Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2014., 09:21   #181
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Mi smo prošli tjedan poslali krv na test u alergovet i čim stignu rezultati na sto je alergična idemo na hiposenzibilizaciju.
Vadili smo krv i radit ćemo hipo u Vetpointu u Zagrebu.
Smije li se znati kolika je cijena svega skupa zajedno i jel se to radi vani ili tu kod nas (testiranje i serum za hiposenzibilizaciju)?
GogaGorana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 10:23   #182
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa! Ovaj put nije riječ o meni, nego o frendovima i njihovom psu.

Dakle, mala Akita (ni godinu dana) praktički se od početka coha, prvo su sumnjali na analke pa na piletinu pa na... svašta.

Obavili alergolosko testiranje i rezultat je po meni jedan od gorih: grinje.

Ponuđena im je neka specijalna Farmina Hypo hrana koja nema ni m od mesa samo neke dodatke ili neke tablete i kao najskuplja opcija serum iz Madrida.

E sad: oni bi radije nešto prirodno, ja nemam iskustva s takvom vrstom alergije pa ako netko zna više ili je i sam alergican na grinje pa koristi nešto... svi ćemo vam biti zahvalni, posebno pasić.

a da proba oprati psa i sve u kuci sa plivaseptom pjenusavim ( ruzicastim)?
dostojevska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 13:55   #183
Quote:
GogaGorana kaže: Pogledaj post
Smije li se znati kolika je cijena svega skupa zajedno i jel se to radi vani ili tu kod nas (testiranje i serum za hiposenzibilizaciju)?
Krv se uzima tu a Vet šalje van na testiranje.
Tu plaćas cca 250eur.
Onda kad stigne na sto je pas alergičan naručuje se serum i kad stigne pikas peseka opet ovdje.
Za to jos ne znam cijenu, u fazi smo čekanja nalaza testiranja.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 14:06   #184
Evo da javimo i naše nalaze.
Posto smo radili 2.puta testove u par godina, vidjelo se da na neke stvari nije vise alergična a postala je na sasvim nove.

Trenutno stanje je kod hrane: na rižu, kukuruz, pšenicu, krumpir i kvasac.
A od vanjskih čimbenika jaka alergija na 4 vrste trava i malo blaža na par drveća.

Hranu smo riješili lako a za trave i drveća ćemo pratiti, možda od slijedece godine bude na lijekovima, ali na vrijeme.
Počne piti na proljeće da se organizam pripremi na najjače doba cvjetanja po ljeti.

Nema demodex, to smo radili mimo ovih testova da i to eliminiramo.
Ah da, prije par mjeseci je bila jako bolesna pa je imala los nalaz stitnjace, no ispalo je samo kao sekundarna privremena hipotireoza, reakcija na primarno stanje.
Nažalost, stavili su je na jake lijekove tvrdeći da mora, osobno sam shvatila ubrzo da je to bila greška jer joj je naglo prešlo u hiper stanje, ne pije već duže vrijeme lijekove i stanje se potpuno stabiliziralo.

I jos nesto za alergije, trebalo bi znati na sto je pas alergičan sto preciznije jer nije tretman isti kod recimo hrane koju možete lako korigirati, kod grinja koje su stalno prisutne pa je tu drukčiji tretman ili kod sezonske alergije.
Istina da košta, ali mi smo to radili dva puta i nije mi krivo jer znamo sto i kako dalje.
Nadam se da sam bilo kako pomogla nasim iskustvom onima koji imaju slične probleme.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 15:09   #185
Pozdrav svima!
Imam labradoricu od 3 godine koji ima problema sa alergijama već godinu i pol. Radili smo test u Alergovetu i alergična je na sve trave, grinje i nešto od hrane. Nismo se odlučili na hipersenzibilizaciju jer ona više funkcionira kad se radi ciljano a ne na više stvari koje su nažalost prisutne u našem slučaju. Alergiju iz hrane smo eliminirali na način da joj hranu dajemo bez sastojaka na koje je alergična. Šta se ostale terapije tiče, od kada je dijagosticirana je na tabletama ciklosporina i mogu reći da to funkcionira dobro. Ima faza kada je bolje i gore naravno. Najgore je u proljeće i kada cvijeta. Tada ju još malo dodatno tretiramo sa Medrolom. Al sve u svemu s obzirom na šta je sve alergična i kako je to sve izgledalo u startu, sada je sve "super". Naučili smo se živjeti sa time jer tu nema neke velike pomoći...
Buggiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 15:15   #186
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Evo da javimo i naše nalaze.
Posto smo radili 2.puta testove u par godina, vidjelo se da na neke stvari nije vise alergična a postala je na sasvim nove.

