Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2015., 20:03   #41
Quote:
RandyRR kaže: Pogledaj post
Izgleda da će onda biti kao što je netko gore napisao - čekati da se u praksi pokaže kako to funkcionira pa onda vidjeti što je najpametnije.
ako se nitko ne pobuni, funkcionirat će kao i dosad.
policija piše kazne a ljudi plaćaju
Quote:
Nepoštivanje ograničenja brzine jer prije svakog rotora je ograničenje 40, oduzimanje prednosti vozačima koji su u kružnom toku, višestruko prestrojavanje (desna traka - lijeva traka - pa opet desna), ne korištenje žmigavca - sve to u kompletu sam doživio već ne znam koliko puta i zbog takve vožnje je već bilo nekoliko sudara.
prođe se i sa više od 60 kmh u smjeru prema jugu jer je tak napravljen.
smjer sjever ne može tako.
a za duplo prestrojavanje nema kazne.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 10:32   #42
Quote:
logx kaže: Pogledaj post
Pa ok, super. ALI za koji kurac stavljaju kamere tamo di NE trebaju? Jasno da na obilaznici ugrožavaš ceo svet vozeći 20kmh više s dostupne bar dvije trake.
Al zato ispred škola i sličnih lokacija gdje sudjeluju djeca u prometu ne treba - tamo se može kolko ide dok god te niko ne vidi.
Zato sto je upitanju zarada, a ne sigurnost u prometu.
A zaraditi se moze jedino na brzim cestama pogotovo na lokacijama gdje pise 70-50-70km/h tako da ako slucajno zaboravis spustiti brzinu na toj dionici od 50km/h jer nisi vidio znak ili si se zamislio ili mislis da nema potrebe jer si sam na cesti tu te budu oderali. Kaznjavat ce te za tih 10km/h iznad znaka uz toleranciju od 10km/h (naravno ako ce uopce biti tolerancije) jer si se vozio 70 umijesto 50km/h.

A po ravnome s dvije tri trake u oba smjera s zastinom ogradom nemas koga ugrozavati s 10-20km/h iznad ogranicenja. Ima hrpu dionica kad nema guzve, a idealno je vrijeme kak po ljeti da se mozes bezbrige voziti 80km/h bez ikakvog ugrozavanja. Oni sa boljim autima i sa 100km/h. Ali ne oni budu stavili ogranicenje 50-60km/h uz kombinaciju sa 70-80km/h tako da zaboravis spustiti brzinu i onda te budu tu docekali pod noz.




Quote:
xamaxy kaže: Pogledaj post
Zašto baš nijedne nema uz neku školu da se svi složimo o njenoj korisnosti?
Tamo su ionako tzv. usporivaci (lezeci policajci) s ogranicenjem od 40km/h. No preko tih kockatih izbocina nemos ici niti 30km/h, a da si ne sijebes auto.
Sta ces tamo zabiljeziti ?
Nista mozda par likova na dan kak je nepropisno stao sastrane jer je pokupio svoje dijete iz skole. I eventualno kojeg idiota jednom tijedno tako da te kamere nebi otplatili dokraja godine.
A njima je cilj otplatiti kamere vec za mjesec dva i krenuti sa zaradom.


Ovim forumasima koji pozdravljaju takve kamere koje su postavljene na glupim mijestima, nevide kraj dva zdrava oka da se tu neradi o sigurnosti u prometu vec o cistoj zaradi.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 10:41   #43
SAS to je u dosta slučajeva istina, ali ima ih isto još uvijek puno di nije riješeno to tako tj di nema ležećih nego djeca kad piknu za pješački dobe odma zeleno, a auto crveno pa onda on mora stisnut na 100+ da stigne proletiti.

Jednako kao specifična mjesta gdje auti nedozvoljeno obilaze zaustavljeni školski bus. Tu već murja redovno stoji jer zna zato, ali nije očito vrijedno kamere.

Tko šljivi mlao djete, kaj je to realno jedno tu i tamo mrtvo u odnosu na koliko ih ima, a pogotovo kad se može štancat 500kn 0-24h.
xamaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 10:48   #44
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
pričamo o slavonskoj, smjer zapad, dionica od marohnićeve pa kroz podvožnjak?
ne, ne. tamo je ograničenje 70 kmh a policija ima malih problema sa shvaćanjem pravila na tom dijelu, isto kao i u suprotnom smjeru.

kad prođeš marohnićevu, cesta se dijeli.
dvije trake idu u podvožnjak, jedna gore prema sasvskoj.
prije tog dijeljenja je znak 70 kmh (isto kao i do marohnićeve) na obje strane kolnika.
kad se ceste odijele, odvojak za savsku ima znak 50 ali dvije trake za podvožnjak zadržavaju svoje ograničenje od 70 kmh.

