Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2014., 21:34   #1
4 male buhtlice trebaju pomoć u hrani i potrepštinama

Prije desetak dan vukovarska udruga je objavila slike o 4 malena mačića ostavljena na parkiralištu u centru grada. Uslikali su ih i ostavili. Budući da su ostali na travi, tj. otoku u sredini parkirališta, postojala je opasnost i od automobila.
Navečer su još uvijek bili tamo, bez ikakve kutije, zaklona, gladni i bolesni,ostavljeni na milost i nemilost.
Nisam to mogla podnijeti pa sam u pola 1 u noći, sjela u auto i otišla po njih.
Nisam imala nikakav plan jer sam za 2 dana išla na put i nisam imala pjoma što ću s njima.
Jedva sam ih pronašla, sklupčane u travi i iznemogle od plakanja.
Uglavnom, odmah sam ih utoplila, okice su im bile sljepljene od gnoja pa sam im očstila i namazala,nahranila ih na špricu jer nisu znali sami jesti.
Uspjela sam im naći tetu na 2 tjedna dok se na vratim i tada ih preuzimam.
Bebe su imale oko 3-3,5 tjedna, 3 curice i 1 dečko.
Kupila sam im mlijeko za mačiće, konzervice i tobrex.
Malci su dobro, okice su otvorene, papaju sve više.
Za 4 dana ih preuzimam nazad i treba mi još konzervica za njih, kao i suhe hrane za male mačiće. Imaju i buhe, pa trebam i neki sprej za njih. Do sad nisu čišćeni od glista, to bih trebala napraviti sada kada ih preuzmem, pa mi treba i banminth pasta.
Može li nam netko pomoći?







Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 08:36   #2
Feja, plaća je za dva tri dana, pa uplatim nešto. Trenutačno
Molim te pošalji broj računa.
Mika Špiljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 14:35   #3
Bravo što ste ih spasili, i ja mogu nešto uplatiti, pošaljite račun na pp!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 06:17   #4
Mika Špiljak i mala khala, hvala vam od srca!

Evo i slikica malenih kod mene, nahranjenih i utopljenih, griju se na bocama sa toplom vodom.

Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 06:38   #5
Jedini dečko u leglu, najveći od svih, pravi tigrić



najmanja curica, jako živahna i brza, šefica čopora



prekrasna curica, malo dužeg i mekšeg krzna, lijepe wiskas boje



mala kmeza, curica koja traži najviše pažnje, najnježnija od svih

Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 08:38   #6
Preslatki, danas ću uplatiti 100,00 kn. Velika pusa bebama, i ja imam jednog sličnog sivog tigarstog ljepotana kući ( ima već 3 g) + još 5 maca i 2 kujice.
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 16:29   #7
Hvala puno!
Upravo sam naručila hranu za malce, stavim račun kad stigne!
Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 16:00   #8
Hrana je stigla, papamo na veliko!
Puno hvala donatorima!
Evo računa:



i slike hrane





Prešli smo na kozje mlijeko, pojeli su do sada 2 kutije mlijeka za mačiće i 50-tak malih konzervica
Pitam se gdje im stane!

Ostalo je 70 kn od donacija, za to im moram kupiti sprej protiv buha, ovdje kod nas baš i nema izbora, samo frontline i canina a ti su preko 100 kn.

Zadnje uređivanje Feja 1 : 18.07.2014. at 16:19.
Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 16:14   #9
Evo da vidite kako smo narasli
Tražimo nove domove, pa ako ima zainteresiranih, javite se na 099 2678317 ili na pm

dečko Leni





curica Lina



Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 16:18   #10
druga curica Lili





i treća curica Lajla



Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 19:53   #11
Evo da napokon stavim račun od spreja:



Malci su pošpricani a dobili su i koju igračkicu.
Lili je jučer otišlau novi dom, imati će društvo 4 dlakavca, 2 psa i 2 mace. Svi su kastrirani pa će naravno biti i ona.
Prilagodila se u roku odmah, udomiteljica je oduševljena s njom. Dobila je i novo ime, sada se zove Sara.
Dobila sam i slikice:







Za ostale ima poziva ali su svi očajni, traže mačke za dvorište, ne žele sterilizirati...
Nadam se da malci neće dugo čekati, kod mene im nije baš najbolje, sada su u mačjoj kućici a oni trebaju samo svoje domove.
Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 00:44   #12
baš finu papicu papaju macani jako su lijepi

užasno mi je to što traže mačke za u dvorište i lov na miševe/štakore znam ljude koji ih i ne hrane jer "ulijenit će se i neće htjet lovit štetočine". meni je isto jako hitno udomit ovog tu mog prasca s ulice, ali prije ću letit van stana nego dati bilo kome mačića. srećom jedan je pa ću sama platiti kastraciju, možda mu to poveća šanse.

enivej, želim i tebi sreće s udomljavanjem
__________________
olee
ilaary is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 18:20   #13
Leni je jučer udomljen
Za njega je bilo najviše poziva, ali ga ne bi kastrirali ili bi ga držali na dvorištu
Ali dočekao je malac i one prave ljude.
Dobio je i novo ime, sada se zove Đuro
Pijem kavu sa svojom novom tetom



Ostale dvije sekice su super, papaju, igraju se i maze.Još samo da ih netko poželi.

