Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2013., 16:26   #61
Provozala sam Peugeot. Svida mi se. Ali uzimajuci u obzir da prelazim sa starijeg, glomaznog vozila na novo i manje, vjerojatno bi mi svako vozilo bilo super nakon prve voznje.

Upravljac je super zabavan - manji, agilan. Nikakav problem s gledanjem u instrumente preko upravljaca. Cak je nekako prirodnije. Motor sasvim pristojno povlaci uz veliku uzbrdicu (vozac+dva putnika+upaljena klima). Uzet cu ga na jos jednu voznju prije konacne odluke.

Htjela sam odraditi i voznju s Cliom, ali... nakon cekanja prodavaca 20-30 min koji se negdje maknuo iz salona, otisla sam. Ako budem od volje, navratim im do salona i sutra.

Sto se Fieste tice... sve mi je ruznija njena unutrasnost. Predaleko je pozicionirana ta ploca. I kad mi je grad ustvari malo vece selo pa u dva salona nemaju Ecoboost za probnu voznju.
WordsOfSinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 20:14   #62
Koji motor je bio u Peugeotu i koja oprema???
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 20:32   #63
Benzinac 1.2 VTi 82 i Active paket.
WordsOfSinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 10:16   #64
To je osnovni motor i osnovna oprema, čitao sam da zapravo taj motor odlično pogoni 208-icu i da malo troši. Uz jači motor i jači paket opreme, mislim da dojam bude daleko bolji!
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 11:39   #65
Peugeot 208 review - CarBuyer

http://www.youtube.com/watch?v=umdmfWcWR6Y


Ford Fiesta 2013 review - Carbuyer

http://www.youtube.com/watch?v=bgWetddJnZI

Eto, naveli su prednosti i nedostatke. Sad zavisi što ti je bitnije : dizajn, ležanje na cesti i upravljivost, ili završna obrada. Ne možeš imati sve hehehe (bar ne za te novce)

p.s. Ta glatka sjajna crna plastika, pa vidim ju u skoro svim autima (evo je i u Fiesti i u 208 )

Zadnje uređivanje nick_diamond : 27.06.2013. at 11:52.
nick_diamond is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 16:38   #66
Danas sjedio (nažalost ne i vozio,nisam imao vremena) u Fiesti facelift.....evo dojmova,ovako na brzaka što sam uspio vidjet:

-prednji kraj- nekom se sviđa, nekom ne, meni na prvu nije sjeo, sad mi je ok, jedino bi odmah nešto napravio sa onom ogromnom kromiranom maskom (obuć u crnu sjajnu foliju, ili lakirat u navedenu boju)

-unutrašnjost- iako izgleda isto kao i stara, materijali su na nekim mjestima bolje kvalitete nego na ovoj koju vozim, pokazivači su redizajnirani i izgledaju modernije

-ispravljena je (po meni) najveća mana što se ergonomije tiče: podizači stakala su konačno na normalnom mjestu, a ne da čovjek mora ruku vijat unazad da otvori prozor


sve u svemu,vidi se pomak u odnosu na pre-facelift, ali auto ima jednu ogromnu manu, a to je: CIJENA! model u kojem sam sjedio je sa starim 1.25 motorom i Trend opremom, a cijena je zeru ispod 100 k kn?! o cijeni ecoboosta ne želim ni pisat.....

također, po meni je svjetska glupost da Sport paket opreme ne ide u 1.0 ecoboost sa 100 ks, može se uzet samo bodykit (po cijeni od skoro 9 000 kn) ali nema sportskog podvozja ni profiliranih sjedala, to sve ide isključivo uz model sa 125 ks...... ugl, ako misle prodat i jednu jedinu, cijena mora ić dolje, ja sam prezadovoljan sa svojom Fiestom, ali novu po ovoj cijeni ni u ludilu ne bi uzeo
mustang01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 19:26   #67
danas sam opet detaljno "proučio" kiu rio (5 vrata, crveni). po meni, autić je odličan, nije ni klasični gradski, niti porodični hečbek. taman, baš ono po mjeri i za po gradu i za prirode . za tu klasu ima dovoljno prostora na zadnjoj klupi, sve je fino utegnuto što se materijala tiče, sjedišta dobra, gepek za tu klasu odličan!

