Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2008., 23:40   #21
Thumbs up

Ovak, kaj se tiče pijeska preporučam onaj iz DM-a, Dein besten se zove. Fakat je dobar, pišanac se fino napravi u grudu, milina za čistit, a i nije skup. Naravno, wc svaki dan čistit.
Ja svojim micekima kombiniram, pol konzerve svakom ujutro, a kad dojdem s posla papaju brikete.
Inače, imam dva kućna mačora, oboje su kastrirani. Nisi napisala kojeg je spola tvoj mačić, al svakak razmisli o sterilizaciji ili kastraciji. Možda se neki neće složit sa mnom, al tak nećeš imat problema. Ako je muški i odlučiš da bude kućni mačak, nećeš imat zaštrcavanja po kući, a ako bude vanjski neće upadat u tučnjave s ostalim mačorima radi teritorija i ženki.
Ako je ženka, svakak ju steriliziraj, čak i ako bude kućna, postoji mogućnost da šmugne van dok se tjera. Znam, mali miceki su preslatki, al uzmi u obzir da se današnje mačke tjeraju čak i 3 put godišnje i da ih u leglu može bit i 8, pa im svima moraš naći dobre udomitelje. Sad zamisli da su 4 ženke koje će opet imat 3 legla godišnje i tak u nedogled. Na taj način ujedno i smanjuješ broj mačaka lutalica.
Kaj se tiče ostajanja miceka samog doma, mislim da nebi trebalo bit problema. Ostavi mu/joj koju igračku,no sigurno će većinu vremena spavat.
Eto, tolko od mene, nadam se da sam ti bar malo pomogla.Pozdrav malom klupku i uživajte u svakom zajedničkom trenutku.
majatonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 23:45   #22
Majatonka, i ja sam iz Koprivnice !
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 00:23   #23
Baš super Eto, ak još trebaš koj savjet slobodno se javi, na usluzi sam ti.
Razmisli o sterilizaciji/kastraciji, pa kad bude vrijeme za to javi da ti preporučim veta. Možda se sretnemo nekad u DM, ja sam ti ona koja fura puna kolica pijeska , mačje hrane i raznoraznih poslastica mačjih i psećih ( prije 4 mj proširili obitelj kusicom iz azila).
majatonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 11:49   #24
Moj mačak isto spava kad ostane sam kod kuće. Koliko sam primjetila čak ni ne jede ništa dok je sam. Svaki put kad izlazimo van iz stana i kad znam da nećemo bit skoro cijeli dan kod kuće ostavim mu hrpu hrane da slučajno ne bi bio gladan, dosad nijednom nisam primjetila da bilo šta od tog pojede.
nemam ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 12:58   #25
Quote:
majatonka kaže: Pogledaj post
Baš super Eto, ak još trebaš koj savjet slobodno se javi, na usluzi sam ti.
Razmisli o sterilizaciji/kastraciji, pa kad bude vrijeme za to javi da ti preporučim veta. Možda se sretnemo nekad u DM, ja sam ti ona koja fura puna kolica pijeska , mačje hrane i raznoraznih poslastica mačjih i psećih ( prije 4 mj proširili obitelj kusicom iz azila).
Zahvaljujem ti puuno!
100% cu ju sterilizirat (bum nabavila zenku).
I,da mozda se sretnemo !
hihi...super sto ste udomili psa iz azila...ja imam nj. ovcarku.
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 13:59   #26
Moja mica je dok ju nismo uzeli živjela na vrtu među kokošima i pajcekima.
Ali bila je jako mala kad smo ju uzeli (2 mj), pa se tog ne sjeća.
Cijelo vrijeme je u stanu, njen wc (onaj zatvoreni sa vratašcima) je na balkonu, balkonska vrata su cijelu godinu radi nje pritvorena, što ona bez problema sa šapom otvori kad želi ić van.
Inače bih preporučila da zaštitiš balkon sa nekom mrežom ili plastikom, mi smo ga morali skroz zabarikadirati jer je gospođica već dva puta doslovce visila sa 5 kata, voli hodat po rubu.
