Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2013., 23:02   #61
Stavim sutra sliku tu na temi, čim dođem do laptopa
Imam ga godinu dana, svašta mi se dogodilo sa njim, već je sastrugan, ali funkcionira kao prvoga dana. Kupljen u Pet centru sa kodom za popust, pa me jeftinije izašao na kraju.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
bubily:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 20:37   #62


To je ta vodilica, a kupljena je u Pet centru.

http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...-zicom-7m.aspx

Stvarno je super i prezadovoljna sam sa njome. Svašta je prošla, a preživjela!
bubily:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 15:06   #63
e takvu ja imam la od 5m...
e i daj mi molim te reci koju si veličinu uzela za tu ormicu, ja svom naručila M i skroz čudno stoji, mala mi se čini
.simply. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 18:06   #64
juuuupi jeeee!!

evo, da se pridružimo i mi ekipi koja šeće sa ormicom kod nas je učenje išlo čudnovato brzo, in medias res, rekla bih, odnosno, brzinsko prikopčavanje nakon čega smo još brže izletjeli u vanjski svijet tako da se moj krasotić nije stigao niti snaći okolina ga je toliko zaokupila pa nije imao vremena za njurganje i grintanje oko ormice

sad već 10 dana, svakodnevno, šećemo i pravimo se važni! jeeeeeij

__________________
Ooooh, maaaan!! We killed Mr. Burns!! Mr. Burns is gonna be sooo mad!!
bakopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 20:46   #65
Moja je S i zna mi tu i tamo uzgledati kao da mu ne stoji iza prednjih šapica, ali malo popravim i idemo dalje.

Kad je bio mali, uzela sam mu ovu:
http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...azne-boje.aspx

bakopa ma preslatka muca

Ja malo sa svojim ne izlazim van, jer unatoč autanu, izbodu me komarci...
bubily:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 21:09   #66
Hm, eto mene, dugo me nije bilo ovdje. Nego, ja sam prije macu šetala, ali nažalost sad ima puno pasa (ok, nije nažalost, ali svakako šetnja mačaka više baš i nije neka opcija ovdje), a i ljudskog čuđenja u mom kvartu. Imam ormicu, ali sad i dvije mace (ok, već duuže vrijeme). Ima tko iskustva s šetanjem 2 mace simultano? Probat ću naći neku mirnu livadicu bez krpelja...
__________________
"Most witches don’t believe in gods. They know that the gods exist, of course. They even deal with them occasionally. But they don’t believe in them. They know them too well. It would be like believing in the postman."
luda_elfica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 08:49   #67
Quote:
bubily:) kaže: Pogledaj post
bakopa ma preslatka muca

Ja malo sa svojim ne izlazim van, jer unatoč autanu, izbodu me komarci...
evo ga više izbliza, pogledom usmjeren na ženskicu..



beheheehee.. komarci to i mene muči u zadnje vrijeme, ali kao, moram se praviti da ih ne vidim a šta ću drugo, moram malcu barem malo uljepšati dan. predvečer je najljepše šetati, ali da, ti leteći stvorovi napadaju..
__________________
Ooooh, maaaan!! We killed Mr. Burns!! Mr. Burns is gonna be sooo mad!!
bakopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 09:47   #68
baš mi je drago vidjet da ima sve više ljudi koji šeću mice, mene su čak i susjedi prestali čudno gledat

ovo je moja ljepotica u akciji



a tu je bio pokušaj lova na ptice, a poslje je plakala da ju spustim dole



šećemo inače dva puta na dan, ovisno o mom vremenu, a naučila je lako, za par dana... starija se nikad nije dala naučit, ona izlazi sama, ali nas uvijek prati i ne udaljava se puno, a sa trećom me još čeka pokušaj učenja

inače, dok smo u šetnji, često nam dođu mačori iz kvarta radit društvo, pa izgledam ko prava crazy cat lady sa po 3-4 mačke u čoporu koje se igraju
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 10:12   #69
Quote:
lanaxx kaže: Pogledaj post
ovo je moja ljepotica u akciji



a tu je bio pokušaj lova na ptice, a poslje je plakala da ju spustim dole



inače, dok smo u šetnji, često nam dođu mačori iz kvarta radit društvo, pa izgledam ko prava crazy cat lady sa po 3-4 mačke u čoporu koje se igraju
a lijepa ti je mica..