policija smatra da je to raskrižje, a nije.
a nije zato jer su to dvije ceste i ne smatra se za raskrižje. to što se isto zovu, jedna su do druge i odijeljene su samo isprekidanom trakom, to ne znači da je taj njihov spoj raskrižje.

svakak će biti veselo ako počnu naplaćivati kazne tamo

Policija smatra da je raskrizje ono savske i slavonske/ljubljanske, i zato gore naplacuje kazne nekad. Ne zanima ih sto je to raskrizje u dvije razine, jer kao raskrizje resetira znak ogranicenja.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 12:32   #45
Quote:
xamaxy kaže: Pogledaj post
SAS to je u dosta slučajeva istina, ali ima ih isto još uvijek puno di nije riješeno to tako tj di nema ležećih nego djeca kad piknu za pješački dobe odma zeleno, a auto crveno pa onda on mora stisnut na 100+ da stigne proletiti.
Nisam baš shvatio ovo, ali neznam ko normalan bi išo stiskat 100+ kad vidi promjenu svjetla niti što bi to trebao voziti da u tih 2-3 sekunde dođe sa 30-40 km/h koliko je obično ograničenje na cestama u blizini škola na 100+ i da s tim prođe semafor ali ako znaš za takvo mjesto na kojem se to redovno dešava imaš kvartovskog bobija pa prijavi siguran sam da će se tamo pojaviti patrola da malo snimi takve igrače i evidentira za proračun...

Quote:
xamaxy kaže: Pogledaj post
Jednako kao specifična mjesta gdje auti nedozvoljeno obilaze zaustavljeni školski bus. Tu već murja redovno stoji jer zna zato, ali nije očito vrijedno kamere.
Zapravo me ovo najviše zanima u tvom postu, naime volio bih pojašnjenje o tome kako se to točno i gdje "nedozvoljeno obilazi" zaustavljeni školski bus i to još k tome tako da murja tamo može redovno stajati? Naravno i tvoj prijedlog kako "dozvoljeno" ili pravilno to učiniti na tom mjestu koje ćeš dati za primjer...

Quote:
xamaxy kaže: Pogledaj post
Tko šljivi mlao djete, kaj je to realno jedno tu i tamo mrtvo u odnosu na koliko ih ima, a pogotovo kad se može štancat 500kn 0-24h.
Iz komentara se da zaključiti da si mladi tata, jasno mi je da ti se svijet okreće oko djeteta ali dozvolićeš da se Zemlja, Sunce i ostatak svemira ne okreću oko njega i da bi mogao malo smanjit ribu jer po tvojem bi ispalo da se svaki dan gaze po cestama stotine djece i to brzinama od 100+ km/h...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 14:45   #46
Me nek mi se napuše gamad smrdljiva
__________________
“If I had to choose between dribbling past 5 players and scoring from 40 yards at Anfield or shagging Miss World, it’d be a hard choice. Thankfully, I’ve done both.”
George Best
palermo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 15:05   #47
Danas sam napravila stvarno nešto glupavo..i sad se lupam po glavi..

Na križanju maksimirske i bukovačke je bio zastoj i nisi mogao proć nigdje, 2 semafora sam stajala u redu i onda sam se elegantno okrenula u drugi smjer jer je bio zastoj na križanju, ali to sam napravila preko pune linije.

Eh sad..gore na semaforu su neke mini kamerice ko za na komp, manje su od onih kao u Klaićevoj recimo. Dal su to obične za kontrolu prometa ili će mi spičiti kaznetinu? :/
Balbala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 16:23   #48
Quote:
xamaxy kaže: Pogledaj post
SAS to je u dosta slučajeva istina, ali ima ih isto još uvijek puno di nije riješeno to tako tj di nema ležećih nego djeca kad piknu za pješački dobe odma zeleno, a auto crveno pa onda on mora stisnut na 100+ da stigne proletiti.

Jednako kao specifična mjesta gdje auti nedozvoljeno obilaze zaustavljeni školski bus. Tu već murja redovno stoji jer zna zato, ali nije očito vrijedno kamere.

Tko šljivi mlao djete, kaj je to realno jedno tu i tamo mrtvo u odnosu na koliko ih ima, a pogotovo kad se može štancat 500kn 0-24h.
Ispred skole, doma zdravlja, bolnice, trznice bla bla na takva kriticna mjesta se moraju postavljati te kockaste usporivace i to je sasvim uredu jer nemos se ionako voziti brze od 40km/h zbog preveliki broj ljudi !
Tako da ti opet tamo netrebaju kamere, eventualno da policija povremeno ide posjetiti ta kriticna mjesta onako u kontrolu i to je to.