Pošto je naša maca snježno bijela dugodlaka, tada moramo i kupovati bijelo/sivi pijesak. Ne znam kak se zove, ali gore je neka čupava bijela maca sa plavim okama naslikana. Probali smo svega jeftinog i skupog i uvijek su bile ili šape žute/smeđe od pijeska, ili je pijesak bio toliko sitan da ga je raznosila po cijelom stanu.
Hranu je moja od početka birala, nikda nije htjela jesti whiskas, kitekat... jedino što hoće jesti je Friskies junior. Čak i sad kad je velika prasica od dvije godine.
Suhe joj uzimamo Royal Canin - imaju odlične programe od malena za svaku pasminu, tako je moja obožavala "kitten persian" briketiće, a sad jede za odrasle.
Što još? Obožava one kobase iz dm-a, za tim je luda i to dobije za nagradu za češljanje.
Voli jako i mačju travu.
Ne voli putovati, pa joj moramo dati mačju tabletu za put da ne skače po svom transporteru, ali voli kad dođemo negdje novo, onda da da joj se stavi vodilica, pa eto na moru tako vani u dvorištu leži ona sa vodilicom oko vrata.
Sterilizirali smo ju sa 8 mjeseci i sve je prošlo odlično.
__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 16:11   #27
Quote:
Brančika kaže: Pogledaj post
Inače bih preporučila da zaštitiš balkon sa nekom mrežom ili plastikom, mi smo ga morali skroz zabarikadirati jer je gospođica već dva puta doslovce visila sa 5 kata, voli hodat po rubu.
Da,znam,budem...hvala ti!
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 18:52   #28
Vidim da nas ima jos koji smo uzeli "ulicare", i nitko nema problema, jer se svi lako nauce na bolje he, he. Sto se hrane tice, slazem se sa napisanim, jer kako mi je veterinar rekao- ne postoji dobra i jeftina hrana. Znaci samo Royal Canin ili Hill's, ta hrana u sebi sadrzi sve potrebne vitamine i minerale pa nije potrebna dopuna kao sa ostalim hranama, macama ne pada imunitet i zdravije su. Moji isto navecer dobiju konzervicu Gourmeta iz DM-a i to obozavaju, izgleda da sve imaju nekako slican ukus
ginna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 15:47   #29
ja bi samo dodala u vezi ostajanja mace same u kući.to su ti ful samostalne životinjice i zahtjevaju ful drukčiju pažnju neg psi npr,koje ipak moraš vodit u šetnju i tak to.nedavno sam čitala da mace u principu ne vole bit same,tj ne vole neku grobnu tišinu.pa ak si u mogućnosti osim kaj su gore cure i dečki naveli (čist pijesak,voda...) ostavi joj upaljen radio..tek toliko da nekaj svira il priča...eto.sretno!
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 15:49   #30
eee da.još ovak,ako ćeš uzet macu i ak ćeš ju kastrirat pazi sad:vodi računa da mačke pogotovo muške i kastrirane imaju problem s bubrežnim kamencem.ja sam imala sreću u nesreći da sam uspjela skužit upalu i to odma na početku kad je sve dobro završilo.tak da pripaziš...
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 16:01   #31
Quote:
TheWho kaže: Pogledaj post
eee da.još ovak,ako ćeš uzet macu i ak ćeš ju kastrirat pazi sad:vodi računa da mačke pogotovo muške i kastrirane imaju problem s bubrežnim kamencem.ja sam imala sreću u nesreći da sam uspjela skužit upalu i to odma na početku kad je sve dobro završilo.tak da pripaziš...
kak se manifestiraju ti problemi?
moj mačak je nedavno bio kastriran pa me zanima na što da pazim...
