Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2013., 11:24   #381
Quote:
Elora kaže: Pogledaj post
Mislim da je glavni problem ako su oboje nekastrirani, čim to riješite vjerujem da će i suživot biti lakši, jer im se ovako hormoni utječu na međusobni odnos i ponašanje. Inače bi bilo puno bolje da ste ostavili njenu kćer nego sina jer se u takvoj kombinaciji puno bolje slažu, ali sigurna sam da čim budu kastrirani da će situacija doći u normalu. Mužjak od 6mj se počinje polako tjerati i ne želite valjda još jedno neželjeno leglo, pa to napravite čim prije.
Piše da je mačka sterilizirana.
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 12:39   #382
Mačka je sterilizirana odmah nakon okota čim je prije mogla biti. Njega ne podnosi od prije, dok je još bio beba koju je trebalo tjerat sa sise. do tad ga je lizala. mislili smo da je to tako zato jer ga tjera od sebe.
evo danas sam ih pokušala oboje zadržat u kuću. koma! vrišti, reži, napada deku, mene, sina, ne pita koga. čim je primjetila da je prozor u kupaoni otvoren( na visini od 2m) pobjegla je kroz njega van. nije htjela ni jesti,niti dalje od njega, u drugom dijelu kuće.
moja svekrva također ima mačku i mačka, njezinog sina, znaći mama i sin. i nisu ni jedan kastrirani. ljube se , maze i ližu jedan drugog ko da su mama i beba, a ne macan star 3 god. mislim da je razlog Simbinog ponašanja upravo sterilizacija. toliko sam nemoćna...ne želim je izgubiti. a isto tako ni Kasabija.
Ketty87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 00:10   #383
Quote:
Ketty87 kaže: Pogledaj post
Mačka je sterilizirana odmah nakon okota čim je prije mogla biti. Njega ne podnosi od prije, dok je još bio beba koju je trebalo tjerat sa sise. do tad ga je lizala. mislili smo da je to tako zato jer ga tjera od sebe.
evo danas sam ih pokušala oboje zadržat u kuću. koma! vrišti, reži, napada deku, mene, sina, ne pita koga. čim je primjetila da je prozor u kupaoni otvoren( na visini od 2m) pobjegla je kroz njega van. nije htjela ni jesti,niti dalje od njega, u drugom dijelu kuće.
moja svekrva također ima mačku i mačka, njezinog sina, znaći mama i sin. i nisu ni jedan kastrirani. ljube se , maze i ližu jedan drugog ko da su mama i beba, a ne macan star 3 god. mislim da je razlog Simbinog ponašanja upravo sterilizacija. toliko sam nemoćna...ne želim je izgubiti. a isto tako ni Kasabija.
Sorry nisam skužila da je ona sterilizirana. Nevjerujem da je to uzrok njenog ponašanja, jer i sama imam steriliziranu ženku koja je bila jako ćudljiva kad je došao muški mačić, puhala je na njega ,napadala i bila je jako agresivna prema svima. No nakon 2 mjeseca je sve došlo u normalu i sad su si super . Ona je postala puno umiljatija mačka otkako je on tu, ali i od sterilizacije. Ja sam slijedila upute s interneta o postupnom upoznavanju, pogotovo o prvom kontaktu, jer o tome često ovisi i kasnije slaganje. Bili su u početku strogo odvojeni, družili se pod nadzorom, hranila sam ih skupa da to starija poveže s ugodom i takve stvari i mislim da je išlo naglije od toga da nikad nebi išlo. Šta napraviti u ovoj situaciji nisam sigurna. Imate li još koju mačku u blizini, kakva je prema njima?
Elora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:24   #384
Quote:
Ketty87 kaže: Pogledaj post
Mačka je sterilizirana odmah nakon okota čim je prije mogla biti. Njega ne podnosi od prije, dok je još bio beba koju je trebalo tjerat sa sise. do tad ga je lizala. mislili smo da je to tako zato jer ga tjera od sebe.
evo danas sam ih pokušala oboje zadržat u kuću. koma! vrišti, reži, napada deku, mene, sina, ne pita koga. čim je primjetila da je prozor u kupaoni otvoren( na visini od 2m) pobjegla je kroz njega van. nije htjela ni jesti,niti dalje od njega, u drugom dijelu kuće. moja svekrva također ima mačku i mačka, njezinog sina, znaći mama i sin. i nisu ni jedan kastrirani. ljube se , maze i ližu jedan drugog ko da su mama i beba, a ne macan star 3 god. mislim da je razlog Simbinog ponašanja upravo sterilizacija. toliko sam nemoćna...ne želim je izgubiti. a isto tako ni Kasabija.