Ja sam prije 2 dana pokupila novog mačića.Nisam ga mogla ostaviti na brzoj cesti.Tigrasto bijeli dečkić, star oko 3 mjeseca, jako umiljat i pitom.
Pronašla sam ga na cesti između Vinkovaca i Nuštra, očito ga je netko samo izbacio iz auta jer tamo nije naseljeno.

Evo novoga malca:





Okupala sam ga,našpricala sprejom protiv buha i dala Pratel. Srećom je zdrav pa sa ga odmah i oglasila.
Hrane za sada ima, pa svi zajedno papaju.
Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 08:38   #14
Sretno za udomljene bebače, svi su tako lijepi, a i novi dečko! Držim velike fige da i oni brzoooooo nađu svoje ljude!:jumping :
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 14:34   #15
Hvala mala khala

Sekice su se umorile, ti plišani miševi baš znaju umoriti male mace...



Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 08:12   #16
A Đuro ex Leni spava u svojoj zauvijek kutiji



Najbolja vijest je što je Toby, ovaj novi dečkić jučer udomljen!!

Ovo mi je bilo najbrže udomljavanje od kada udomljavam mace.
Par minuta nakon što je objavljen na fejsu, nazvao je njegov novi vlasnik.
Mladi dečko, koji je odmah pristao na sve uvjete. Jučer sam ga odvezla u novi dom i dečki su odmah kliknuli. Toby je jako zaigran i lud a I. je želio baš takvoga mačića
Kuća je u naselju izvan grada, prometa skoro da i nema, samo zelenilo okolo.Došlo mi je da i ja odmah ostanem
Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 21:15   #17
ajme, odlično! bravo!

moj je isto udomljen, ali nisam imala ni jedan jedini poziv za njega na kraju se prijateljica smilovala i uvalila mami jer je i ona čula priču i bilo joj ga je žao
__________________
olee
ilaary is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 09:36   #18
Da, Toby je imao sreće. Mi isto , nisam ga mogla spojiti sa curicama, puno je veći od njih i pregrubo se igra.Malci su jadni režali i puhali na njega, kada više nisu mogli trpiti, ali se on nije obazirao.

Tako mi je drago za tvoga malca On je još ljepši od Tobya ali kad ima previše mačića.
Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 22:03   #19
2 sekice u još kod mene, Lina ima udomitelja u Zagrebu i sada pokušavam organizirati prijevoz. Za Lajlu je bilo još poziva ali im uvjeti ne odgovaraju, tako da ona još uvijek traži svoje ljude.
Prije 2 dana sam pokupila mladoga mačka, ostavili su ga kod jednoga trgovačkoga centra, u blizini nema kuća. Konobari iz kafića u ga hranili mlijekom, pa je preživio.Sada je kod mene u boksu i čeka kastraciju. Nakon toga ću ga oglašavati i nadati se da će ga netko što prije udomiti.
Večeras sam pokupila i malog šugavog mačića
Sada je u kavezu, u izolaciji, njega također treba liječiti.

Ova tema postaje kupus a nemam pojma u šta bih je preimenovala.

Ako netko može pomoći sa hranom za mačiće i veterinarskim troškovima, bila bih zahvalna.
Konzervi više nemamo,suha je pri kraju a životinja sve više i više.
Sutra ću poslikati mačka i mačića, danas nisam stigla.
Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 21:04   #20
Sekice su već odavno udomljene, jedna u Tenju a druga u Zagreb.
Lina u Zagrebu



Mali šugavac je dobro, dobio je iverktin 2 puta, i sada se oporavio.Zove se Toni. Ima baš dosta napuhan stomak, nije mi jasno da iverktin nije pobio sve gliste, pa sam mu danas dala i pratel.
Još ga nisam slikala za udomljavanje, čekam da se još malo proljepša. Sada ima oko 3 mjeseca.
ovo lijevo je Toni



Tu je i mala trobojka koju su klinci par dana natezali ispred zgrade. Zove se Gita, užasno je mazna i nježna maca.
Nju isto moram što prije uslikati, sada ima oko 4 mjeseca i mrzi Tonija iz dna duše





Tigrasti mačak iz Osijeka je dobio ime Simba, kastriran je i super se uklopio u društvo mojih mačaka. Imao je samo jedan bezvezan poziv, nadam se da će netko primjetiti koliko je lijep, u ovome moru mačića.

Feja 1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.