Trenutno stanje je kod hrane: na rižu, kukuruz, pšenicu, krumpir i kvasac.
A od vanjskih čimbenika jaka alergija na 4 vrste trava i malo blaža na par drveća.

Hranu smo riješili lako a za trave i drveća ćemo pratiti, možda od slijedece godine bude na lijekovima, ali na vrijeme.
Počne piti na proljeće da se organizam pripremi na najjače doba cvjetanja po ljeti.

Nema demodex, to smo radili mimo ovih testova da i to eliminiramo.
Ah da, prije par mjeseci je bila jako bolesna pa je imala los nalaz stitnjace, no ispalo je samo kao sekundarna privremena hipotireoza, reakcija na primarno stanje.
Nažalost, stavili su je na jake lijekove tvrdeći da mora, osobno sam shvatila ubrzo da je to bila greška jer joj je naglo prešlo u hiper stanje, ne pije već duže vrijeme lijekove i stanje se potpuno stabiliziralo.

I jos nesto za alergije, trebalo bi znati na sto je pas alergičan sto preciznije jer nije tretman isti kod recimo hrane koju možete lako korigirati, kod grinja koje su stalno prisutne pa je tu drukčiji tretman ili kod sezonske alergije.
Istina da košta, ali mi smo to radili dva puta i nije mi krivo jer znamo sto i kako dalje.
Nadam se da sam bilo kako pomogla nasim iskustvom onima koji imaju slične probleme.
Tko je to tako bolezljiv, Sula? Imam dojam da ju napadaju sve bolestine koje postoje
semantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 18:57   #187
Alba ti je tako bolezljiva, nažalost.
Sula je imala pak rjeđe ali kad ju uhvati to nije bilo bezopasno, do sada dva tumora, oba operirali na vrijeme.

Kod Albe je promjena hrane regulirala lijepo probavu, otkad ne jede na sto je alergična.
Jos smisljamo sto raditi s travama, sva je u ranicama i krastama.
Pomalo ćemo i za to naći pravo rješenje.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 11:13   #188
Super mi je koliko si im posvecena, koliko pazis na njih i kako se nosis sa svime time
semantic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 23:46   #189
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Evo da javimo i naše nalaze.
Posto smo radili 2.puta testove u par godina, vidjelo se da na neke stvari nije vise alergična a postala je na sasvim nove.

Trenutno stanje je kod hrane: na rižu, kukuruz, pšenicu, krumpir i kvasac.
A od vanjskih čimbenika jaka alergija na 4 vrste trava i malo blaža na par drveća.

Hranu smo riješili lako a za trave i drveća ćemo pratiti, možda od slijedece godine bude na lijekovima, ali na vrijeme.
Počne piti na proljeće da se organizam pripremi na najjače doba cvjetanja po ljeti.

Nema demodex, to smo radili mimo ovih testova da i to eliminiramo.
Ah da, prije par mjeseci je bila jako bolesna pa je imala los nalaz stitnjace, no ispalo je samo kao sekundarna privremena hipotireoza, reakcija na primarno stanje.
Nažalost, stavili su je na jake lijekove tvrdeći da mora, osobno sam shvatila ubrzo da je to bila greška jer joj je naglo prešlo u hiper stanje, ne pije već duže vrijeme lijekove i stanje se potpuno stabiliziralo.