zašto uopće prisiljavati mačku da prihvati tog mačića samo zato jer ga je okotila. svaka mačka je drugačija i uspoređivati je sa nečijom drugom mačkom i očekivati isto ponašanje je apsurdno. sumnjam da će ikad prihvatiti tog mačića, pogotovo sad kad se počne tjerati pa obilježavati.

ako imaju slobodan pristup kući i mogu dolaziti i odlaziti kad žele, nisu prisiljeni boraviti stalno zajedno, ne bi ih uopće silila. jadna mačka je vjerojatno već poludivlja. kuću više ne smatra svojim teritorijem i osjeća se kao uljez, zato samo protrči i pojede što brže može i "bijesna" je kad je u blizini. također, vjerojatno i druge mačke obilježavaju po vašem dvorištu pa je i to odvraća.

njeno ponašanje kad si ju zatvorila u kuću je potpuno normalno ponašanje mačke koja se osjetila ugroženo i u stupici. kuća je puna nepoznatog mirisa, ona nije na svom teritoriju i ispredala se i reagirala. vjerojatno će neko vrijeme, ako ne i trajno izbjegavati kuću.


sad je najvažnije da ti počne ponovo vjerovati. hrani ju tamo gdje se osjeća ugodno, preko puta dvorišta, gdje je bila umiljata i normalno se ponašala. prati malo stanje u dvorištu, da li vam druge mačke dolaze. dobro bi bilo ako bi mogli ograničiti pristup drugim mačkama.
s vremenom ju možeš približavati kući, tako da ćeš pomicati zdjelicu s hranom bliže kući. znači hraniš je na granici njenog teritorija dok ne vidiš da opušteno jede. onda pomakneš zdjelicu prema kući par koraka, pa pratiš kako jede. ako je opuštena za par tjedana opet pomakneš par koraka. i tako dok se ne privikne.
možda bi se i kroz igru malo opustila i lakše došla.
možeš joj složiti u potkrovlju nekakve ležajeve (stara deka, majca) nešto da poprimi njen miris i onda to rasporediš po kući (u blizini mjesta gdje ulazi u kuću te po prostorijama) tako da kad uđe osjeti svoj miris. lakše će prihvatiti kuću kao svoj teritorij

i tek ako i kad ju uspiješ uvjeriti da dođe u kuću i opušteno jede, onda možeš početi raditi na upoznavanju s mačićem.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2013., 18:02   #385
Elora, sviđa mi se tvoj savjet ma da se oni poznaju.

svaki dan je zadržim malo u kući protiv njezine volje i ignoriram mumljanje i čini mi se da ima napretka, da se počinje osječat ugodnije. nisam joj ja problem. meni dotrči svaki put kad je pozovem i mazi se samnom. al samo vani. ne želi u kuću.

evo upravo sam je zvala i dotrčala mi je sva sretna, dala sam joj hrane, jela je i mumljala jer je primjetila mačka da spava pod stolom. on joj ne prilazi. od kad se najela i dalje mumlja, al povremeno stane ili se stiša. evo sad mi leži u krilu dok ovo pišem.
on je problem.
sad kad stisne zima mislim da će se grijat skupa ispred peći.
mislim da samo mora prihvatit da ovdje žive zajedno.
Ketty87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 10:37   #386
Quote:
Ketty87 kaže: Pogledaj post
Elora, sviđa mi se tvoj savjet ma da se oni poznaju.

svaki dan je zadržim malo u kući protiv njezine volje i ignoriram mumljanje i čini mi se da ima napretka, da se počinje osječat ugodnije. nisam joj ja problem. meni dotrči svaki put kad je pozovem i mazi se samnom. al samo vani. ne želi u kuću.

