Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2016., 17:45   #1
Pomoć pri kupovni auta (7000€ max)

Pozdrav ekipa,

Evo još jedne teme koju nikada nitko nije otvorio

Do kraja godine moram kupiti auto, jednostavno mi je postao potreba.
Tražim obiteljski auto (žena, beba od 9 mjeseci i ja). Znači nisu mi toliko bitne performanse, više mi je bitna pouzdanost, da ne troši previše, da nije preskup za održavanje, i da ima prostora unutra.

Godišnje planiram raditi od 10.000 do 15.000 km, ne vjerujem da ću više.
Ne bi kupio auto stariji od 2008 g., po mogućnosti bi kupio mlađi od toga.

Koliko sam gledao po njuškalu u za te pare mogu dobiti Renault Megane 1.5 dCi 2010g., mogu dobiti Seat Leon 2008g., Ford Focus tako negdje 2010.g, ili Golf V, 2007-2008g.

Razmišljam svaki dan o tome i nisam pametan što uzeti. Meni osobno se najviše sviđa Megane, ali sam laik što se tiće automobila nisam siguran da je to najbolji izbor.

Molim za Vaš savjet. Ima možda još koji auto koji bi svrstali u tu kategoriju?

Hvala unaprijed!
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 19:00   #2
Kupi Hondu Civic benzinca i zaboravit ćeš što je servis....
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 19:05   #3
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Kupi Hondu Civic benzinca i zaboravit ćeš što je servis....
Vjeruj mi bi, ali 7000€ nije dovoljno za takav auto
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 19:27   #4
Megane ili Focus je dobar izbor. Pouzdani, a i puno jeftinih dijelova jer ih ima puno na cesti. Probaj uzet sa ne puno vise od 100tinjak tisuca km da ti ipak potraje, obavezno u servis na provjeru prije kupnje i sretno.

I istina, Civic je jako skup autic...

btw. ako vec sad znas da ti treba dosta prostora i ako ti nije problem duzi auto, ja bi gledao karavan na tvojem mjestu, a onda bi laganu prednost dao Megane-u jer mi je njegov izgled "guzice" pre dobar u karavanskoj izvedbi, hint: svjetla.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 19:39   #5
hyundai i30?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 19:40   #6
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Megane ili Focus je dobar izbor. Pouzdani, a i puno jeftinih dijelova jer ih ima puno na cesti. Probaj uzet sa ne puno vise od 100tinjak tisuca km da ti ipak potraje, obavezno u servis na provjeru prije kupnje i sretno.

I istina, Civic je jako skup autic...

btw. ako vec sad znas da ti treba dosta prostora i ako ti nije problem duzi auto, ja bi gledao karavan na tvojem mjestu, a onda bi laganu prednost dao Megane-u jer mi je njegov izgled "guzice" pre dobar u karavanskoj izvedbi, hint: svjetla.
Mislim da ću uzeti ili Megana ili Focus ako se odlučim na diesel. Problem kod karavana je moja žena koja se i ovako boji voziti po Zagrebu, a ako se bude morala parkirati sa karavanom moglo bi biti gadnih problema
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 19:42   #7
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
hyundai i30?
E da, i i30 sam gledao malo po njuškalu. Tu se najbolje isplati uzeti benzinac 1.4 16v jel tako? Bilo ih je jedno vrijeme dosta na njuškalu tako oko 50.000kn, trenutno nešto slabije.
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 19:43   #8
Znači ako se odlučim na diesel biti će ili Megane ili Focus.

Nego recite Vi meni koji benzinci dolaze u obzir za te pare? Osim i30?
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 19:57   #9
Quote:
sobotka kaže: Pogledaj post
Mislim da ću uzeti ili Megana ili Focus ako se odlučim na diesel. Problem kod karavana je moja žena koja se i ovako boji voziti po Zagrebu, a ako se bude morala parkirati sa karavanom moglo bi biti gadnih problema
Megane Grandtour nije najpregledniji auto za vožnju unatrag za osobu koja to čini gledajući kroz sredinu auta. Za one koji voze na retrovizore problema nema, ogromni su i odlična je preglednost.

U svakom slučaju parking senzori sve to riješe, poprilično je jeftina ugradnja ako auto još nema.

Moji evo godinu i pol voze Grandtour iz 2012., dCi 108 konja. Nikakvih problema, potrošnja po BC 4,7 ljeti. Radi se o malom gradu pa nema stani- kreni.
Autocesta 150 troši nekih 5.5 litara, ima 6 brzina. Zagreb kad sam bio s njim par tjedna cca 6.5 ( bez štednje, dapače).