I jos nesto za alergije, trebalo bi znati na sto je pas alergičan sto preciznije jer nije tretman isti kod recimo hrane koju možete lako korigirati, kod grinja koje su stalno prisutne pa je tu drukčiji tretman ili kod sezonske alergije.
Istina da košta, ali mi smo to radili dva puta i nije mi krivo jer znamo sto i kako dalje.
Nadam se da sam bilo kako pomogla nasim iskustvom onima koji imaju slične probleme.
Izgleda da je i naša Bella alergična na travu.

Prvo su joj se u petom mjesecu, nakon jutarnje šetnje tijekom koje se igrala i ležala na svježe pokošenoj livadi, na trbuhu pojavile kao neke ranice/krastice/prištići. Bile su jako male i nije ih bilo puno.

Mjesec dana prije toga, na pregibu zadnje noge i trupa ostala je bez dlake, veličine dvije kune. Veterinar je rekao zbog punih analki koje je očistio i dobili smo neku terapiju (triderm između ostalog). Smirilo se crvenilo kože i činilo se da kreće na bolje. Prekinuli smo s tridermom i dobili biotin-h da potakne rast dlake (lososovo ulje dajemo redovito već neko vrijeme).

E sad, neposredno nakon tih ranica, dobila je proljev, a i to područje gdje je izgubila dlaku ponovo je bilo crvenkasto i malo se proširilo (recimo kao pet kuna). Veterinar je dao terapiju za proljev. Za ranice je rekao da su vjerojatno od kontakta s nečim, tj. travom, jer sam spomenuo tu pokošenu livadu i reakciju u roku nekoliko sati. Dana terapija osim na proljev trebala je djelovati i na te ranice. I stvarno se sve smirilo.

No, ćelavo područje je i dalje bilo ćelavo pa je za to rekao da se tamo liže pa je opet dobila neku terapiju i belosalic da ju mažemo. Što se tiče lizanja, preko dana nismo primijetili da se ona po tom mjestu išta više liže ili češe nego po nekom drugom. Jedino ako to čini noću

Ali, sada su se opet pojavile te ranice/krastice u većem broju, čak i nekoliko na tom mjestu bez dlake, pa smo opet išli kod (drugog) veterinara. Pogledao ju je pod uv lampom i nema gljivice, odnosno ima nešto malo na šapicama ali kaže da to sigurno nije uzrok ovih ranica po trbuhu i nogama. Uzeli su uzorak dlaka s glave i tog ćelavog dijela te provjerili na demodeks i kaže da nije. Isto tako misli da to nije od lizanja. Također vjeruje da se radi o alergiji (na travu). Dao joj je injekcije synuloxa i depedina, i tablete synuloxa da joj dajemo doma. Trebamo joj noge i trbuh, tj. taj dio s krastama, povremeno prati plivaseptom. U utorak je kontrola.

Dečko, koji bi ju i inače držao pod staklenim zvonom, danas ju je izveo van i ne pušta ju na travu jer ne želi krastavog psa. Veterinar nije spominjao nikakvo izbjegavanje trave. Podrazumijeva li se to s obzirom na što se sumnja?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 14:57   #190
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post

Dečko, koji bi ju i inače držao pod staklenim zvonom, danas ju je izveo van i ne pušta ju na travu jer ne želi krastavog psa. Veterinar nije spominjao nikakvo izbjegavanje trave. Podrazumijeva li se to s obzirom na što se sumnja?
je drzala sam i ja svoju tako dok nisam nasla bijeli gel, pustim ju travu nek se igra , zao mi bude svi jurcaju a ona da gleda, poslije igre operemo al pjenicom od plivasepta, namazem tim bijelim gelom do jutra sve super nije ni crvena ni nis, al svaki dan to moramo raditi.