sad bi mi on definitivno bio na prvom mjestu, umjesto 208.
koRnaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 09:11   #68
Quote:
koRnaš kaže: Pogledaj post
danas sam opet detaljno "proučio" kiu rio (5 vrata, crveni). po meni, autić je odličan, nije ni klasični gradski, niti porodični hečbek. taman, baš ono po mjeri i za po gradu i za prirode . za tu klasu ima dovoljno prostora na zadnjoj klupi, sve je fino utegnuto što se materijala tiče, sjedišta dobra, gepek za tu klasu odličan!

sad bi mi on definitivno bio na prvom mjestu, umjesto 208.
Cijena i ostalo?
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 19:24   #69
ne znam kolika je u HR cijena, ali mislim da je rio od svih najpovoljniji.

autorica teme je postavila sebi kriterije, koji god da uzme mislim da će biti zadovoljna.

ako novci nisu problem, neka uzme onog koji joj se najviše sviđa i koji ima dobar servis u gradu kojem živi.
koRnaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 21:57   #70
Ja bih i Mazdu 2 pogledao, auto je već duže vrijeme na tržištu, dobro se vozi, izgleda ok i mislim da bi se uklopio u cjenovnu strukturu. 1.3 motor sa Sport opremom je sasvim ok izbor, iako 1.5 bolje povlači od niskih okretaja, ali i više troši. Po meni je jedina konkretnija mana tog modela kriminalna plastika u interijeru, što me ne bi previše smetalo.
__________________
Are you lucky little lady in the city of light....
Bullet1275 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 22:38   #71
Quote:
koRnaš kaže: Pogledaj post
ne znam kolika je u HR cijena, ali mislim da je rio od svih najpovoljniji.

autorica teme je postavila sebi kriterije, koji god da uzme mislim da će biti zadovoljna.

ako novci nisu problem, neka uzme onog koji joj se najviše sviđa i koji ima dobar servis u gradu kojem živi.
113 tkn za 1.2 motor ili 119 tkn za 1.4...

netko je spominjo fiestu kao skupu... nova fiesta titanium 1.2 - 101 tkn, a 1.4 - 106 tkn
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 02:39   #72
Pozdrav svima,

kupujem gradski auto (novi novi), pa mi se izbor na kraju sveo na gotovo iste aute o kojima se raspravljalo na ovoj temi, pa da ne otvaram novu. Što se trenutnog odabira tiče on je:

1. P208 - sviđa mi se (o ukusima se ne raspravlja ), bio sam na probnoj vožnji i nemam nekih većih zamjerki, auto dobro vuče i navodno malo troši.
2. Fiesta - sutra idem na probnu vožnju, pa ću biti pametniji. Također mi je ok, svi hvale taj model, ali mi je malo unutrašnjost ružnjikava.
3. Clio - nije loš auto, ali s opremom u rangu ovih gore ispada nešto skuplje. Tako da sam ga skoro pa otpisao.
4. Rio - nije loš auto, ali ni poseban ni po čemu. Doduše, ima garanciju 7 godina. Gledao sam i Corsu, ali mi se nekako ne sviđa, iako je nešto jeftinija.

Tako da se zapravo dvoumim između P208 i Fieste. A ono što me muči je relativno slabija kvaliteta mjenjača kod Puga i problemi s elektronikom, dok se Fiesta navodno manje kvari. E, sad, kako se o ovim modelima raspravljalo dok je još P208 bio relativno novi model, imate li možda kakve informacije kakvim se na kraju pokazao... Naravno, pogotovo oni koji koriste ove aute
scipy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 03:10   #73
Garanciju od 7 g objesi mačku orep to samo na blok motora koji nikad nepuca, ja bi Ibizu Yaris 208 .....fordovi su mi plastičnjaci sjedi u Ibizu pa ćeš vidit šta je auto i mjenjač im je vw-ov odličan , kia mi je isto bzvz
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 08:20   #74
A cuj imas sada i ovaj C3 model na odlasku (jer dolazi novi C3 koji izgledao kao Cactus). Za 85900 kuna dobijes opremu Medvescak sa isto 1.2 82KS Puretech motorom (kao i u 208).

