Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2007., 22:10   #21
Quote:
sylar86 kaže: Pogledaj post
DA, naravno, a vi ultra moderni ste dušebrižnici što se tiče pasa, pazi slucajno da ne bi spavao na podu, mora na krevetu, ne daj bože da se imalo smoči, beba malena pa šta bi ona da ja njega stavim na uzicu, pa ne mogu ja njega tako voditi.
šta je ? naš'o si se prozvan ? ...super nam je sanaderova i kosoričina 'rvacka kad i kondukteri imaju pristup internetu
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 22:36   #22
Grozno!!!
I ja sam imala neugodnosti s prodavačicom karata. Isto mi nije htjela prodati kartu (za mene jer moj je pas ispod 30 cm pa ne treba kartu) jer "zbog toga može dobiti otkaz". Ja sam se žalila HŽ-u i dobila odgovor i ispriku od službe za odnose s javnošću. Isti sam taj dopis pokazala toj prodavačici karata pred šefom stanice, žena se zacrvenila, ali od isprike ni i. Par dana kasnije sretnem jednog dečka u vlaku s pesekom, započnemo razgovor i ispriča mi kako mu je ista ta prodavačica napravila scenu i nije mu htjela prodati kartu
S kondukterima nisam nikad imala problema, ali vozila sam se samo u putničkim vlakovima drugog razreda.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 22:38   #23
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
šta je ? naš'o si se prozvan ? ...super nam je sanaderova i kosoričina 'rvacka kad i kondukteri imaju pristup internetu
Odi si spavaj sa psom
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 22:44   #24
Quote:
lea_li kaže: Pogledaj post
Grozno!!!

S kondukterima nisam nikad imala problema, ali vozila sam se samo u putničkim vlakovima drugog razreda.
kao što možeš vidjeti iz slikica gore ...Niña se vozila i u dobrim i u lošim vlakovima ...poanta je : MENI NIKAD ne bi palo na pamet ići na vlak sa psom, a da mi je prethodno iskustvo bilo loše ili ga nisam imala ...ali, kad ti jedan službenik iste firme veli da je "on gazda u tom vlaku" a drugi službenik TE ISTE FIRME veli "da mu je žao jer je pravilnik na žalost takav da ga svatko može tumačiti kako mu volja" ....šta reč ?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 22:46   #25
Quote:
sylar86 kaže: Pogledaj post
Odi si spavaj sa psom
i? ti misliš da je to psovka ili ? ...pa, ajde onda - odi i spavaj si sam
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 22:47   #26
Pa barem mozes onda ne ocjenjivati sve konduktere kao idiote. Samo me to zasmetalo.
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:57   #27
Sylar, a kakvih ti imaš problema?
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 00:06   #28
Ma zaboravite, nije vazno.
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 00:07   #29
Quote:
sylar86 kaže: Pogledaj post
Ma zaboravite, nije vazno.
pa i nije ...žao mi je da si bar na minutu pomislio da je
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 06:23   #30
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
PS. službenik na šalteru za reklamacije dao si je truda i izvadio iz ladice ravnalo, te utvrdio da moja zvijer od psa ima u ramenima 35cm , što dakako, prelazi granicu od 30cm propisanu u njihovom pravilniku
dakle svi radnici hrvatskih željeznica znaju odrediti veličinu psa
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 19:08   #31
pozdrav,evo ja bi trebala za koji dan proći po mog samoyeda u viroviticu ali nemam pojma kako ću do tamo..pretpostavljam da je sad tamo i snijega.a od pule do virovitice ima dosta.i pokušavam pronaći neki drugi način osim onog pet taxija jer ti poberu masu para koje nemam...imate li možda kakvu ideju
__________________
zeko skače
mali_miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 10:01   #32
Kako dovuć retrivera do Makarske?!

Joj, ljudi moji, pomagajte...
Čitam ovu temu i plače mi se; ove godine, nakon dosta gadnih stvari, ipak nastojim nekak sklepat bar za par dana mora, no problem je kako doći do tamo s pesom, koga bi svakako vodila...
Naime, imam retrivericu koja je prekrasna i predobra, ali ruku na srce, veličinom više nalikuje na polarnog madvjeda - 67 cm u grabenu, 35 kg...
Sad, veli mi ženska koja prodaje karte na kolodvoru, da mi ona može za pesa kartu prodat, ali da se moram dogovorit sa kondukterom da me pusti, odnosno, o njemu ovisi hoće li to proć jer je pas fakat velik...umph...
Zovem zoo taxi i svi mi vele da to ide oko 4kn/km + cestarine, pa mi to ispada oko 2200 kn, a to fakat nemam...
Poznam neke ljude koji peseke prevoze isto vlakom, no svi njihovi su ili mali ili srednji peseki, pa sam sad fakat bez nade....
Ako itko ima kakvu ideju ili savjet, molim vas - pišite!