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 16:07   #32
Quote:
majatonka kaže: Pogledaj post
Ovak, kaj se tiče pijeska preporučam onaj iz DM-a, Dein besten se zove. Fakat je dobar, pišanac se fino napravi u grudu, milina za čistit, a i nije skup. Naravno, wc svaki dan čistit.
u DM-u ima isto Dein besten pijesak koji upije urin i ne mora se vaditi van kad se maca popiški, nego se samo promiješa pijesak. Vadi se samo kakica, a pijesak treba mijenjati cijeli jednom tjedno. (Iako meni i duže potraje.)
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 16:56   #33
Quote:
dreamer~of~dreams kaže: Pogledaj post
kak se manifestiraju ti problemi?
moj mačak je nedavno bio kastriran pa me zanima na što da pazim...
teško piški i kad piški treba mu sto godina da obavi do kraja.ovak,znači obrati pažnju dok piša,ako je mlaz tanak i isprekidan te cijeli proces traje duže neg obično odma veterinaru jer se većina tih urinarnih problema riješava lagano.e sad ja sam u panici uhvatila u jako jako jako čistu čašicu dio tog urina za svaki slučaj da me veterinar traži , jer ako hoćeš da mu se mokraća pregleda ona mora bit friška..
mislim ovisno o mačku..možda ćeš teže uhvatit...moj se nije bunio.
moj je imao sreće da je to sve bilo u samom početku bolesti pa je za tjedan dana bilo sve gotovo.dobil je injekciju il dve koliko se sjećam,neke tablete koje pije 5 dana-to ti veterinar da i posebna hrana.i još većina tih bubrežnih kamenaca ti i dolazi od ove hrane-kastrirane mačke bi trebale jest suhu hranu uglavnom i to ak je moguće dijetalnu...jest da je skuplja ali...vrijedi!plus kaj se ti macovi kad ih podrežeš tak mogu zdebljat da je to kaos!eto i sretno!
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 16:59   #34
Quote:
dreamer~of~dreams kaže: Pogledaj post
u DM-u ima isto Dein besten pijesak koji upije urin i ne mora se vaditi van kad se maca popiški, nego se samo promiješa pijesak. Vadi se samo kakica, a pijesak treba mijenjati cijeli jednom tjedno. (Iako meni i duže potraje.)
bolje ti to mijenjaj odma nakon pišanja jer ti mačke vole jako čisto,pa da ti se ne bi ukenjao ko meni moj ispod tepiha i još je maknuo tepih i poslije ga lijepo vratio nazad...
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 17:11   #35
hvala puno na savjetima!!!
svima...
jos jedno pitanje....dal muske mice zapisavaju po kuci i ako ih se kastrira???
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 17:25   #36
Ne. Kad ju kastriras, nista ne zapisava.

Btw, bolje ti je nabaviti 2 - jedna drugu zabavlja, a ti im dodjes kao najdrazi gost. Plus sto ti ne sjede cijelo vrijeme na glavi da ih zabavljas (ali to ne znaci da ih neces zabavljati, o, jos kako ce te zajebavati da im vuces uzicu, sutiras lopticu, mrdas pred ocima laserom i slicno...).

Ja imam 3 koje su CIJELI ZIVOT (sve su nadjene dok su imale cca 2-3 mjeseca) u mom stanu i nema nikakvih problema.
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 18:14   #37
Quote:
TheWho kaže: Pogledaj post
bolje ti to mijenjaj odma nakon pišanja jer ti mačke vole jako čisto,pa da ti se ne bi ukenjao ko meni moj ispod tepiha i još je maknuo tepih i poslije ga lijepo vratio nazad...
pa ne, mom mačku ne smeta... a to je takva vrsta pijeska da se ne mora promijeniti jer upije i nema miris. ne stvori se grudica kao s drugim vrstama pijeska. meni je baš super taj pijesak.
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 18:21   #38
jos jedno pitanje.
Kad ih treba kastrirati/sterilizirati ?
Jel zenska mica mora imati prvi okot prije sterilizacije?
ak vam nije problem....
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 18:28   #39
N
ginna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 18:30   #40
N?
~SuNshiNe~ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.