Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2016., 16:58   #81
Za 111tkn osnovna Vitara

šlapatalk
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 21:07   #82
Nema teme bez vitare osobni dojam, prije svega vozne osobine i prakticnost... vozio sam vecinu tih malih makar par dana kao rentacare, swift, yaris, corsa i polo su sjajni, tim redom


Sent from my iPhone using Tapatalk
amrko36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 21:40   #83
obično nema teme bez škode, ali evo i Vitara se ugurala u cijenu, s klimom, prednjim podizačima, centralnim daljinskim, 7 jastuka, bluetothom, 1,6 120ks
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 10:19   #84
I ja sam se dvoumio između 208 i Fieste. Na kraju uzeo Fiestu, 1.0 125ks (prvenstveno zbog onog leasinga na 3 rate, Pežo još nije imao u veljači). Auto ne da ide, nek leti. A držanje ceste i naginjanje kojeg uopće ne poznaje, fino opere i dosta skuplje aute. Doduše kod mene je sport model, s nešto tvrđim ovjesom, ali daleko je od neudobnog, čak naprotiv.

Sad što se opreme tiće, meni ova ima sve što trebam, 6 zvučnika, zvuk je kvalitetan. Koliko ti treba ili ne, touchscreen je upitno, ipak se budeš vozil, ne budeš stajao i tipkao (za to mobitel imaš).

Sjedio sam u 208 gti, i što se tiće unutrašnjosti ova Red Edition Fieste ne zaostaje puno, isto ima te crno-crvene kontraste ko 208 gti, sjedala su super profilirana. Za "obični" 208 ne mogu reći jer nisam probao, a titanium Fiesta je ko ova, samo što ima 5-era vrata.

Za kvalitetu unutrašnjosti nisam stručnjak da sudim, meni je OK ova kod Fieste. Nemam neke zamjerke, osječam se ugodno u autu, nakon navikavanja.

S normalnom vožnjom mi troši 5,6 l/100km. Prema boardu i spritmonitoru. S 3 rezervoara sam prešao 2k km. AKo voliš sportski štih, a ne trebaš zadnja vrata, pogledaj sport model, stvarno je odličan.
Ulaz na stražnje sjedalo je više nego jednostavan.
karlo karloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 10:27   #85
I kolko te izasla ta fiesta? jesi dobio kakav popust?
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 11:58   #86
Dobio sam 3k kn popust na cijenu iz kataloga.
karlo karloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 13:35   #87
Bogme si ti onda i fino platio tu Fiestu
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 20:43   #88
Dobar inzinjering se placa
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 11:44   #89
Quote:
freelife kaže: Pogledaj post
Bogme si ti onda i fino platio tu Fiestu
a čuj, samo odabrana ekipa sa foruma može iskamčit popust od 15 000kn sa svom opremom...bilo je govora o tome ovdje.
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 15:08   #90
3 tkn je stvarno mali popust na takav napucan autić od možda preko 110 tkn.
Trebao si forsirati veći popust, mislim da bi ti dali.
djurak84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 09:15   #91
Sumnjam da bi uspio puno više uspio izvuči. Nije nam se dalo vozikati do ZG i probati tamo u salonu, jer dok pogledaš troškove odlaska bla bla, izađe mi skoro na isto.. Na tu svotu mi tisuću ili dvije, ne igra neku ulogu, iskreno.. Jer i onako sam prvu ratu mogao po skoro po želji složiti.

Tih možda 2 tisuće kad rasporediš na 2 godine i nije neka cifra.

Možda da sam uzeo plavu Sport koju su imali u ZG u salonu bi bio veći popust, ali ipak mi je ova Red Edition atraktivnija.

Vjerojatno bi neki iskusniji kupac (možda tko već ima Forda) izvukao više, jer sam čuo da za to daju veći popust, čak do 1k €.

Ja sam i ovako prezadovoljan s autićem, samo sam se zeznuo što sam zadnje tankao na Croduxu, užas koliko slabije ide, vs. INE ili Petrola.
karlo karloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 09:45   #92
jel pravi vibracije table u leru i prilikom dodavanja gasa fiesta?
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 00:30   #93
Evo, i ja sam se na kraju odlučio za Fiestu, pa trenutno skupljam ponude.

Kako vam se čini Trend 1.5 TDCi 75ks s nešto dodatne opreme (metalik boja, automatska klima, maglenke) za 98k kn. Ono što me brine da je ovih 75 kn malo premalo za Fiestu koja ima više od 1100 kg. Premda se u autu uglavnom vozim sam, pa i ne treba biti previeš jaka, a s dizelom bi ipak mogao nešto i uštedjeti. Prednost je i što je dobavljiva u relativno kratkom roku. Ima tko iskustva s ovim modelom?