P.S. Da se zamaskiram u sljepca?!Ova moja je idealan vodić, to svakako...Samo kaj nikad u vlaku nije bila pa brijem da bi okljevala uć i da bi je morala unosit gore......Ono, zamislite prizor: kao, nabijem si sunčane naočale i bijeli štap, pa spretno prihvačam svoje tele na ulasku u vlak i teturam unutra s njom...onda je spuštam i naravno, dopuštam da me odvede do mog mjesta...
__________________
Štenad vukodlaka, povoljno ili u dobre ruke!
Mist_Dragonlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 10:58   #33
Quote:
Mist_Dragonlady kaže: Pogledaj post
Sad, veli mi ženska koja prodaje karte na kolodvoru, da mi ona može za pesa kartu prodat, ali da se moram dogovorit sa kondukterom da me pusti, odnosno, o njemu ovisi hoće li to proć jer je pas fakat velik...umph...
ajde, super da u HŽu imaju to odlično riješeno i organizirano
sve ovisi o kondukteru... o čovjeku koji trga karte... mrak...

ja bi na tvom mjestu telefonski probala doći do nekog malo odgovornijeg... do nekakvog šefa konduktera ili nešto, razgovarat s njim i dobit možda neku, barem usmenu, potvrdu da pas može putovati vlakom... šteta bi bilo da kupiš kartu, uđeš u vlak i onda ti neki mrzovoljni tip pokvari ljetovanje i izbaci vas van....
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 12:16   #34
Psi se mogu voziti u putničkim vlakovima (onaj noćni). Tvoj medo plaća pola karte. Jedino te mogu izbaciti ostali putnici iz kupea, ali po odredbama HŽ-a se možeš voziti s njim.

Inače, super je voziti se sa psima vlakom, ali-zimi! Ljeti nam je gnjavaža samo takva, bude gužva, turisti... Koni ne smeta, ali sam ja čangrizava.

Prošlo ljeto sam potplatila konduktera (eto ideje!) da izbaci iz kupea nekog pijanca koji je maltretirao i nas i Konu i još jednog peseka s kojim smo sjeli. I zaključa nas unutra.

A onda još od Splita do Makarske...
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 13:37   #35
Mi bi trebali putovati na more za nekih 2-3 tjedna,dosada jos nikada nismo vodili psa posto smo isli busom,a sada razmisljamo ici vlakom i voditi ju..imamo pudlicu oko 36cm je visoka,dali se ona uopce moze voziti u vlaku s obzirom na velicinu? Mi smo proslo ljeto zvali HZ i rekli su nam da nema sanse da ju vozimo u vlaku.
PETICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 13:59   #36
treba poslati mail hž-u. tada dobiješ pravi odgovor od osobe koja ima pojma.
može se prevoziti kućni ljubimac i to mačke u transporteru a manji psi mogu biti u transporteru ili u krilu i onda se ne plaća karta za njih, dok se za veće pse plaća pola karte. i to je to. i da, mogu se voziti samo u putničkom vlaku.
ja sam poslala upit kad sam htjela prevoziti mačku i lijepo su mi odgovorili. i još sam pitala ženu na blagajni za kartu i ona mi je rekla da se samo za velike pse plaća karta. ja sam svoju macu držala u transporteru i nije bilo nikakvih problema. kondukter uopće nije reagirao. a maca je bila toliko mirna da nitko nije ni znao da je nešto u transporteru. jedino je neki putnik histerizirao, ali više mi se čini da je to bilo zato jer smo mi ostali fino razgovarali a to je njemu valjda smetalo jer od mace nije bilo ni glasa.

najbolje im pošalješ mail i oni odgovore i još ti citiraju svoj pravilnik tako da imaš na što se pozvati ako netko u vlaku zaj.....
ja sam tako i za gradski bus nakon što me neki moron izbacio. od tada uvijek nosim njihov pravilnik i imam pocrtano baš članak koji se odnosi na prijevoz kućnih ljubimaca tako da nemam više problema s time.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 14:27   #37
Hvala na odgovoru,evo sad sam poslala mail pa cu vidjet sta ce odgovorit,nadam se da ce smjet ici,a i nema veze ako cemo trebat platit kartu,stavit cemo ju u transporter i to je to.
PETICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 17:49   #38
odgovorili su mi na mail i nazalost rekli su da psi koji su veci od 30cm ne mogu putovati u vlaku
PETICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 18:18   #39
Quote:
PETICA kaže: Pogledaj post
odgovorili su mi na mail i nazalost rekli su da psi koji su veci od 30cm ne mogu putovati u vlaku
Kucni red u vagonima
9.
Žive životinje u pravilu se ne smiju unositi u vagone za prijevoz putnika. No, ako to nije zabranjeno veterinarskim, sanitarnim ili drugim propisima, tada je u skladu s HŽ-ovim propisima žive životinje dopušteno unositi u vagone 2. razreda, ali jedino uz pristanak drugih putnika. Zabranjen je prijevoz pasa u motornim vlakovima gdje nema odjeljaka.