evo upravo sam je zvala i dotrčala mi je sva sretna, dala sam joj hrane, jela je i mumljala jer je primjetila mačka da spava pod stolom. on joj ne prilazi. od kad se najela i dalje mumlja, al povremeno stane ili se stiša. evo sad mi leži u krilu dok ovo pišem.
on je problem.
sad kad stisne zima mislim da će se grijat skupa ispred peći.
mislim da samo mora prihvatit da ovdje žive zajedno.
Evo drago mi je da postoji lagani napredak, s mačkama ništa ne dolazi preko noći, evo i mojima trebalo skoro 2 mjeseca. Nastavi ih hraniti kad su blizu, da to povežu s ugodom i probaj ne se derati na njih ili biti nervozna jer to mačke itekako osjete. I nemoj očekivati da će njih dvoje postati najbolji prijatelji, uspjeh je kad se nauče tolerirati!
Elora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 23:34   #387
Pitanjce, kako najbolje udomiti divljeg mačića? Mačić je star oko 2 mj, Ž, od rođenja se muva po dvorištu, dolazi po hranu i tada se da maziti. inače nas zaobilazi. zadnja 2 dana ima proljev. možda joj treba neko vrijeme da se navikne na normalnu hranu? i ima podbuhle oči, onako velike, kao natečene. jel to neka bolest? takve oči sam viđala na divljim mačićima.
Ketty87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 21:29   #388
Nema tu nikaovog problema. Kada se da maziti uzmi je i stavi u transporter malo na silu. Biti će malo divlja ali ništa strašno. Odvedi doma, pusti je u neku sobu gdje se ne može zavuci nigdje i vrijeme ce odraditi svoje

A za oči ne bi znao, al mogu biti upaljene, bilo bi dobro da odeš s njim do veta i usput ce ti dati pratel za gliste.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 17:00   #389
Trebam neki savjet.
Imala sam dvije mačke, muškog i ženskog i pred skoro godinu dana udomila sam trećeg macana. On se skompao s muškim al ga ženska ne podnosi. Ako ju slučajno pogleda ili dođe blizu nje, siči na njega, puše, bježi i ak on za njom trči dere se ko luđakinja ponekad pa ih razdvojim.
Svi su kastrirani.
Jedu bez problema svi zajedno jedan kraj drugog.
Znam da razdvajanje nije rješenje, al žao mi je što je ženkica stalno skrivena negdje i spremna na bježanje i htjela bi da se malo opusti.
Prvo sam računala da će s vremenom sjest sve na mjesto, ali nakon skoro godine dana nema pomaka.
Već mi se jednom popišala i posrala u krevet nakon što sam ju ostavila samu s njime na dulje vrijeme u istoj sobi. (Jer smo nešto radili po kući i morale su mačke neko vrijeme biti zatvorene u jednoj sobi)
Pokušala sam ih zbližiti hranom i dalo je to određene rezultate, ali sve mi se čini da ona bi najradije bila jedinica u ovom kućanstvu i da bi se preporodila kad bi bila sama.
A opet ne mogu samo tako odustati. A ideja više nemam.
Ipak su svi oni zajedno moja djeca.
feki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 18:24   #390
postavi joj police po zidovima ili osiguraj da se može popeti negdje tako da može biti na visini (razne penjalice), dalje od mačka koji ju napada. i bilo bi dobro da se igraju svi zajedno. uzmi onaj štap s perjem na kraju i nek svi skupa love. najbolje bi bilo da vas je dvoje i da svatko zabavlja jedno od njih. jako je bitno da se redovno igrate. možeš pokušati zatvoriti mačora jedno pola sata u jednu prostoriju i pustiti nju da se šeta i istražuje, ako ne želi, namamiti ju igrom i nagradama. tako da ostavi svoj miris pa će se osjećati ugodnije.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 19:01   #391
Već pola godine pokušavam nagovorit ukućane na zidne police za mace ali ne žele čuti. Niti za one veće grebalice.
Morat će to pričekati par godina i više dok ne dođem do svoja 4 zida.
Imam štap sa perjem i super mi je to. Samo sam ja i ne može ih se u dvoje zabavljat. Tak dugo dok su koncentrirani na perje je super, čim se netko približi drugom i skuže da su blizu odmah siktanje i trk na kraj sobe.
No ne igramo se redovito. To je moja greška istina. Nisam toliku važnost tome davala. Morat ću se više oko toga potruditi.
feki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 23:10   #392
KAKO SPOJITI DVIJE MACKE ?

Dragi moji, zanima me kako dovesti novu macu ( 2mj starosti) kod stare macke (7 god). naime moja starija macka je vrlo tvrdoglava i svojeglava ( uglavnom su sve takvog karaktera) ne prihvaca ni nove ljude, ni nikakve zivotinje. Nasla sam ju na cesti dok je bila mala, te nema jednu nogu, slijepa je na jedno oko, znaci svasta je prozivjela. S druge strane imam macu od 2 mj zaigranu, radoznalu..
kako ih spojiti da se slazu, da se ne moram bojat ostaviti ih same, da ju starija macka nebi slucajno ozljedila ? radi se o zenkama! MOLIM VAS POMOC!