a joooj, nije te strah kad se popne na drvo? mene malo je.. to mi je počeo u zadnje vrijeme raditi, ali pustim ga do visine do kud meni mogu doprijeti ruke kad se propnem na prste sve iznad toga zvoni mi na poziv vatrogascima ili zapetljavanje o flexicu ovo se i meni događa.. oko zgrade živi skoro pa deset slobodnoživućih maca, ali od svih njih, samo nas dvije uvijek prate u stopu, jedna nježna ženskica i neki mladi zaigrani mačić, moga krasotića vršnjak onda mu se ženskica umiljava i frće guzom, a ovaj muškić skače oko njega. ah, mačjeg preslatkog svijeta..
__________________
Ooooh, maaaan!! We killed Mr. Burns!! Mr. Burns is gonna be sooo mad!!
bakopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 10:35   #70
Kada je najbolje nauciti macku na povodac, odmah cim je mala oko 2 mjeseca ili kad naraste?
__________________
I realize the screaming pain
Hearing it loud in my brain
But I'm going to go straight ahead with the scar
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 12:09   #71
Ja sam svoju počela sa 3 mjeseca, ali prva dva mjeseca mi je više bila u rukama ili krilu, sada ju setam kad sa djecom idem u park. U rukama ju dovedemo do parka i tamo šeta i istražuje.
Meni se ljudi i dalje smiju i jedina sam u naselju koja šeta macu na povodcu.
Vedrana87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 12:26   #72
Quote:
LORDLORD kaže: Pogledaj post
Kada je najbolje nauciti macku na povodac, odmah cim je mala oko 2 mjeseca ili kad naraste?
Kada da mu stavim ornu ili ham (u cemu je vec razlika), pa tek onda povodac? Na to sam mislio.
__________________
__________________
I realize the screaming pain
Hearing it loud in my brain
But I'm going to go straight ahead with the scar
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 12:11   #73
Pokušavate od mačke napravit psa
Doduše i meni je to palo na pamet jednom dok sam još bio teenager. I nikad više, jer je mačka svim mogučim gestama pokazivala kako to jednostavno ne trpi i nisam forsirao. Pa sam zaključio da se mačke jednostavno ne daju potčinjavati. No to je bila bakina mačka, živjela je na selu, lovila je miševe i živjela slobodno. Ovo šta vi imate i nisu mačke. Barem nemaju mačiji karakter. A valjda aditivi u mačijoj hrani rade svoje
ubačeni element is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 23:39   #74
Quote:
ubačeni element kaže: Pogledaj post
Pokušavate od mačke napravit psa
Doduše i meni je to palo na pamet jednom dok sam još bio teenager. I nikad više, jer je mačka svim mogučim gestama pokazivala kako to jednostavno ne trpi i nisam forsirao. Pa sam zaključio da se mačke jednostavno ne daju potčinjavati. No to je bila bakina mačka, živjela je na selu, lovila je miševe i živjela slobodno. Ovo šta vi imate i nisu mačke. Barem nemaju mačiji karakter. A valjda aditivi u mačijoj hrani rade svoje

Izdresira se i lav, gdje neće mala mačka.
mudozvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 11:33   #75
Quote:
mudozvon kaže: Pogledaj post
Izdresira se i lav, gdje neće mala mačka.
Istina, ali čemu?
Zašto neki primjerci ljudskog roda uživaju ponižavati ostale vrste? Kad malo bolje razmislim pa to radimo i sa pripadnicima svoje vrste
Napravit ćemo životinjama nezamislive stvari i još ćemo se smatrati ljubiteljima. Tako bi u bližoj budučnosti mogla osvanuti tema "kako mačku natjerati da ti vraća lopticu" ili "kako micu urediti za šetnju po špici". Nadam se da neće, ali kako je krenulo ne bi bio iznenađen.
Meni je ova tema više za pdf trash pa čak i za psihokauč. Psihologija bi imala šta reči o težnji za kontrolom i o ekshibicionizmu.

