za USA.
Ma jednostavno pogledaj ovdje. AUS embassy.
__________________
ღ foreva ONE crno moje ღ ALBUM *SWEET THINGS*
ixes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 00:06   #1890
Je li istina da neću moć dobit vizu za SAD ako sam maloljetnik i treba bi putovat sam u posjet rodbini????????????

POMAGAJTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!
San Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 04:49   #1891
naravno da nije istina!
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 14:14   #1892
Bok ljudi

Procitala sam cijelu temu, ali opet imam pitanja.

Putujem prvi put u USA, treba mi turisticka viza jer planiram provesti bozicne i novogodisnje blagdane tamo.
Izvanredan sam student

I sad, znam da trebam popuniti formular na internetu, dogovoriti sastanak, uplatiti troskove vize, pripremiti sliku... ali koje potvrde da uzmem sa sobom na razgovor?

Index? Potvrdu o izvanrednom studiranju?

Kakva potvrda treba o stanju na racunu? Dali je dovoljno isprintati stanje racuna preko net bankinga ili treba bas potvrda od banke?

Garantno pismo? To nemam jer neidem kod nekoga nego cu odsjesti u hotelu, dali da donesem rezervaciju koju sam napravila preko interneta?

Uglavnom, svaki savjet je dobrodosao
Corinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 23:19   #1893
Nije li ti malo na knap? Već je početak prosinca, trebaš se prijaviti za razgovor, a slobodan termin možda nećeš imati još 5-10 dana, pa kupovati kartu u zadnji tren za špicu sezone kada su najskuplje...
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 00:30   #1894
Quote:
Frish kaže: Pogledaj post
Nije li ti malo na knap? Već je početak prosinca, trebaš se prijaviti za razgovor, a slobodan termin možda nećeš imati još 5-10 dana, pa kupovati kartu u zadnji tren za špicu sezone kada su najskuplje...
Nije, hotel je vec bookiran, karta rezervirana samo viza treba!
Corinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 16:13   #1895
Quote:
Passport required.
- Passport and/or passport replacing documents must be valid
on arrival.

Visa required, except for Nationals of Croatia provided

holding:
- normal biometric passports, for a max. stay of 30 days;

Ispričavam se što sam rekao da ne terba viza Rusiju - treba za sve koji nemaju biometrijsku putovnicu
efroname is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 16:55   #1896
Quote:
efroname kaže: Pogledaj post
Ispričavam se što sam rekao da ne terba viza Rusiju - treba za sve koji nemaju biometrijsku putovnicu
Na stranicama od ministarstva piše da treba viza, ne spominju biometrijsku putovnicu http://www.mvpei.hr/MVP.asp?pcpid=1161&dmid=156#pocdrz
Basil Fawlty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 17:33   #1897
Quote:
Basil Fawlty kaže: Pogledaj post
Na stranicama od ministarstva piše da treba viza, ne spominju biometrijsku putovnicu http://www.mvpei.hr/MVP.asp?pcpid=1161&dmid=156#pocdrz
ne spominju jer još nisu masovno počeli izdavati biometriske putovnice....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 17:46   #1898
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
ne spominju jer još nisu masovno počeli izdavati biometriske putovnice....
Čak ni na stranicama ruskog veleposlanstva i ministarstva ne piše da su ukinute. Ali ne znam baš da timaticweb griješi.
efroname is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 19:46   #1899
Quote:
efroname kaže: Pogledaj post
Čak ni na stranicama ruskog veleposlanstva i ministarstva ne piše da su ukinute. Ali ne znam baš da timaticweb griješi.
timatiq uglavnom ne griješi ali se zna desiti da ne ažurira podatke koje u ovom slučaju nije....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 22:41   #1900
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
timatiq uglavnom ne griješi ali se zna desiti da ne ažurira podatke koje u ovom slučaju nije....
Ali to je nova informacija. Stavljena prije tri tjedna na timaticweb.
efroname is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.