Zadnje uređivanje fermina-daza : 21.06.2014. at 23:33. Reason: pogledati popis tema prije otvaranja nove teme
gizmosimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 00:17   #393
Quote:
gizmosimba kaže: Pogledaj post
Dragi moji, zanima me kako dovesti novu macu ( 2mj starosti) kod stare macke (7 god). naime moja starija macka je vrlo tvrdoglava i svojeglava ( uglavnom su sve takvog karaktera) ne prihvaca ni nove ljude, ni nikakve zivotinje. Nasla sam ju na cesti dok je bila mala, te nema jednu nogu, slijepa je na jedno oko, znaci svasta je prozivjela. S druge strane imam macu od 2 mj zaigranu, radoznalu..
kako ih spojiti da se slazu, da se ne moram bojat ostaviti ih same, da ju starija macka nebi slucajno ozljedila ? radi se o zenkama! MOLIM VAS POMOC!
Prvo nemoj paničariti Ja bi tu pošto se radi o starijoj maci i sve što si napisala išla polako...pročitaj si ovu temu.Ti im možeš pomoći da se sprijatelje. Prvo ih upoznaj preko mirisa, pridošlicu odvoji u posebnu sobu ako nemaš i kupatilo može poslužiti za prva dva dana i onda postepeno puštaj, vidjet ćeš sama kako starija mačka reagira.Bitno je da se prvo navikne na miris onda će sve ići lakše.

Možda te iznenadi pa prihvati novu macu odmah nikad ne znaš...a ako negoduje što je očekivano ništa strašno samo postepeno puštaj da se naviknu.Nemoj se obazirati na puhanje i siktanje jer je to normalno. Ja mom mačku stalno sad dovodim mačiće i nikakvih problema, obavezno samo da zna da je ona prva i glavna da ne gubi teritorij i to je to...ja samo prvi dan pazim sa svojim mačkom iako ni ne moram jer je on dobrica i odmah prihvati pa ti on nije mjerilo.

Sretno, javi kako prolazi upoznavanje
Lucile is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 09:07   #394
Ja svaku pridošlicu prvo na 5-6 dana zatvorim u kupaonicu.
Obično su uvijek s ulice pa im je to karantena.
Moji stari miceki skontaju da se nekaj dešava pa odmah počnu kampirati pred vratima kupaonice i valjda se vec tu počnu upoznavati s mirisom.
I onda polako malo po malo im dajem da se vide.
Obično im u početku uz upoznavanje ponudim i poslasticu da novo maće povežu s nečim pozitivnim.

Iako moraš biti spremna i na mogučnost da možda nikad neće biti prave frendice.
Moja najstarija mačka (ima preko 8 god) sve novopridošle tolerira, ne dira ih, ne tuče, ali se niti ne mazi s njima, niti ne igra.
Ona je u svom filmu i to je to.
Ja sam sretna jer se toleriraju i nema netrpeljivih napada.
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 13:57   #395
Quote:
ozanavg kaže: Pogledaj post
Ja svaku pridošlicu prvo na 5-6 dana zatvorim u kupaonicu.
Obično su uvijek s ulice pa im je to karantena.
Moji stari miceki skontaju da se nekaj dešava pa odmah počnu kampirati pred vratima kupaonice i valjda se vec tu počnu upoznavati s mirisom.
I onda polako malo po malo im dajem da se vide.
Obično im u početku uz upoznavanje ponudim i poslasticu da novo maće povežu s nečim pozitivnim.

Iako moraš biti spremna i na mogučnost da možda nikad neće biti prave frendice.
Moja najstarija mačka (ima preko 8 god) sve novopridošle tolerira, ne dira ih, ne tuče, ali se niti ne mazi s njima, niti ne igra.
Ona je u svom filmu i to je to.
Ja sam sretna jer se toleriraju i nema netrpeljivih napada.

E to da zaboravila reći poslastice da vidi da to je nešto super.Kažem mogu se sprijateljiti a ne moraju nikad biti frendice nego jednostavno da ju starija mačka tolerira.


Ali koliko sam ja shvatila maca je već kod nje, tako da je vjerojatno već negdje izolirana...meni isto budu izolirani svakako prvih par dana ali ono pustim kratko čisto da se vide i da upoznaju miris.
Lucile is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 19:32   #396
Ne mogu nigdje naći problem vezan uz dvije odrasle mace.

