Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2009., 22:57   #41
Prilično je neodgovorno od njega tvrditi da ako je prisutno i najmanje naznaka gnojnog iscjetka da ne treba antibiotik, a ako postoji ikoji koji će joj najmanje škoditi to je sumamed.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 16:45   #42
Unhappy Piometra HITNO

Mojoj maloj je dijagnosticirana piometra. Ima 7 god. i 9 mj. Veterinar joj je dao infuziju zbog dehidriranosti i neke injekcije da ju ojača za operaciju. Morao ju je i za to staviti u anesteziju jer ju nismo mogli smiriti, počela je trgati sve, skoro ugrizla i sl. Jedva joj je izvadio krv i nalaz je pokazao visoke leukocite i ostale vrijednosti koje su povećane kod piometre. Jedina dobra stvar je bila da su vrijednosti za bubrege bile u normali te nije bilo pokazatelja unutarnjeg krvarenja. Veterinar nas je upozorio da postoji mogućnost da umre tijekom operacije jer je riječ o maloj pasmini, mješanka pinča. Operacija je prošla u redu, već prvi dan je nešto malo jela. Sljedeći dan je hodala sve bolje, mahala s repom, još uvijek pila puno vode i imala malo normalne stolice. Sad je već prošlo tri dana od operacije, zapravo četvrti i ona cijeli dan jako drhti, normalno mokri, s tim da ima potrebu još nakon mokrenja mokriti makar ništa ne izađe. Napinje se za stolicu, ali ništa ne ide. Izašlo je par kapi proljevaste žuto, smeđe stolice. Prije operacije je imala žutu stolicu. Malo manje pije vodu, ali problem je što neće ništa jesti. Sve smo probali. Pasju, domaću hranu, suhu, mokru, izmiksanu...danas sam joj jedva ugurala 5 miligrama jogurta s špricom u usta i to je bilo mučenje. Vet je rekao da je sad sve u organizmu koliko je jak. Da nakon 4-5 dana postoji mogućnost razvijanja sepse. Problem je što bi joj vet dao još infuziju, ali za to bi joj morao opet dati anesteziju zbog njenog ponašanja, a to ne bi preživjela. Dao joj je jučer antibiotik u injekciji jedva. Ožiljak od operacije mi se čini ok, a bjeloočnice su joj još bijele. Ne znam što raditi, a pitanje je sati. Bez hrane neće ojačati. Danas kad je navratio moj tata, kojeg nije vidjela dulje vrijeme i ja jučer kad sam se vratila s posla, ona je odmah od veselja čim smo joj dali malo hrane pojela iz ruku i onda stala. Tu hranu ne povraća i ide prema zdjelici, ali ništa. Kad joj stavim jogurt na capu to poliže, ali nakon par puta skuži da ju želim hraniti i stane. Ne znam više koje metode pokušati.
A što ako se počela razvijati sepsa ili neka infekcija. D ali netko ima neki savjet ili iskustvo?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 16:50   #43
Probaj ovako nesto:
http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...vari-120g.aspx

I nebi bilo lose probat recovery konzervice, malar malo na spricu, silom dat.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 17:01   #44
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Probaj ovako nesto:
http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...vari-120g.aspx

I nebi bilo lose probat recovery konzervice, malar malo na spricu, silom dat.
Ne živim u Zg i kod mene toga nema za kupiti, a i mislim da nakon današnjeg dvosatnog pokušavanja ne bi uspjelo. Trenutno sve jače drhti cijela, leži, ali uopće ne može zaspati. Pokrili smo ju , ali nije to od hladnoće. Vet više ne radi, ne znam što napraviti. Mislim da se unutra razvija neka infekcija. Da li da ipak idemo s anestezijom i infuzijom? Da li čekati do jutra? Da li zvati drugu kliniku za savjet? Vet je rekao da je imao slučaj labradorice gdje operacija prošla super, ali nakon tjedan dana pas umro jer organizam nije mogao ojačati. Iako je napomenuo da se radilo o težem slučaju.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 18:04   #45
Kujica ti ima groznicu, vjerojatno s temperaturom. Pokušaj joj izmjeriti temperaturu, ali bez obzira na to, ja bih je odmah vozila najbližem dežurnom veterinaru, ali ne ovom tvojem, da joj se pod hitno pogleda krvna slika i prema tome odluči što dalje. Zar joj prilikom prvog uzimanja krvi nije stavljena brnjica? Postoji ona mala, mekana, za male pse. Isto tako, zamotan ručnik stavljen oko vrata i pridržavan s gornje strane također onemogućava psa da ugrize osobu koja ga drži.