Zadnje uređivanje ubačeni element : 20.07.2014. at 12:23.
ubačeni element is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 14:17   #76
Ja svog navikla tako sto sam mu stavljala ogrlicu svaki put prije nego bih ga hranila. Nije ni obracao paznju.

Setnja po stanu ide uglavnom dobro. Cini mi se da kako vrijeme prolazi sve bolje podnosi vodilicu , ma cak je imao koncentraciju da me prati dobrih nekoliko minuta, a ne ja njega.

Po sumi je bila frka kad bi uletio u grmlje jer me strah da se ne zaplete. No uzivao se penjati na stablo. Morat cu nabaviti duzu ogrlicu ili cu naci stablo na koje se mogu i ja popesti do vrha pa da ga skinem ako mu puhne da ne zeli kuci. Jos je mali, naucit ce…
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2019., 12:10   #77
Molim savjet ili uputstvo.
Znam da postoje povodci za mice,no gdje kupiti takav?
Barem bih tako mogla izvesti svog mačka(koji nikada nije naučen biti vani),na dvorište a da ne ode na cestu ili u susjedstvo.
Pokušala sam, već 2 x,po pola sata uz moje prisustvo na dvorištu,ali je završilo gotovo katastrofalno.Prviput je odjurio ravno prema cesti,a drugi put preko visoke ograde u susjedstvo gdje su ga dočekala dva susjedova odrasla mačora,jedva sam ga spasila od njih.
Žao mi ga je gledati kako sjedi na prozoru i promatra moju prvu micu,(koja je navikla biti po nekoliko sati vani),pa plače i doziva..
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2019., 12:33   #78
Neide to samo tako kod mace, da ces ju stavit na povodac i setat. Treba je naucit na osjecaj povodca najprije, pa onda mali po stanu setat i vidjet ako to ide, i onda mozda van ako se navikne na takvo setanje. Imas na jutubu nekih tutoriala kako naucit macu na setanje i povodac, koliko vidim dugotrajan je proces. Ja sam probao neko vrijeme iz istog razloga ko i ti, ali nije mi legao povodac maci, smeta joj, tako da nis od toga....

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
__________________
Homer Simpson: Bart, a woman is like beer. They look good, they smell good, and you'd step over your own mother just to get one!
MEDO11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2019., 13:34   #79
Kod nekih maca ide tako, moja glistica je luda za izlascima i strpljivo čeka da ga sredim za izlazak, debelog boli džon i nije zainteresiran za ići van.

Ja sam naš kupila u pet shopu i imamo sličan kao na linku https://www.trgovinastern.si/media/S...bs/82645-2.jpg

Obične oprsnice mi se nisu pokazale kao najsretnije rješenje jer se iz toga vrlo lako izmigolje.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2019., 14:00   #80
Quote:
f@ye kaže: Pogledaj post
Kod nekih maca ide tako, moja glistica je luda za izlascima i strpljivo čeka da ga sredim za izlazak, debelog boli džon i nije zainteresiran za ići van.

Ja sam naš kupila u pet shopu i imamo sličan kao na linku https://www.trgovinastern.si/media/S...bs/82645-2.jpg

Obične oprsnice mi se nisu pokazale kao najsretnije rješenje jer se iz toga vrlo lako izmigolje.
Ovo mi djeluje dobro.Hvala!
Ne može ga gušiti,a ako je lajna dugačka može sve ošnjofati i iztražiti.

Bože dragi,dođe mi da se sama sebi smijem,što mi to treba pod stare dane..
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.