Naime, već nekoliko godina imam macu koja je odrasla sa mnom, zdrava je, zaigrana, sve 5.
Međutim, odlučila sam udomiti jednog mačka koji ima 10-tak godina, tj. 10 godina je živio na ulici. Ima raznih problema i uglavnom samo spava (steriliziran je). Prava je maza i samo gura ruku njuškicom kad ga se prestane maziti.

Bio je kod mene 2 dana i cijelo vijeme su se svađali. Tj. moja mačka nije nikako htjela da je on ponjuši te ga je ogrebla i on je jadan otišao na krevet. On njoj nije ništa ni napravio jer je star, teško hoda i nema nijedan zub.

Jel imate neke preporuke kako ih sprijateljiti kad opet dođe (trenutno je na operaciji u drugom gradu) za tjedan dana?
 
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 00:33   #397
Mačak pridošlica

Imam mačka starog 2 godine i psa starog 12,međusobno se jako dobro slažu i naviknuti su jedno na drugoga,ali nijedan ne podnosi druge mačke,znači mačak se stalno tuče po cijeloj ulici i nedopušta nijednom mačku da ulazi u dvorište,niti oni ulaze uopće.Radi se o tome da je prije 5 dana došao odrasli mačak u moje dvorište,jako njegovan,pitom i čist,da li ga je netko stavio kod mene ili je sam dolutao to neznam,no nebitno;pas ga stalno tjera ,ali ovaj uopće ne izlazi iz dvorišta.Strašno se boji mog mačka i psa,ali moj mačak ga uopće ne doživljava ,ponaša se kao i dosada...samo ga pogleda i to je to.Ja nemam srca njega negdje ostaviti niti mi to pada na pamet,a dosada nikoga nisam našla pogodnog za udomljenje.Svi me plaše da će mi moj mačak otići zbog dolaska drugog i da se neće više vratiti,da će se međusobno potući do smrti ...mene je toga jako strah i neznam što da radim.Jako mi je čudno što moj mačak ne tjera ovoga niti na njega reagira ?! Zanima me ako je netko imao sličnu situaciju ili zna o čemu se radi da me savjetuje
Schiphol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 06:33   #398
Kastrirajte svog mačka.
Velika je šansa da ode ako nije kastriran.
Tuče se sa drugim mačkama - također su velike šanse da pokupi neku opaku smrtonosnu boleštinu, ako več nije.
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 23:55   #399
Ja sam dovela skotna macu od oko 8-9 mjeseci u stan kod moje jednako stare mace curice. I ova moja je svojeglava voli samo ukućane osim muža i bila je bijesna kad sam dovela drugu. Prvih 10 dana ju nije mogla podnijet, trudnicu sam smjela puštati samo uz moje prisustvo.
11. Dan sam ju pustila i bilo je relativno ok premda su se potukle prvu noć na meni jer se nisu mogle dogovoriti tko će spavati na meni.
Sada je ova omacila, mačići su skoro 4 tjedna i moja J maca ih sve obožava od rođenja, čak ih par puta dnevno krade i premješta po stanu. Prije par dana je došao i mačić od 10-ak dana i svi su ga prihvatili, Mama maca ga i hrani. Čak i ova moja mu daje sisat a nema mlijeka i tu siku joj je raskrvario a ona ništa.
Tako da ako je moja maca u 2 mjeseca prihvatila 8 novih ukućana mislim da se svaka maca može naviknuti
Vedrana87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 01:20   #400
prije malo više od tjedan dana prijateljica i ja pronašle smo malog mačića od mjesec dana napuštenog na ulici i dovele ga doma, gdje je sad u procesu othranjivanja. međutim, u stanu u kojem trenutno živim nalazi se još jedan mačor, od nekih 5-6 mjeseci, također skupljen s ulice prije otprilike 3 mjeseca, malo nepovjerljiv, ali sa mnom poprilično zaigran i mazan. e sad, ovaj maleni je zatvoren u sobi, ali smo ga ima nekoliko dana odlučile pustit da pronjuška po stanu. ovaj stariji je ispočetka bio prestrašen, ali je uskoro počeo naskakivati na malog, udarati ga šapicom i gristi. e sad, ja ne znam je li to samo igra, jer je maleni možda jednom zacijukao, ali isto mi se to njegovo griženje čini malkice agresivno pa mu zaviknem "ne" i on posluša, međutim nastavi ga pratit i zaskakivat. može mi ko pomoć s tom situacijom, dat kakav savjet?
plava.mrča is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.