Nemoj čekati sutra, još manje ponedjeljak. Vjerujem da u radijusu do trideset četrdeset kilometara postoji dežurni veterinar. Telefon u ruke i nazivaj. Na netu će naći telefone.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 21:50   #46
kikam, po tvojem opisu je preslaba da bi se previše trgala. ja bi tražila infuziju s dodatkom nekog jačeg antibiotika i da joj to daju dok mi leži na rukama s mojom rukom u njenim ustima, neka grize. ne može te ozbiljno ozlijediti, a vjerojatno bi se smirila nakon postavljanja braunile.

što se hranjenja tiče, kad bude smjela jesti probaj joj u usta davati teleću paštetu koju dobiješ tako da sirovo meso stružeš nožem.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 21:50   #47
Ona se tako trgala kod veterinara da se i on čudio otkud joj snaga. Držali smo ju i naprijed i sve, ni brnjica ne pomaže jer ona počne skakati u zrak kao kad divlji konj skače i nogama sve lupa. Krv joj je vadio dok je bila u anesteziji prvi put i dok je gledao ultrazvuk. Jedini način da joj opet izvade krv je da ju stavi uanesteziju, a to neće preživjeti. Ne znam da li itko može ju od stručnih drugačije smiriti, kad ni mi poznati ne možemo. Ta drhtavica nije prisutna dok spava i to je u obliku zadrhti selundu pa stane sekundu i tako dalje.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 21:53   #48
bi li vet za veću naknadu probao joj postaviti infuziju kod vas doma? obično je pas kod svoje kuće puno opušteniji.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 22:02   #49
Oprosti ali nitko mi ne moze rec da se pas nemre silom, kada drugacije nejde, svladat da bi mu se dala infuzija i antibiotik.
Ovo bi moglo bit pitanje zivota i smrti pa umjesto da trazis izgovore fino uzmi sa sobom dva prijatelja i sigurno ce moc pesicu, kad ju primis u krilo, dovoljno 'onesposobit' da ne mrda previse, a kad shvati da nemre mrdnut, mozda se i smiri. Ma da ima 50kg, a sve mi se cini da se ne radi o velikom psu, psa se sigurno moze drzat.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2014., 02:47   #50
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Ne znam da li itko može ju od stručnih drugačije smiriti, kad ni mi poznati ne možemo.
Možda upravo u ovome i jest ključ svega. Moja će se trgati i raditi cirkus kada sam ja u blizini iz jednostavnog razloga što se kraj mene osjeća zaštićena i zna da joj nitko ništa neće. Kad mene nema, onda je druga priča, mirna kao bubica jer nema pojma kako nepoznata osoba može reagirati na njene pizdarije. Možeš joj raditi što hoćeš, pa i rezati nokte.

Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
Oprosti ali nitko mi ne moze rec da se pas nemre silom, kada drugacije nejde, svladat da bi mu se dala infuzija i antibiotik.
Exactly, ako treba držala bih je i zubima, a bome bih je i na silu nahranila kad bi mislila da je to jedino rješenje.

P.S. Da sam ja popuštala svaki put kad se moja trgala i grizla, jako bi daleko stigle.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 21:08   #51
Evo prošlo je 11 dana od operacije, sve je krenulo na bolje, vesela je, normalno mokri i ima stolicu, igra se, maše s repom. Proteklih dana je najveći problem bilo hranjenje jer nikako nije htjela jesti. Konačno je prije par dana počela jesti i to smo razne metode isprobali. Od suhe, mokre hrane, za pse, ljudske, mačje, hrane za bebe...Bili smo u subotu kod veta i dobila je tablete za uzeti svaki dan, što imamo muke jer ona tabletu u hrani nađe i ispljune, a to su tablete za poticanje apetita i dodatni vitamini. Također, vađeni su joj šavovi i bila je nevjerojatno dobra. E sad, problem je novi što je ona jučer počela pokazivati znakove tjeranja! Opet ju zanimaju psi, maše s repom oko njih, cvili za njima (btw. ona nikada nije voljela društvo pasa, jedino kad bi bio period tjeranja). Čitam po netu da se u rijetkim slučajevima može dogoditi da se malen dio jajnika ne izvadi ako ga vet ne primijeti i sl., ali ja sam veta već pitala i rekao je da je sve detaljno izvađeno. Ne znam uopće što sad?
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 21:51   #52
A vjerojatno treba vremena tijelu da se očisti od hormona, ipak je prosšlo tek 11 dana od operacije. Ja na tvom mjestu ne bi dizala za sada paniku, ali ako ovakve epizode bude imala kasnije bome bi ju otfurala vetu ponovo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.