Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2012., 23:53   #101
ajd na početku sam mislio da je panteist s obzirom kako je govorio o svemiru..pa sam onda mislio da je deist.pa sam njegovu ideju ugurao u multiverzum..kad na kraju
Quote:
:NE SMATRAM SE PAMETNIJIM OD BILO KOGA I NISAM KRIV ŠTO JE PRVA CIVILIZACIJA IZABRALA MENE A NE VAS DA LJUDIMA OBJASNI KAKO SMO ZBILJA NASTALI.TO PITAJTE STVORITELJA ZAŠTO NEKE BIRA A NEKE NE.JA NEMAM NIŠTA S TIME.
pa još
Quote:
Tvrdim i stojim iza toga da nas je napravila prva civilizacija koja je rođena u trenutku nastanka našeg beskrajnog prostora u kojemu se svi nalazimo,pa i svemir koji je samo jedan mali dio toga prostora.Da bi se bilo što dobilo potrebno je imati prostor,vrijeme i treći element za koji vam još sada ne mogu reći jer nije došlo vrijeme za njega,ali će doći.
i onda traži argumente .teo stvarno sam ti davao nade ali sad je sve gotovo..kunem se da se najiskrenije nadam da si troll.
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Old 24.04.2012., 00:16   #102
Ne znam zašto ste ga istaknuli između ostalih vjernika. Zato, jer nije netko tko takve stvari vjeruje "iz druge ruke", već tvrdi da je to istina jer je sam doživio?
(ostali vjernici vlastitim životom garantiraju za nekoga koga uopšte ne poznaju, da je takvo nešto /imao kontakt sa stvoriteljem/ doživio)

adelon is offline  
Old 24.04.2012., 00:24   #103
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto ste ga istaknuli između ostalih vjernika. Zato, jer nije netko tko takve stvari vjeruje "iz druge ruke", već tvrdi da je to istina jer je sam doživio?
(ostali vjernici vlastitim životom garantiraju za nekoga koga uopšte ne poznaju, da je takvo nešto /imao kontakt sa stvoriteljem/ doživio)

jer iz ostala ekipa nije nitko rekao da je baš ta osoba odabrana od cijelog svijeta+ da ima taj tajni element ..da dijalektika ima tako megalomanske misli o sebi ista bi bila situacija..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Old 24.04.2012., 00:34   #104
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
jer iz ostala ekipa nije nitko rekao da je baš ta osoba odabrana od cijelog svijeta+ da ima taj tajni element ..da dijalektika ima tako megalomanske misli o sebi ista bi bila situacija..
Pa Dijalektika vjeruje nekome drugome, koji je imao megalomanske misli o sebi (i koji je za sebe tvrdio da je vlasnik "moćnog elementa" i odabran)...
Zar takva naivnost ne vrijedi nekoliko puta više "facepalmova"?
adelon is offline  
Old 24.04.2012., 00:41   #105
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Pa Dijalektika vjeruje nekome drugome, koji je imao megalomanske misli o sebi (i koji je za sebe tvrdio da je vlasnik "moćnog elementa" i odabran)...
Zar takva naivnost ne vrijedi nekoliko puta više "facepalmova"?
Nipošto, za Dijalektiku su napravili (Outsourcing) novi patent (approved by J.C.):
jadranka007 is offline  
Old 24.04.2012., 00:43   #106
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Pa Dijalektika vjeruje nekome drugome, koji je imao megalomanske misli o sebi (i koji je za sebe tvrdio da je vlasnik "moćnog elementa" i odabran)...
Zar takva naivnost ne vrijedi nekoliko puta više "facepalmova"?
kad mislim na ostale ne pada mi na pamet Nebeska vrata ili pak jim jones što mi pada dok mislim o teu..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Old 24.04.2012., 00:44   #107
Quote:
jadranka007 kaže: Pogledaj post
Nipošto, za Dijalektiku su napravili (Outsourcing) novi patent (approved by J.C.):

http://wickedraven.files.wordpress.c...uper_super.jpg
Tu negdje, da.

adelon is offline  
Old 24.04.2012., 00:49   #108
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
kad mislim na ostale ne pada mi na pamet Nebeska vrata ili pak jim jones što mi pada dok mislim o teu..
Ok, objasni zašto je manje "strašno" vjerovati da je netko drugi imao kontakt sa stvoriteljem, nego isto vjerovati o sebi?