Druga je opcija Trend 1.0 GTDi 100 ks, koja bi me došla mrvicu skuplje, ali bi je trebao i dulje čekati...
scipy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 08:10   #94
Quote:
scipy kaže: Pogledaj post
Evo, i ja sam se na kraju odlučio za Fiestu, pa trenutno skupljam ponude.

Kako vam se čini Trend 1.5 TDCi 75ks s nešto dodatne opreme (metalik boja, automatska klima, maglenke) za 98k kn. Ono što me brine da je ovih 75 kn malo premalo za Fiestu koja ima više od 1100 kg. Premda se u autu uglavnom vozim sam, pa i ne treba biti previeš jaka, a s dizelom bi ipak mogao nešto i uštedjeti. Prednost je i što je dobavljiva u relativno kratkom roku. Ima tko iskustva s ovim modelom?

Druga je opcija Trend 1.0 GTDi 100 ks, koja bi me došla mrvicu skuplje, ali bi je trebao i dulje čekati...
Koliko ja vidim u cjeniku 1.0 ecoboost 100KS kosta 98900 kuna a 1.5 tdci 75KS kosta 103900 kuna. Dakle diesel je 5000 kuna skuplji.

Kaj su ti to dali neki super popust da je diesel jeftiniji ili?

A kaj znaci dulje cekati - tjedan dva ili 2-3 mjeseca?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 08:10   #95
To je solidna cijena. Mi smo 93 tisuće platili Trend, ali bez autom. klime i maglenki , doduše model prije redizajna. Dakle 5 tisuća kuna nakon 4 godine i s dodatno autom. klimom i maglenkama je razumljivo.

75 KS na turbodizelu će ti biti sasvim OK. Jasno da bi ovih 100KS letilo brže, ali bi i više trošilo. Ne znam kak se voziš, no ovu Fiestu koju smo mi uzeli vozi penzioner u familiji i troši 4,3 po Zagrebu, što je meni dan danas nevjerojatno. ja kad je vozim, cca 5,5 litara. I ide čist ok za takav auto, a još je riječ o starijoj varijanti sa 68ks. Malko je slabija dok turbo ne lupi, dakle ispod nekih 1800-2000 okretaja.

Ja bih rekao, go for it. Diesel će ti manje trošiti, jednog dana ćeš ga lakše prodati, i ne moraš sad čekati.
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 10:17   #96
Quote:
freelife kaže: Pogledaj post
To je solidna cijena.

Ja bih rekao, go for it. Diesel će ti manje trošiti, jednog dana ćeš ga lakše prodati, i ne moraš sad čekati.

Meni nije jasno kako diesel trend moze doci dosta manje od cjenika a jos ima i dodatnu opremu tipa automatska klima itd sto osnovni trend nema a auto je novi.

Ako se moze otkrit ta tajna ili je to salonski / testni auto?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 10:21   #97
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Koliko ja vidim u cjeniku 1.0 ecoboost 100KS kosta 98900 kuna a 1.5 tdci 75KS kosta 103900 kuna. Dakle diesel je 5000 kuna skuplji.

Kaj su ti to dali neki super popust da je diesel jeftiniji ili?

A kaj znaci dulje cekati - tjedan dva ili 2-3 mjeseca?
Ovaj benzinac ima preklopive retrovizore i bluetooth (što mi nije nešto bitno), pa je i zato malo skuplji. A kad su mi ponudili dizelaša krenuo sam malo spuštati cijenu. Najvjerojatnije bi i benzinac ispao mrvicu jefriniji da sam zapeo za njega. Ali bi njega trebao čekati mjesec do dva duže od ovoga, što i nije malo vremena.

Sve mi se čini da ću uzeti dizelaša na kraju
scipy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 10:23   #98
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno kako diesel trend moze doci dosta manje od cjenika a jos ima i dodatnu opremu tipa automatska klima itd sto osnovni trend nema a auto je novi.

Ako se moze otkrit ta tajna ili je to salonski / testni auto?
Vjerojatno neki auto sa lagera ili tako nesto.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 11:45   #99
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno kako diesel trend moze doci dosta manje od cjenika a jos ima i dodatnu opremu tipa automatska klima itd sto osnovni trend nema a auto je novi.

Ako se moze otkrit ta tajna ili je to salonski / testni auto?

Pa, da sad ne ispadne reklama, ali trenutno svi članovi HAK-a imaju popust na Fordove modele - za Fiestu je to 8%, što se na ukupnom iznosu fino osjeti.
scipy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 12:06   #100
Fordu nikad nemoj gledat ove službene cjenike, akcijski modeli i modeli s lagera su 10-15% jeftiniji.

Velim, mi smo 93 tisuće platili, cjena u cjeniku je bila 112 tisuća. Spušteno akcijski na 99 tisuća, i onda još 6 tisuća s nekakvim kuponom iz Jutarnjeg (koji nismo uopće imali mi nego ga je priložio prodavač hahaha)
freelife is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.