al prije toga je izgledala kao iz horor filmova nisam vise znala kako da joj pomognem
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 17:39   #191
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
je drzala sam i ja svoju tako dok nisam nasla bijeli gel, pustim ju travu nek se igra , zao mi bude svi jurcaju a ona da gleda, poslije igre operemo al pjenicom od plivasepta, namazem tim bijelim gelom do jutra sve super nije ni crvena ni nis, al svaki dan to moramo raditi.

al prije toga je izgledala kao iz horor filmova nisam vise znala kako da joj pomognem
Što je to bijeli gel? Baš se tako zove? Gdje se kupi?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 20:26   #192
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Što je to bijeli gel? Baš se tako zove? Gdje se kupi?
mi vjerujes da ja jos nisam skuzila, fino mirisi jako i pise shark na njoj ,za rane , opekotine ma bilo kaj na kozi i meni i njoj je odlicna, a prirodna je. od doktorice jedne bisera kraljeta (mozda ju neki znaju ) , mos probat mi smo evo prvi put nakon 4 god bez rana i ne coha se toliko, kad namazem onda se uopce ne coha
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 04:51   #193
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
mi vjerujes da ja jos nisam skuzila, fino mirisi jako i pise shark na njoj ,za rane , opekotine ma bilo kaj na kozi i meni i njoj je odlicna, a prirodna je. od doktorice jedne bisera kraljeta (mozda ju neki znaju ) , mos probat mi smo evo prvi put nakon 4 god bez rana i ne coha se toliko, kad namazem onda se uopce ne coha
I ja sam htjela pitati sto je to. Ako imas to kod sebe,je li moguce da nam napises tu sto sve pise na pakiranju? Hvala
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 19:04   #194
evo kak to zgleda. pitat cu ja nju opet sta je unutra jer zaboravim svaki put, mujo šta ces


__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 06:04   #195
Hvala. Pokusala sam na googlu pronaci,ali bez puno srece. Ako se sjetis pitati ju sto je unutra,javi i nama da probamo naci
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 10:39   #196
meni se čini da je to nešto homemade, jer Biserka Kraljeta je fitoterapeut, vjerojatno sprema pripravke sama
slika sa naljepnice je ona iz microsoft templata i piše KB što su inicijali Biserke
jedino da vam kaže koja ulja idu unutra, pretpostavljam da je gel/krema baza s dodacima određenih ulja ili tinktura pa da potražite nešto sličnog sastava
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 10:46   #197
Dakle, mažeš psa po koži s pripravkom koji prodaje osoba koja se lažno izdaje za liječnicu, pojma nemaš što je u tom pripravku i što točno stavljaš psu po koži, na pakiranju te kreme (naravno) ništa ne piše, ne može se kupiti u ljekarni i nije registrirana pri Agenciji za lijekove - koja bi barem koliko-toliko iskontrolirala što je unutra (sjetite se eutena).

Mažeš psa vjerojatno s čistim steroidima. Onom najgorom vrstom, koja doslovno djeluje odmah i ima daleko najgore nuspojave
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 12:41   #198
Rekla bih kao osoba koja je isprobala krema, ulja, cijena nije bila bitna... da ipak treba riješiti uzrok i u suradnji s vetom kada se zna tocno sto je psu, dati odredjenu terapiju.
Pogotovo ako se radi o jačim reakcijama na alergen, nije svima isto.

Evo moja se vise ne svrbi, ali ne zbog skupih ovakvih i onakvih krema, a probali smo brdo, već zato jer sam iz prehrane maknula sve na sto je ispala alergična, a to je do nedavno jela.

Vanjski uzročnici su drugo, moja nije samo pozitiv na trave nego high pozitive i izbjegavanje trave po ljeti dok su u punom cvatu je nužno.
Inače mi se pas ne bi mogao dici iz kreveta, ionako je trenutno prepuna ranica i krasti samo od peludi trava koje lete raznoseni vjetrom.
Ima jaku reakciju na pelud trava.

Naravno da tu postoje razne varijante da se pas na vrijeme pripremi za ljeto, od antihistaminika vise vrsta, ciklosporina pa do krajnje ako se mora blagih kortikosteroida.