P.S.
odnosno, zašto vjeruješ Isusu, a Teodor_francicu ne.
adelon is offline  
Old 24.04.2012., 00:56   #109
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Ok, objasni zašto je manje "strašno" vjerovati da je netko drugi imao kontakt sa stvoriteljem, nego isto vjerovati o sebi?
rekao bih ovo također i za bogove a ne samo za vanzemaljsku rasu.kod religioznih se bar mogu izvačit na spiritualnost,da su na taj način blisku s bogovima.to nije situacija kod tea.

Quote:
odnosno, zašto vjeruješ Isusu, a Teodor_francicu ne
pa ne vjerujem ni isusu..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Old 24.04.2012., 01:04   #110
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
rekao bih ovo također i za bogove a ne samo za vanzemaljsku rasu.kod religioznih se bar mogu izvačit na spiritualnost,da su na taj način blisku s bogovima.to nije situacija kod tea.
A razlika između boga i vanzemaljske rase je... koja? Ok, ok, znam, bog je definiran - ali to, da je definiran ga ne čini ama ništa realnijim.
Quote:
pa ne vjerujem ni isusu..
Nisam ni mislio da vjeruješ, ali izgleda da ti je (kao "očividac") ipak nekako "uvjerljiviji" nego T_francic.
adelon is offline  
Old 24.04.2012., 01:22   #111
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
A razlika između boga i vanzemaljske rase je... koja?
za ovu potonju postoji šansa da postoji u ovoliko ogromnom svemiru.ali ne zaboravi da se ovdje pak radi i o vanzemaljcima koji su i izvan ovog svemira,koji imaju bogovske moči,koji su u stvari kreatori(što on pak ne želi priznat da se radi o kreacionizmu..).ako ću mu to uzeti bez ikakvih argumenata onda mogu uzeti i stvarnost gdje ste svi vi plod moje mašte a ja se nalazim na samrti zbog nekog hitca..jednostavno povlačim granicu.ako i imaju vanzemaljci držim ih u ovoj stvarnosti.

Quote:
Ok, ok, znam, bog je definiran - ali to, da je definiran ga ne čini ama ništa realnijim.
ne bih baš rekao.svakako se ovdje bogovi opisuju.

Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Nisam ni mislio da vjeruješ, ali izgleda da ti je (kao "očividac") ipak nekako "uvjerljiviji" nego T_francic.
nije to do božanstva,osoba več više do toga kako se ti odnosi ostvaruju.zamisli situaciju da sjediš negdje na kupi,hraniš golubove.neka osoba sjedne na klupu do tebe i kaže ti da ona ima odnos s isusom.prvo bih pomislio da se radi o spiritualnom odnosu.sve dok ta osobe ne kaže da joj isus odgovara,daje moža i savjete za tikete na kladionici,daje neke nepoznate tajne.i zamjeni isusa npr za bilo koju povjesnu osobu..

teo još nije rekao na koji način je on došao do tih informacija,kontakta.san,halucinacija,vizija,...
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Old 24.04.2012., 01:44   #112
U offtopicu smo ponajviše zbog toga što si se nekako počeo ponašati kao vjernik kad brani svoje religiozne stavove. (tvrdnje u tvom postu iznad su miješanje magle... ne drže vodu).

Samo ću još na drugom primjeru probati približno pojasniti svoju poantu:
Vjernici vjeruju piscu Crvenkapice, a T_francic mu ne vjeruje, pa si je sam napisao Sneguljicu. Koja priča je istinitija, Crvenkapica ili Sneguljica? Moj odgovor je, da nijedna. Obe su izmišljene.
adelon is offline  
Old 24.04.2012., 02:00   #113
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
U offtopicu smo ponajviše zbog toga što si se nekako počeo ponašati kao vjernik kad brani svoje religiozne stavove. (tvrdnje u tvom postu iznad su miješanje magle... ne drže vodu).
ma sve je u sitnicama,nijansama.koliko smo spremni tolerirat.

Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Samo ću još na drugom primjeru probati približno pojasniti svoju poantu:
Vjernici vjeruju piscu Crvenkapice, a T_francic mu ne vjeruje, pa si je sam napisao Sneguljicu. Koja priča je istinitija, Crvenkapica ili Sneguljica? Moj odgovor je, da nijedna. Obe su izmišljene.
svjestan sam ja toga.ali nije ti baš neki dobar primjer.prije će bit da je teo sreo snjeguljicu..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Old 24.04.2012., 09:59   #114
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Ok, objasni zašto je manje "strašno" vjerovati da je netko drugi imao kontakt sa stvoriteljem, nego isto vjerovati o sebi?

P.S.
odnosno, zašto vjeruješ Isusu, a Teodor_francicu ne.
Vrlo zanimljivo pitanje, ja bih čak možda preformulirao u: zašto vjerujete u neprovjerljive priče? I to ne samo da vjeruju, nego i život organiziraju prema njima...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 24.04.2012., 12:04   #115
Hmm....
Često se u nekim razgovorima upotrebljavaju dokazi prirodnih znanosti, što je dobro.
Posebno se tu ističu poznavaoci istih, koji se služe određenim naučenim argumentima.
Međutim,
zanemaruju se povijesno - političke - socijalne prilike.
Kao da ih nema, to se uzima zdravo za gotovo.
Evo jedne:
Kako je naprimjer moguće da se vjerovanje u neki skup vrijednosti zadrži već cca 1.800 godina u manje više nepromijenjenom obliku,
kada je u tom vremenu:
- učinjeno toliko kardinalnih idiotskih poteza samih nosioca vjerovanja (crkve u ovom slučaju)
- donesena masa zakona i dogmi koji veze sa mozgom nemaju i koje potpadaju pod humoristički sklop, ne ozbiljan
- učinjene takve nepravde, svega i svačega...
a vjerovanje i dalje stoji, isto kao i prije.
I ne da nije bilo pokušaja i pobuna, ali sve su ugušene.
Kako?
Tko to još podržava?
Pa to ne može biti zemaljsko djelo, jer je takva količina bedastoće neodrživa.
Eto, to je konačan dokaz kreacionizma.
Nikakve prirodne znanosti i nešto takvo.
Sve je kako je Bog rekao, jer samo Bog može sve to izmislit i 2.000 godine podržavat bez propasti.
Protiv ovog argumenta su evolucionisti nemoćni.
hefest is offline  
Old 24.04.2012., 12:08   #116
Quote:
hefest kaže: Pogledaj post
Hmm....
Često se u nekim razgovorima upotrebljavaju dokazi prirodnih znanosti, što je dobro.
Posebno se tu ističu poznavaoci istih, koji se služe određenim naučenim argumentima.
Međutim,
zanemaruju se povijesno - političke - socijalne prilike.
Kao da ih nema, to se uzima zdravo za gotovo.
Evo jedne:
Kako je naprimjer moguće da se vjerovanje u neki skup vrijednosti zadrži već cca 1.800 godina u manje više nepromijenjenom obliku,
kada je u tom vremenu:
- učinjeno toliko kardinalnih idiotskih poteza samih nosioca vjerovanja (crkve u ovom slučaju)
- donesena masa zakona i dogmi koji veze sa mozgom nemaju i koje potpadaju pod humoristički sklop, ne ozbiljan
- učinjene takve nepravde, svega i svačega...
a vjerovanje i dalje stoji, isto kao i prije.
I ne da nije bilo pokušaja i pobuna, ali sve su ugušene.
Kako?
Tko to još podržava?
Pa to ne može biti zemaljsko djelo, jer je takva količina bedastoće neodrživa.
Eto, to je konačan dokaz kreacionizma.
Nikakve prirodne znanosti i nešto takvo.
Sve je kako je Bog rekao, jer samo Bog može sve to izmislit i 2.000 godine podržavat bez propasti.
Protiv ovog argumenta su evolucionisti nemoćni.
To je samo dokaz da su ljudi generalno poprilično glupava stvorenja. Ako uzmeš u obzir da je prosječni IQ u Hrvatskoj negdje oko 89 - 90, pa uzmi u obzir da smo praktički polupismeni, i eto ti...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 24.04.2012., 12:13   #117
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
To je samo dokaz da su ljudi generalno poprilično glupava stvorenja. Ako uzmeš u obzir da je prosječni IQ u Hrvatskoj negdje oko 89 - 90, pa uzmi u obzir da smo praktički polupismeni, i eto ti...
Da, ali krivi smjer.
Ljudi su kakvi jesu, ali njih napadaju sa svih strana raznim idejama.
Eto ti socijalističke utopijske antireligiozne misli.
Šta se desilo? Propala je.
A sve su to isti ljudi.
2.000 godišnja ideja vratila se jača nego ikad.
Zašto?
Zašto nije neka druga?
Razlog je taj što je gura sam Bog.
Ne može se to sve skupa toliko održat sa svim tim pogreškama bez njegovog utjecaja...
Marxov Kapital je trajao manje od sto godina i doviđenja....kad nije imao Boga iza sebe.
Ne možeš reć s ovim argumentima da ga nema.
hefest is offline  
Old 24.04.2012., 12:22   #118
Quote:
hefest kaže: Pogledaj post
Da, ali krivi smjer.
Ljudi su kakvi jesu, ali njih napadaju sa svih strana raznim idejama.
Eto ti socijalističke utopijske antireligiozne misli.
Šta se desilo? Propala je.
A sve su to isti ljudi.
2.000 godišnja ideja vratila se jača nego ikad.
Zašto?
Zašto nije neka druga?
Razlog je taj što je gura sam Bog.
Ne može se to sve skupa toliko održat sa svim tim pogreškama bez njegovog utjecaja...
Marxov Kapital je trajao manje od sto godina i doviđenja....kad nije imao Boga iza sebe.
Ne možeš reć s ovim argumentima da ga nema.
Sve ideje se vraćaju opet iznova i iznova, nemoj ti misliti da je religija nešto posebno, još prije sto godina su u Americi preprodavali robove, isto k'o i u isusovo doba, marksizam nije mrtav, marksizam bi se mogao vratiti u punoj snazi u bliskoj budućnosti, a neki pak tvrde da je Isus bio prvi komunist...