13.
Žive životinje u pravilu se ne smiju unositi u vagone za spavanje, u vagone s ležajima, u vagonske restorane i vagonske bifee. No, ako to nije zabranjeno veterinarskim, sanitarnim ili drugim propisima, dopušteno je putniku u vagon za spavanje sa sobom voditi psa, koji se mora prevoziti u kabini za isključivu uporabu, što znači da je potrebno platiti prijevoznu cijenu za sve postelje u njoj. Pas se ne smije smještati na postelju.


Prijevoz kucnih ljubimaca
Prema putničkoj Tarifi 103, točka 15.1.3.za unošenje živih životinja u putnički vagon definirane su slijedeće odredbe:

U pravilu žive životinje ne smiju se unositi u vagone za prijevoz putnika u vagone za objedovanje. No, ako to nije zabranjeno veterinarskim, sanitarnim ili drugim propisima, tada je u putnički vagon dopušteno unijeti:

- Male pripitomljene životinje zatvorene u krletke, košare ili druge omote ako se mogu smjestiti kao ručna prtljaga
- Male pse (koji u svom prednjem dijelu, mjereno od tla do vrha leđa, nisu viši od 30 cm) ako ne smetaju drugim putnicima i ako se mogu držati u krilu
- Pse koje sa sobom vode MUP-ovi službenici, pripadnici HV-a, lovci i gorski spasitelji. Te pse moguće je uvesti u putnički vagon 2. razreda samo uz pristanak drugih putnika. Ako se putnici protive, tada kondukter mora odlučiti o smještaju putnika i njihovih životinja.
- Pse vodiče koje sa sobom vode slijepe osobe. Te osobe zajedno sa psima vodičima koriste se javnim prijevoznim sredstvima na temelju pokazne valjane „radne knjižice“ za psa vodiča imaju pravo na slobodan pristup na javna mjesta predviđena za putnike (perone, čekaonice, urede i sl.)


Bez obzira na njihovu veličinu, psi koji se prevoze željeznicom moraju se vezati na kratko i na njušci imati brnjicu da bi se spriječilo ugrizanje. Psi vodiči slijepih osoba ne moraju imati brnjicu.

Osim za pse vodiča slijepih osoba i male pse, za svakog psa koji se prevozi u putničkom vagonu plaća se polovica prijevozne cijene za 2. razred putničkog vlaka bez obzira na rang vlaka za kojeg putnik posjeduje kartu. Ako putnik ne pokaže valjanu prijevoznu kartu za psa, tada u vlaku osim prevoznine plaća i dodatak po Tarifi 103.

Putnik koji sa sobom vodi psa, u vagonu za spavanje mora imati kabinu za isključivu uporabu, tj. platiti prijevoznu cijenu za sve postelje. Pas se ne smije smještati na postelju.

Psi se ne smiju uvoditi u motorne vlakove i autobuse koji nemaju odjeljke, osim po posebnom HŽ-ovu odobrenju.


Izvor: HZ stranice


Da se lako primijetiti da clanci 9. i 13. pomalo negiraju ono receno u Pravilniku o prijevozu kucnih ljubimaca (nisu navedene iznimke, vec se odnosi na sve pse).
Zanimljiv je posebno i dio gdje nemaju apsolutno nista protiv prijevoza bilo kojeg psa u vagonima za spavanje jer je onda vlasnik duzan platiti za sva lezeca mjesta u tom odjeljku .

Zbog toga i ljudi dobiju razlicite odgovore od sluzbenika HZ-a .
Ukratko, ovisi ti od toga na kakvu osobu naides na salteru i kakav je kondukteru u vlaku dan.

Ja sam odlucila iskusati srecu i jednostavno otici na salter pitati sluzbenicu najnormalnije za kartu za mene i za psa (veca je od 30 cm).
Kupila sam joj i onu krpenu laganu brnjicu samo da odradimo sve po pravilima .

Srecom, upali smo u odjeljak sa super ljudima i u dogovoru s njima sam joj jako brzo skinula i brnjicu (nakon sto je kondukter pregledao karte naravno ).
Znam da ostali putnici imaju pravo izbaciti osobu sa psom na hodnik bez problema, a jednom sam cula i da je kondukter hladno izbacio zenu sa psom usred nicega.
Po meni, onog trena kada mi njihov sluzbenik izda kartu i za psa, slazu se sa time da u vlak uvedem psa veceg od 30 cm i nema toga tko bi me izbacio - osim na hodnik. Radije na hodniku nego u drustvu budala .

Sve u svemu, ljudi sa psima su gradani ne drugog nego treceg reda sto se tice HZ-a.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 18:27   #40
ja cu jos sutra probat nazvati pa sve pitat,ali vidim da vas je dosta koji imate pse vece od 30cm i da ste uspjeli i da sve ovisi kakvi ce bit ljudi i kondukter,tako da mislim da cemo ipak probat putovat s nerom u vlaku.
PETICA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:14.