Onda imas i novi Suzuki Baleno za 98 tisuca ali ih cimni za popust na 93 tisuce inace hodaj dalje. 1.2 motor iz Swifta ali dualjet koji malo trosi.

Imas i dok traje nogomet Hyundai i20 za 89 tisuca kuna sa jako dobrom opremom.

A Rio - auto je OK; bas ono izmedju klasicnog gradskog i kompakta. Jedino zadnji prozor im je tako mali i okrugli kao da kroz spijunku gledas.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 09:02   #75
Mozda kome pomogne:

http://www.automobiledimension.com/small-cars.php

A da vidis dimenzije prtljaznika, imas website za invalide u UK:

http://www.rica.org.uk/content/car-search

Npr za Kia RIO:

http://www.rica.org.uk/5314

Znaci gepek je dubok 68.5 cm

208:

http://www.rica.org.uk/5338

70cm

I tak dalje.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 09:40   #76
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Garanciju od 7 g objesi mačku orep to samo na blok motora koji nikad nepuca, ja bi Ibizu Yaris 208 .....fordovi su mi plastičnjaci sjedi u Ibizu pa ćeš vidit šta je auto i mjenjač im je vw-ov odličan , kia mi je isto bzvz
Baš voliš pričati gluposti ili?

http://www.kia.hr/pdf/KIA_7_godina_jamstva.pdf

Garancija je normalna, pitanje je isplativosti po tome što ćeš sve servise morat radit kod njih. Zbog toga je upitno, ako oni pokriju neki kvar od 3.000kn, toliko bi vjerojatno već uštedio sa jeftinijim servisom od treće godine starosti auta.


Od duela Peugeot/Fiesta.... Važno pitanje je da li se gledaju novi (koliko shvaćam da), i da li se gleda diesel ili benzinac.

Ako se gleda diesel, onda oba auta imaju isti motor, Fiesta najbolji ovjes u klasi, a Peugeot bolju unutrašnjost. Iskreno, Fiesta mi je više muški auto od Peugeota, što se vanjštine tiče.

Ako se gleda benzinac, onda Fiesta 1.0 turbak jednostavno dva svemira ispred Peugeota. Nikako ne gledati neki drugi benzinac kod Fieste, s tim 1.0 turbakom od 95 konja auto LETI a ne troši previše.
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 10:15   #77
Quote:
freelife kaže: Pogledaj post
Ako se gleda benzinac, onda Fiesta 1.0 turbak jednostavno dva svemira ispred Peugeota. Nikako ne gledati neki drugi benzinac kod Fieste, s tim 1.0 turbakom od 95 konja auto LETI a ne troši previše.
Je, ali je lik i gledao i cijenu; Fiesta Trend osnovni paket 1.0 ecoboost je skupa. Doduse ako si clank HAK-a dobijes fini popust. Ako nisi, das 200 kuna pa postanes
Fiesta ima i dosta mali gepek. Ako nekog zanima.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 16:19   #78
Hvala na savjetima

Evo, baš sam vozio Fiestu i moram reći da me auto oduševio. Stabilan je, dobro se drži u zavojima, volan je precizan. Što se vožnje tiče tu je, po meni, za klasu bolji od 208. Nažalost, što se interijera i opreme tiče tu malo zaostaje. Zapravo je teško reći koij je auto od ova dva bolji. Svaki je bolji u nekim detaljima, a generalno su tu negdje...
scipy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 16:52   #79
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Garanciju od 7 g objesi mačku orep to samo na blok motora koji nikad nepuca, ja bi Ibizu Yaris 208 .....fordovi su mi plastičnjaci sjedi u Ibizu pa ćeš vidit šta je auto i mjenjač im je vw-ov odličan , kia mi je isto bzvz
Tvoje mišljenje o Kijinoj garanciji se može objesiti konju pod rep, nikad nisi imao, vozio, koristio garanciju u Kiji ali znaš sve o njoj....znači u tu garanciju se razmeš kak i Marica u krivi k.....
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 16:54   #80
Ja bih probao i Hyundai i20...lijep auto i poprilično velik.
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.