No mi ćemo to isprobavati prvo sa blažim lijekovima u suradnji s veterinarom, ali itekako uz izbjegavanje trave kada su u punom cvatu.
Mislim da mi Alba to ne bi preživjela ako ima ovako jaku reakciju samo iz zraka, a kamoli da je u direktnom dodiru.

Kupovala sam kreme od 400 i vise kn za 50grama, ok su za atopijski dermatitis ali kada dodje odredjeno doba godine, nista ne pomaze...
Mi smo tek saznali za uzrok pa ćemo se bolje pripremiti za slijedeću sezonu cvjetanja.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 05:55   #199
Osobno nemam nikakvih problema sa alternativnim metodama lijecenja,ukoliko pomazu i ukoliko znam sto koristim.
Za navedeni bijeli gel nisam nikad cula,sto znaci da nije nesto uobicajeno,barem ne pod tim nazivom. Ako se moze doci do informacije sto se zapravo nalazi u tom gelu(ukoliko bi ta gospodja bila rada podijeliti sastav s drugima),ja bih potrazila slican proizvod ili upitala nekoga da ga napravi za mene.

kemik,potpuno si upravu-tesko je biti siguran u nesto ako nista ne pise na pakiranju. Ne bih o sposobnostima i kvalifikacijama pomenute gospodje,ne znam nista o njoj. Ali pada mi na pamet,kad je spomenuto za rane i opekotine itd,da je moja baba koristila slicnu kremicu u kojoj je bilo nevenove masti i pretpostavljam nesto riblje masti,jer je ''mirisalo'' kao nekadasnji Jekoderm ako se neko sjeca te pomade,kojima su majke mljackale djecu po plazama,pa svi bjezali od njih zbog smrada

Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Vanjski uzročnici su drugo, moja nije samo pozitiv na trave nego high pozitive i izbjegavanje trave po ljeti dok su u punom cvatu je nužno.
Inače mi se pas ne bi mogao dici iz kreveta, ionako je trenutno prepuna ranica i krasti samo od peludi trava koje lete raznoseni vjetrom.
Ima jaku reakciju na pelud trava.
Kod Albe je u svakom slucaju puno gore nego u moje Coco. Mi se jos uvijek dobro drzimo. Ja sam sigurna da ce se i kod vas popraviti do sljedece sezone,sad kad ste poceli i sa prehranom koja odgovara u potpunosti. Coco kako jede samo ono sto smije,ni te atopijske alergije nisu onako strasne kao prve godine,valjda zato sto je ne sustigne jedna za drugom. Ima ih,ali se vidi razlika,malo bolje podnosi.
Twinkle T is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 17:51   #200
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Dakle, mažeš psa po koži s pripravkom koji prodaje osoba koja se lažno izdaje za liječnicu, pojma nemaš što je u tom pripravku i što točno stavljaš psu po koži, na pakiranju te kreme (naravno) ništa ne piše, ne može se kupiti u ljekarni i nije registrirana pri Agenciji za lijekove - koja bi barem koliko-toliko iskontrolirala što je unutra (sjetite se eutena).

Mažeš psa vjerojatno s čistim steroidima. Onom najgorom vrstom, koja doslovno djeluje odmah i ima daleko najgore nuspojave
ne pametuj, biserka je zavrseni lijecnik i sve samo zena se prebacila na prirodno, da bila sam pitala veta rekla je da moze, bile smo na kontroli nakon kreme i rekla da vidi da joj paše i moje kreme rade u bolnici bez ikakvih oznaka ni nicega sta mislis da mi nutra stavljaju krepane mrave sa kiselinom?
kakvim faking steroidima, krema mirisi po travama, a neb se cudila da ima i morskog cucka nutra, sta mislis da bi tu kremu koristile i bebe za opekotine itd da ima steroide


ps: ako ce joj pomoc da nema rana itd skjuz mi al ja bi joj i govno namazala ako znam da joj pomaze , al to sam ja
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.