A idealno mijesto gdje se moze inace stisnuti 80-100km/h postoje na par mijesta npr. kak ides po Slavonskoj gdje znaju semafori biti udaljeni i "tri dana jahanja". Ali velim nemora se ici 100km/h, ima cak i par prometnih znakova na kojima doslovno pise 70-80km/h. Redovito sam se vozio po Slavonskoj od Sesvete do Jankomira, znao sam ici laganini i do 90km/h kao ostali vozaci i to u vrijeme kada nije bilo guzve tako da znam.

No kako god te kamere nisu tu da bi kontrolirali promet u cilju sigurnosti sudionika u nj., vec da bi vrebali i pisali kazne.
Isti slucaj je bio jedno vrijeme kad su gradani vrebali policajce pa su za svaki njihov prekrsaj odmah fotkali i kacili po internetskim novinama i po fejsu.
Jel uredu nekoga doslovno vrebati cekajuci da pogrijesi, i odmah cim pogrijesi idemo ga lupiti kaznama po glavi ?
Naravno da nije e pa upravo to rade ovi koji su postavili kamere cekaju neciju pogresku da bi na nj. zaradili.



Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 18:13   #49
U zadnje vrijeme je pojava da 100-tinjak metara dalje od Klajćeve bolnice u ZG stoje auti na cesti, ugašeni, bez žmigavaca, pozicije,... I to po noći.


Ne moramo ni govoriti da je prolazak na crveno najnormalnija stvar. Ja jedva stanem na žuto, pokraj mene prođu još 3-4 auta na čisto crveno.
Ili ovi koji skreću lijevo, meni za ravno je zeleno, i krenem, a ovaj tek kreće i ja ga puštam. To je bar 10 sekundi crvenog.

Prometna kultura nula.
pinj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 19:21   #50
razbit ćemo kamere a cigani nek pokupe bakar i kablove ...
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 19:26   #51
Quote:
jazavac- kaže: Pogledaj post


Uglavnom, kazna je 5.000-15.000 kn za pravne osobe i 300kn za vozača
300 kn je ništa ... u odnosu na kazne
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 19:26   #52
Quote:
Balbala kaže: Pogledaj post
Danas sam napravila stvarno nešto glupavo..i sad se lupam po glavi..

Na križanju maksimirske i bukovačke je bio zastoj i nisi mogao proć nigdje, 2 semafora sam stajala u redu i onda sam se elegantno okrenula u drugi smjer jer je bio zastoj na križanju, ali to sam napravila preko pune linije.

Eh sad..gore na semaforu su neke mini kamerice ko za na komp, manje su od onih kao u Klaićevoj recimo. Dal su to obične za kontrolu prometa ili će mi spičiti kaznetinu? :/
Nadzor prometa, nećeš dobiti nikakvu kaznu
jazavac- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 19:45   #53
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Zato sto je upitanju zarada, a ne sigurnost u prometu.
A zaraditi se moze jedino na brzim cestama pogotovo na lokacijama gdje pise 70-50-70km/h tako da ako slucajno zaboravis spustiti brzinu na toj dionici od 50km/h jer nisi vidio znak ili si se zamislio ili mislis da nema potrebe jer si sam na cesti tu te budu oderali.
kak to ne vidiš znak? jel voziš ili blejiš okolo?

ako voziš, onda gledaš znakove, i nemaš nikakvog opravdanja da ga "nisi vidio".
čudno kak svaki put vidiš znak STOP ili andrijin križ za prelazak preko pruge a ne vidiš znak ograničenja brzine.

Quote:
Kaznjavat ce te za tih 10km/h iznad znaka uz toleranciju od 10km/h (naravno ako ce uopce biti tolerancije) jer si se vozio 70 umijesto 50km/h.
biit će tolerancija jer se taj propis odnosi na sve uređaje za mjerenje brzine.

Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Policija smatra da je raskrizje ono savske i slavonske/ljubljanske, i zato gore naplacuje kazne nekad. Ne zanima ih sto je to raskrizje u dvije razine, jer kao raskrizje resetira znak ogranicenja.

znači da i u podsusedskom tunelu vrijedi ograničenje od 50 kmh jer gore na površini neka cesta prolazi po istom mjestu pa je i to "raskrižje".
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 20:33   #54
Idem nedavno relaciju Našice-Virovitica-Bjelovar-ZG. I ne kužim tko nam to u ovom apsurdistanu postavlja te znakove. Ogr. 70 kmh a prolazim kroz naselje, sa svake strane kuća do kuće i po kazaljci vozim 10 kmh više, tj. 80 kmh.