Uglavnom, selektivno gledaš na povijest ideja, 'ajmo to tako nazvati, ideje se uvijek i uvijek iznova vraćaju, eto baš ovih dana postaje popularna ideja kako bi mladi nezaposleni trebali volontirati za poslodavca, navodno je Britanija već uvela takav sistem. Još ih stavi u nekakav ograđeni kamp, i eto ti, opet smo u robovlasništvu...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 24.04.2012., 12:27   #119
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Sve ideje se vraćaju opet iznova i iznova, nemoj ti misliti da je religija nešto posebno, još prije sto godina su u Americi preprodavali robove, isto k'o i u isusovo doba, marksizam nije mrtav, marksizam bi se mogao vratiti u punoj snazi u bliskoj budućnosti, a neki pak tvrde da je Isus bio prvi komunist...

Uglavnom, selektivno gledaš na povijest ideja, 'ajmo to tako nazvati, ideje se uvijek i uvijek iznova vraćaju, eto baš ovih dana postaje popularna ideja kako bi mladi nezaposleni trebali volontirati za poslodavca, navodno je Britanija već uvela takav sistem. Još ih stavi u nekakav ograđeni kamp, i eto ti, opet smo u robovlasništvu...
Dobro, nisam se dobro izrazio.
SVE ideje odlaze i dolaze, sve se vraćaju pa nestaju ( robovi, kmetovi, komunisti, nacisti, ovi, oni, glupavi potezi vlasti, svake vlasti.......)
ali religija je uvijek tu.
Kako se promijenilo sto država i sto društvenih uređenja, prodefiliralo sto lopova i sto psihopata, a još uvijek se klanjamo na istim mjestima?
To je sigurno neka viša pomoć, inače bi se razbilo i nestalo kao i sve.
hefest is offline  
Old 24.04.2012., 12:33   #120
Quote:
hefest kaže: Pogledaj post
To je sigurno neka viša pomoć, inače bi se razbilo i nestalo kao i sve.
Pa i je se promijenilo. Tokom vremena su se promijenili običaji i pravila i to toliko puno da kršćani u 200 ad uopće ne bi prepoznali kršćanstvo iz 500 ad, ili ovo iz 1300 ad ili oni današnje.
red_shrike is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.