Auto ima 160 000 kilometara, sad treba raditi servis distribucije. Ponuda ovlaštenog ZAK Karlovac je cca 2500 što je super cijena. Diskovi će isto uskoro ići novi. Uglavnom, moji su prezadovoljni.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 20:48   #10
Kolega ima takvog megana, trosi stvarno malo i lijepo radi, stvarno dobro slozen auto.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 20:55   #11
S obzirom da imaš malu bebu i da ti treba pouzdan auto i što ćeš raditi max 15 000km, ja osobno mislim da ti je benzinac logičniji izbor od dizela. Dizel je super za vozit i točit ali kada krene po zlu onda nije dobro, a kod benzinca su takvi kvarovi rijetkost. Benzinac je jeftiniji kod kupnje, održavanje je nešto jeftinije... Ford ima 1.6 benzinca za kojeg nisam čuo nikakve probleme, a ima 100ks što je i više nego dosta za pratiti normalan ritam prometa...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 20:56   #12
2500 kn za veliki servis diesela je stvarno malo!
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 21:31   #13
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
S obzirom da imaš malu bebu i da ti treba pouzdan auto i što ćeš raditi max 15 000km, ja osobno mislim da ti je benzinac logičniji izbor od dizela. Dizel je super za vozit i točit ali kada krene po zlu onda nije dobro, a kod benzinca su takvi kvarovi rijetkost. Benzinac je jeftiniji kod kupnje, održavanje je nešto jeftinije... Ford ima 1.6 benzinca za kojeg nisam čuo nikakve probleme, a ima 100ks što je i više nego dosta za pratiti normalan ritam prometa...
Nisam ni sam više pametan majke mi. Da, s obzirom koliko kilometara radim godišnje logičnije je izabrati benzinca, ali me strah da će puno gutat, Zagreb i to, prva, druga...
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 21:36   #14
A gle, po gradu nekih 10-11 litara, ali ako ćemo biti iskreni, sve ove priče da ti u gužvi po gradu Megane 1.5 dci troši 6 litara objesi mačku o rep... U krajnjem slučaju, ako nađeš jako lijep primjerak benzinca uvijek možeš ići na plin i onda imaš auto koji se vozi pouzdano i smiješno jeftino. Jedina investicija bi tu bila plin koja je nešto manje od 6500kn.
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 21:52   #15
Quote:
sobotka kaže: Pogledaj post
Znači ako se odlučim na diesel biti će ili Megane ili Focus.

Nego recite Vi meni koji benzinci dolaze u obzir za te pare? Osim i30?
U tom rangu može se naći Mazda 3, 308, Focus itd...

Npr.

http://www.njuskalo.hr/auti/mazda-3-...oglas-18917964

http://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-...oglas-19785139

http://www.njuskalo.hr/auti/ford-foc...oglas-18268645

Za trojku znam iz prve ruke pošto vozim sličnu, mali servis u ovlaštenom je cca 960kn ( 600kn svi filteri i ulje preko kupi-ulje.hr ako sam mijenjaš ), kvačilo set Sachs na njuškalu kod jedne trgovine 960kn, 4 svjećice NGK 96kn. Umjesto zupčastog je lanac, znači tisuću - dvije kn manje u odnosu na dizelaš. Potrošnja 7-8l. Meni je skroz ok.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 21:59   #16
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
U tom rangu može se naći Mazda 3, 308, Focus itd...

Npr.

http://www.njuskalo.hr/auti/mazda-3-...oglas-18917964

http://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-...oglas-19785139

http://www.njuskalo.hr/auti/ford-foc...oglas-18268645

Za trojku znam iz prve ruke pošto vozim sličnu, mali servis u ovlaštenom je cca 960kn ( 600kn svi filteri i ulje preko kupi-ulje.hr ako sam mijenjaš ), kvačilo set Sachs na njuškalu kod jedne trgovine 960kn, 4 svjećice NGK 96kn. Umjesto zupčastog je lanac, znači tisuću - dvije kn manje u odnosu na dizelaš. Potrošnja 7-8l. Meni je skroz ok.
Nisam razmišljao o Mazdi, budem malo proučio.
Peugeot ne bi, ne znam zašto, ali ti Peugeoti mi se nikako ne sviđaju.
Ipak bi se ja odlučio za Focusa između ova 3
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 22:05   #17
Ima tko kakvo mišljenje o Seat Ibizi?

ovako nešto:
http://www.njuskalo.hr/auti/seat-ibi...oglas-19660200

To mi nekako previše para za taj auto
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 22:25   #18
Quote:
sobotka kaže: Pogledaj post
Ima tko kakvo mišljenje o Seat Ibizi?

ovako nešto:
http://www.njuskalo.hr/auti/seat-ibi...oglas-19660200

To mi nekako previše para za taj auto
Ibize su malo precijenjene, zaobiđi.

A ako ti je Civic preskup (mada se nađe povoljnih primjeraka sa 1.4 motorom) onda uzmi Toyotu Auris. Kao i kod Civica, zaboravit ćeš što je servis. Uz to ima fini mekani ovjes, mekši od Civica.
Ovaj Aurisov 1.33 je ekvivalent Hondinom 1.4. Ista tehnologija, ista snaga.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 22:31   #19
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Ibize su malo precijenjene, zaobiđi.

A ako ti je Civic preskup (mada se nađe povoljnih primjeraka sa 1.4 motorom) onda uzmi Toyotu Auris. Kao i kod Civica, zaboravit ćeš što je servis. Uz to ima fini mekani ovjes, mekši od Civica.
Ovaj Aurisov 1.33 je ekvivalent Hondinom 1.4. Ista tehnologija, ista snaga.
Znam da mi trenutno dizajn ne bi trebao igrati nikakvu ulogu, ali ovaj Auris mi nikako ne sjeda
sobotka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 23:21   #20
Umjesto te ibize pogledaj clio grandtour.

I fordov i meganeov 1.6 benzinci puno gutaju, fkt puno, istina da nemaji nekih problema al opet ja to nebi...

ipak bi dobar diesel sa sto manje km, a nemres puno fulat sa 1.5dci ili 1.8tdci.

Mazdu 3 bi trebalo uzet u obzir sa benzinskim motorom. Ali opet je cijena pitanje, a ipak je i skuplja za odrzavat.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.