Idem iz ZG prema KR i nakon WG-a ogr. 60 kmh, a sa svake strane ograda. Zašto, zbog čega...

Sad svako malo čopaju kod WG na srednjem kružnom toku, ogr 40 kmh prije kružnoga.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 21:19   #55
Yedwy,
Nisam mladi tata. Jedino smatram da se moglo posvetiti boljim mjestima sa tim kamerama nego bijednom pecanju 500kn. Može se puno ljepša lova dići i zbog težine prekršaja vadit na "brigu o sigurnosti".

Ulica Andrije Kačića Miočića u velikoj gorici. Baci oko. nitko živ nejde ispod 8 banki, škola je pored. Ok, dal bu netko stisnuo sa 85 na 92kmh pa nebu 100+ kak sam rekao, uredu, ne vrijedi za svakog. Svejedno se NE staje nego proletava!
Sve kaj su djeca dobila je da im se odma pali pješačko zeleno kad stisnu. Nije li prikladno mjesto za ovakvu kameru za razliku od držićeve npr?
Ovo kaj veliš držat se ograničenja postavljenog u toj zoni je komično. Murja peca prekršitelje, i imaju daleko bolja mjesta nego premda, hmm, zajebao se, bolje 1000 po 500kn nego 2-3 kvalitetna po 15000kn. Moj bad.

Kada na cesti nema ugibališta za autobus nego staje na samoj prometnici. Da li želiš punu crtu ili pješački uz stanicu ko primjer? Dozvoljeno je preticanje autobusa ili trebaš iza pričekat da odradi radnju?
Mislim da nema dozvoljenog načina, jer sam i napisao na nedozvoljeni.

Ovo sa prijavom kvartovskom bobiju i murji me ne interesira. Suradnja koja nejde obostrano mi nije interesantna. Da ih pozovem na iživljavanje zbog tuđe djece u navedenom slučaju, a kad se prijavi njihovog za prolaz na crveno uz priču na mobitel ja sam smeće koje izmišlja.
xamaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 08:53   #56
Postoji razlika između radnje preticanja (drugo vozilo je u pokretu) i obilaženja (drugo vozilo stoji), obilaziti preko pune smiješ uz zadovoljavanje ostalih kriterija navedenih u ZSCP-u pa tako i školski autobus, nesmiješ SAMO ako je stao da propusti pješake na prijelazu, nema zabrane ako je u pitanju ukrcaj i iskrcaj putnika ili kvar ili bilo koji drugi razlog stajanja, po toj logici kad bi se neko pokvario na cesti na kojoj je puna crta svi bi čekali satima da ga se odšlepa jer nesmiješ preći punu crtu...

Ako te prijava problematičnog mjesta organima reda ne zanima onda nemaš pravo niti prozivati što nisu tamo stavili kameru ili patrolu, kako bi oni mogli znati da je to problematično mjesto ako im to niko ne dojavi, rekao si "djeca su dobila da se odma pali zeleno" znači prije nije bilo tako, vjerojatno je neko prijavio pa je promjenjeno...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 09:23   #57
yedwy-otkud ti ovo da se smije obilazit bus koji iskrcava putnike na cesti. To nikad nije bilo dozvoljeno.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 09:27   #58
Pronađi di piše da je zabranjeno...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 09:56   #59
Koji tocno zakon mi ukida pravo komentirat poteze policije ako ne zelim suradivat dojavama sa korumpiranom nekvalitetnom policijom?
xamaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 11:43   #60
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Postoji razlika između radnje preticanja (drugo vozilo je u pokretu) i obilaženja (drugo vozilo stoji), obilaziti preko pune smiješ uz zadovoljavanje ostalih kriterija navedenih u ZSCP-u pa tako i školski autobus, nesmiješ SAMO ako je stao da propusti pješake na prijelazu, nema zabrane ako je u pitanju ukrcaj i iskrcaj putnika ili kvar ili bilo koji drugi razlog stajanja, po toj logici kad bi se neko pokvario na cesti na kojoj je puna crta svi bi čekali satima da ga se odšlepa jer nesmiješ preći punu crtu...
HA??????

ne samo da moraš stat kad djeca ulaze ili izlaze iz nekog vozila koje je označeno znakom da prevozi djecu, nego moraš stat i propustit i pješake koji su izašli iz autobusa na stanici, makar i ne bila zebra na tom mjestu.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.